למה מופעל כוח G בתאוצה (או האטה)? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מופעל כוח G בתאוצה (או האטה)?

Wood-Elf

Recommended Posts

אינרציה.

זוכר את חוק התנועה הראשון של ניוטון? גופים ישמרו על התנע שלהם כל עוד לא יופעל עליהם כח חיצוני. כדי לשנות את התנע, מפעילים כח על הגוף, וזה מגיב בכח נגדי בהתאם לחוק התנועה השלישי של ניוטון. את הכח הזה אתה מרגיש.

אבל בכל מקרה, התשובה הקצרה היא "אינרציה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה הקצרה היא לך תלמד פיסקה

אתה בעצם שואל למה בתאוצה מופעלת תאוצה...

או שלא הבנת אותי.

אינרציה.

זוכר את חוק התנועה הראשון של ניוטון? גופים ישמרו על התנע שלהם כל עוד לא יופעל עליהם כח חיצוני. כדי לשנות את התנע, מפעילים כח על הגוף, וזה מגיב בכח נגדי בהתאם לחוק התנועה השלישי של ניוטון. את הכח הזה אתה מרגיש.

אבל בכל מקרה, התשובה הקצרה היא "אינרציה".

החוק של האנרגיה הנגדית? יעני "כל פעולה גוררת פעולה שווה ונגדית לה"?

(תסלחו לי שאני לא יודע את המיספור של חוקי ניוטון. ^_^)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שהוא הבין אותך טוב מאוד...

כח זאת מכפלת התאוצה במסה נכון?

שאתה למשל שם גז באוטו, אתה מרגיש כח שנובע מזה שיש לך מסה, ואתה משנה מהירות (תאוצה... האטה זאת גם תאוצה)

כדי שיהיה ביטוי יפה (או סוג של רפרנס) קוראים לכח שמופעל במטוסים מכיוון שהוא דיי גדול כוח G,

למשל זה 5 פעמים תאוצת הכובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שהוא הבין אותך טוב מאוד...

כח זאת מכפלת התאוצה במסה נכון?

שאתה למשל שם גז באוטו, אתה מרגיש כח שנובע מזה שיש לך מסה, ואתה משנה מהירות (תאוצה... האטה זאת גם תאוצה)

כדי שיהיה ביטוי יפה (או סוג של רפרנס) קוראים לכח שמופעל במטוסים מכיוון שהוא דיי גדול כוח G,

למשל זה 5 פעמים תאוצת הכובד.

כלומר - על פוטון לא מופעל כוח G בתאוצה?

או שבעצם אין לו בכלל תאוצה? >< (הוא נוצר במהירות האור?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה - לא, על פוטון לא יפעל כוח אינרציה, אבל הסיבה היא כזאת...

הכוח שפועל עליך במערכת מאיצה, נובעה מטרנסספורמציה (כלומר תרגום, אפשר להגיד) של התאוצה שלך מהמערכת בה אתה נמצא למערכת במנוחה. היות והמערכת שלך מאיצה, ואתה במנוחה במערכת שלך, אז במערכת המנוחה אתה מאיץ. מכיוון שאתה מאיץ, לפי משוואת ניוטון, הכוח שפועל עליך שווה לתאוצה כפול המסה, ומכאן שפועל עליך כוח בכיוון אליו מאיצה המערכת. הבעיה עם פוטון היא שבמהירות שבה הוא נע אתה לא יכול להשתמש בטרנספורמציה הקלאסית (כלומר, פשוט לחבר ולחסר את מהירות ותאוצת המערכת היחסית) אלא להשתמש בטרנספורמציה שנובעת מעקרונות תורת היחסות, הנקראת טרנספורמציית לורנס. לפי טרנספורמציה זאת, פוטון שנמצא במערכת שמאיצה ביחס אליך, עדיין נע במהירות האור באופן קבוע מבלי להאיץ... זה נשמע מוזר, אבל ככה זה. לכן לא יפעל על הפוטון כוח מדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוטון כן יכול להאיץ, אבל צריך להבין שתאוצה היא וקטור, ולא חייבת לשנות את גודל המהירות, מכאן נובע שכן יכולה לפעול תאוצה שמשנה את כיוונו של האור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוטון כן יכול להאיץ, אבל צריך להבין שתאוצה היא וקטור, ולא חייבת לשנות את גודל המהירות, מכאן נובע שכן יכולה לפעול תאוצה שמשנה את כיוונו של האור

אתה מדבר על מראה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה - לא, על פוטון לא יפעל כוח אינרציה, אבל הסיבה היא כזאת...

הכוח שפועל עליך במערכת מאיצה, נובעה מטרנסספורמציה (כלומר תרגום, אפשר להגיד) של התאוצה שלך מהמערכת בה אתה נמצא למערכת במנוחה. היות והמערכת שלך מאיצה, ואתה במנוחה במערכת שלך, אז במערכת המנוחה אתה מאיץ. מכיוון שאתה מאיץ, לפי משוואת ניוטון, הכוח שפועל עליך שווה לתאוצה כפול המסה, ומכאן שפועל עליך כוח בכיוון אליו מאיצה המערכת. הבעיה עם פוטון היא שבמהירות שבה הוא נע אתה לא יכול להשתמש בטרנספורמציה הקלאסית (כלומר, פשוט לחבר ולחסר את מהירות ותאוצת המערכת היחסית) אלא להשתמש בטרנספורמציה שנובעת מעקרונות תורת היחסות, הנקראת טרנספורמציית לורנס. לפי טרנספורמציה זאת, פוטון שנמצא במערכת שמאיצה ביחס אליך, עדיין נע במהירות האור באופן קבוע מבלי להאיץ... זה נשמע מוזר, אבל ככה זה. לכן לא יפעל על הפוטון כוח מדומה.

זה בכלל לא נשמע מוזר.

שכן הפוטון נע במהירות האור.

הוא מאיץ -> מעלה את המהירות שלו.

אבל מהירות האור היא המהירות מקסימלית, ולכן הוא "מאיץ" אל מהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...