כרטיס מסך מתחמם - 6600GT - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך מתחמם - 6600GT

lharpaz

Recommended Posts

כאשר אני משחק ב- GTA SA על רזולוציה 1280*1024 כרטיס המסך שלי ( Leadtek 6600GT pci-e) מתחמם מאוד ומגיע ל- 78 מעלות. עד פה אני בסדר עם זה כי הבנתי שאין לכרטיסים האלה בעיה גם ב-90 מעלות, אבל הבעיה היא שנוצרות לי בעיות תצוגה, מעין תקיעות קטנות כאלה (אני לא חושב שהבעיה היא במעבד כי היא קורת רק כשהכרטיס מסך מתחמם, וחוץ מזה יש לי 3200 עם ג'יגה ונראה לי שזה אמור להספיק למשחק הזה. אגב, המארז שלי די מאוורר והמעבד על 40 וקצת מעלות).

השאלות שלי:

1. האם המצב הזה נורמלי? אולי יש בעיה ספציפית בכרטיס שלי?

2. האם אחר יעזור פה? או שהכרטיס הזה תמיד יעשה בעיות כאלה וחייבים לשחק על רזולוציה נמוכה יותר? (או לקנות כרטיס מסך אחר?)

3. אם הקירור יפתור את הבעיה - איזה מומלץ?

אין לי נסיון עם הדברים האלה, אז אם תוכלו לפרט ולהשתמש בשפה לא טכנית במיוחד זה יהיה מצויין.

חיפשתי בפורום ומצאתי שמדברים פה על משהו שנקרא סיילנסר 6.2 - האם הוא יפתור לי את הבעיה? אפשר בבקשה לינק לחנות שמוכרת אותו? (חיפשתי ולא מצאתי) זו בעיה להרכיב דברים כאלה למי שאף פעם לא התעסק עם חומרה?

תודה מראש לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ללידטק יש קירור מצויין.. זה מוזר שאני עם ואני מקבל טמפ' פחותה משלך.. בדוק אם יש פאקטור במארז שגורם להתחממות כמו אולי קירבה לצ'יפסט חם

(או רותח כמו במקרה שלי) או אולי אבק במאורר של הכרטיס מסך שהוא לא עובד כמו שצריך או המאוררים במארז..

בדוק את העיין האיווררור והקירור כי ללידטק אמור להיות סטוק לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי וניקיתי אבק. עכשיו הכרטיס מגיע ל-73 מעלות. זה טוב יותר מקודם, אבל עדיין טמפ' נורא גבוהה ויש בעיות תצוגה.

יכול להיות שאולי בכל זאת יש בעיה עם הקירור סטוק וצריך להחליף אותו? או שגם אם אני אחליף אותו אני עדיין אקבל טמפ' דומות?

יש עוד 2 דברים קטנים שלא כל כך קשורים:

* מה זה מולוקס (או משהו שנשמע דומה)? ראיתי פה שאומרים לכולם לבדוק שזה מחובר, ואין לי מושג מה זה. אצלי, כרטיס המסך מחובר ללוח האם בלבד וגם זה רק דרך החיבור pci-e. בנוסף, יש כבל מתח קטן שמחבר את המאוורר על הליבה לכרטיס המסך עצמו. אין חיבור לספק כוח או שום חיבור אחר, זה אמור להיות ככה? מה זה המולוקס הזה בכלל??

* קצת דפקו אותי כשקניתי את המחשב: ביקשתי 2 מאווררים במארז, אחד מקדימה ואחד מאחורה, וזה מה שהם שמו לי, אבל על לוח האם יש מקום אחד לחיבור SYS_FAN והליצנים האלה פשוט לא חיברו את המאוורר השני לשום מקום, אז הוא שם, אבל לא מסתובב... - איך מחברים אותו? ולאן? יש לו איזה חוט כזה עם חיבור של 3 פינים קטנים, אבל אין עוד חיבור כזה על לוח האם שלי. יש אולי איזה מפצל? אולי דרך לחבר אותו ישירות לספק?

תודה מראש לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מולקס זה החיבור חשמל , אתה יכול לראות מה זה בדיוק אם תסתכל על הHD והCD שלך ותראה שיש להם שני חיבורים אחד בעל חיבור של 4 פינים (לרוב בפלסטיק לבן) ויש לו 4 חוטי חשמל.

לכרטיס מסך שלך אמור להיות שקע ל4 פינים אשר יתאים לחיבור הזה תבדוק שבאמת הוא מחובר.

חוץ מזה בקשר למאורר תעשה אותו דבר - אמור להיות לך גם כן חיבור אשר יתאים למולקס - תחבר ותבדוק אם הוא מתאים, במידה ואין לך כזה חיבור אשר יוצא מהמאורר אז יש לך שתי אפשרויות או לקנות מתאם כזה או לחבר ישירות ללוח אם במקום שבו אמרת שאין SYS FAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס המסך שלי מחובר אך ורק ללוח האם בחיבור pci-e, וזהו. הוא לא מחובר לספק.

חיפשתי ולא מצאתי שקע נוסף שאליו הספק יכול להתחבר. מצורפת פה תמונה של הכרטיס (הורדתי מאיפה-שהוא) ולדעתי באמת אפשר לראות שאין פה שום מקום לחבר את המתח. תקנו אותי אם אני טועה.

ועוד שאלה - למה בכלל צריך חיבור של הספק ישירות לכרטיס המסך? הוא לא מקבל את המתח שלו דרך החיבור pci-e מלוח האם? איך יכול להיות שהכרטיס עובד גם אם הוא מחובר וגם אם הוא לא מחובר לספק?

למאוורר יש חיבור 3 פינים קטן כזה (ולא ה-4 פינים הרגיל, אני מבין שזה ה"מולקס"). אני אחפש איפה מוכרים מתאם כזה, כי כפי שאמרתי, יש לי 2 מאווררים של המארז אבל רק חיבור אחד ל- SYS_FAN על עלוח האם (Giga-byte K8NF-9).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה6600GT שלך לא אמור להתחבר לספק רק גרסת הAGP מתחברת...

לפי דעתי בעית החימום נוצרת בגלל 1- הקירבה לצ'יפסט הידוע בהתחממות שלו על הלוח שלך

עם פסיבי. 2- תנועת אויר לא טובה במארז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות - והנה אני עונה לתגובות של הרבה אנשים:

ה6600GT שלך לא אמור להתחבר לספק רק גרסת הAGP מתחברת...

לפי דעתי בעית החימום נוצרת בגלל 1- הקירבה לצ'יפסט הידוע בהתחממות שלו על הלוח שלך

עם פסיבי. 2- תנועת אויר לא טובה במארז...

2 - דפקו אותי ויש רק מאוורר אחד של 120 מ"מ שמוציא אוויר מהמארז. כשאני אצליח לקנות מפצל אני אחבר גם את המאוורר 120 מ"מ שמכניס אוויר. זה נראה לי יגרום לסירקולציה טובה של אוויר (למרות שגם עכשיו נראה לי לא רע, כי יש מאוורר על המעבד שמכניס אוויר ועקרונית אמרו לי שזה אמור להספיק). בכל מקרה, אני בספק גדול מאוד אם זה יביא לירידה של יותר ממעלה או שתיים.

1 - יש שם באמת איזה משהו מוזהב כזה שנראה כמו גוף רק בלי מאוורר. - צירפתי תמונה - זה הדבר המוזהב הזה שסימנתי בריבוע אדום? יש מה לעשות נגד זה?

זה עושה את הבעייה הזאת בכל משחק?!?! כי ידוע שלסאן אנדרס יש באגים אז אוליי זו הבעיה

כן, גם ב- FarCry אני מגיע לטמפ' דומות ויש בעיות תצוגה.

אחי אני מציע לך להסים מאורר מתחת לקירור של הכרטיס וזה יוריד באיזה 4-7 מעלות :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

לא הבנתי מה בדיוק אתה מציע. אתה יכול לפרט יותר?

אתה מתכוון למשהו בנוסף למאוורר שבא עם הכרטיס מסך?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הקירור של הנורט'ברידג' אל תיגע בזה.

הוא חם בטירוף והוא אכן "משפריץ" חום רב לכיוון המאורר החלק הקרוב לנוסבריג' שבא במגע עם הכרטיס מסך אכן חם ביותר...

איזה הכי איכותי ניתן לרכוש לנורסטברידג' בלי שהוא יפריע לשים כרטיס מסך ? כי הם ממש צמודים אפילו הנורסבריג' יושב קצת מתחת לכ.מסך

ואני חייב לטפל בבעיה הזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא חם בטירוף והוא אכן "משפריץ" חום רב לכיוון המאורר החלק הקרוב לנוסבריג' שבא במגע עם הכרטיס מסך אכן חם ביותר...

איזה הכי איכותי ניתן לרכוש לנורסטברידג' בלי שהוא יפריע לשים כרטיס מסך ? כי הם ממש צמודים אפילו הנורסבריג' יושב קצת מתחת לכ.מסך

ואני חייב לטפל בבעיה הזו

לדעתי תנסה לקמבן איזה מאוורר 80MM מעל לצ'יפסט או מתחתיו (ז"א מהצדדים) שיעיף עליו אוויר, נראה לי זה יקרר כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות במחיר של עד 80 שח

או פסיבי או אקטיבי

קח בחשבון שאקטיבי יעשה לך יותר רעש

דרך אגב, מה הטמפ' של הצי'פ שלך שאתה חושב לשפר לו תקירור, אם אתה לו OC אז הקירור שיש לך מספיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת את הטמפרטורה אבל מדדתי עם מדחום של דגים (חחחח) וזה הגיע ל 40 תוך שנייה, אני מניח שזה עובר את ה60 בשקט כי נגעתי בזה וזה כמעט עשה לי כוויה ואי אפשר להחליף כאילו האפשרויות מצומצות כי הכרטיס מסך נוגע בזה תיכנון ממש מפגר של הלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...