עבור לתוכן
  • צור חשבון

צו ראשון + כמה שאלות

idan1836

Recommended Posts

היום האנשים שבנו ונילחמו על המדינה מקבלים קיצבת זיקנה מגוחחת אני לא רוצה להגיע למצב שלהם אז אני אומר על תיסמוך על מדינה מטומטמת

ועל תשרת אותה תידעג לעתיד שלך לא של המדינה כי היא תיזרוק אותך לעוני שתהיה זקן וחולה

או במילים אחרות אין פטריוטים גדולים יותר מהאנשים שבנו תמדינה ותיסתכל איך המדינה מזלזלת בהם אז למה ליתרום????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 189
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בניגוד אליך, חייכני, אחד החברים הטובים ביותר שלי חטף קב"א 47 מהצבא, והוא אחד האנשים היותר איכותיים ומשכילים שאני מכיר...

הבעיה שהצבא מייחס לזה חשיבות רבה, חשיבות שמשליכה על שנות השירות של אותו אדם בסדיר וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה נכון סטון קולד, אבל מצד אחד, יש כאלו שרוצים לשרת, (אני תאמת באמצע, כי גם לי זה בזבוז 3 שנים)

ואני לא רוצה שום דבר נגד הצבא, אז זאת אומרת שאתגייס, ובקיצור אני רוצה קב"א גבוה (ולא 45 כמו שאתם אומרים פה).

בקיצור יהיה מה שיהיה וזהו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי §Ecalip,

ראיתי שהתבלבלת קצת אז חשבתי לעזור.

אני נמצא במפקדת החטיבה שאחראית על מנה"ג (מנהל גיוס)\בקו"ם ובכלל על מדיניות צה"ל בנושאי כוח אדם.

(איפה שהמציאו את הקב"א :) )

באופן כללי אני יכול להגיד שעצתו של Burton הייתה הכי טובה.

מה לעשות קצת אבסורדי אבל נכון... הקב"א מורכב בעיקר מהדפ"ר והצד"כ (ציון דרך כללי) ומה שהצד"כ בא לבחון (שרלוונטי לגביך) זה בעיקר מוטיבציה.

וכן - כחלק מהראיון (אפילו אם אינך מתאים) ישאלו אותך לגבי מוטיבציה לקרבי, כיוון שזו ההעדפה של הצבא.

אז בהחלט רצוי שלא תראה העדפות מסוימות שעלולות לסמן אותך כבעייתי אלא תזרום עם הראיון.

למה זה ככה?

אין לי תשובה מדויקת אך צריך לקחת בחשבון ששיטות המיון האלו נקבעו מזמן וכל שינוי דורש מחקר ענק שלא תמיד זוכה לקדימות.

יתכן כי בעתיד יכנס לשימוש נתון אשר יהיה יותר הוגן (והגיוני) למבקשים להתקבל ליחידות טכניות.

לגבי הפסיכוטכני (אשר קובע את הדפ"ר) מומלץ לבוא רענן למבחן שהוא מזכיר מבחן IQ.

(לתרגל מבחנים כאלה שחלקם תוכל למצוא באינטרנט דווקא יכול לעזור)

בצלחה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום האנשים שבנו ונילחמו על המדינה מקבלים קיצבת זיקנה מגוחחת אני לא רוצה להגיע למצב שלהם אז אני אומר על תיסמוך על מדינה מטומטמת

ועל תשרת אותה תידעג לעתיד שלך לא של המדינה כי היא תיזרוק אותך לעוני שתהיה זקן וחולה

או במילים אחרות אין פטריוטים גדולים יותר מהאנשים שבנו תמדינה ותיסתכל איך המדינה מזלזלת בהם אז למה ליתרום????

הסיבות לתרום אינן נעוצות במידת התמורה שתקבל חזרה.

אם אותם אנשים לא היו לא הייתה מדינה. ואם אנשים לא ימשיכו לתרום למדינתם היא לא תהייה.

אתה צריך לדאוג למדינתך אם תרצה אתה ומשפחתך להשאר בה ואתה צריך לדאוג לעצמך אם תרצה חיים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה צריכה לידאוג לזקנים ולחולים והיא לא עושה את זה אין לי בעיה ליתרום יש לי בעיה שהתרומה הולכת למקומות מסריחים ולא למקומות הנכונים

אני מוכן ליתרום לבתי אבות טובים למערכת חינוך טובה לא למכוניות המפוארות של השרים ולא למפוטם המטומטם כץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IsrAlien, תודה רבה על ההסבר שלך (ועכשיו הבנתי איזו עצה טובה יותר, ורן אני לא מתכוון ששלך לא טובה),

אבל בינינו אני לא רוצה ממש קרבי, ואני לא יודע ממש לדבר מול אנשים, אז אני מפחד להתבלבל, לעשות שטויות ודווקא אני אהיה בקרבי.

אמרת לי לזרום עם השיחה, אני יכול לעשות את זה, אבל כמובן (איך שאני מכיר את עצמי) אני ידפוק הכל :-X .

מה אני אמור בדיוק להגיד להם ? הבנתי שגם הם ידברו איתי בצורה עקיפה על דברים, אז זתומרת שאני אדבר איתם בעקיפין גם ?

תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראיון האישי אין התייחסות למה שאתה אומר לגבי העדפותיך. זה לא קצין מיון.

כל השיחה נועדה לקבוע את הצד"כ וזהו.

אף אחד לא יקרא את זה ויאמר "אהה, הוא רצה קרבי אז ניתן לו".

למעשה תוכנו של הראיון האישי (מעבר לציון עצמו) מסווג מאוד ולמעט אנשים יש גישה אליו.

לכן השאיפה שלך היא לקבל ציון כמה שיותר גבוה מבלי לדאוג שמה שתגיד "ישמש נגדך" אחר כך...

תראה מוטיבציה, נכונות, חברתיות ויהיה בסדר!

אל תתרגש יותר מדי זה באמת לא נורא והמאבחנות בדר"כ נחמדות :)

אגב היא תשאל עוד דברים חוץ מזה כמו כמה חברים יש לך, לאן אתם יוצאים, אם אתה קובע לאן יוצאים או שאתה נגרר וכו'...

תחשוב על דברים כאלה ותענה תשובות שלא ישמעו רע מדי אבל עדיין כנות.

עריכה:

עוד דבר, מבלי קשר לקב"א שלך לפרופיל החשיבות המכרעת לגבי הצבתך בקרבי או לא.

כמובן שתמיד אפשר להשיג דברים בצורה חריגה (וזה אפילו די נפוץ בצבא שלנו) אבל דבר ראשון שתצטרך להתמודד איתו זה שפרופיל קרבי (72 ומעלה) שווה יחידה קרבית.

זו ההעדפה של הצבא. אם יש לך קב"א גבוה עם פרופיל קרבי כנראה ימצאו לך תפקיד קרבי הדורש נתונים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה תודה, בקיצור הבנתי בכל הדיון הזה, שאני צריך להיות עצמי וזהו.. לא יותר מזה !

בקיצור אם היא תשאל אותי על הקרבי אענה שלא ממש אכפת לי להיות בקרבי וכו' וכו' (כפי שהזכרתי עמוד או שניים לפני מה תהיה תשובתי).

תודה על ההסברים לכולכם ;)

אהה.. ועוד משהו, אם יש לכם משהו להוסיף אז תודה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה מאוד היום ליתקבל לממרם זה כמו להגיד אני רוצה ליתקבל לקורס טיס יש הרבה מאוד תחרות על המקומות האלה כי זה גם תפקיד מאוד חשוב

וגם יכול ליתרום לך הרבה מאוד באזרחות

בעינין הקרבי זה מסוכן להגיד אני רוצה קרבי עדיף להגיד שאתה מוכן לשרת בכל תפקיד אבל אתה רוצה בה א או ב או ג תחפש תפקידים חוץ מיממרם שאתה רוצה

לעשות ויש סיכוי טוב שתיתקבל לאחד מהם כמובן שאת ממרם תשים בעדיפות ראשונה רק שלא יהיה מצב שקרבי יהיה העדיפות השניה כי שרות בגדוד קרבי רגיל

זה אחד מהתפקידים הגרועים ביותר בצבא כי חיל גדוד רגיל תקוע בשמירות ובאזרחות לא יוצא לו מיזה כלום רק למי שחושב לחתום קבע להרבה שנים

קרבי רגיל יכול להיות טוב ואני מדגיש רגיל ולא יחידות מובחרות וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני יודע שקשה מאוד להתקבל לממרם, אבל אני לא יודע ממש מה לבחור אם לא זה..

זה העדיפות הראשונה שלי בצבא, דברים אחרים אין לי ממש מושג מה .

בקיצור נראה לי ההחלטה שלי, אני אשמח לשרת איפה שישימו אותי, וזהו ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...