כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו

BURTON

Recommended Posts

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בוא נלך לפי קו המחשבה המעוות שלך...

כשאתה גונב מכונית לאדם תמים, הוא מקבל את הכסף שלה (מחירון) מהביטוח, והולך לקנות חדשה == היצרן מרוויח אפילו יותר !!

לכן, גניבת מכונית = מוסיף רווחים ליצרן !!!

וגניבת תוכנה = "סתם לא פוגע"...

אז אפילו לפי קו המחשבה הטיפשי שלך עדיף לגנוב מכונית מאשר לגנוב משחק...

מה מעוות בזה? תסביר לי?

אתה חייב ללכת ראש בראש?

אוקיי !

אז נניח שבעל הרכב היה בפנים!

חטף דקירה בחזה/גב!

מה אז?

עדיין עדיף לגנוב מכוניות? :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן הוא ההבדל,החופשיות.

עומרי,תסתכל על זה מזווית שונה,כשאתה תגנוב את הרכב המשטרה וכל היחידות המיוחדות ירדפו אחריך,*אך* כשתוריד תוכנה אף אחד לא יבוא לדפוק לך ב3 בלילה על הדלת.

שלא תחשוב שהחשיבה שלי מעוותת אלה שלך היא זאת,כל עוד המשטרה לא אוכפת חוק מסויים זה מקנה לזה חופשיות מוחלטת לעשות כל מה שאתה רוצה באינטרנט,להוריד,לצרוב,לשכפל,להעתיק.

החוק לא יילך לעצור כל ילד בן 12 שהוריד את השיר של שאקירה מהאימיול! :nixweiss::kopfpatsch:

זה מעשה שמיליוני אנשים ברחבי העולם עושים,לא אתה ולא החוק מסוגל ואני חוזר *מסוגל* לעשות מול זה משהו.

לא על כל אזרח שיוריד את הGTA החדש ירכיבו קלאסטרון ויטלו מודעה של חשוד בעיתון "הגונב הסדרתי שהוריד את המשחק GTASA מהאינטרנט" סנסאצייה,תדהמה :o

קח לדוגמא את זה שאני ואתה נשב בגינה של מישהו על הדשא,הרי בעל הבית משקה את הדשא שלו כל יום,ובזה שאנחנו יושבים על הדשא זה הורס אותו,אבל אף אחד לא יעצור אותנו על זה!

(ואל תחשיב את ה"משיג גבול" כי באינטרנט אין את זה לגמרי)

תחשוב על זה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מעוות בזה? תסביר לי?

אתה חייב ללכת ראש בראש?

אוקיי !

אז נניח שבעל הרכב היה בפנים!

חטף דקירה בחזה/גב!

מה אז?

עדיין עדיף לגנוב מכוניות? :pissed:

יש אנשים שפשוט נהנים ללכת עם הראש בקיר, בלי להסתכל על אף אחד בדרך. בדיוק כמו איזה 1 מתוך ה-120 חברי הכנסת. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן הוא ההבדל,החופשיות.

עומרי,תסתכל על זה מזווית שונה,כשאתה תגנוב את הרכב המשטרה וכל היחידות המיוחדות ירדפו אחריך,*אך* כשתוריד תוכנה אף אחד לא יבוא לדפוק לך ב3 בלילה על הדלת.

שלא תחשוב שהחשיבה שלי מעוותת אלה שלך היא זאת,כל עוד המשטרה לא אוכפת חוק מסויים זה מקנה לזה חופשיות מוחלטת לעשות כל מה שאתה רוצה באינטרנט,להוריד,לצרוב,לשכפל,להעתיק.

החוק לא יילך לעצור כל ילד בן 12 שהוריד את השיר של שאקירה מהאימיול! :nixweiss::kopfpatsch:

זה מעשה שמיליוני אנשים ברחבי העולם עושים,לא אתה ולא החוק מסוגל ואני חוזר *מסוגל* לעשות מול זה משהו.

לא על כל אזרח שיוריד את הGTA החדש ירכיבו קלאסטרון ויטלו מודעה של חשוד בעיתון "הגונב הסדרתי שהוריד את המשחק GTASA מהאינטרנט" סנסאצייה,תדהמה :o

קח לדוגמא את זה שאני ואתה נשב בגינה של מישהו על הדשא,הרי בעל הבית משקה את הדשא שלו כל יום,ובזה שאנחנו יושבים על הדשא זה הורס אותו,אבל אף אחד לא יעצור אותנו על זה!

תחשוב על זה.....

מזכיר לי משהו שאל באנדי אמר פעם בקשר לתחרויות ספורט

it's only cheating if you get caught

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן הוא ההבדל,החופשיות.

החוק לא יילך לעצור כל ילד בן 12 שהוריד את השיר של שאקירה מהאימיול! :nixweiss:  :kopfpatsch:

קח לדוגמא את זה שאני ואתה נשב בגינה של מישהו על הדשא,הרי בעל הבית משקה את הדשא שלו כל יום,ובזה שאנחנו יושבים על הדשא זה הורס אותו,אבל אף אחד לא יעצור אותנו  על זה!

תחשוב על זה.....

אף אחד לא מסוגל לעצור את תופעת שיתוף הקבצים, מי שמנסה לעצור את זה הוא פשוט אידיוט, זה נמשל לטחינת מים.

לסיכום, יש לך כסף, תקנה. אין לך כסף, תוריד.

לפחות יש דבר אחד שאין בו פערים חברתיים בין עשירים לעניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכו, חכו...היציאה של בית המשפט מתנגשת עם השקת ה 5 מגה של . אני בטוח שכרגע כל הדסק המשפטי שלה טרוד באיך לבטל את הגזירה, משהו עם חירותו הבסיסית של המודם...

חוצמזה, עוד לא ראיתי מישהו אחד פה ששאל באיזה טרד של מפרט : "ומה עם מערכת ההפעלה ואופיס"? אז מה העניין. פתאום כולם נהיו שיטיקלי קורקט?

כשמחיר של משהו מוגזם, תמיד מתפתחת תחרות, ואם לא, שוק שחור בפורמט כזה או אחר. נכון, בניגוד לבעלי הבסטות, אנשי ה WAREZ לא עשו כסף ישירות משכפול דיסקים, אבל הכסף נכנס בעקיפין.

המחיר מוגזם לחלוטין. אין שום סיבה שאופיס ומערכת הפעלה תעלה יותר מהחומרה שנקנתה בשביל להריץ אותה.

אין שום סיבה שאומנים ימכרו את המוזיקה שלהם דרך "מתווכים" למיניהם שלוקחים את כל כספם ומשאירים אותם ללא פרוטה. אומנים יפיקו דיסקים בעצמם, ירוויחו כמו שצריך, ימכרו בזול, אנשים יקנו יותר, כל אלה שגם לא מוכנים לשלם 20-25 שקל על דיסק ישלמו לאומנים בדרך עקיפה ע"י היטל על כל מדיות הצריבה למיניהן כמו שהיה נהוג מימים ימימה על קלטות, וכל העלוקות יפסיקו למצוץ את דמם של האומנים והציבור.

סרטים - אפשר להינות בקולנוע, או בספריה במחיר סביר.

משחקים זה סיפור מורכב יותר, אבל הציבור בכל העולם מביע את מחאתו. הציבור מצביע עם "ההורדות". כנראה שיש דברים בגו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבדוק את הנושא מכיוון אחר - נורמה חברתית

אין לי מושג מה קורה בשאר העולם (וגם לא מעניין אותי כול כך) אבל בארץ הנורמה היא - שיתוף קבצים=דבר לגיטימי, "למה שאני יקנה משהו שאני יכול להשיג בחינם" (למרות שזה לא בחינם כי משלמים על האינטרנט המהיר כ60 שקלים בחודש בדרך כלל)

אין הצדקה לגניבה, הבעיה אבל לא בגניבה עצמה אלא בנורמה שיש בסביבה מכיוון שהיא מביאה "צידוק" לדבר

עד שהנורמה לא תשתנה אין טעם בלתקוף אנשים ספציפים/אתר כי זה לא יעצור ולא ישנה שום דבר

לפי דעתי הנורמה תשתנה (לאט, לאט מאוד) רק כאשר תהיה אלטרנטיבה טובה לשיתוף הקבצים

רוב האנשים משחקים רק שבועיים-שלושה במשחק ולכן אפשרות של השכרה במחיר נמוך יותר משמעותית יהיה פתרון טוב הרבה יותר מאשר קניה של משחק במחיר מלא

אפשרות נוספת (לפי דעתי כמובן) זה שילוב מאסיבי של פירסומות בתוך המשחקים, גם כפרסומת אקטיבית וגם כפרסומת סמוייה (זה לא יכסה את כול הוצאות המשחק אבל כן יתרום כסף רב למפתחים)

ולגבי המוסיקה - ITUNE ודומיה מצליח ויצליח הרבה יותר כאשר הנורמה תתחיל להשתנות - ITUNE ודומיה זה בדיוק להקשיב לצרכים של האנשים - מחיר מעולה למוצר ספציפי שהלקוח רוצה (שיר יחיד ולא אלבום שלם)

דרך אגב, נורמה זה לא חוק, בתנאים אידיאלים חוק=נורמה וככה אפשר לחיות בצורה נהדרת, אבל קימיים מקרים שזה לא כך ולכן יש חיכוכים בין האזרח למערכת הצדק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף שתקו כבר אני ימשיך להוריד כל מה שאני רוצה כל עוד מחיר של מישחק הוא 300 שקל זה יום עבודה של בן אדם שצריך לפרנס מישפחה

גנבים אלו החברות זה כל מה שיש לי להגיד

כל אלה שמשחקים אותה דיי יודעים שהאימיול פועל לכם 24 שעות

צודק, סיבה נפלא לגנוב תוכנות, הן עולות יותר מידי כסף.

שכנעת אותי, אני ממש מת ליקנות לי BMW K1200S חדש, אבל 180 אלף שקל לאופנוע זה ממש יותר מידי, אני חושב שאני אלך מחר לגנוב אחד מהסוכנות...

תודה שהארת את המחשבה שלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דווקא שניכם טועים....

קודם כל נתחיל בטעויות של המתנגדים להורדה:

אתה לא יכול להשוות גניבה של מכונית להורדה של תוכנה... השוואה יותר נכונה תהיה שאתה תלך ותצלם את המונה ליזה ועכשיו יש לך עותק שלה במצלמה הדיגיטלית שלך... האם גנבת את המונה ליזה?

אי אפשר לומר שX משחקים הורדו באינטרנט וכל משחק עולה Y אז ההפסד של החברה הוא X*Y הוא הרבה הרבה יותר קטן מזה.... רוב אלה שהורידו לא היו קונים אם הם לא היו יכולים להוריד... הם פשוט לא היו משחקים בהמשחק..

דבר שני רוב האנשים כן יקנו אם זה יהיה שווה להם... לא אכפת להם לשלם כל עוד זה לא יהיה תשלום מוגזם... בדיוק כמו שהאיטונס מצליח אז אפשר למכור ככה גם משחקים... אבל כמובן שמשחק לא יכולים למכור ב99 סנט.... אבל גם ב300 שקל אי אפשר למכור משחק ולצפות שאנשים יקנו אותו...

כל הפדרציות למינהן הם נואשות ורצות לעשות את הדבר הכי קל שהם יכולים לעשות... לתבוע את כל מה שזז.... ה"אסטרטגיה" שלהם היא פשוט לירות לכל כיוון ובסוף הם בטח יפגעו במשהו.... הם לא יוכלו להמשיך ככה... מה שהם כן צריכים לעשות חוץ מלהוריד את המחיר לרמה נורמלית (100-150 משחק רגיל 200 משחק גדול וחדש... שזה לא מחירים ברצפה ואפשר להרוויח מזה טוב מאוד) זה לתת לאנשים שקונים מקורי משהו שאלה שמורידים מהאינטרנט פשוט לא יכולים להשיג...

כמו למשל CS... מעטים מאלה שמשחקים CS הורידו את המשחק פשוט בגלל שזה מסובך מידי והרבה יותר פשוט לקנות את המשחק... חוץ מזה הם צריכים להשקיע גם במשחק... עוד פעם לדוגמא CS.... יש שם שחקנים שמשחקים כבר שנים במשחק הזה... לעומת זאת משחקים אחרים אחרי שבועיים כבר גמרת לשחק בהם וזהו ביזבזת את ה300 שקל שעלה לך המשחק...

מצד שני....

איפשר להנסות להסתכל על זה מכל כיוון וזה עדיין עבירה על החוק... אין מה לעשות.. והחוק גם לא אמור להשתנות... ככה החוק כי ככה הוא אמור להיות... גם חברות המשחקים צריכות להרוויח... ואי אפשר להסתכל על זה בשום דבר "אצילית" כזאת או אחרת...

וחברות המשחקים הם היחידות שיכולו לקבוע בכמה בא להם למכור את המשחק (וגם החנויות אבל לא קשור..) אם בא להם למכור משחק בחצי מיליון דולר זה בעיה רק שלהם... אפשר אולי להגיד שזה לא רעיון טוב למכור משחק בחצי מיליון דולר... אבל זהו אתה לא יכול לדרוש מהם להוריד את המחירים של המשחק...

זה אולי לא גניבה... אבל חוקי זה לא...

נ.ב.

גילוי נאות: כותב הודעה זאת מוריד משחקים וסרטים באינטרנט, אך הוא לא חושב שזה מעשה שראוי לציון ויודע שזה מעשה בלתי חוקי.

אבל אם לא הייתי מוריד מהאינטרנט את רוב המשחקים פשוט לא הייתי משחק בהם... הייתי מוריד דמואים וקונה את מה שאני אוהב... בדיוק כמו שקניתי משחקים שאהבתי...ובדיוק כמו שרציתי לקנות משחק אבל אחרי ששיחקתי בו החלטתי שהמשחק הזה לא שווה שאני יקנה אותו....

נ.ב.ב. הסרטים, סדרות והשירים זה עניין אחר לגמרי...

ולזה שאמר שכניסה לקולנוע היא יקרה לפני שאתה מדבר לך לראות סרט באהר"ב או בכל מקום אחר בעולם... שם זה לא רק שלא יותר זול מבארץ ברוב המקרים גם יהיה יותר יקר מבארץ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצלם את המונה ליזה זה לא אותו דבר

כשאתה גונב תוכנה אתה גונב מאות ואף אלפי ועשרות אלפי שעות פיתוח

אם לא תקנה את המשחק, החברה עדיין צריכה לשלם לעובדים הרבים שלה, ולכן היא כן מפסידה את הכסף הזה

נכון- כשאתה גונב משהו פיסי עלות היצור נכנסת- דבר שאין בתוכנה- אבל לא זה ההפסד הגדול של החברה

ואני מבין שאתה מנכל EA ויודע בדיוק כמה עולה ליצר כל משחק, כמה הוא צפוי למכור ויש לך תואר מתקדם בכלכלה שאתה יודע להסיק מהשניים שהורדת המחיר תניב רווחים גדולים יותר לחברה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...