איך אני מתקין תוכנות\משחקים בלינוקס? - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מתקין תוכנות\משחקים בלינוקס?

DannyBoy1904

Recommended Posts

תראה, אני לא יודע על איזה אתה מדבר, אבל זה שאני מכיר לא כ"כ יציב כמו שאתה מנסה לתאר אותו. (נסייג, אני לא עובד על , במחשב שלי מותקנת מזה שנתיים מערכת הפעלה אחת והיא לינוקס).

בנוגע למינימום - קימפול ושטויות, אז כאחד שלא רק משתמש אלה גם מפתח אני מכיר היטב את כל צורות הקימפול וההתקנה של תוכנות - מעולם לא קימפלתי תוכנה למטרה אחרת מלבד בדיקה/נסיונות/משחק במערכת, בהתחשב בעובדה שהמחשב משמש אותי להכל (החל מתכנות, עריכת ווידאו ושימוש במערכת מולטימדיה וכלה בגלישה יום-יומית וכתיבת מסמכים) אני מצהיר לכל הנובים לא צריך לקמפל שום דבר, כמעט אף פעם, בשביל לעשות כמעט כל דבר שתרצה לעשות בלינוקס.

אה... כן, היום המחשב שלי (אובונטו 5.04) דולק רצוף וללא קריסות 164 ימים ו 14 שעות ו47 דקות. האם מספק יציבות כזו (במקרה שלי זה הכרחי כי המחשב משמש גם כשרת FTP)

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא סתם גבר, אתה גבר אחושרמוטה...

אני לא בא לתאר את יציבה, ממש לא, אני בא לתאר את הסביבות הגראפיות בלינוקס לא יציבות יותר משל הXP, וכל עניין היציבות וה"קשחות" של הלינוקס, לא בא לידי ביטוי אצלהם וזה בהחלט מאכזב את מי שמתקין בעיקר בשביל זה (אני מדבר על KDE ו-GNOME בעיקר, כי לא יצא לי להשתמש הרבה עם אחרות).

בקשר לקימפול כמו שאמרתי יכול להיות שזה ככה כי נוספו כל הוויזרדים החדשים, אבל תנסה לפני שנתיים שלוש להסתמך רק על RPM ויוצא לך להתקין חצי מהדברים שאתה צריך.

בנוסף לזה משתמש שירצה לאחר תקופה להריץ שרת קטן בבית, לניתוב ופיירוואל, שרת קבצים או כל שירות אחר, אני אישית בכלל לא ממליץ לו להתקרב לסביבה הגראפית בנושאים האלה, ופה הוא יהיה חייב לעבוד עם קונסולה ולא להסתמך על הידע והניסיון העצום שהוא צבר לו בלחיצה על next next finish.

זה צרות אופקים והקטנת ראש (חחח איזה צבאי אני נשמע עכשיו), אבל ברצינות זה לא כמו בXP שמשתמש פשוט דורש לדעת מה שהוא צריך לעשות באותו רגע, אני דיי מצפה ממשתמש וותיק במחשבים שעושה צעד ומתקין לינוקס קצת לדעת להשתמש במה שצריך (גם בעתיד ולא רק באותו הרגע).

לשימוש ביתי ופשוט כמו ICQ אימיילים דפדפן ואולי מקסימום עריכה גראפית, אני אישית בכלל ממליץ להשאר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא די אוהב תלינוקס יותר כיף לעבוד איתה כול יום אני לומד משהו חדש

והיא הרבה יותר בטוחה ויציבה בווינודס לקראת הכיבוי מחשב ההיתי מריץ no32 spybot ad-were ומוחק את כול מה שהוא מצא פה אין כלום, ראש שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה... כן, היום המחשב שלי (אובונטו 5.04) דולק רצוף וללא קריסות 164 ימים ו 14 שעות ו47 דקות. האם מספק יציבות כזו (במקרה שלי זה הכרחי כי המחשב משמש גם כשרת FTP)

מטי.

תאמין לי שגם האקס פי שלי הגעתי לאיזה 60-70 יום שהוא פועל רצוף! אם לא הייתי חייב לעדכן את האנטי ווירוס\ווינאוס הוא היה דלוק הרבה יותר זמן!

אבל אל תשווה שאתה לא מתקין עליה הרבה תוכנות\משחקים ושום תוכנה לא פועלת ברקע! למערכת שכל הזמן פועליות בה תוכנות ברקע!

כמו פאייר ואלל, אנטי ווירוס, אימיול,איסיקיו, מסנג'ר, באבילון, נט לימיטר, ועוד איזה תוכנה שמשנה את העיצוב של האקס פי! (התוכנות האלה פועלות עכשיו במחשב שלי! זה סתם דוגמה!) קח בחשבון שגם אני משחק הרבה!

לדעתי! אם תיקח אקסי פי ולא תתקין עליו שום תוכנה מאז ההתקנה שלו, שום דבר לא ימנע ממנו להתקע או להיכבות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי! אם תיקח אקסי פי ולא תתקין עליו שום תוכנה מאז ההתקנה שלו, שום דבר לא ימנע ממנו להתקע או להיכבות

חוץ בוירוסים, רוגלות, ובאגי ההבטחה הרגילים של המערכת.

שלא לדבר על זה שבלי להתקין תוכנות אי אפשר לעשות כלום בוינדוס, להזכירך - עותק חוקי של XP מכיל דפדפן, נגן מדיה ו... זהו

אגב, אצלי ברקע פועל שרת FTP, amule, gaim , mozilla-thunderbird, , זה שאני לא צריך חצי (יותר) מהדברים שהזכרת הם יתרון של מערכת ההפעלה, ולא משתנה סורר שאפשר לבטל בשביל להשוות.

שורה תחתונה היא שבלי כל השטויות שהזכרת אי אפשר לעבוד בווינדוס, ואילו בלינוקס אין בעיה כזו. (אני מדבר על מחשבים מחוברים לאינטרנט)

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ בוירוסים, רוגלות, ובאגי ההבטחה הרגילים של המערכת.

שלא לדבר על זה שבלי להתקין תוכנות אי אפשר לעשות כלום בוינדוס, להזכירך - עותק חוקי של מכיל , נגן מדיה ו... זהו

:s07: :s07: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אתה סתם מגזים!

אממ..

תגיד כשאתה מתקין ! יש אנטי ווירוס ופאייר וואל?

(סתם מתוך סקרנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות קיימות. חומת האש יותר נפוצה מהאנטי-וירוס (כי נכון להיום - אין סכנת וירוסים בלינוקס).

אישית, אני עובד ללא חומת אש (הרבה זמן כפי שכתבתי), אך אם ארצה להתקין אותה (או כל תוכנה אחרת) מדובר בסה"כ השורת טקטס אחת (או כמה הקלקות בעכבר אם מעדיפים ממשק גראפי) כל זה בלי לחפש קראקים (כי התכנה חפשית) בלי לפחד בוירוסים/רוגלות (מי יודע מה יורד באימיול/קאזה לפני שאשכרה מתקינים).

ואגב, אני לא מגזים. תעשה ניסוי - תתקין על מחשב בתול מערכת הפעלה בלי שום תוספות, תן למישהו שאינו מומחה מחשבים לעבוד עליו, ותספור את הדקות עד שהוא יתקשר אליך ויגיד לך שהמחשב לא עובד. (כי למשל נפתחו 2000 של אקספלורר בזכות רוגלה כזאת או אחרת.... )

מטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה נכון שאם אתה משאיר מישהו בלי הגנות לגלוש באינטרנט אז כל המחשב יוצא מפוצץ מווירוסים ורוגלות!

זה אחד הייתרונות של לינוקס!

כל זה בלי לחפש קראקים (כי התכנה חפשית)

לא חסר אנטי ווירוסים ואנטי ספייווארים חינמיים לווינדאוז!

ואל תשווה את התוכנות שיש כיום ללינוקס לתוכנות שיוצאות היום לווינדאוז!

רוב התוכנות בלינוקס עלובות!(לפחןת אני מוצא אותן כאלה!)

וגם אין מבחר כל כך גדול!

אתה לא יכול להשוות תוכנה שמשלמים עליה לתוכנה חינמית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להשוואה של תוכנות שעולות כסף לתוכנות חינמיות, זה ממש בולשיט! בעיקר שאתה משווה תוכנות וינדוס ללינוקס (שהנורמה שם זה אופן סורס)...

בקשר למבחר, בלינוקס הוא לדעתי הרבה יותר גדול!

אבל באמת שבאים מוינדוס ללינוקס התוכנות נראות מצועצעות ודוחות, הכל עניין של הרגל...

(דיי מזכיר את החזרה מ- ל-98 ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בוא נגיד ככה שאני אוהב תלינוקס שלי אני מואהב בדיבאן@#$@#$

זה כזה כיף אין לי מילים

אפשר לגלוש חופשי,להוריד הכול, בלי ווריוסים ובולשיט

המערכת רצה יותר מהר ובכלל לפני דעתי בנוויה הרבה יותר בצורה חכמה ובטוחה מאשר הווינודקס המעפן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...