שדרוג המחשב שלי - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המחשב שלי

montigo

Recommended Posts

הוא יכול לשנות את ההגדרות של הזיכרון בנפרד.. זה שונה בין כל לוח ולוח.

יש לוחות שנותנים לך להריץ אותו ב-333mhz בלי להמהיר שום דבר.

לוחות חדשים מבוססים 845E או 845G בד"כ..

גם הלוחות שמובססים על SiS645 אמורים..

ובקשר לשאלה שלך על המעבד 2.2.

דבר ראשון לא כל 1.8A יגיע ל-2.4, זה לא דבר מובטח, יכול להיות שהוא יהיה מסטפינג ממש ישן, ואז אולי הוא לא יעבור אפילו את ה-2.2.

זה גם יכול להיות תלוי מאוד בלוח שלך, ובספק כח שלך.

כמו כן בכל שאר חלקי החומרה.

מעבד 2.2A מסטפינג טוב, באמת יכול להגיע ל-2.9, אם יש לך הרבה הרבה מזל, וקירור ממש טוב וחזק במארז.

אבל זה כנראה ידרוש לעלות את המתח למעבד דיי הרבה, לפחות מעל ה-1.85v (שים לב שהמתח המקורי הוא 1.5v).

ועקרונית, גם מעבד 1.8 יכול להגיע לשמה.. זה ידרוש FSB יותר גבוה (165 מ"ה), שעקרונית נותן לך יותר ביצועים, אבל יכול להיות שחלק מהרכיבים במחשב לא יעמדו בזה.

בקיצור אפשר להביא Northwood A ל-3Ghz בקירור אוויר, אבל לא כל אחד יצליח, צריך קצת מזל ותכנון מוקדם.

עקרונית, בשביל להמהיר מעבד 1.8A ל-2.4 אתה לא צריך יותר מזכרונות PC2100 רגילים חסרי שם, כלומר 266 מ"ה.

אתה יכול לשמור על יחס של 1:1, וה-FSB של הזכרונות יהיה 133 כפול 2, כמו שהוא בעצם אמור להיות. בעוד שהמעבד יהיה 18 כפול 133, כלומר 2.4 (בערך).

בקיצור תקרא את המאמר הנחמד הזה, הוא דיי מועיל:

http://www.virtual-hideout.net/articles/p4northwood_ocing_adventure/index.shtml

והנה המשך ההרפתקאה שלו, לאחר שלקח חלקים יותר טובים:

http://www.virtual-hideout.net/articles/p4northwood_ocing_adventure_part2/index.shtml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה, מאמרים מצויינים ;D

אני כנראה הולך על הפנטיום 4 2.2 ג'יגה עם הבאס של 100 מה"ז (כפול ארבע), בתקווה רבה אני אצליח להעלות את הבאס ל-137 מה"צ ולהגיע ל-3 ג'יגה הרץ, אני מקווה שאפשר להגיע לתוצאה כזו עם מערכת שהיא שקטה (בלי מאווררים רועשים!)

מה דרוש עבור זה?

- יש לי ספק אנרמקס 350 וואט, מספיק לא?

- אני קונה לוח Gigabyte GA-8IEXP, שאמור להיות נחמד לכל הדעות, ציטוט מאננדטק:

The 8IEXP is one of the most flexible 845E overclocking boards available on the market today. Gigabyte has included their very own patented overclocking utility, named EasyTune 4. Using EasyTune 4, you're able to do linear, asynch, or divider adjustments of memory, FSB, AGP, and PCI devices. Voltages for Vcore, Vdimm, and AGP are all adjustable in Windows through EasyTune 4. For more information on EasyTune 4, visit Gigabyte's website.

In addition to all of this, you can adjust your AGP/PCI buses in 1MHz intervals anywhere from 33MHz/66MHz to 50MHz/100MHz in the BIOS, and thankfully there's an AGP/PCI lock which should be thrilling for all those overclockers out there. In addition, you can adjust your FSB all the way up to a staggering 355MHz through the BIOS.

- זיכרון, אני מעוניין לקנות 512 מ"ב

אני הולך לקנות PC2700 כיוון שאני מתעתד לעלות מעל 133 מה"צ.

האם עדיף לקנות צ'יפ אחד, או שניים של 256?

האם כדאי להקפיד על CAS2, אני לא מבין בזה, אבל הבנתי שזה נותן אחוזים בודדים בלבד של שיפור!

אני חושב שאני הולך על סמסונג או מיקרון, הכי שווים לא?

- קירור

אני לא מתכוון להזמין קירור מחו"ל! איזה מאוורר\היטסינק איכותי *ושקט במיוחד* ניתן להשיג בארץ? רצוי מלמיר או הדוב (פנדה).

אגב חשבתי על המאוורר 3 צבעים המגניב הזה של למארז עצמו, הוא שווה משהו (חוץ מזה שהוא מגניב)? ;D

אני כנראה קונה מלמיר את רכיבי החומרה עצמם: מעבד, לוח וזיכרון.

ומפנדה רק את רכיבי האוברקלוקינג, דוגמת מארז, לדים, מאוררים וסינקים שלא ממש דורשים אחריות (הבנתי שהאחריות שלהם לא משהו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה 2.2 כשההבדל בינו ל-2.26 הוא 70 ש"ח.

ה-2.26 הוא מסטפינג יותר חדש סביר להניח, ולכן בעל סיכוי להגיע יותר רחוק.

וזה עדיף מאשר המכפלה הגבוהה יותר של ה-2.0A..

זה דיי תלוי במזל שלך ובסטפינג שתקבל.

אם כבר תיקח 1.8A ותקווה לטוב.. :)

אתה צריך בשביל המעבדים האלה (1.8A ו-2.26B) שיכול לעמוד בערך-FSB 166 כדי להגיע ל-3 ג"ה.

כלומר PC2700 איכותי.

המקוריים של מבוססים צ'יפים CTL נצפו גם ב-220 מ"ה.. אבל הפסיקו למכור אותם.. :(

לא שמכרו אותם בארץ מלכתחילה...

אתה יכול לגנוב את של Tuxx.. ;D

כל האלה שמבוססים על הצ'יפים החדשים (ה-DTL), נראה לי לא עוברים את ה-190מ"ה (כלומר 380מ"ה), למרות שזה דווקא מספיק לך.

ככה הזכרונות של , , XtremeDDR יהיו כנראה הכי טובים שניתן להשיג בארץ.

דווקא עדיף כמה שיותר מהיר, כי אתה יכול לשים Ratio כזה שיגרום רק לזכרון לרוץ ב-FSB גבוה יותר, ובכך יתן לך יותר ביצועים.

ובעניין זה - להגיע ל-3 ג"ה זה לא הדבר הכי קל בעולם.

ה-CAS2 הוא לא כזה עקרוני, לפחות לא לדעתי.

קירור טוב (ושקט) בארץ יהיה AX478 ועם אתה רוצה את זה שקט תיקח איזה מאורר 80מ"מ פשוט, או את החכם של .

אבל תנסה קודם אם הקירור המקורי ותראה אם הוא מגביל אותך בכלל.

אבל אפילו אם תעשה שינוי מתח אין לדעת אם תגיע ל-3ג"ה בקירור אוויר.. זה אפשרי, אבל צריך תכנון טוב.

תבדוק את הגלריית המהרות של -Zone ותחליט בעצמך.

שים לב לפרטים חשובים, כמו: פלטפורמה (צ'יפסט וסוג זיכרון) סוג , מתח אם מציינים ומכפלה כדי לדעת מה המעבד המקורי.

כרגע זה לא ממש עובד האתר, אבל עקרונית זה פה: http://www.vr-zone.com.

המאווררים הזוהרים של אנטק ניראים לי סבירים בנתונים שלהם, גם אני שוקל כמה כאלה, חבל שאין להם אדומים שיתאימו לניאון שלי.

צריך גם גודל 92 מ"מ.. :(

עריכה: ה-FSB בלוח אם הזה, זה באמת משהו מדהים, הלוואי ולי היו כאלה אופציות.. וחלקים שיעמדו בזה..

בהחלט נראה לוח מצויין.

בקשר לספק - אם קראת את הביקרות השנייה ששלחתי לך, על המהרת 4, יכולת לראות שהספק 350W אנרמקס שלו (נראה לי שזה היה זה) לא הספיק לו והגביל אותו באיזשהו שלב.

בהמהרות כל כך גבוהות זה כבר יכול להוות מגבלה, אני לא הייתי מתכנן את זה בלי ספק 430w לפחות.. ולא בהכרח אנרמקס.. אני שומע עליהם יותר יותר תלונות מממהירים... ואני אחד מהם, המתח של ה-5V שלי פשוט צונח צניחה חופשית בזמן עם Full Load, והמתח של המעבד רק 1.78v.. (ולי יש את ה-431W שלהם).

אני אישית מנסה להשיג ספק חדש מחו"ל בימים אלה.

כי האלטרנטיבה היחידה לאנרמקס בארץ - האנטק - לא במלאי, ומאוד מאוד יקרים.

נראה לי יצא יותר זול להביא מחו"ל ולקוות שלא יעבור במכס. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מונטיגו,, צר לי לאכזב אותך..ל137 עם 2.4A לא תגיע.

הסבר קצר- מעבדי הפנטיום 4 מיוצרים בסדרות, לכל בסדרה כביכול יש רף מה"צים מסויים שאליו היא מגיעה.

מה שעושים הוא לוקחים שני מהסדרה הזאת וצורבים להם מכפלה, ל1.8A מכפלה של 18 לצורך העניין ול2.4A מכפלה של 24..שני המעבדים האלה יגיעו לאותו המקום בO\S, רק שביצועי ה1.8A יהיהו טובים יותר עקב הFSB הגבוה יותר.

לגבי הלוח שבחרת, יש איתו בעיות בO\C, למה שלא תלך על הIT7\IT7-MAX2?

לגבי הזיכרון, לך על הקורסאיר 3200C2 החדשים שהגיעו לארץ, הזיכרונות הטובים ביותר בעולם כיום..צ'יפים של 5NS מבית ווינבונד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מונטיגו,, צר לי לאכזב אותך..ל137 עם 2.4A לא תגיע.

הסבר קצר- מעבדי הפנטיום 4 מיוצרים בסדרות, לכל בסדרה כביכול יש רף מה"צים מסויים שאליו היא מגיעה.

מה שעושים הוא לוקחים שני מהסדרה הזאת וצורבים להם מכפלה, ל1.8A מכפלה של 18 לצורך העניין ול2.4A מכפלה של 24..שני המעבדים האלה יגיעו לאותו המקום בO\S, רק שביצועי ה1.8A יהיהו טובים יותר עקב הFSB הגבוה יותר.

לגבי הלוח שבחרת, יש איתו בעיות בO\C, למה שלא תלך על הIT7\IT7-MAX2?

לגבי הזיכרון, לך על הקורסאיר 3200C2 החדשים שהגיעו לארץ, הזיכרונות הטובים ביותר בעולם כיום..צ'יפים של 5NS מבית ווינבונד.

צר לי לאכזב אותך, קראתי כבר 2 Reviews באינטרנט של P4 2.4A שעברו את ה-3 ג'יגה הרץ בקירור רגיל! :)

לגבי הלוח, אני חושב שהוא מצויין, גם עליו קראתי שהוא משיג ביצועים נאים באוברקלוקינג, הוא גם לקח מקום ראשון בסקירה של AnandTech, בה השתתף גם ה- IT7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 ביקורות לא מסמנות כלום.

תלך למאגרי מידע (www.vr-zone.com), לפורומים של o/c בחו"ל ותבדוק תוצאות.

זה לדעתי מקור יותר אמין מכל ביקורות.

הלוח החדש של אביט (IT7-MAX2) הוא במחיר דיי טוב, ומגיע גם עם Serial ATA.

בדוגרי זה יותר בחירה שלך.

אביט תמיד היו ידועים כאיכותיים ביותר בכל הנוגע להמהרות (נקווה שזה עדיין ככה לאחר העיסקה עם ECS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שראית 2.4B.

מונטיגו?אתה רוצה לקבל לוח פחות טוב? קנה את הג'יגה בייט..אני יכול רק לייעץ, אני הייתי במצב שלך לפני זמן לא רב..והאביט היה הבחירה ללא ספק בכלל.

רן- סימפלטק הורידו את הIT7-2 מהאתר..עכשיו מופיע שם הIT7 הנהדר, אולי אפילו בחירה טובה יותר עקב הייצור של .. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...