צו ראשון + כמה שאלות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צו ראשון + כמה שאלות

idan1836

Recommended Posts

לידיעתך אי אפשר לעשות מטוס טייס על מטוס אמיתי בגיל 16.

אלא רק על הדבר המעפן עם המצנח והמנוע מניפה,שכחתי תשם

אפשר כבר ללמוד על מטוס חד מנועי - Cessna 172 לדוגמה כבר בגיל 16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 189
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המבחנים הפסיכוטכנים לא קובעים כמעט את הקב"א (אם בכלל).

כפי שנאמר כאן.

המבחנים קובעים את הדפ"ר בעיקר (דירוג פסיכוטכני ראשוני, שלמשל מעל 70 ועוד נתונים נוספים אתה

מקבל זימונים לצ"א [קורס טייס]).

הראיון אישי קובע את הצד"כ וגם קצת מהקב"א שלך (ציון דרך כללי, קבוצת איכות).

מה שבעיקר קובע את הקב"א שלך זה האימות נתונים, שבו אתה אומר איפה אתה גר,

הלימודים שלך, איזה ביה"ס היית, הורים גרושים /לא גרושים ועוד פרטים נוספים.

למשל, בן אדם שחי ברמה גבוהה, צפון ת"א הורים לא גרושים, מצב כלכלי טוב ולומד ולמד בביה"ס

איכותי יקבל קב"א גבוהה מאוד.

בשביל קורס טייס צריך קב"א מעל 54, דפ"ר מעל 70 ופרופיל 97 ואולי גם פרופיל 84(או 82, לא זוכר).

אתה תלך ותעבור אימות נתונים, בדיקות רפואיות שכוללות שתן (אם אתה יכול, אז תעשה בדיקות שתן לבד

ותביא להם את התדפיס, זה יחסוך לך זמן, בדיקת ראיה, ישאלו אותך אם עברת ניתוח, מחלות (אסטמה, ובלה בלה בלה),

משקל, לחץ דם, בדיקת ביצים [בדר"כ לבדוק וריד מורחב], עקמת(בגב) אחר"כ תעבור מבחנים פסיכוטכנים, שכמו שאמרו לך כאן

תיקח אותם ברצינות, זה חשוב! תקרא טוב את השאלות, לרוב זה לא קשה, אלא דורש הבנת הנקרא.

אחר"כ תעבור ראיון אישי, שם כמו אמרתי יקבע לך הצד"כ. שם יקשקשו לך מה אתה עושה בערב, כמה חברים יש לך,

איך הלימודים שלך, אם היה לך ריבים בחיים - עם מי למה.

אם אתה רוצה לשרת בקרבי [זה לא מה שיקבע לך!!!], המוטיבציה הצבאית והקרבית שלך.

זכור שהראיון הזה רק בא לבדוק את המוטיבציה שלך והרצון לעזור ולשרת את המדינה, והיא לא רושמת שום

דבר לגבי יחידה שאתה רוצה להיות וכלום!

מה שכן משפיע גם על הקב"א קצת.

אחר"כ תקבל כריך ופחית שתיה ותשוחרר הביתה :P.

בהצלחה,

רן! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

ממש כן.

מה שבעיקר קובע את הקב"א שלך זה האימות נתונים, שבו אתה אומר איפה אתה גר,

הלימודים שלך, איזה ביה"ס היית, הורים גרושים /לא גרושים ועוד פרטים נוספים.

למשל, בן אדם שחי ברמה גבוהה, צפון ת"א הורים לא גרושים, מצב כלכלי טוב ולומד ולמד בביה"ס

איכותי יקבל קב"א גבוהה מאוד.

זה נכון מאוד למרות שכלפי חוץ יש מספר גורמים שמנסים להכחיש את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש כן.

זה נכון מאוד למרות שכלפי חוץ יש מספר גורמים שמנסים להכחיש את זה.

טוב נו, זה הויכוח התמידי שעולה כל פעם שמדברים על קב"א.

אין לי כח להכנס לזה, וזה גם לא רלוונטי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה מה שקובע לך את הקב"א זה המבחנים+הראיון. הדפ"ר נקבע לפי המבחנים בצו ולפי הבגרויות שלך. בקשר למקום מגורים

הורים גרושים וכו' אני לא כזה בטוח (צה"ל מנסה להכחיש..) אבל זה יכול להשפיע בצורה עקיפה, כמו למשל אדם שגדל בלי אבא

יהיה לו קשה להתמודד עם מצב מסוים, כי העובדה שגדל עם הורה אחד פגעה בו מבחינה פסיכולוגית. או למשל ידוע ש% הזכאים לבגרות

ואיכות הבחינות נמוכה הרבה יותר בפריפריה ולכן יש סיכוי גדול שהאדם שהגיע משם הוא לא באמת איכותי. שוב זה שאתה אומר שאתה

גר בירוחם עם הורה אחד לא משפיעה על הקב"א, אלא ההשפעה של העובדות האלו עליך. ובגלל זה אני חושב שאנשים כמו enc0der

חושבים שזה כן משפיע (אלא אם כן יש לכם מידע פנימי שאתם מוכנים לחלוק).

בקשר למבחנים זה מתחלק לכמה סוגים, והסדר שונה מכל אחד אז אל תתפוס אותי במילה:

מבחן 1 הבנת הנקרא: יהיה לך טקסט וא"כ יהיו לך שאלות עובדתיות עליו. -תקרא בהתחלה את השאלות (אפילו שלא תבין אותן) ואז את הטקסט.

מבחן 2 עברית: כפתור לחולצה זה כמו:

א) מסך-למחשב

ב)יד-רגל

ג)שרוך-נעל

ד)שמים-מטוס

(אני מקווה שזה דיי ברור שזה ג..)

מבחן 3 מתמטיקה: כלמיני בעיות קטנות ולא ממש קשות -תחזור על חילוק ארוך כפל\חיבור\חיסור רגיל ובמיוחד של שברים!

לדוגמא:

אבא בן 55 ויונה בת 32. דוד נולד כשאבא היה בן 20, בת כמה היתה יונה? (טוב לא כזה קל אבל הבנת את הרעיון)

מבחן 4 לוגיקה: לדוגמא- יש לך צורות אז אתה צריך להתאים אותן אחת לתוך השניה. כמו לגו תלת מימדי כזה.

מבח 5 לוגיקה המשך: ייראו לך כלמיני ציורים ויישאלו אותך מה יקרה או מה הדרך העדיפה לעשות את זה. כמו לדוגמא

אדם מושך משקל שתלוי על וו. ואז יראו לך כלמיני מיקומים של הוו, או דרכים שונות שהאדם מושך את המשקל.

בסוף השעתיים יהיה לך מן "סקר", לגבי הצבא כשרשום שם שזה לא מהווה כל קשר אליך, אני הייתי זהיר ועניתי בכנות על השאלות.

דוגמאות נוספות אתה יכול לקבל מהמדני"ת שלך בביתספר ולנסות לענות על מבחני IQ באינטרנט גם יכול מאוד לעזור (חלק מהשאלות שם זה ממש העתק)

לסיכום: תישן טוב, תחשוב על מה שאתה הולך להגיד בראיון (תכתוב את החיים שלך על דף, איפה היית איפה למדת, איזה תכונות

יש לך, איך החברים שלך, במה אתה עוסק וכו' כדי לא לשכוח ואולי דברים מסוימים להבליט\לא להבליט). ותכי חשוב תהיה עצמך, כי

אחרת לא יעזור לך כלום ותפקשש הכל. אל תתרגש זה יום חשוב, רק תדע לשמור אותו בפרופורציות. אין לך איך להתכונן (חוץ ממה

שכתבתי למעלה) והעובדה שבאת לכאן ושאלת כבר אומרת שאתה אדם שאכפת לו יותר מהאחרים והוא מתעניין בקשר לעתיד שלו.

בהצלחה וצו ראשון נעים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה שוב תודה על ההסבר פה, אני מודה לך מאוד ;) ..

ובקשר למבחן 3 לא הבנתי מה הקשר בין יונה לדוד ? [חחחח]

ובמבחן 2 זה ברור למה זו התשובה.

בקיצור חילוק ארוך זה הדבר היחידי ששכחתי איך עושים, ציוני בגרות טובים ונקווה לטוב.

שוב תודה על ההסברים כאן .. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיייי אתם לא יודעים איך עזרתם לי כולכם..אני לא ידעתי איפה לשאול את כל השאלות האלה..

תודה רבה רבה רבה לכולכם..

אני צריך להתייצב ב6.12 ב8 בבוקר..

ד"א נשארו לי עוד כמה שאלות אם מישהו יכול בבקשה לבוא אלי לאי סי קיו \מסנגר ולעזור לי טיפה כי אני לא יודע מה למי לפנות:

MSN: Yahav.Shasha@gmail.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ בקשר לדוד ויונה אני אבדוק מחר כי עכשיו אני כבר חצי :sleep: אבל אני מקווה שהבנת את הרעיון. תצטרך גם לחשב שטח אז תחזור גם קצת על נוסחאות בסיסיות. לyahav, עדיף שתשאל פה ככה גם אחרים ידעו. ולכל מי שהולך לצו ראשון ויש לו שאלות בקשר לגיוס, תדברו עם המדנ"ים שלכם

הם יוכלו לעזור לכם על שאלות בסיסיות כאלו ואחרות. יש גם פורום בFresh.co.il שתוכלו להתייעץ בו אם המדנים לא כ"כ יודעים על מה הם מדברים

(מה שקורה בד"כ כששואלים אותם על איך להגיע ליחידהX\Y).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוףףףףףףףףףףף גם אני קיבלתי אחד היום. בתאריך 16/02/06 בירושלים...

כבר הם רוצים לשעבד אותי, איפלו תעודת זהות אין לי עדיין. (טוב האמתי שצריכה להיות לי אבל עוד לא הוצאתי)

לעוד מישהו יש בתאריך הזה בירושלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות בנושא אחד..בואו נבהיר כמה דברים..

הקב"א מושפעת מ:

דפ"ר - דירוג פסיכוטכני ראשוני, כלומר המבחנים שאתה עושה שם ורק המבחנים הללו ללא קשר לבגרויות.

צד"כ - שזה הראיון האישי, ולא אין קשר למצב המשפחתי וכל השטויות האלו. הראיון האישי בא במטרה ולבחון את האישיות שלך בעיקר.

ולד"פר יש חשיבות הרבה יותר גדולה מאשר הראיון רק שתדעו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...