תראו מה צה''ל עושה !#$ בתובה לקאסמים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תראו מה צה''ל עושה !#$ בתובה לקאסמים

ExploiT

Recommended Posts

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מסכים עם זה לחלוטין...

למשל, זה מאוד קל לשמוע על 13 אזרחי ערביים שנהרגו ע"י כוחות המשטרה / ביטחון הישראליים תוך הפגנה ולהגיד "אסור שזה יקרה במדינה דמוקרטית ! זה לא ייתכן ! " ועוד מיני ברבורי מוח של השמאל.

לעומת זאת, אני מעריך שלפחות 95% מאותם אלה שטוענים ככה, בסיטואציה דומה, כאשר משליכים לעברם סלעים תוך שהמון זועם עם מוטות ברזל בידיים מתקרב אליהם, לא היו מתנהגים אחרת. ה-5% האחרים, אם קיימים, אינם שפויים, ולא הייתי רוצה שיהיו אחראים לגורלי, בתור שוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.

אך השאלה שלך לא נכונה.

מה היה אם אותו המון זועם היה צועק וזורק אבנים על מטרה אחרת? נגיד על זה שפתחו להם את הכביש בשבת ליד הבית (כמו למשל ההפגנות שהיו בקרית שמואל ליד הבית שלי), או בגלל שהם מתנגדים לתוכנית ההתנתקות.

גם שם זרקו סלעים.

גם שם הרביצו לשוטרים.

גם שם הלכו בריונים עם מוטות ברזל.

ההבדל הוא אחד - הם היו יהודים ולא ערבים.

אף אחד לא חשב להפעיל עליהם צלפים או לירות עליהם אש חיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק - מדוע למשל חרדים כמעט במישהי לינץ' (בגלל שהיא הייתה קצת חשופה רחמנא ליצלן) לא חוטפים אש חיה? אני מצדיק את ההרג של רוב ה-13 אנשים בארועי אוקטובר אך עם זאת דורש לחקור זאת כדי לראות שמישהו חף מפשע לא נהרג וגם אני דורש שיהיה דין דומה לכולם וחרדי שמנסה לבצע במישהי לינץ יחטוף כדור בשביל למנוע את הלינץ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I would

כן, גם אני הייתי שמח שזה יהיה ככה.

אבל,

זאת דוגמא מצויינת ל"מנהיגות". לא לעבוד עם מה שטוב לך, או מה שטוב לקהל יעד הספציפי שלך או לפי תחושות הבטן שלך.

אלא לקחת החלטות שהן גם לא פופולריות. ולצערי, שם מישהו לא גילה מנהיגות והופעל OVER כוח בצורה מעבר לסבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

זה מה שמור אמר.

(אני חושב).

בכל מקרה לדעתי ההבדל היחיד בין הימין לשמאל הוא שהימין מוכן "להקריב" פלסתינאים בשביל לסיים את הטרור. והשמאל לא.

שני הצדדים כמובן רוצים להפסיק אותו (למרות השטויות שכמה אמרו פה), אבל הימנים אומרים שצריך "ארטילרייה כבדה" (גאונים..) המאלנים אומרים שצריך לדבר ולבצע פעולות ממוקדות בלבד.

כן, אני עושה הכללות, אני יודע.

אני שמאלני אולי אבל אני לא מאמין בקטע של ההידברות איתם, ניסינו, לא הלך כי אי אפשר באמת לדבר עם השליטים האמיתיים של הבעיה.

אני גם לא מאמין שעל כל קאסם צריך להחזיר פגז על ביית של איזה זקנה עם 12 ילדים (מחבלים פוטנציאלים בשפת הימין) בגלל שבמרתף יש מחרטה של קאסמים.

איזה היגיון הומני יש בפעולות כאלה? מה זה יתן לנצח את הטרור אם בדרך יוצרים טרור יהודי?

אני מעדיף לחיות במלחמה עם טרור כל החיים ולא במדינה חופשית שביצעה רצח עם.

אני מגזים כמובן אבל לפי הדעות שאני שומע פה זה נראה כמעט כמו אפשרות בעיני כמה ילדים, שלצערי הם גם הרוב לפי מה שאני שומע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל סיטואציה:

אתה מסתובב ברחוב עם המשפחה שלך. פתאום מגיעים אליכם קבוצה של 5 אנשים. אחד מהם מוציא אקדח ורוצח את אחד מבני המשפחה שלך.

אתה שולף את האקדח שלך שבמקרה יש לך להגנה עצמית.. אבל הרוצח, אבוי, בורח ביחד עם שאר 4 האנשים שהיו איתו, ואם תירה בו קיים סיכוי סביר שגם אחד מהחברים שלו יפגע.

מה תעשה ?

עכשיו קבל סיטואציה שניה:

אתה נתת לו לברוח, מטעמי הומניות, והמשכת בחייך.

אך אבוי, כל שבוע האירוע הזה קורה מחדש! כל פעם אותה קבוצת אנשים באה, אחד מהם רוצח מישהו מהקבוצה שלך, והם בורחים בעוד אתה לא עושה כלום על מנת לא לפגוע בשאר חברי הקבוצה של הרוצח שהרי לא עשו כלום והם אזרחים תמימים שפשוט הסתובבו עם הרוצח..

לאחר שבמשך כמה שנים, כל שבוע זה קורה מחדש, מה תעשה עכשיו ? האם ההחלטה שלך מהסיטואציה הראשונה תשתנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל צה"ל כן יכל לפגוע באיש הבודד הזה בלי לסכן את האזרחים מסביב (הרג שלהם יעשה יותר נזק למדינה מהרג של אזרחים שלנו ).

ויש בעיה בדוגמא שלך,האנשים שמסתובים עם הרוצח- הם האזרחים או שהם שאר המחבלים בארגון שפשוט עוד לא רצחו?

אם הם המחבלים האחרים, אז ברור שלא נורא להרוג אותם גם עם הם לא עשו כלום עדיין- הם חלק מצבא מאורגן שהצהיר שאתה האויב שלו ואתה כבר יודע ששבוע הבא הם ינסו להרוג אותך.

אם הם האזרחים, אז לא, אני לא יורה. אין סיכוי.

אני מדבר גם על הדוגמא שלך, אם אני לא יכל לפגוע ברוצח עצמו אני לא ינסה לירות כשאני יודע שאני יכל להרוג מישהו אחר שאולי סתם נגרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בכלל לא שאלה של תמימות. כלומר, אם האדם תמים זה לא משנה... אדם בר דעת, שמסתובב ליד אנשים שמשליכים סלעים על שוטרים ומתקדמים לעברם באופן מאוד מאיים, כנראה יבין, שעדיף לו להסתלק משם כי טוב לא יצא מזה. אדם שממשיך להסתובב שם הוא כנראה מטומטם, כי סביר שיופעל כוח כלפי ההמון הזה, וכאשר מופעל כוח כלפי המון מסוכן, קשה להיות מדוייק. וכן, יש בעולם אנשים שמתים מטמטום (למשל על הכביש). אין מה לעשות. אז נכון, אולי הוא חף מפשע, אבל להיות בתוך מרד אלים וקשה כזה ולהתפלא אח"כ שקרה לך משהו כאשר אתה ספציפית לא השלכת סלעים זאת תמימות קיצונית. אין מה לעשות בקשר לזה. תמימים יאכלו חרא. איתנו או בלעדינו. המדיניות של המדינה אינה יכולה להיות "להגן על התמימים בכל מחיר, גם במחיר קיומה של המדינה". אין מה לעשות, זאת המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...