שדרוג המחשב שלי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המחשב שלי

montigo

Recommended Posts

1. אממ..לכל ערוץ IDE מתחברים שני התקנים, ככה שאתה צריך לוח עם ארבעה ערוצים.

5. הייתי הולך על האנרמקס שנמכר במחרי מעולה וגם מגיע עם ספק טוב מאוד של אנרמקס (350W).

9. זיכרונות 1600 אני לא מאמין שתקנה, הייתי הולך על זיכרונות ה3000 של קורסאיר\מושקין שמגיעים עם צ'יפי הCTL של סמסונג (תתעקש שיבדקו).

10. הIT7 נמכר באקסלנט (מופיע רק ב"הרכב מחשב", בדוק שם)..אם אתה הולך על לוח מבוסס הSIS 648 (אני ממליץ על צ'יפסט של דווקא)- חכה ללוחות גם מיצרנים אחרים.

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ibrow-now, אחי, דיי.

באמת, אתה חושב שאנשים היו בכלל משתמשים במעבדי אם הם היו כל כך בעייתים?!

biodome, יופי אז הצעת לו לקנות גוף קירור וזה כאילו שהוא ידע איך להרכיב את זה ויש לו כח להתעסק עם זה.

אתה יודע מה שהופך ת'פורומים בישראל לדפוקים זה שאחד רושם משהו ואחרים פשוט מתעלמים ורושמים משהו אחר לגמרי ומי ששאל את השאלה פשוט מתבלבל.

אני נתתי לו מפרט, אחרי שמישהו נתן מפרט מבוסס אז רשמתי למה אני מציע אינטל. אבל אחרי שכבר יש שני מפרטים אתה בא ונותן עוד מפרט מבוסס AMD?! אתה לא קולט שזה ממש מבלבל עכשיו אני מבטיח לך שהוא לא יצא מרוצה מהת'רד הזה כבר ביבלתם אותו. מתחילים לקשקש לו פה על דברים שהוא לא צריך כל אחד מביא ת'מפרט שהוא חושב שנכון ומתאים...

חבל נורא רציתי לעזור לו כי הוא עושה תמונות יפות בפוטושופ (בדרך כלל אני לא עונה לת'רדים כאלה מהסיבה הזאת שמיליון אנשים מתחילים לקשקש את הדעות שלהם ובסוף לא וצא מהת'רד כלום) עכשיו אני בטוח שההודעה שלי בכלל לא עזרה אלא רק גרמה בלבלה אותו ולכן אני מוחק אותה.

יופי עכשיו סופית החלטתי לא להגיב לת'רדים של מפרטים ושידרוגים במילא אף אחד מפותחי הת'רדים האלה לא יוצא מרוצה הוא רק מבולבל.

איפה לכל הרוחות המלצתי לו לקנות AMD?!?!

איפה??

רק אמרתי שאתה מזיין את השכל בקשר ל-, לא אמרתי לו לקנות אותם!

הסברתי את ההבדלים בין מערכת 533 ל-400 והשוואתי מחירים.

זה הכל.

אל תתייפיף ותעשה טובה שאתה עוזר לאנשים, לכולנו זה גוזל זמן - אתה לא רוצה, אל תעזור.

אתה רוצה - תעזור, אנחנו מקבלים את עזרתך בברכה.

רק אל תשמיץ את כשלא מגיע להם לקבל כזה יחס עויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

70 מעלות טמפ' זה ממש לא משהו שצריך לעבור עליו בשתיקה....

אני לא מבין למה צריך להשקיע במאוורר מחברה צד שלישי שמרעיש....

אבל לא משנה...

אני לא משחק אותה זה אידיוטי שנתתי כבר הצעה, והייתה הצעה קודמת על אז היה כל מה שצריך. אני לא מדבר רק עליך ספציפית, אבל למה כל השאר וגם אתה פתאום נתתם דעות "לא תקח את זה ולא את זה" והיו כאלה שהציעו חלקים ומפרט משלהם זהו בלבלתם אותו....

לא יצא שום דבר מהת'רד הזה כבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אכן סליחה, התכוונתי שיש בלוח 4 ערוצים ולכן ניתן לחבר אליו 8 התקנים. RAID0 עם 2 דיסקים של 60 עדיין יתן לי 120 ג'יגה בייט אבל יותר מהיר.

2. יש לי כבר את הספק של האנרמקס שלי (350 וואט עם המאוורר עם הטרמוסטט), אני רק מחפש מארז מוצק ככל אפשר שלא יצקצק ושיבודד מרעש.

3. עידו לא הבנתי את סעיף 7, תוכל יותר לפרט?

הרי זיכרון PC2700 בכלל רץ ב-166 מה"צ, ולא ב-133 מה"צ.

אם יש זיכרון PC2100 (133) ובאס של 400, זה אומר שכל 3 מחזורים של ה-FSB יש פעולה על הזיכרון.

תוכל לפרט לגבי מעבד של 400 ל-533, זה 33%, זה דורש רציני לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שהIT7 יתאים לו (ארבעה סלוטי PCI).

מעבד- אין טעם לקחת 2.26..בזבוז כסף, אפשר לקחת 1.8A ולהעלות את הFSB ל133 (לא אמורה להיות בעייה).

זיכרון- עדיף לקחת את ה3000, ה2700 בא עם צ'יפים של 7.5NS

מארז- אין טעם להשקיע במנורה.

בקשר ללוח- תלוי כמובן במה שהוא רוצה להכניס. אבל לפי מה שהבנתי זה כרטיס-קול, כרטיס- וזהו.

מעבד- מסכים איתך. כתבתי את זה בהערה למטה. יש פשוט אנשים שגם אם תפעיל עליהם לחץ פיזי (לא מתון) הוא לא יסכימו לעשות .

זיכרון- חשבתי שרק הקורסאיר עושים את התרגיל הזה. אם גם הזכרון 2700 של מושקין גם 7.5 אז כמובן שעדיף ללכת על 3000.

מארז- אין מנורה. :)

מצטט מההודעה שלי: "מנורת פלורוסנט "קרה" : ללא מנורה"

אם מספיקים לך 4 ערוצי IDE ולא ממש צריך Firewire אז אני ממליץ בחום ה-

Epox 4G4A+

בליווי עם זכרונות: Winbond Original PC2700 512MB לפי מה שאני זוכר עולים כ-920 ש"ח :)

מעבד- IV 1.8A שיעבור יפה לעבוד ב-FSB=133 (בערך 1050 ש"ח).

כל שאר הדברים זהים :)

אני לא מסכים עם Ido בקשר לסעיף 7.

למעבדי IV יש FSB Quad Pumping (לא בטוח שהשם מדוייק) ולכן כאשר FSB=133 מהירות הבאס של המעבד היא 133*4=533.

הזכרונות עובדים בדיווידר של 5/4 ולכן בסה"כ הם עובדים המבירות אפיק של 166 במהירות 333 :)

כאשר FSB=100, אותה הטכנולוגיה גורמת לבאס של המעבד להיות 4*100=400 והזכרונות עובדים בדיווידר של 4/3 ולכן רצים סה"כ במהירות של:

4/3*100*2=266 :)

בקשר להערה השישית של Ido, ממתי שמים AX7 על 4?!? AX7 זה למעבדי אט'אלון. בשביל 4 צריך לשים את AX478 :)

בקשר לכרטיס קול, אם אתה מתכוון להחליף אז רצוי ללכת על Hercules GTXP :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי את הקטע עם הזיכרון והמהירות של המעבד.

אילו (PC2100, PC2700, PC3000 וכו') מתאימים למעבד ב-400 מה"ז, ואילו מתאימים ל-533 מה"ז?

(אולי כולם פועלים על כולם?)

אמנם ניסיתם להסביר אבל האמת שעוד לא הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ibrow-now, אחי, דיי.

באמת, אתה חושב שאנשים היו בכלל משתמשים במעבדי אם הם היו כל כך בעייתים?!

אז מה אם הוא משתמש בפוטושופ? אתה חושב שזה יגרום למעבד להיתקע?!

ניתן לקנות AX7 עם מאורר 80מ"מ ממש שקט (שיהיה גם יותר שקט מהמקורי של אינטל) ולעבוד עם ה- בסבבה.

מספיק לזבל את השכל - בבקשה.

גם אם גוף הקירור המקורי אין בעיות, יחד עם או כל תכנה שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה על כל התגובות, הן עזרו לי הרבה! החלטתי לקנות P4 עם מהירות FSB של 533MHz.

לאחר בירורים רבים הגעתי ל-5 לוחות אם (לכולם USB2) שניתן לקנות היום בארץ, כולם נראים מעולים אך שונים בתכונותיהם, אנא עזרו לי לבחור: (שימו לב להעדפות שלי כפי שפורטו בהודעה הראשונה: הרבה ערוצי IDE, חיבורי USB2/Firewire וכו')

ABit BD7II-RAID

פיצ'רים מיוחדים: זול יחסית, נחשב אוברקלורק טוב, יש לו 4 ערוצי IDE לדעתי (שניים ATA100 ושניים ATA133RAID)

139$

קישור

ABit IT7

פיצ'רים מיוחדים: החדיש ביותר לדעתי, נקי במיוחד, ללא סיריאל, פרלל, PS/2. בנוסף 10 חיבורי USB2 ו-6 ערוצי IDE ז"א 2 רגילים ו-4 ATA133RAID, 3 חיבורי Firewire

184$

קישור

Epox EP-4G4A+

פיצ'רים מיוחדים: יש לו 4 ערוצי IDE (שניים ATA100 ושניים ATA133RAID), וכמו כן 6 סלוטים של PCI וכרטיס מסך אונבורד (ישמש למקרי חירום כמובן)

141$

קישור

Gigabyte GA-8IEXP

פיצ'רים מיוחדים: יש לו 4 ערוצי IDE (שניים ATA100 ושניים ATA133RAID), ו-3 חיבורי Firewire, וכמו כן 6 סלוטים של PCI.

148$

קישור

MSI MS-6398E with Bluetooth

יש לו 4 ערוצי IDE (שניים ATA100 ושניים ATA133RAID), ו 6 סלוטים של PCI, וגם חיבוריות Bluetooth (כיום אין בארץ, אבל בעתיד זה יכול להיות די טוב).

210$

קישור

כשיש כ"כ הרבה טוב, קשה להלחיט לא? ???

במי כדאי לבחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הביקורת הזאתי ראית?

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1672&p=1

יש בה השוואה בין כל הלוחות שאתה מתלבט ביניהם (האפוקס מאוד דומה - פשוט הגירסה מבוססת 845E ולא 845G).

הג'יגהבייט ניצח, והוא באמת נראה לוח מעולה.

אם לא הוא, הייתי הולך על אחד מה-, לפי הצרכים והתקציב שלך.

ד"א מוציאים בקרוב IT7-MAX2 שיכלול כל מיני עידכונים (נראה לי serial ATA).

הקטע על ה- מיותר לחלוטין.

אם יש משהו שישלוט באלחוט בבית הוא לא יהיה בתקן הזה שלא שווה יריקה.

הוא יהיה 802.11b או 802.11a שהם בעלי רוחב פס ומרחק הרבה יותר גדולים.

אלא אם כן יש לך איזה גאדג'ט מאפן שעובד עם , זה סתם ביזבוז. (מה גם נראה לי שיש אותו בפנדה).

הקטע עם הזכרונות:

למעבדי 533 יש זכרונות מהירים במיוחד של RDRAM שנקראים PC1066 (יענו 533*2).

אבל גם זכרונות מכל הסוגים יכולים לעבוד איתם.. (PC2100-PC3200).

וההבדל בין הביצועים ביניהם לא שווה את ההבדל במחיר.

בעיקרון הכי מומלץ כרגע ל- זה PC3000 לדעתי.

זכרונות DDR400 מגיעים ממש בקרוב, אבל בינתיים הם קצת בעייתים כי הם עובדים ב-CAS3, הגדרה שלא קיימת על אף אחד מהלוחות, לא בלי עידכון ביוס לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הביקורת הזאתי ראית?

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1672&p=1

יש בה השוואה בין כל הלוחות שאתה מתלבט ביניהם (האפוקס מאוד דומה - פשוט הגירסה מבוססת 845E ולא 845G).

הג'יגהבייט ניצח, והוא באמת נראה לוח מעולה.

אם לא הוא, הייתי הולך על אחד מה-, לפי הצרכים והתקציב שלך.

ד"א מוציאים בקרוב IT7-MAX2 שיכלול כל מיני עידכונים (נראה לי serial ATA).

הקטע על ה-bluetooth מיותר לחלוטין.

אם יש משהו שישלוט באלחוט בבית הוא לא יהיה בתקן הזה שלא שווה יריקה.

הוא יהיה 802.11b או 802.11a שהם בעלי רוחב פס ומרחק הרבה יותר גדולים.

אלא אם כן יש לך איזה גאדג'ט מאפן שעובד עם bluetooth, זה סתם ביזבוז. (מה גם נראה לי שיש אותו בפנדה).

הקטע עם הזכרונות:

למעבדי 533 יש זכרונות מהירים במיוחד של RDRAM שנקראים PC1066 (יענו 533*2).

אבל גם זכרונות DDR מכל הסוגים יכולים לעבוד איתם.. (PC2100-PC3200).

וההבדל בין הביצועים ביניהם לא שווה את ההבדל במחיר.

בעיקרון הכי מומלץ כרגע ל-DDR זה PC3000 לדעתי.

זכרונות DDR400 מגיעים ממש בקרוב, אבל בינתיים הם קצת בעייתים כי הם עובדים ב-CAS3, הגדרה שלא קיימת על אף אחד מהלוחות, לא בלי עידכון ביוס לפחות.

פשששש יצאת כלי אחי ;D

ביקורת בדיוק כמו שחיפשתי.

אכן קראתי את הביקורת, והיא צמצמה לי את הבחירה בהרבה - עכשיו הבחירה היא בין IT7 לבין ה-Gigabyte GA-8IEXP.

לא נראה לי שאני אחכה ל-MAX2 כי יקח לו די הרבה זמן להגיע לארץ, למרות ש-Serial ATA שולט.

הקטע עם ה- באמת לא כזה חשוב כנראה, במידה *ואם* יהיה לי מכשיר בתקן השן-הכחולה, אני אקנה כרטיס (עד אז כבר יהיה).

לגבי , אולי תוכלו להסביר לי, אם הזיכרון (לדוגמא פיסי2700) עובד תמיד ב-333 מה"צ, אז מה זה משנה האם ה-FSB הוא 400 מה"צ או 533 מה"צ. הרי ה-FSB הוא מהירות התקשורת בין הזיכרון למעבד, לא? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לבאס.. ולא רק בין המעבד לזיכרון.. גם לכרטיס מסך וכו'..

מהירות האפיק זה כמו יחידת הבסיס (זה ה-FSB).

נגיד וה-FSB הוא 100 - הבאס הוא 400.

ה-FSB 133 הבאס 533.

פשוט כפול 4 במקרה של הצ'יפסט של הפנטיום 4.

זה גם משפיע על המהירות של שאר הדברים.. כמו זכרונות, מעבד, כרטיסים...

מומלץ שיהיה אפשרות לנעול את ה-PCI/AGP כך שלא יצאו מחוץ ל-Spec שלהם..

הלוח של בהחלט קוסם..

אבל עקב קשיים כלכלים של החברה, ושיתוף עם לאחרונה אני לא יודע עד כמה ניתן לבטוח בה..

לא לדבר על זה שאין בכלל יבוא סדיר של המוצרים שלהם בארץ..

אבל ה-IT7 בהחלט נראה כמו לוח מעולה.

מחיר דיי גבוה (נראה לי בסביבות ה-1170 ש"ח).

הג'יגהבייט צריך להיות מעולה גם כן לפי הביקורת הזאתי.

אפילו לאוברקלוק.

והם מאוד נפוצים בארץ..

Your Call..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאביט כבר יש עכשיו יבוא סדיר לארץ, ויש את ה IT7 MAX2 במלאי ביבוא סדיר

למרות שלי אישית יש תמיד העדפה לGIGABYTE מין סימפטיה בלתי מוסברת.

פשוטהאמינות של הלוח הזה היא מדהימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. >:(

זאת לא הפעם הראשונה שאתה אומר את זה ! אז למה לא תביא לנו הוחכות כתובות שאכן מתחממת יותר מדיממה שהיא תריכה להיות.

אולי תפסיק כבר עם השטיות האלה נמאס לי לקרוא את הדברים חסרי כל ביסוס ! לאמות INTEL ה אבל טמפ' הנ"ל של היא טמפ' סטדנרטית! ולא גבוהה! :bash: :bash:

ובבקשה סתום ת'פה ותפסיק להגיד את הדברים הטיפשים האלה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. >:(

זאת לא הפעם הראשונה שאתה אומר את זה ! אז למה לא תביא לנו הוחכות כתובות שאכן מתחממת יותר מדיממה שהיא תריכה להיות.

אולי תפסיק כבר עם השטיות האלה נמאס לי לקרוא את הדברים חסרי כל ביסוס ! לאמות INTEL ה אבל טמפ' הנ"ל של היא טמפ' סטדנרטית! ולא גבוהה! :bash: :bash:

ובבקשה סתום ת'פה ותפסיק להגיד את הדברים הטיפשים האלה! ;)

תשמע חמוד

נחמד שאתה חושב שאם שמעת מכמה אנשים בפורומים ש70 מעלות זה הכי טוב ומגניב.. נכון, AXP יכול לעבוד ב70 מעלות

אבל ברגע שהוא עושה את זה הוא מזיק לעצמו.. אני מכיר מעבדי AXP שעובדים על 45 מעלות רציף בלי משוגע.

עכשיו מישהו יגיד פה שAMD אמרו שרק מ90 מעלות זה מזיק למעבד-

אני רוצה לראות מעבד AXP שיעבוד יותר משבוע רצוף על 80 מעלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...