רוצים שילוב מנצח ב2500ש"ח של מערכת קולנוע בייתי שלא חשבתם עליו?! - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצים שילוב מנצח ב2500ש"ח של מערכת קולנוע בייתי שלא חשבתם עליו?!

cat2010

Recommended Posts

MENTALLY

מה הקטע? אתה יודע כמה אנשים פנו אליי בפרטי וחיזקו את טענתי שזה בדיוק מה שהם רצו לראות? את הנושא הזה של המערכת הכי טובה, ואתה יודע מה? הם הסכימו איתי. גם בשלושת העמודים היו חברה רציניים שחיזקו את טענתי (וגם אנטולי, מנהל פורום אודיו בטכנו לשעבר). שים לב, יש הסכמה די כללית שבשביל קולנוע בייתי הרמקולים האלה מספיקים בהחלט. לשמיעת מוזיקה, הם לא!!! לשמיעת מוזיקה יש צורך בקניית מערכת סטריאו בלבד, עם שני ערוצים. לא 5.1. אני רציתי להראות שאין צורך לקנות דווקא מערכות של חברות בשוק ה HI FI ושיש ,איך לומר,בלשון יח' שלדג, "עוף נדיר,ציפור משונה" בתחום המולטימדיה למחשבים וזה ה GIGAWORKS 750 THX. אני מקווה שבזאת סיימנו. אתה לא שמעת את המערכת, אבל למען הסדר הטוב, אתה מוזמן אליי לדירה בגבעתיים בעוד זמן מה אחרי שאני אעבור בשביל לשמוע. בעצם, כולם מוזמנים. נמאס לי לשמוע דעות מחברה שלא מאמינים במערכת הזאת ובכלל מישהו שמזכיר את המחיר שלה בחו"ל כפקטור לאיכות שלה. מה זה משנה אם זה עולה שם יותר זול? גם מערכות B&O ומכוניות מרצדס קלאס S עולות יותר זול בחו"ל וזה הופך אותן לחרא?

ידידי, א ג ב . . .

זאת הפעם האחרונה שאתה מקשר פה בין דיון על לשואה. לידיעתך, מספרים הוטבעו על זרוע הקורבנות במחנה ההשמדה אושוויץ בפולין בלבד ובלי שום קשר לגטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנחנו טוחנים כאן מים. אתה לא ממש מוכיח את טענתך, מסנן את הדעות השליליות ואנחנו לא מתקדמים לשום מקום.

למען הסדר הטוב כן שמעתי את המערכת והיא לא נשמעת יותר טוב מה-DIAMOND 8 של WHARFEDALE או הביציות של KEF אשר מתומחרות כמו גרסת ה-5.1 וה-7.1 בהתאמה.

היכן הייתה התייחסות למערכות סטריאו? הדיון הוא נטו על קולנוע ביתי והתגובות בהתאם.

בנוגע למחיר, הבא נתחיל בכך שלפי חוקי הלכלכה הבסיסיים ביותר הייתה גובה יותר כסף אילולא הייתה יכולה. במידה והמערכת הזו הייתה טובה יותר מהמערכות אשר עולות יותר ממנה שאר המערכות לא היו נקנות כלל והמערכת הזו הייתה יותר יקרה (שוב, כלכלה בסיסית). התייחסותי לגבי מחירה באה להראות כי מחירה בארץ אינו פרופורציונלי לביצועיה ולכן יש לה מתחרים אשר לא היו אמורים להיות לה לפי תכנונה של . בחו"ל המערכת מתחרה במערכות חלשות יותר ולכן היא מנצחת אך לכל דבר יש גבול (היפותטית נניח כי המערכת הייתה מתומחרת ב-5,000 ש"ח, אתה עדיין היית טוען כי היא משתלמת?). ניתן להשיג את המערכת הזו בחו"ל ב-360$ (כ-1,800 ש"ח, קצת פחות) ואכן במחיר כזה אין לה מתחרים בארץ אך ברגע שמחירה עולה ל-3,000 ש"ח נכנסים מתחרים שלא היו אמורים להיות לה וכאן היא נופלת.

בנוגע להערתי לגבי השואה, כפי שאינני מתערב לך במעשים כך אנא אל תתערב במעשיי. לא אהבת את הערתי? הנך מוזמן להגיב אך המרחק רב מלהגיד לי כיצד לנהוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם יש לי חדר בלי מקום להכניס גפרור כשמחשב יושב בצד וחלל הרמקולים הוא בערך מטר לרוחב ושני מטר לאורך

ככה בערך כשהכל מסביב תפוס וזו האפשרות היחידה

1.5m

-----------------------------

*  [PC]  *

]3m

*         *

-----------------------------

* ישנים 4.1 ,סאב מתחת למחשב

אין לי מקום למשהו יותר גדול כך שנראה לי שרק סטילייסטים יתאימו.... גם 7.1 אני לא יודע הרבה איפה לדחוף את האקסטרה 2 האלה

יש לכם הצעות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להשיג את המערכת הזו בחו"ל ב-360$ (כ-1,800 ש"ח, קצת פחות) ואכן במחיר כזה אין לה מתחרים בארץ אך ברגע שמחירה עולה ל-3,000 ש"ח נכנסים מתחרים שלא היו אמורים להיות לה וכאן היא נופלת.

בנוגע להערתי לגבי השואה, כפי שאינני מתערב לך במעשים כך אנא אל תתערב במעשיי. לא אהבת את הערתי? הנך מוזמן להגיב אך המרחק רב מלהגיד לי כיצד לנהוג.

למה ! ? !

המתחרים לא משלמים 80% מס על מערכות בידור?

כל מערכת שעולה פה 3000 ש"ח עולה 350$ בחול ....

יש לי את ה GIGAWORKS 7.1 ואני אומר לכם שזאת מערכת עוצמתית ...

כל 70W וגם כשאני מעלה את הווליום לFULL הרמקולים לא צורמים (וכל הבניין שומע)

הSUB ענקי ובכלל כל מערכת למחשב ניראת פשוט מגוחכת בהשוואה ל GIGAWORKS.

מה שכן .... למוזיקה  המערכת לא מדהימה .. למשחקים וסרטים ? שילוב מנצח !

ודבר נוסף .. צריך מקום ..ומרחב לרמקולים האלה .....  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל 70W וגם כשאני מעלה את הווליום לFULL הרמקולים לא צורמים (וכל הבניין שומע)

העובדה שהיא 70W לרמקול לא אומרת שהיא חזקה. וגם אם היא חזקה, זה לא אומר שהיא איכותית. בימינו אין הרבה מערכות שהעוצמה שלהן לא מספקת חדר ממוצע, אך מערכת שתישמע טוב זו כבר בעיה רצינית יותר.

במחיר שלהם במחיר של חדש ייתכן בהחלט שהמערכת משתלמת גם בארץ, אף אין זה אומר שהיא הטובה ביותר. אני אישית לא הייתי רוכש אותה לעולם. בתקציב שלה כבר הייתי מעדיף להוסיף קצת יותר ולקחת מערכת אמיתית גם אם זה יהיה משומש.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותיי, אני אצא בהצהרה נועזת: גם לק"ב ואפילו משחקים יש צורך במערכת "מוסיקלית". למה הכוונה במונח? הכוונה למערכת המסוגלת לשחזר כלים אקוסטיים בצורה משכנעת! אם כי בק"ב ומשחקים אין צורך ביכולת הזו 100% מהזמן כמו במוסיקה, הרי שבפועל היא דווקא מגבירה את הריאליזם בצורה משכנעת מאד - אולי לא שמתם לב, אבל חלפו הימים בהם פס-קול של משחקי מחשב נחשב לדבר שולי לחלוטין לעומת הגראפיקה וגם לא מעט מסרטי ה"פיצוצים" מהוליווד (שלא לדבר על יצירות אירופאיות משובחות) מתאפיינים במוסיקת רקע סימפונית המשרה אווירה ואם אין מערכת המסוגלת לשחזר אותה כיאות, הרי שאנו מאבדים מימד גדול מהחוויה.

צר לי, אך רמקול לוויני פשוט אינו מסוגל להישמע "מוסיקלי" - זה אוקסימורון. אתם צריכים לשמוע את הטבעיות של התופים, החצוצרות והחלילים שמערכת טובה - אפילו בפחות מ-10K מסוגלת לנפק, כדי להבין על מה אני מדבר. וכן, בכל של נורמלי מול סטלייט, יוריד הראשון את השני לקרשים בתחום הזה ובכלל.

לכן עצתי היא כזאת: תשקיעו את מירב התקציב בבסיס הכי חשוב - שני הערוצים הקדמיים כאמור. זוג טובים לסטריאו - "אמיתיים", עם מגבר סטריאו המחוברים ליציאות האנאלוגיות של כרטיס קול עכשוי, יחד עם מערכת מיני\ATP3\וואטאבר לערוצים האחוריים כדי לקבל סראונד מינימלי. סנטר פחות חשוב, שכן דווקא זוג קדמיים המסוגלים ליצירת במת צליל רחבה ואימג'ינג חד (יחסית), יכולים לפצות במידת מה על חסרונו של סנטר. כמו כן, אין כל סיבה לבכות את היעדרו של הסאב הפשטני, שבסה"כ נועד לפצות על היעדר מוחשי של מיד-באס, ללא כל יכולת לרדת נמוך באמת. אין הוא ראוי על כן, להיקרות סאב-וופר לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהיא 70W לרמקול לא אומרת שהיא חזקה. וגם אם היא חזקה, זה לא אומר שהיא איכותית. בימינו אין הרבה מערכות שהעוצמה שלהן לא מספקת חדר ממוצע, אך מערכת שתישמע טוב זו כבר בעיה רצינית יותר.

במחיר שלהם במחיר של חדש ייתכן בהחלט שהמערכת משתלמת גם בארץ, אף אין זה אומר שהיא הטובה ביותר. אני אישית לא הייתי רוכש אותה לעולם. בתקציב שלה כבר הייתי מעדיף להוסיף קצת יותר ולקחת מערכת אמיתית גם אם זה יהיה משומש.

Anatoli.

היתה מעדיף... היתה מוסיף .... היתה לוקח ... במידה והיתה מוצא משהו ראוי . אז בוא תמצא ותראה לנו שכולנו נחכים ונקח משהו משתלם יותר באותו המחיר (אפילו יד שניה) וכמובן לא בסטיה של 2000 שח .

באמת כולם פה מדברים גבוה כאילו כולם מקצוענים, אבל בתכלס 90 אחוז מהאנשים פה רק משחזרים אימרות של אנשים אחרים "סטאילט פחיות שימורים".

מישהו יכול להביא מערכת ביתי "אמיתית" עם 8 ורסיבר איכותי אפילו יד שניה ? אפילו בחריגה קטנה ?

אם כן אמשח לשמוע גם אני.

אם לא, אין פה ויכוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א: מי צריך 7.1? אם יש לך חדר שבו באמת אפשר להינות מ-7.1 אני בספק אם יש לך בעיה להוסיף עוד סכום כסף כלשהו ולקחת מערכת אמיתית.

ב: אין שום בעיה לרכוש סט של וורפידל מדגם Diamond 8/9 ביד שנייה ורסיבר כמו Nakamichi AV7 ביד שנייה בתקציב שכזה ואפילו בפחות מ-3000 שקלים (תלוי איזה מסדרות תבחר. 8 או 9). ובשאר התקציב לרכוש סאב סביר מחברה מוכרת ביד שנייה גם כן. תקבל מערכת 5.1 אמיתית שתישמע טוב הרבה יותר מכל הסטאליטים האילו ותאפשר לך בעתיד שדרוג של כל חלק בנפרד שלא כמו במערכות הסטאליטיות.

ג: אני לא צריך לצטט אמרות של אף אחד, אתה יכול להיות בטוח שהנסיון שלי בתחום מספיק רחב בשביל לדעת מה טוב יותר ומה טוב פחות. ד"א, גם לי הייתה פעם מערכת סטאליטים מדגם Z-680 שהיא בהחלט לא מערכת רעה בסטנדרטים שלה. ואני חייב לציין שהייתי מחליף אותה קלות בשביל המערכת סטריאו של פיוניר שישבה אצלי פעם בחדר (עד לפני ששדרגתי) והמחיר שלה פחות משל הלוג'יטק. היא אומנם לא סראונד, אבל בהרבה מקרים עדיף סטריאו טוב מסראונד בינוני.

ד: אם כל כך חשוב לך לרכוש מערכת 7.1, אפשר למצוא גם את זה. עם זאת תצטרך להתפשר מעט יותר על איכות הציוד. מסיבה זו ומתוקף העובדה שלרוב המוחלט של האנשים אין חדר למיקום נכון של 7.1 וכיוון שאין כמעט תוכן ב-7.1 ערוצים נכון להיום. אני אישית, ואני בטוח שהרוב יסכימו איתי, הייתי לוקח מערכת 5.1 אמיתית, או אפילו 5 נטו בלי סאב. הבאס לא יהיה חלש בהרבה משל המערכות הסטאליטיות עם "הסאבים" שלהן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א: מי צריך 7.1? אם יש לך חדר שבו באמת אפשר להינות מ-7.1 אני בספק אם יש לך בעיה להוסיף עוד סכום כסף כלשהו ולקחת מערכת אמיתית.

זה לא קשור בכלל. מה זאת השאלה הזאת "מי צריך בכלל?" . מי צריך בכלל GF7800GTX ??. הקטע של החדר גם הוא לא רלוונטי.

ב: אין שום בעיה לרכוש סט של וורפידל מדגם Diamond 8/9 ביד שנייה ורסיבר כמו Nakamichi AV7 ביד שנייה בתקציב שכזה ואפילו בפחות מ-3000 שקלים (תלוי איזה מסדרות תבחר. 8 או 9). ובשאר התקציב לרכוש סאב סביר מחברה מוכרת ביד שנייה גם כן. תקבל מערכת 5.1 אמיתית שתישמע טוב הרבה יותר מכל הסטאליטים האילו ותאפשר לך בעתיד שדרוג של כל חלק בנפרד שלא כמו במערכות הסטאליטיות.

יפה הביאת דוגמה וזה יפה. רק המערכת היא לא 7.1, אבל אם אתה אומר שהיא יותר איכותית ונותנת יותר אפקטים המעשירים את הצפיה בסרט אז אין ספק שהאופציה הזו טובה. רק מה, עשיתי חיפוש חפוז בכמה אתרים שמוכרים ציוד יד שניה ולא מצאתי את השילוב הנ"ל, למרות שאמרת "אין שום בעיה".

ג: אני לא צריך לצטט אמרות של אף אחד, אתה יכול להיות בטוח שהנסיון שלי בתחום מספיק רחב בשביל לדעת מה טוב יותר ומה טוב פחות. ד"א, גם לי הייתה פעם מערכת סטאליטים מדגם Z-680 שהיא בהחלט לא מערכת רעה בסטנדרטים שלה. ואני חייב לציין שהייתי מחליף אותה קלות בשביל המערכת סטריאו של פיוניר שישבה אצלי פעם בחדר (עד לפני ששדרגתי) והמחיר שלה פחות משל הלוג'יטק. היא אומנם לא סראונד, אבל בהרבה מקרים עדיף סטריאו טוב מסראונד בינוני.

אמרתי ש 90 אחוז שייכים למצטטים, אתה שייך דווקא ל 10 הנותרים :).

סטריאו עדיף רק במוזיקה, כי כשאתה מסתכל אז אתה רוצה לקבל את כל האפקטים שיש למפענכים למינהם להציע.

ד: אם כל כך חשוב לך לרכוש מערכת 7.1, אפשר למצוא גם את זה. עם זאת תצטרך להתפשר מעט יותר על איכות הציוד. מסיבה זו ומתוקף העובדה שלרוב המוחלט של האנשים אין חדר למיקום נכון של 7.1 וכיוון שאין כמעט תוכן ב-7.1 ערוצים נכון להיום. אני אישית, ואני בטוח שהרוב יסכימו איתי, הייתי לוקח מערכת 5.1 אמיתית, או אפילו 5 נטו בלי סאב. הבאס לא יהיה חלש בהרבה משל המערכות הסטאליטיות עם "הסאבים" שלהן.

לא מדברים פה על מה חשוב לי ספציפית כי אני אישית מעדיף לשמוע סטריו איכותי.

מדברים פה על זה שההמלצה של פותח הת'רד היא טובה ובשביל למצוא משהו טוב יותר במחיר הזה צריך להשקיע הרבה מאוד זמן ומחשבה.

ורוב האנשים רוצים לקנות חדשים ולהנות מהם. וזה מה שהם יקבלו מהרמקולים שפותח הת'רד המליץ עליהם.

לסיכום - ההמלצה טובה. והכי חשוב גם נגישה לכולם. למרות שיש טובים יותר, אני בטוח ב100 אחוז שפחות נגישים ופחות קלים להשגה מהרמקולים של קריאטיב .

ככה שאם אתה לא מקצוען (ו 90 אחוז מהאנשים לא) ואתה רוצה לרכוש לקולנוע ביתי בלי הרבה כאב ראש ולהנות מהם (מה שרוצים 90 אחוז מהאנשים) אז לך על הקריאטיב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור בכלל. מה זאת השאלה הזאת "מי צריך בכלל?" . מי צריך בכלל GF7800GTX ??. הקטע של החדר גם הוא לא רלוונטי.

השוואה ממש לא נכונה. אתה-7800 אפשר יהיה לנצל בעתיד. את ה-7.1 בלי חדר מתאים לא תוכל לנצל לעולם. ודווקא הקטע של החדר רלוונטי פי כמה ממה שאתה חושב. הוא קובע האם בכלל צריך מעבר לסטריאו.

יפה הביאת דוגמה וזה יפה. רק המערכת היא לא 7.1, אבל אם אתה אומר שהיא יותר איכותית ונותנת יותר אפקטים המעשירים את הצפיה בסרט אז אין ספק שהאופציה הזו טובה. רק מה, עשיתי חיפוש חפוז בכמה אתרים שמוכרים ציוד יד שניה ולא מצאתי את השילוב הנ"ל, למרות שאמרת "אין שום בעיה".

המערכת לא 7.1, אבל ברוב המוחלט של החדרים לא תשים לב להבדל בין 7.1 ל-5.1, ואם תשים לב יכול מאוד להיות שזה יהיה לטובת ה-5.1. אני אישית מצאתי את הסט הזה ביד שנייה כבר לא פעם, צריך לדעת איפה לחפש ואיך. אני מצאתי אצל חבר במעבדת אלקטרוניקה, אתה יכול לנסות להשאיר מודעה בלוחות יד שנייה שאתה מחפש את הסט המדובר וסביר להניח שתקבל תגובה.

סטריאו עדיף רק במוזיקה, כי כשאתה מסתכל אז אתה רוצה לקבל את כל האפקטים שיש למפענכים למינהם להציע.

תתפלא. סטריאו טוב יכול להיות עדיף. מי כמוני יודע.

וד"א בארץ יש שוק יד שנייה רחב מאוד. תתפלא שחלק גדול ממנו (הרוב) כלל לא נמצא באינטרנט. רק צריך לדעת איפה לחפש. כמו כן, בדר"כ אין שום בעיה לקנות מחול, אני מכיר כמה אנשים שעשו זאת ויצא להם זול יותר מאשר משומש בארץ.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לרכוש דרך . מומלץ לקחת שהוא לא כבד (אישית מחול סביר להניח שהייתי קונה רק מדפי, למרות שבמידה והמחיר משתלם באמת גם רצפתי יכול להיות מעולה. אני מכיר מישהו שהביא זוג של 60 קילו מחול, ועדיין יצא זול יותר ממשומש בארץ) בכדי שעלויות המשלוח לא יהיו אסטרונומיות (תלוי בסוג המשלוח גם כן). יש כמובן עוד לא מעט אתרים, ובמידת הצורך תוכל להיעזר בגוגל.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...