האווזים ניצחו את ישראל כץ: הפיטום ייפסק - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האווזים ניצחו את ישראל כץ: הפיטום ייפסק

תמיד מחייך

Recommended Posts

לאחר שבג"ץ ביטל את התקנות הקודמות לפיטום אווזים, ובצל הפגנה של עשרות פעילי "אנונימוס", התכנסה ועדת השרים לענייני חקיקה ודחתה את הצעתו של שר החקלאות, ישראל כץ, להמשיך את פיטום האווזים. יו"ר ארגון מגדלי האווזים מגיב בזעם: "זה לא סוד שציפי לבני צמחונית"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3137405,00.html

ניצחון גדול למוסר האנושי אל מול השחיתות ותאוות הבצע של כץ וחבריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שיילמדו להתפרנס מהאווזים בלי להרוג אותם בגלל כבד שומני (שחמת כבד)

גם ככה כבר אווז זה לא דבר כזה טעים או בריא במיוחד מפוטם.

פיטום אווזים זאת התעללות, אין לי בעיה עם לשחוט אותם לצורך אכילה, או לאכול את הכבד שלהם (הרגיל, לא שאני אוהב את זה) אבל להתעלל בחיות לדעתי לצורך אכילתם... זה חוסר מוסר.

זה שהפיטום יפסק זה דבר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון שזו כזו התעללות, הרי אם כל האווזים היו מתים ממחלות בגלל הפיטום זה לא יעשה אותו רווחי

הם כל הזמן עובדים על מכונות שיפגעו פחות באווזים ויגרמו להם לפחות מחלות ופחות סבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין צמחונות/ אי אכילת בשר להתנגדות לפיטום אווזים, ייצור פרוות (עוד נושא כאוב מאוד), ניסויים בבעלי חיים ועוד צורות שונות ומגוונות של התעללות אכזרית לשמה בבעלי חיים (וד"א, חשוב מאוד שפעילי זכויות בעלי החיים ידעו בעצמם לעשות את ההפרדה, כי עד כמה שלא נעים לומר, ההטפה לצמחונות יחד עם ההחרמה של קסטרו על מכירת פרוות למשל מייצרת אנטיגוניזם הרבה יותר מאשר רק החרמה של חנויות שמוכרות פרוות... חייבים להפריד בין הדברים). אני לא צמחוני (יודעים מה? הלוואי שהייתי, אבל אני לא מסוגל...) אבל אני ממש ממש נגד הפיטום, הסבל שמעבירים את אותם אווזים רק כדי שאנשים יוכלו להתפטם בעצמם (כמו כבוד השר למשל שנראה כמו חזיר מפוטם ושמנוני); אני נגד הכאה אכזרית של חיות ופשיטת עורם בעודם בחיים כדי לעשות מהם פרוות כדי שאיזה "גברת" תתהדר במעיל פרווה; אני נגד ניסויים בבעלי חיים שלא לצורך (אני עוד מתנדד בנושא של תרופות, אבל במוצרי קוסמטיקה, בשמים שמפו וכו' אני יודע שאפשר גם אחרת!); ובטח ובטח שאני נגד התעללות בבעלי חיים לשם ההתעללות, לשם ה"הנאה" שבדבר. אני יכול לתת עוד דוגמאות. בכ"ז יש הבדל בין לאכול סטייק לבין לאכול כבד אווז ש"הושג" בדרך של תחיבת צינור עבה במורד הוושט של אווז מסכן וחסר ישע ו"הלעטה" (כמו שקוראים לזה במילים יפות - פיטום זה יותר נכון או פשוט דחיפת אוכל בכוח לקיבותיהן של האווזים). תחשבו על מה שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה, אבל למה מכל החיות שמתעללים בהם(99% מהחיות שמנצלים אותן בדרך כלשהיא) דווקא האווזים זכו למאבק כזה? למה? מתחילים בקטנה?, או כי יודעים שלנסות להילחם בשוק יותר גדול(למשל בקר, חלב, ביצים) זה מלחמה חסרת סיכוי כי השיפור בתנאים של בעלי החיים יעלה יותר מדי לכיס של הצרכן? או אולי כי קודם כל צריך שאנשים במדינה יוכלו לחיות טוב, ורק אז החיות שנאכלות באותה מדינה?

*AlCHEMY*

אתם באמת נאיביים !

פשות יעתיקו את כל חוות האווזים לירדן ומי ירוויח ? :s07:

אז? יש מדינות שבהם אוכלים פנדות, כלבי סאן ברנרד וכל דבר אחר.

אני בספק שאם בישראל לא יפטמו אווזים, ימכרו כבד אווז שמיובא מארצות אחרות- אז מה יהיה הקטע? מצד שני, מדינת לא מפסיקה להפתיע...

miro

תאכל רק תזכור משהו פשוט - היום זה הם מחר זה אתה. היום הם משתינים על החוק ומפטמים אווזים מחר הם ישתינו על החוק וישימו לך רעל בתוך האוכל.

אני מצטער לבשר לך שטיפה איחרת עם הנבואה שלך(ראה, תחת גידול בע"ח: אנטיביוטיקה, הורמונים, , פיטום שגורם למחלות, תנאי גידול).

Drx

יש הבדל בין צמחונות/ אי אכילת בשר להתנגדות לפיטום אווזים, ייצור פרוות (עוד נושא כאוב מאוד), ניסויים בבעלי חיים ועוד צורות שונות ומגוונות של התעללות אכזרית לשמה בבעלי חיים (וד"א, חשוב מאוד שפעילי זכויות בעלי החיים ידעו בעצמם לעשות את ההפרדה, כי עד כמה שלא נעים לומר, ההטפה לצמחונות יחד עם ההחרמה של קסטרו על מכירת פרוות למשל מייצרת אנטיגוניזם הרבה יותר מאשר רק החרמה של חנויות שמוכרות פרוות... חייבים להפריד בין הדברים). אני לא צמחוני (יודעים מה? הלוואי שהייתי, אבל אני לא מסוגל...) אבל אני ממש ממש נגד הפיטום, הסבל שמעבירים את אותם אווזים רק כדי שאנשים יוכלו להתפטם בעצמם (כמו כבוד השר למשל שנראה כמו חזיר מפוטם ושמנוני); אני נגד הכאה אכזרית של חיות ופשיטת עורם בעודם בחיים כדי לעשות מהם פרוות כדי שאיזה "גברת" תתהדר במעיל פרווה; אני נגד ניסויים בבעלי חיים שלא לצורך (אני עוד מתנדד בנושא של תרופות, אבל במוצרי קוסמטיקה, בשמים שמפו וכו' אני יודע שאפשר גם אחרת!); ובטח ובטח שאני נגד התעללות בבעלי חיים לשם ההתעללות, לשם ה"הנאה" שבדבר. אני יכול לתת עוד דוגמאות. בכ"ז יש הבדל בין לאכול סטייק לבין לאכול כבד אווז ש"הושג" בדרך של תחיבת צינור עבה במורד הוושט של אווז מסכן וחסר ישע ו"הלעטה" (כמו שקוראים לזה במילים יפות - פיטום זה יותר נכון או פשוט דחיפת אוכל בכוח לקיבותיהן של האווזים). תחשבו על מה שאמרתי.

שטויות. תעשיית הבשר, עופות, דגים, חלב, ביצים מתעללות לא פחות, פשוט כניראה זה יותר "בסדר" כי זה יותר נחוץ (כביכול) בהשוואה לניסויים, פרווה, פיטום אווזים(?!?!?). ראה את ארכיוני התמונות של אנונימוס. מצד שני, אני לא בטוח עד כמה זה רעיון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האווזים מתים בגלל שחמת הכבד (וכבד מוגדל), הם מתים מהרעלות בגלל שהכבד שלהם לא מתפקד.

שלא תבין לא נכון, אני מאוד אוהב בשר אווז (לא כבד) אבל, פיטום אווזים זאת התעללות לשמה.

אני בטוח, שאף אחד פה לא היה רוצה למות באופן טבעי מכבד שומני שגורם לשחמת כבד.

יש גבול להתעללות.

(וחס וחלילה עוד פעם, אני לא צמחוני, ואתם יודעים מה, אני בעד ללבוש פרוות אפילו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(וחס וחלילה עוד פעם, אני לא צמחוני, ואתם יודעים מה, אני בעד ללבוש פרוות אפילו)

עזוב אותך גם ללבוש פרוות זה מיותר לגמרי וזוועתי, אתה יודע כמה צ'ינצ'ילות או מינקים צריך להרוג כדי לייצר מעיל פרווה אחד שאיזה זקנה פלצנית ועשירה תוכל ללבוש ולהראות לכל העולם שיש לה כסף? זה לא כמו האסקימוסים לדוגמא שחייבים ללבוש פרוות אחרת הם לא ישרדו את החורף , זה פשוט תאוותנות ונהנתנות לשמה על חשבון חיי שלא עשו לך שום דבר ושבסך הכל רוצים לחיות בשקט ולנשנש להם עלים כל היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם לא מתים מזה, שוחטים אותם לפני

ובדיקות דם הראו שרמת הלחץ של האווזים לא עולה כתוצאה מהפיטום

הם לא סובלים כל כך כמו שמציגים את זה

אז זהו שכן,

זה לא קשור לרמת לחץ דם, זה קשור לתפקודי הכבד שלהם.

הם סובלים, (ואולי הורגים אותם שבוע לפני שהם היו מתים בלאו הכי, מעודף רעלים בדף וכבד מוגדל שומני והרוס)

לגבי הפרוות, אני לא בעד להרוג את החיות בשביל הפרווה... אבל אני כן בעד להפיק מהשחיטה את המירב,

אם אוכלים אז כבר ישתמשו בפרווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי לחץ דם, אמרתי לחץ -stress, רמת המצוקה של האווז

ואם זה לא כואב להם אז מה זה משנה שזה הורג אותם? נניח היה להם סרטן שלא מכאיב להם, אבל היה הורג אותם בשלב מסוים אחרי השחיטה, היית דורש שיתנו להם כימותרפיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...