צו ראשון + כמה שאלות - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צו ראשון + כמה שאלות

idan1836

Recommended Posts

צד"כ - שזה הראיון האישי, ולא אין קשר למצב המשפחתי וכל השטויות האלו. הראיון האישי בא במטרה ולבחון את האישיות שלך בעיקר.

אף אחד לא אמר שהצד"כ קשור למצב משפחתי וכל השאר.

הצד"כ(ציון דרך כללי) בא לראות את האופי שלך, והמוטיבציה שלך (לקרבי ובכלל לצה"ל ולמדינה), סתכל מה רשמתי בתגובה

האחרונה שלי.

נכון להיום הורים גרושים לא עד כדי "מזיקים" לקב"א שלך, אולי רק במקרים מסויימים.

מה שכן אמר לנו את זה חייל ב-'יום חייל' כזה. שאתה בא לתל השומר ומסתובב במדגמים של רוב החיילות,

ושם מסבירים לך מה עושים שם. אמר שם החייל מה משפיע על הקב"א וחלק מהדברים הוא אמר הורים גרושים.

אבל זה לא מה שימנע ממך ללכת לקורס קצינים או טייס או דברים אחרים שתרצה.

אצלי ההורים גרושים, וככל הנראה הקב"א שלי מעל 54 (היה לי כבר ירפ"א א' - קורס טייס).

אבל מה שבתחלס קובע את הקב"א שלך זה פשוט איכות החיים שלך, כפי שפרטתי בתגובה הקודמת שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 189
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא נכון לפי דעתי להגיד כן.

מכיוון שאלה שאומרים כן, לא אומרים את זה כ"כן", אלה יותר להוטים על התפקיד ואומרים

"אני שרוף על קרבי ורוצה רק קרבי, מוכן למות בעד ארצי" או לא יודע מה.

שרואים את הלהט שלהם לקרבי.

ברגע שבן אדם יגיד כן כי אמרו לו בפורום להגיד כן, רואים עליו שאין לו "להט" ללכת על קרבי

והוא היה מעדיף מחשבים (סתם דוגמא) או משו אחר.

אני אמרתי את האמת לאורך כל הדרך, שזה הכי חשוב.

שהיא שאלה אותי אם הייתי רוצה לשרת ביחידה קרבית אמרתי לה

שאני מאוד רוצה לשרת את המדינה ולעזור לצה"ל והעזרה הטובה ביותר שלי

היא במקצוע, תחום והתחביב שאני עוסק בו שזה תיכנות או טכנאות (בעיסוקי המחשבים).

היא שאלה אותי אם הייתי מתגייס ליחידה קרבית, האים הייתי מסתייג לכך, עושה צרות או דברים כאלה

או פשוט הולך. אמרתי לה שהייתי הולך. לא הייתי רב עם הצבא, אבל שוב שאני רוצה לתרום בידע שלי.

חוץ מזה שהיא שאלה אותי על המחשבים והכל (סתם התעניינה כנראה, כי זה היה כזה הערת שוליים),

אמרתי לה שאח שלי הוא תוכניתן ב8200 והוא ככל הנראה מסדר לי זימונים לקורס מסויים, אז

היא שמחה ואמרה "זה טוב שיש פרוטקציות וקישורים, אה?" וחייכה, יעני לא איכפת לה משום דבר והיא בכלל לא באה

לרשום לאיזה יחידה אתה.

מצד שני, אם תגיד לא, או ממש לא אני מפחד אני לא רוצה אני אתאבד אני אעשה בלאגנים אם אני אהיה קרבי

- אז אתה לא מראה מוטיבציה קרבית ומורשת צה"ל והצד"כ שלך ירד.

בקיצור תגיד את האמת ואת המטרה שלך לשרת.

אם אתה לא רוצה לשרת ושונא ת'צבא, אתה מוזמן גם להגיד את זה - התוצאות בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת תיקונים לסלט שנעשה כאן:

1. קב"א לא יירד לך כי ההורים גרושים או כי לאבא היה פעם תיק פלילי. ממש לא. והוא נע בין 41-56, כאשר הנחיות השיבוץ קיימות רק החל מקב"א 43. קב"א 41-42 הוא משהו שמקבלים רק אנאלפבתים גמורים ברוב המוחלט של המקרים.

2.קב"א 51 ומטה =חריג קצונה. אין פה יוצאי דופן, אף אדם עם קב"א שכזה לא ייחשב בליבת קצונה או רף. אבל זה לא אומר שהוא לא יוכל בכל זאת לצאת לקצונה.

3.קב"א מ-א-ו-ד מושפע מהדפ"ר.

4. הקב"א לא נקבע בראיון האישי. הצד"כ הוא זה שנקבע ישירות עקב הראיון האישי. אחרי שאתה יוצא מפתח דלתה של המאבחנת הדפ"ר, הצד"כ וציון ההשכלה שלך ישוכללו לכדי יצירת ציון הקב"א.

5. מתאם קצונה - 0=חריג,1=רף קצונה, 2- ליבה. מתאם 2 לא פוטר ממבדקי קצונה. זוהי רק דרך לתכנן ולמדוד את איכות הקצונה. המטרה היא שX% מפותחי קק"צ בבה"ד 1 (או 12) יהיו בנתוני ליבה.

6. עברית- הציון נע בין 2 ל-9.

בעניין הצד"כ (ציון דירוג כללי שנקבע בראיון האישי), הוא נע בסקאלה של 8-40, ואני בוחרת שלא לכתוב על במה זו את מרכיביו.

קצונה: אתה מתכוון כנראה למתאם הקצונה. יש רק שלושה ציונים אפשריים. 2-->ליבת הקצונה (קב"א 53+ ודפ"ר 70+), 1 --> רף קצונה (קב"א 52, דפ"ר 60), 0--> חריג קצונה (בעל נתוני איכות

נמוכים יותר ממה שהוזכר כאן). קיימים עוד תנאים למתאם הקצונה, כמו רף מסוים של ימי תב"ן שלילי, סמול עברית, סעיף נפשי, ציון קה"ס (ציון קשיי הסתגלות) וכו'.

צה"ר:ציון השכלה ראשוני. מציין בעצם את מספר שנות הלימוד הרשמי של המלש"ב. 1 למשל יציין השכלה של שנה אחת בלבד (כתה א'). 12 מציין 12 שנות לימוד. לומדי לימודים גבוהים יותר יזכו

לציון המתאים.

דפ"ר רציף:

לא כל מי שקיבל דפ"ר 80 למשל, ענה בדיוק על אותו מספר שאלות נכון. גם בתוך כל קבוצת דפ"ר קיימת סקאלת ציונים. סקאלת הדפר הרציף היא תלת ספרתית ונדמה לי שהמקסימום הוא 295,אבל אני לא בטוחה בכך במאת האחוזים. אדם עם דפ"ר 80 יכול להיות בעל ציון דפ"ר רציף של 249, או גם של 254, רק לשם הדוגמה. אני לא בקיאה בדיוק כמה תשובות נכונות מסמל כל ציון ומה טווח הציונים שבכל קבוצת דפ"ר.

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=165&msgid=11587353

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוףףףףףףףףףףף גם אני קיבלתי אחד היום. בתאריך 16/02/06 בירושלים...

כבר הם רוצים לשעבד אותי, איפלו תעודת זהות אין לי עדיין. (טוב האמתי שצריכה להיות לי אבל עוד לא הוצאתי)

לעוד מישהו יש בתאריך הזה בירושלים?

אני גם קיבלתי אתמול :) אותי הזמינו לשלושה ימים לפניך.... גם לירושליים... וגם לי אין תעודת זהות עדיין (למי יש זמן לזה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'תמיד מחייך', מה שצוטטת כאן מפורום תפוז לא שולל את מה שאנחנו אמרנו.

פשוט הצגת נתונים מספריים, שחלקם ידעתי וחלקם אני שמח לשמוע וללמוד (ולדעת לפעם הבאה).

הקטע של הקב"א חסר ויכוח, כפי ש TOP-GUN אמר. אולי כיום הורים גרושים לא יורידו לך בקב"א.

אבל זה גם תלוי באיזה מצב החד הורה שאתה גר איתו ובאיזה מצב בכלל ההורים הגרושים.

סה"כ הקב"א באה להציג את איכות החיים שלך, בן אדם איכותי הוא בדר"כ בן אדם מושקע, מבחינה כספית, שכלית,

ולימודית (למד בביה"ס עם שם טוב, או בבית ספר פרטי וכו'..).

חיי ברמה גבוהה ועוד. כל אלה מציינים את הקב"א.

אני לא אומר שהקב"א לא מתחשב גם בנתונים אחרים, זה גם יכול מאוד להיות.

אבל הוא בא בעיקר לציין את הרמת חיים, כלכלה, משכל, לימודים, חינוך ובקיצור את האיכות שבבן אדם.

בן אדם שחיי בזוהמה, מצב כלכלי קשה מאוד, בקראוון ולא הולך לביה"ס יקבל קב"א נמוך מאשר

ילד עם מצב כלכלי טוב בבית, משפחה חמה, מוסד חינוכי, וחינוך טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, בעניין הקרבי..

אם אני אומר להם 'אני מוכן לשרת ביחידה קרבית, אבל הייתי רוצה יותר לעסוק בתחום שאני לומד וללכת ליחידה של מחשבים'.

אז זה טוב להגיד להם ככה ?

לא.

תגיד אני רוצה קרבי נ-ק-ו-ד-ה.

חבל לחזור על השטות שאני עשיתי.

זה די טיפשי כל העניין הזה... תגיד מה שאתה רוצה... אתה רוצה קרבי תגיד אני רוצה קרבי אתה לא רוצה קרבי תגיד שאתה לא רוצה קרבי.... בשביל מה לעבור את כל השטויות האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...