צריך לפענח את תעלומת לוחות האם. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לפענח את תעלומת לוחות האם.

איש מטורף

Recommended Posts

אני כבר כמעט חודש מנסה להרכיב מפרט ועד עכשיו כל החלקים ברורים לי לגמרי חוץ מלוח האם.

ההתלבטות שלי היא בין שלוש לוחות (ואפילו יותר). הלוחות העיקריים הם: AN8 Ultra, MSI K8N Platinum, ASUS a8n-e.

לגבי הASUS a8n-E אני יודע שאני צריך לרכוש את הREV 2.0 בגלל שהגרסה פותרת את בעיית המאוורר הגרוע. אני גם כן יודע שזה לוח נחמד לOC ומספק כלים לא רעים.

הAN8 Ultra הוא תעלומה בשבילי. מצד אחד יש רבים שטוענים שהגרסת ללא המדבקה (עם ההטבעה) היא גרסה מצויינת שנותנת לי גם את האפשרות לתת מתח גבוה לזכרונות - דבר שאצטרך בוודאות בעתיד. אבל מצד שני, אני לא מצליח למצוא שום מקור שאכן מוכיח את העובדה שהגרסת ללא המדבקה לא עושה בעיות עם זכרונות C2.5. כמובן שקראתי בפורום פה וגם בפורומים של אך לא מצאתי שום הסבר. חוץ מזה, בפורומים של שמעתי הרבה תלונות על הלוח, אבל אין לי מושג מה יחס המתלוננים אל מול האנשים המרוצים מהתכונות של הלוח.

הMSI K8N Platinum הוא לוח מאוד נחמד, אבל יש לי בעיה איתו לגבי המתח שהוא מספק לזכרונות. לא הצלחתי למצוא שום מקור אמין לגבי זה. מעבר לכך, שמעתי תלונות מאנשים לגבי הלוח, אך אני לא יודע עד כמה הן רלוונטיות ואמיתיות. בנוסף, ראיתי בנצ'מארקס שלפיהם הלוח הוא לא בדיוק מבריק בביצועים.

בבקשה חברה, תעזרו לי לפתור את הדילמה מכיון שהמחשב אמור להיות מוזמן בשבוע הקרוב או תחילת שבוע הבא.

גם לוחות אם אחרים מהחנויות NoaComp, KSP וCOMP-IL יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את ה DFI Infinity NF4 Ultra שהוא גם לוח מצוין

ובקשר ל MSI אני חושב שאתה מתכוון ל Neo4 Platinum, ועליו לא יצא לי לשמוע תלונות רציניות, והביצועים שלו הם הכי גבוהים בסטוק (כמובן שזה בהפרש קטן מול לוחות עם אותו צ'יפסט)

דבר שני, מכיוון שהפעילו לא פעם AN8 Ultra עם CL2.5 (כנראה שעם ה A-Data / TwinMOS יש להם בעיה ספציפית)

אני גם לא רואה סיבה שעדכון ביוס בעתיד לא יפתור את הבעיית תאימות הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הDFI הוא לוח שלא ממש משתווה בעיניי מול שתי אלה. אני קונה גם הארדיסק SATA II, ולמרות שאני יודע שהוא יכול להתחבר גם לsata 150, אני מעדיף למנוע צרות מראש.

זה גם דגם די לא מפוצ'ר וישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להתלבט יותר מדי

כל הלוחות שהוזכרו בת'רד מצויינים

כל אחד מהם יהיה בחירה מצויינת

תבחר לפי התקציב והפיצ'רים שאתה רוצה

התקציב לא משנה כי כולם עולים אותו דבר פחות או יותר. אני לא רוצה להגיע למצב שאני ארכוש ואתחרט על כך למחרת - כמו שקרה לי עם הKV8 Pro.

ולמרבה האירוניה, הזכרונות שיש לי הם של A-Data וTwinmoss.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את ה DFI Infinity NF4 Ultra שהוא גם לוח מצוין

ובקשר ל MSI אני חושב שאתה מתכוון ל Neo4 Platinum, ועליו לא יצא לי לשמוע תלונות רציניות, והביצועים שלו הם הכי גבוהים בסטוק (כמובן שזה בהפרש קטן מול לוחות עם אותו צ'יפסט)

דבר שני, מכיוון שהפעילו לא פעם AN8 Ultra עם זכרונות CL2.5 (כנראה שעם ה A-Data / TwinMOS יש להם בעיה ספציפית)

אני גם לא רואה סיבה שעדכון ביוס בעתיד לא יפתור את הבעיית תאימות הזאת

חבר'ה על תעשו לי את זה ...לוח ה הזה לא תומך בזיכרונות של A-DATA ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי בינתיים רק 2 תלונות על זה

ורק על הסטיקים של CL2.5

ולא ברור אם זה A-Data / V-Data / VT

וזה גם מה שהטכנאים של KSP אמרו

צריך לקחת את זה דיי בערבון מוגבל עד שיהיו תלונות יותר מפורטות ע"י מישהו שאפשר לסמוך עליו ואין לו מה להרוויח מפירסום של בעיית תאימות כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי בינתיים רק 2 תלונות על זה

ורק על הסטיקים של CL2.5

ולא ברור אם זה A-Data / V-Data / VT

וזה גם מה שהטכנאים של KSP אמרו

צריך לקחת את זה דיי בערבון מוגבל עד שיהיו תלונות יותר מפורטות ע"י מישהו שאפשר לסמוך עליו ואין לו מה להרוויח מפירסום של בעיית תאימות כזאת

על איזה זיכרונות ( סטיק של 1GB ) אתה כן ממליץ במהירות של C 2.5 ושיהיו תואמים ללוח ( בסביבות אותו מחיר של ה A-Data ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה זיכרונות ( סטיק של 1GB ) אתה כן ממליץ במהירות של C 2.5 ושיהיו תואמים ללוח ( בסביבות אותו מחיר של ה A-Data ).

למה חייב CL2.5?

CL3 יעשה את העבודה לא פחות טוב

יש לך סמסונגים מצוינים, יש לך TwinMOSים מצוינים, יש לך PQIים מצוינים

איש מטורף, אני לא יודע איך לעזור לך לבחור לוח-אם מבין השלושה שציינת, אבל אני יכול לסבך אותך קצת. ;)

EPoX EP-9NPA+ ULTRA

מה דעתך? ::)

אחד הלוחות הטובים

מצטער אבל חייב להוסיף גם את GA-K8N ULTRA 9

אחד הפחות משתלמים היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...