GPS - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GPS

SamurAchzar

Recommended Posts

חיובי, אנחנו מחפשים מראה "תעשייתי" אבל עם מעט סטייל... שמגובה כמובן בגימור first class.

מעל הLCD יהיה פרספקס\לקסן שניתן להחלפה (ע"י פתיחת שישה ברגים שנמצאים בחזית). זה התכנון המקורי.

וד"א, הראיון היום היה בסדר גמור (זה הראיון הרביעי שם כבר, אני חושב), כנראה שזה יהיה מקום העבודה החדש שלי (רמז: הם מייצרים מסכי LCD מעולים.. YEPP ;D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנה התמונה המובטחת (אחרי שהמכשיר עבר מקצה שיפורים). זה Exploded View, כלומר כל החלקים - מורחקים זה מזה.

עכשיו אנו סוגרים כמה פינות קטנות (שבעיקר קשורות לברגים), וממשיכים לmount - הבסיס עליו המכשיר יושב.

לדעתי, המכשיר נראה מעולה, ואם נתחשב בעובדה שהוא מכורסם כולו מבלוק אלומיניום שמקבל גימור powdercoat בצבע שחור מט, זה הולך להיות מ-ט-ו-ר-ף  :smile1: כמובן שאשמח לכל הצעה קונקרטית לשיפור.

בקיצור:

box34ce.th.jpg

(התמונה הוחלפה באחת קצת יותר מוצלחת)

והעבודה השחורה להיום: מימוש התאריכים בFAT (תאריך יצירת קובץ, כתיבה אחרונה וכו'). מעיק, אבל ככה זה בתעשייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיף, כיף, כיף: איכשהו, אני מצליח לעבוד רק בלילה. כל היום אני fucking around, ורק מ12 בלילה ועד.. טוב, עד מתי שאני נכנע, אני מצליח לעשות את מה שאני אמור. כיף, הא?

טוב, בכל מקרה, יהיו עוד עדכונים במכאניקה ביום-יומיים הקרובים, והפעם - הmount. חלק מסקרן למדי.

הוא מהווה את הבסיס שאליו מתחברת הקופסא שראיתם כבר, ומכיל בתוכו בולם זעזועים.

בתוכנה.. FAT :xyxthumbs: אני סתם מתעכב על זה.

אגב, כנראה שנשלב צ'יפ על המכשיר. תמיכת התוכנה (הכבדה למדי) תגיע לאחר שהמכשיר כבר יכנס לייצור, כעדכון תוכנה.

זו התוכנית, לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה!!!!!

רק אני לא מבין דבר אחד- למה אי אפשר קודם לססים את התוכנה ואז להכניס לייצור?

לא יהיה קל יותר לצרוב את התוכנה כבר במפעל ובזמן תהליך היצור במקום אחרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אי אפשר לסיים קודם ואז לייצר? או, שאלה מצויינת.

למממש stack זה המון עבודה ובכלל לא בטוח שזה יצא מוצלח. לא יגרם שום נזק אם נשים את הBluetooth על המכשיר, ונוסיף לו תמיכה אחר כך. למכשיר יהיו יכולות עדכון תוכנה נרחבות למדי, למשתמש זה לא יהיה יותר מסובך מלהוריד קובץ לתוך המכשיר (באמצעות חיבור USB).

שבבי הBT מאוד זולים, אגב. יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן.

הנה עדכון קל, עם כמה שינויים ורנדר מוצלח, של הקופסא.

אנחנו עושים שני דברים כרגע: אני משפץ קצת את הFAT ומתחיל את הusb device, וחבר שלי עובד על החלק השני של המכשיר, אליו הקופסא (שאתם רואים) מתחברת. יצא יפה, מאוד.

אז הנה המכשיר, מעודכן (שינינו את הכפתור הסיבובי ועוד כמה דברים). בעיקר זה רנדר פשוט וברור, כך שאפשר להבין מה קורה שם.

box0ni.th.gif

אשמח לשמוע תגובות.

עריכה: רק הרגע ראיתי שהתמונה ברזולוציה של איזה 3000 על 2000 - סליחה, החבר שלי לא מאופס על עצמו.. זה עדיין לא קובץ גדול (GIF, דחיסה ווקטורית).

תלחצו עליה כשנפתח המסך בimageshack ותקבלו אותה באיכות טובה ולא מקוטעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואה נראה טוב....

מה זאת המגירה הזאת? מה יהיה בתוכה?

מהצד השני של הדבר הזה הסוגר הזה הוא לשימוש יום יומי? אילו אינטנסיבי או פעם ב...?

מה בכלל סירטוט הזה מייצג??? :D:D:D ;D

בהצלחה בכ"א :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגירה הזו היא בעצם הpower cartridge, "מחסנית חשמל" אפשר להגיד.

היא תכיל מספר סוללות Lithium-Polymer (שתיים-שלוש במקביל) ומעגל עם microcontroller שיפקח עליהן וינהל את פעולות הטעינה\פריקה.

כך ניתן להחליף במכשיר את הסוללות לאחר שהתרוקנו, בתנאי שטח (כשאי אפשר להטעין אותו).

מה שעוד נחמד הוא שהמכשיר לא צריך מטען - ניתן יהיה לחבר את המחסניות ישר לחשמל (כלומר למקור DC 5-12v).

תוציא מחסנית, חבר אותה לשנאי בקיר\לאוטו והיא נטענת, בפיקוח המעבד שנמצא עליה. די מגניב.

הדלת מקדימה, הקטנה, תכיל חיבורים לPC. בזמן פעולה רגילה, הדלת סגורה ואטומה לחלוטין (כמו יתר המכשיר).

כשמגיעים הביתה ורוצים להעלות אליו מפות, פותחים את הדלת הקטנה הזו - יהיו שם מאחורה קונקטור סריאלי 9 פין, קונקטור וקונקטור לחשמל (לצורך הטענה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הFAT, לאחר 220K של source code ובערך עשרת אלפים שורות (לא ספרתי, אבל זה קירוב) הסתיים לו :smile1:

לאחר תום הזוועה, העברתי אותו מסביבת הVisual Studio לתוך סביבת הtarget (כלומר הכרטיס עליו אני מפתח), ועשיתי כמה התאמות מינוריות.

כרגע, אני כותב את הדרייבר לזכרון הפלאש. כזכור, הFAT עובד מעל Block Device כלשהו, ודרייבר הפלאש שלי מממש Block Device כזה.

צריך שם קצת יותר תחכום מאשר סתם דרייבר , כדאי גם לעשות caching למידע, אחרת יהיו המון גישות לפלאש שהינו רכיב איטי למדי.

עלו בי מחשבות כפירה, שמא כדאי להעביר את הפרוייקט למעבד יותר חזק עם יותר גדולים, אבל כרגע לא נראה שיש צורך וזה, בסבירות גבוהה מאוד, יאריך את זמן הפיתוח משמעותית. נסיים את הפרוייקט הזה - ואז!

בכל מקרה, יש מלא דברים חדשים שאני צריך להעלות הנה, כמו המתקן עם בולם הזעזועים... מגניב למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...