פוחד שהמעבד שלי ניפגם במהלך O.C - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פוחד שהמעבד שלי ניפגם במהלך O.C

the kooks

Recommended Posts

שלום.

לפני יומים עשיתי O.C די רציני כנראה שיותר מדי,העלתי את הFSB שלי מ100MHZ ל 120MHZ השתמשתי בקירור אוויר הוספתי 2 מאווריםן קטנים של 40מילמטר, המעבד הגיע לטמפרטורות גבוההות מאוד הוא הגיע לי פעם ראשונה ל 58-59 C כאשר ראיתי את זה כיביתי את המחשב, חזרתי לביוס ושיניתי בחזרה את ההגדרות ל 100MHZ כאשר ניסיתי להכנס לWINDOWS כאשר זה בדרך כלל לוקח לי בסביבות דקה לטעון את כל השולחן העבודה זה לקח לי בסביבות ה 5 דקות ובנוסת המאוור של המעבד עשה רעשים אדירים בעת הטעינה של שולחן העבודה, אני די חדש בתחום אבל מעכשיו אני מתכוון לשפר את הקירור שלי, אבל לפני כן אני ממש פוחד שמשהו ניפגם במעבד ברגעים אילו אין לי רעשים במעבד או כל דבר אחר אבל הטמפרטורות שלו גבוהות מדי הוא בדרך כלל במאמץ על 50-51 C עכשיו הוא נימצא על 55C ללא מאמץ אני רק מריץ MESSNGER+ICQ, רציתי לשאול א: האם יש נזק כולשהו למעבד שלי? ב:האם יכול להיות שנישפרה או התאדתה המישחה הטרמית שלי? אם כן אני פשוט יכול להסירה עם אלכוהול 70% כפי שנאמר במדריך אחד כאן להחלפת משחה טרמית ולימרוח את המישחה?

האם יש לי דרך להיות בטוח שהמעבד שלי לא ניזוק ?

יש לציין שיש לי מעבד עם לא כ"כ טובה שלWILLAMETTE של 1.6GHZ 256 K בזיכרון של L2

תודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

מהירות המאוור הייתה 2600-2700 טמפרטורת המעבד הייתה 54c, וטמפרטות המערכת הייתה 36c יש לציין שבWINDOWS כאשר אני מפעיל את הEVERST

בימים האחרונים הוא מראה לי קפיצות במאוור לפעמים הוא מראה בסביבות ה2600 ולפעמים האו מראה גם 3400+ מה זה טמפרטות המערכת?

איך אני יכול לדעת עם המעבד/מאוור/משחה טרמית משהו מהם נפגם במהלך הO.C?

:s07:

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

העלתי רק את הFSB מ100 ל 120 והחזרתי את זה, שמרתי את ההגדרות אני אף פעם לא עושה O.C בצורה אחרת...

א: איך אני יכול להיות בטוח שהמעבד או המאוור או המשחה הטרמית לא ניפגעו במהלך הO.C היו רעשים אדרים של המאוור למשך כמעט 10 שניות פחדתי שהוא כבר ישרף :(

ב: מה זה בדיוק טמפרטוה מערכת מה טמפרטורה של הלוח אם של משהו ספציפי במערכת?

תודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא העלת מתח הסיכוי שפגעת במעבד די אפסי.. הוא פשוט יקרוס אבל לא צריך לגרום נזק למעבד..

בקשר לשריפה. מעבד לא נשרפים הם פשוט נכבים שהם מגיעים לטמפ גבוהה.

בקשר ל5 דקות עלייה. תבדוק אם ההרד דיסק עובד על מצב DMA ולא על PIO. כניראה שאיפסת את הביוס זה שינה את הDMA לPIO MODE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

אוקיי תודה על העזרה,

א: יכול להיות שהמשחה הטרמית התאדתה או משהו כזה בגלל החום?

ב: יכול להיות שהמאוור עצמו ניפגע בגלל כך שהוא פעל בסיבובים גובהים יותר?

ג: לבדוק שהראד דיסק עובד על מצב DMA ולא על PIO

ה DMA והPIO ממש לא אומר לי כלום, אני חדש כאן איך בדיוק אני עושה את זה אתה יכול להגיד לי?

ומה זה PIO וDMA?

תודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...