כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו

BURTON

Recommended Posts

זה לא שונה,

העובדה שזה חומר רוחני לא משנה שום דבר.

זה לא העסק של אף אחד מהצרכנים כמה החברה גובה, היא יכולה גם לקחת 2000$ למשחק, אתה לא רוצה, אל תיקנה, אף אחד לא עומד עם אקדח לרכה שלך ומכריח אותך לשחק.

הבעיה שהתרגלו למשחקים כאילו  זה מצרך חינוי מיד אחרי לחם וחמאה בבית.

כמו כותב ההודעה שציטטתי, שטוען שהוא מפרנס משפחה ולא יכול להרשות לעצמו לקנות משחקים.

העובדה שזה רוחני ואתה גנבת רק עותק וכיביכול לא גרמת לנזק כלכלי פיזי לא משנה בכלל, למה ליצרנית הודנה איכפת אם יגנבו לה הונדה אקורד חדשה שהיא מוכרת ב220~ אלף שקל? לייצר אותה עולה בערך 1000$.....

משחק זה רכוש החברה לכל דבר.

למרות שחברות התקליטים צבועות בעצמן, למה אם לא היו מורידים באתר הזה שירים ישראלים וכל התוכן היה לועזי למישהוא היה איכפת?

הבעיה בחוק הגנת זכויות יוצרים זה שהוא לא פלילי - כלומר אתה יכול לעבור עליו כמה שאתה רוצה, המשטרה לא תעשה כלום עד שיתבעו אותך  נציגי ציבור על כך.

שלא כמו רצח למשל או גניבה "אמיתית" שבא לא צריכים להגיש תלונה כדי לפצוח בחקירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חברות התקליטים בארץ, הן עלוקות חודרניות. בטח שאכפת להן. יותר ויותר אומנים מפיקים בעצמם ומרוויחים הרבה יותר. הן רואות את הסוף של הניצול המחפיר של האומנים ולאיפה מוביל בלית ברירה שיתוף הקבצים ולכן הן "זועקות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה עולם אתה חי

מי יחכה חודש למשחק חם ??? (ועוד לשלם עליו 300 ש"ח)

אני חי בעולם המציאות.

אין לי בעיה לחכות חודש אפילו למשחק הכי חם בשוק.

אתה באמת חייב לרוץ לחנות (או לאימיול) ולקנות את המשחק הכי חדש ברגע שהוא מגיע לחנות? :nixweiss:

לא התכוונתי לשלם 300 שקל למשחק. 50 שקל זה מחיר יותר סביר. אם יציעו לי משחקים חדשים במחיר של 50 שקל, אז אני אקנה.

מה בדיוק בשמיים? כבר דיברנו על זה שהמחירים הם בדיוק אותם מחירים כמו בכל מקום אחר בעולם...

זאת מדינה חופשית - לא מתאים לך המחירים שמישהו מוכר את המוצרים שלו - אל תקנה. אבל לגנוב?!

קודם כל, המחירים בארץ יותר גבוהים מהמחירים בחו"ל.

שנית, 50$ בארץ זה לא כמו 50$ בחו"ל, מאחר ואתה מקבל את המשכורת שלך בשקלים ולא בדולרים.

ואתה לא חושב שבדקו את זה? אתה בטח חושב שאתה הבנאדם הכי חכם בעולם.

גם אם החברות יורידו את המחירים ל20 שקל לדיסק לא היו קונים מספיק אנשים שיעשו את זה שווה. אל תנסה להתחכם.

אני לא יודע לאיזו בדיקה אתה מתייחס. אני מתכוון לבדיקות שנעשו והצביעו על תוצאות הפוכות משלך.

החברות לא רוצות להוריד את המחירים ל-15 שקל לדיסק, מכיוון שיותר נוח להן להשאיר את המצב כפי שהוא ולהילחם בפירטיות במקום להוריד מחירים.

אני לא מנסה להתחכם, אני מדבר ברצינות.

אני אומר שאם דיסק מוסיקה חוקי היה עולה 15 שקל ומשחק מחשב חוקי היה עולה 50 שקל, אני הייתי קונה עותקים חוקיים. אתה טוען שאני משקר, או שאתה פשוט חושב שאין הרבה אנשים כמוני ורוב האנשים ימשיכו להוריד עותקים פירטיים, כי אני דווקא סבור שאם המחירים ירדו באופן דרסטי, אז הפירטיות תיעלם או לפחות תצומצם באופן מאוד משמעותי.

וזה מאוד נחמד שאתה חושב שכל זמר צריך להיות מולטימיליונר (כי אם תעשה חשבון שהוא מקבל 20% על כל דיסק, כמו שאתה רוצה, + שנמכרים נגיד 100000 דיסקים שלו וכל אחד עולה 50 שקל - הוא מרוויח מליון שקל על כל דיסק שהוא מוציא... כמו שאתה מבין זה לא צריך להיות ככה).

הרווח מהדיסק צריך להתחלק בין מי שהכין את הדיסק ויש סיבה למה צריך לשלם משכורת גם לטכנאי ולמעצב - כי אף אחד לא עובד בחינם (ואז באמת מגיעים שהאמן מקבל רק 2 אחוז מהמכירה - אבל זה כי הוא עשה גם רק 2 אחוז מהעבודה - תאהב את זה או לא...

אני לא יודע אם כל זמר צריך להיות מולטימליונר, אבל אם מדובר בזמר טוב שמוכר 100,000 עותקים לדיסק, אז מה רע בכך שהוא יהיה מליונר. לפי החישוב שלי הוא צריך למכור יותר מ-100,000 עותקים כדי להיות מליונר (15 שקל לדיסק, 5 שקל לאומן, 10 שקל לכל השאר).

אומן לא עושה רק 2 אחוז מהעבודה. החלק שלו ביצירה מגיע לפחות ל-30% אם לא הרבה יותר.

תבין שאם המחירים של הדיסקים ירדו בצורה חדה, אז יהיו הרבה יותר מכירות, דבר שיגדיל בהרבה את ס"כ הפדיון, כך שיהיה הרבה יותר כסף לשלם לאומן, לטכנאי, למעצב (הם יקבלו הרבה פחות על כל עותק, אבל הרבה יותר בסה"כ), וגם לקופת המדינה ממסים.

דרך אגב, גם במחיר של היום, אני קונה דיסקים של אומנים ישראלים שאני מאוד אוהב, מקודד את האלבומים ל- ושם את הדיסקים בארון. אבל, אם המחירים היו זולים בהרבה, אז הייתי קונה הרבה יותר דיסקים.

אז אם רמת החיים שלך לא מאפשרת את זה, אל תקנה. הסכום שכל חברה יכולה לדרוש זה רק היא קובעת - אתה יכול לבחור אם לשלם או לא - בטח שלא לגנוס את זה...

אני עדיין עומד על כך שמחירי מכוניות ה-BMW יקרים מדי יחסית למשכורת הממוצעת בארץ.

אז? מה אני אגנוב אחת מהמשלוח הבא שמגיע לנמל אשדוד?

זה לא משנה כלל אם רמת החיים שלך מאפשרת לך לרכוש עותקים חוקיים או לא. העניין הוא שהמחירים יקרים מדי באופן ריאלי, וכפי שכבר אמרתי, מבחינה פסיכולוגית אדם שלא מוכן לשלם 100 שקלים עבור סרט אחד יסכים לשלם 200 שקלים עבור 8 .

ההשוואה שלך למכוניות BMW לא במקום. אדם שלא יכול להרשות לעצמו מכונית BMW, יכול לקנות מאזדה או פיאט פונטו. לעומת זאת, אדם שלא יכול להרשות לעצמו לקנות משחקים ב-250-300 שקל לא יכול לקנות משחקים יותר זולים באותה רמה (בכבישי הארץ אין הבדל בין מאזדה לפורשה). מה אתה מציע לאותו בנאדם שישחק בטטריס וסוליטר?

שכר מינימום בארהב הוא 23.17 שח לשעה לא בהרבה מעל שכר המינימום בישראל

ולהם אין בעיה לקנות משחקים, תפסיקו להאשים את המחיר, הוא הוגן והוכתב ע"י התחרות והקפיטליזם, ולא ע"י חברות רשעיות שרוצות לגזול את כספכם או את ההנאה שלכם ממשחקים

אני לא מדבר על שכר מינימום, אלא על השכר הממוצע במשק.

אדם מרוויח בארץ 7,500 שקל לחודש, בעוד שעמיתו בארה"ב מרוויח 7,500 דולר לחודש, ומשלם גם פחות מסים.

המחיר של המשחקים בארץ רחוק מלהיות הוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג,

רק כדי לתמוך במה שאתה אומר, קחו לדוגמא את מס הכנסה. במדינות בהן ירד מס ההכנסה דרסטית ל 13% (ולא משנה כמה אתה מרוויח), המדינה אספה בסוף היום סדרי גודל יותר של מס לקופתה. וכן, בהחלט אפשר לומר בגדול שדולר לאמריקאי זה כמו שקל לישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי למצוא את השכר הממצוע בארהב

אבל הוא לא 7500 דולר

הוא בסביבות ה2000 דולר ואף פחות

למה אתה מתעקש להמיר את זה ישירות?! הרי אם זה היה כך לא היו את שערי המטבע נכון?

דולר לאמרקאי הוא כמו שני שקל לישראלי זה נכון

אבל זה לא משנה שדולר לישראלי הוא 4.5 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEATIME

ההכנסה החציונית למשפחה באמריקה היא כ 3700 דולר לחודש.

Real median household income remained unchanged between 2003 and 2004 at $44,389, according to a report released today by the U.S. Census Bureau

הכנסה ממוצעת למשפחה בישראל נטו היא כ 8700 נטו לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

http://www.cbs.gov.il/publications/income_survey03/pdf/t01.pdf

בוא ונראה.

50/3700=0.0135

300/8700 =0.345

אפשר להגיד שמשחק ריאלית הרבה יותר זול לאמריקאי? כלומר, אפשר להגיד מאוד בגדול ש 100 שקל לישראלי זה מחיר הוגן למשחק (כמו שאמרת)? גם זה לא מדוייק - תסתכל למטה***.

מעניין היה לבדוק את היקף הווארז באוכלוסיה שכפונקציה של מחירה הריאלי. אני חושב שהתוצאות ידועות מראש. קח לדוגמה את המזרח (העני). תסתובב שם ברחובות ותחפש משחק מקורי. חושב שתמצא? אולי ב SHOPPING MALLS של העשירים. תעשיית הבאסטות משגשגת.

נכון שתיאורטית שער הדולר אינה בעיה של החברות. אבל פרקטית בהחלט כן. שיפסיקו להתעלם מזה או שיפסיקו לילל על המחיר שהם משלמים על ההתעלמות שלהם.

*** דרך אגב, סביר להניח שעקומת ההכנסה למשפחה מטבעה אסימטרית ימנית, כלומר יש מעט אנשים שמרוויחים המון. בעקומות כאלה החציון יותר נמוך מהממוצע. אני לקחתי בחשבון את החציון האמריקאי ואת הממוצע הישראלי. כלומר החציון הישראלי כנראה משמעותית יותר נמוך מה שמקרב את המחיר "ההוגן" למשחק בישראל לכוון של מה שבורג אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחזיר אותך שוב להודעה הקודמת שלי

דולר לאמריקאי הוא כמו שתי שקל לישראלי

אבל דולר לישראלי הוא 4.5

אלה החיים...

אתה לא מצפה שחברה שיכולה למכור לאמריקאי ב50 דולר תמכור לך ב25 רק כי אתה חי במדינה שחלשה יותר מארהב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני לא מצפה לכלום.

אבל, שהחברות לא "יופתעו" מהיקף הווארז. חוקי או לא, מוסרי או לא. ושאף אחד לא יגיד לי שלשלם 300 שקל על משחק זה "הוגן" ואין מה לעשות. זה נוח למערכת שלא רוצה למצוא פתרונות כואבים, אבל זה בא על חשבון האנשים. עובדה שיש לאנשים מה לעשות ועושים, וימשיכו לעשות. המערכת הנוכחית חייבת להשתנות. העולם פתוח וחוסר האיזון לא יכול להתקיים לאורך זמן. עובדה שזה קרה בשוק הפלאפון. עובדה שזה קרה בשוק השיחות לחו"ל. זה הולך ומתחיל לקרות בשוק המכוניות כמו שקראנו לאחרונה. וזה קרה חלקית בתחום החומרה, וזה יקרה גם בשוק התוכנה והמשחקים. זה הפתרון היחידי שיהיה מקובל על אנשים, ועד שזה יקרה ימשיכו במה שעושים היום עד כמה שיתאפשר להם. במיוחד אם האנשים מציבים לעצמם את הרף האמריקאי כנקודת ייחוס.

עריכה:

רק לדייק בחישוב שעשיתי קודם. ההכנסה החציונית נטו למשפחה בישראל היא כ 6500 שקל

http://www.cbs.gov.il/publications/income_survey03/pdf/t03.pdf

לכן החישוב הנכון הוא

300/6500=0.0461

כלומר מחיר "הוגן" לישראלי יהיה כ 87 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יקרה לעולם

אתה הרי מבין שאם הם לא יצליחו למכור לך ב50 דולר מה שיקרה שהם פשוט יפסיקו למכור כאן?

כל שאר הדברים שדיברת עליהם לא כוללים יבוא

המקסימום שיקרה זה שהמסים ירדו, אבל זה לא תלוי בחברות

עריכה: משחק בערך עולה כ220 שקל (לא כולל ומשחקים פופלארים שחנויות החליטו לעשות עליהם "קופה")

תקן בהתאם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך תסתכל על מחירים של מוצרים ישראליים בשטחים ותראה איך הם עולים שם הרבה יותר זול מאשר בארץ. נכון, אם חברה מוכרת במינימום היא לא יכולה לעשות את זה, אבל זה לא נכון לתחומים שאנחנו מדברים עליהם. מתח הרווחים גדול. סתכל על הוליווד.

בזמנו צורבי של היו הרבה יותר יקרים בקוריאה מאשר מחוץ לקוריאה. זה השתנה כי פשוט התחילו ליבא BULKS בחזרה.

ושוב, הנקודה היא לא כמה זה עולה בארץ אחרת כמו כמה זה עולה לך ומה נתפס כמחיר הוגן. אני בטוח שאם משחקים היו נמכרים פה ב 100 שקל היה הרבה פחות ווארז גם אם לאמריקאי הם היו עולים 30 שקל "שקולים".

עריכה:

ולילה טוב :) עוד כמה שעות אני צריך לצאת להביא שקלים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פה שאלה לכל אלה שנגד הפיראטיות, אני לא נוקט שום צד רק שואל שאלה

בואו ניקח משפחה שמצבה הכלכלי נמוך, אני לא מדבר על רעב ללחם, אני מדבר על מצב קצת יותר גבוה, שבו אולי מתאפשר ללכת לסרט מספר פעמים בודדות בשנה, לדעתכם, מה אמורים בני המשפחה הזו לעשות במידה ויש להם מחשב וחיבור לאינטרנט, פשוט לא לשחק מפני שאין להם כסף למשחקים, ולא ללכת לסרטים מאותה סיבה?

אם הם חובבי מושבעים? אבל אין להם כסף ללכת לסרט, מה הם יעשו, כל היום יהיו בבית ולא יעשו כלום כי אין להם כסף לשום דבר מקורי?

ניסחתי את השאלה בצורה קצת עילגת, אבל השאלה שלי היא מה אתם מצפים שאנשים שמצבם הכלכלי נמוך יעשו כאשר הם מעוניינים בקצת קצת מותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...