זקוק להצעות למפרט ביתי, למחשב די חזק, עד 6000 ש"ח (סופי יצא 7135, תודה לכולם) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להצעות למפרט ביתי, למחשב די חזק, עד 6000 ש"ח (סופי יצא 7135, תודה לכולם)

Kidney_stonE

Recommended Posts

Jungle, אין לו צורך במעבד 3500 ולא בספק כח OCZ.

ה-Venice 3000 נותן ערך מעולה לכסף, והוא גם אוברקלוקר מצויין אם בעתיד הוא יחשוק בעוד ביצועים.

ה-Big Typhoon יקרר אותו מעולה ובשקט (סביבות ה-30 מעלות ל-Idle), אבל אפשר גם לקחת מאוורר פשוט יותר (כמו ה-Glacialtech Igloo 7200 Light).

לוחות אם יש לך את ה: 9NPA+, DFI Ultra-D, K8N Neo4 Platinum, כולם מעולים. כאן דווקא כדאי להימנע מלוחות . (בניגוד לפלטפורמת האינטל).

הספק אנרמקס שהמליצו עליו קודם גם מצויין ואתה יכול לקחת אותו עם כל מארז שיתאים לך.. רצוי אחד עם שני מאווררי 120 מ"מ, ואם אתה גם רוצה להגיע לשקט מקסימלי רצוי להחליף אותם ל-Glacialtech.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני קורא שוב חלק מהמפרטים,

ולא מבין

איך

PQI TURBO 667MHZ 1024MB DUAL CHANNEL 880 ¤ 1

עולה פחות מ

PQI TURBO 533MHZ 1024MB DUAL CHANNEL 1055

הרי 667MHZ זה יותר מהיר מ 533MHZ , לא ?

אולי בגלל שבא ממשלוח חדש? תשאל את נועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוחות אם יש לך את ה: Epox 9NPA+, DFI Ultra-D, MSI K8N Neo4 Platinum, כולם מעולים. כאן דווקא כדאי להימנע מלוחות אסוס. (בניגוד לפלטפורמת האינטל).

חוץ מ A8N-E שהוא בסדר גמור ו A8N-SLi Premium שלא נבדק עדיין

רן טעות יש שם רק שני חיבורי IDE אדומים

integral למה להמליץ על 7700CU שהוא שוקל המון כשיש לך 7700ALCu ששוקל הרבה פחות ואותם ביצועים (מעלה אחת זה לא הבדל)

וה DDR2 ב 667MHz נותן יותר ביצועים מ 400MHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור,

רן קלע בול. יש 3 חיבורי IDE בדיוק כמו שאמר.

למה CU? ב 7700 יש הבדל משמעותי בין ה CU ל ALCU בניגוד ל 7000. ולכפולי ליבה של , אהממ...לא מתפשרים בקרור.

לגבי ה 667 - תלוי מאוד בתזמונים ובציפסט ובאפליקציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאט לאט

בקשר ללוח אולי אני לא רואה טוב אני רואה 2 חיבורי IDE

מצד שני הראייה שלי לא בדיוק מפורסמת בתור ראיית נץ

אבל בכל מקרה למה Deluxe שעולה סתם עוד 300 שקל?

ואין בין 7700CU לבין 7700ALCU הבדל גדול אלא רק כשיש מארז מאוורר מאוד

וגם אז ההבדל זה 1-2 טמפ'

לגבי ה DDR2

DD2-533MHz בתזמונים 4-4-4-12 שקול בערך ל 400MHz 2.5-4-4-8

אז DDR2-667MHz בתזמונים 4-4-4-12 יותר חזק מ 400MHz 2.5-4-4-8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא ראיתי, אבל לכן הסתכלתי בספסיפיקציות.

למה דילוקס - קודם כל הוא בנוי כמו ה 955 פרמיום שזה אומר לדעתי חשמלטרוניקה יותר טובה. חוצמזה עוד כמה פיציפקעס כנו COOL STACK 2 וכו'...

יש הבדל גדול בין ה 7700CU ל 7700. אל תשווה לי אותם על VENICE או ווינציסטר. שים אותם על פרסקוט ואל תשכח שלא היה מדובר על סתם פרסקוט אלא על שניים בצוותא:

At full power the temperature rises to 56 °C for the copper model. When the speed is reduced, the temperature rises to 64 °C, but the CPU still doesn't throttle. The figures for the copper/aluminum version are somewhat poorer: the temperature reaches 63 °C when the fan is rotating at maximum speed, but when the fan is turned down to a slower setting, the temperature rises to 72 °C, and the Pentium 4 580 begins to throttle.

The thermal resistance ranges from 0.25 K/W for the all-copper model at the highest speed setting (which is very good), to 0.33 K/W for the copper/aluminum variety at the lowest setting (which is not so good).

The copper cooler costs $43, while the aluminum-copper model sells for slightly less $35. Since the price difference is minimal while the differential in cooling capacity is significant, we recommend the copper model.

http://www.tomshardware.com/cpu/20050607/cpu-cooler-16.html

לגבי . ממש אין לי כוח להביא לך את כל מה שקראתי. בגדול, עדיין לא שווה ת'כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , מצטער שלא הגבתי היום, הייתי בעבודה.

אחרי שקראתי, והתעמקתי גם מעט בגוגל, ודיברתי עם חברה בעבודה (שבילבלו אותי בנושאי תאימות של מעבדי 64 לתוכנות מסויימות והבהילו אותי שאלכוהול 120% לא תוכל לעשות לי מאונט לאימאג'ים...)

סיכום לקראת סיום

בינתיים המפרט שלי נראה ככה : (אני אשלב שאלות תוך כדי, אם זה לא מפריע)

דגם מחיר כמות

AMD Athlon 64 3200+ Venice 512KB L2 Cache Socket 939 Processor - OEM 1200 ¤ 1

ה-Venice 3000 נותן ערך מעולה לכסף, והוא גם אוברקלוקר מצויין אם בעתיד הוא יחשוק בעוד ביצועים.

האם אותו דבר נכון לגבי ה3200 ? אם כן, זה המעבד שהחלטתי לקחת.

ומה ההבדל בין BOX ל OEM ? ראיתי ש BOX עולה 50 ש"ח יותר, אני מניח שזה הבדל ברמת הקופסא או הניילון ? אז לקחתי את ה OEM , כן ?

MSI K8N Neo4 Platinum 910 ¤ 1

נראה לי אחלה לוח, אם יש לכם הצעות שנראות טוב יותר באותה תווית מחיר, אני אשמח לדעת.

TWINMOS SPEED PREMIUM 433MHZ 512MB DDR 460 ¤ 2

קניתם אותי עם האפשרות ל OC בעתיד, מה לומר, ואם אתם אומרים שההבדל בין DDR ל DDR2 TURBO הוא לא כזה הבדל עדיין, אז אני מאמין.

מישהו בעבודה אמר לי לא לקחת TWINMOS אלא ללכת על קינגסטון, מה אתם אומרים ? יש עוד חברות ? משהו יותר מומלץ, אבל אותו זכרון בדיוק ? (רק חברה שונה)

POWERCOLOR RADEON X800XL 256MB DDR 256 BIT VIVO PCI-EXPRESS 2090 ¤ 1

זה הרכיב שאני הכי מצפה לו, בחיים לא היה לי ATI, אני אאלץ להתסגל לדרייברים שלו.

כונן דיסקטים שחור 70 ¤ 1

אין הרבה מה להוסיף.. זה כונן דיסקטים, לא יצא לי להשתמש בכזה שנים, אבל אני מניח שלא מזיק שהוא שם.

נשאר מארז (עם ספק בילט אין, או נפרד) , וקירור - שאם אני מבין נכון, הם הכי קריטיים בנושא השקט של המערכת

הספק אנרמקס שהמליצו עליו קודם גם מצויין ואתה יכול לקחת אותו עם כל מארז שיתאים לך.. רצוי אחד עם שני מאווררי 120 מ"מ, ואם אתה גם רוצה להגיע לשקט מקסימלי רצוי להחליף אותם ל-Glacialtech.

Glacialtech ? זה פירמת מאוררי מארז ? לא מצאתי בנעה .. הם השקטים ביותר ?

מכיוון שהמארז שבחרתי יכול להכיל רק מאווררי 80 מ"מ, הוספתי 2 כאלה כמו שאתם רואים :

ANTEC TX1050B 500W 850 ¤ 1

THERMALTAKE BIGTYPHOON 240 ¤ 1

ZALMAN ZM-F1 80MM 40 ¤ 2

אני אשמח לתיקונים והצעות בקטע של הקירור , הספק והמארז.

אגב,

האנטק שהצעתי לך משובח. בנוי היטב, גדול ומרווח (אבל כבד). בנוסף, הספק 500 וואט שמגיע איתו הופך אותו לקנייה טובה מאוד.

אז כמה כבד הוא ? אני שואל, וזה די מצחיק, אבל יש לי כזה X מתכוונן מפלסטיק על גלגלים, שסוחב את המארז הנוכחי שלי

(ככה שאני יכול לגלגל אותו ממקום למקום) וזה ממש נוח מעניין אם הוא יסחוב את המערכת החדשה..

(הנה תמונה )

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

(ואני עוד צריך להגיע לשם עם ההרדסיקים והצורבים שלי, ולבקש שיתנו לי להיות נוכח בהרכבה, מקווה שיש כזאת אופציה)

זה הכל לכרגע

מחיר סופי: ¤ 6530 (3 תשלומים)

מזומן מחיר סופי: ¤ 6334.1

אני שמח שאני מרגיש כרגע טוב עם המפרט הזה

הוא מתחיל להתגבש יפה, הוא אולי אפילו מוכן לגמרי

אני מאמין ששבוע הבא אני קונה.

בכל מקרה, אני אשמח לקבל הערות על המפרט, תשובות לשאלות ותגובות להערות שלי.

כמו כן, ברגע שאני אהיה סגור 100% על מפרט, די בטוח שאני אחפש חנויות אחרות באיזור חיפה להשוואת מחירים - אני אשמח לשמוע מנסיונכם על חנויות אמינות.

אני מאוד מעריך את עזרתכם

המון תודה

אריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , מצטער שלא הגבתי היום, הייתי בעבודה (תמיכה טכנית, נטויז'ן)

פ'סדר  :)

אחרי שקראתי, והתעמקתי גם מעט בגוגל, ודיברתי עם חברה בעבודה (שבילבלו אותי בנושאי תאימות של מעבדי 64 לתוכנות מסויימות והבהילו אותי שאלכוהול 120% לא תוכל לעשות לי מאונט לאימאג'ים...)

טוב שלא דיברת עם תפוחים (פעיל פורום EX), הוא היה משכנע אותך שאם תקנה פרסקוט הדבר היחיד שתוכל לעשות לו מאונט זה חביתה

בינתיים המפרט שלי נראה ככה : (אני אשלב שאלות תוך כדי, אם זה לא מפריע)

דגם מחיר כמות

AMD 64 3200+ Venice 512KB L2 Cache Socket 939 Processor - OEM  1200 ¤ 1 האם אותו דבר נכון לגבי ה3200 ? אם כן, זה המעבד שהחלטתי לקחת.

ממש סופר מיותר לקחת אותו. לעשות OC לווניס זה כל כך פשוט, ואתה יכול לעלות כל כך הרבה מעבר ל 200 המה"צ יתרון של ה 3200 שזה מיותר עד כדי גיחוך ואת ההבדל של ה 200 מה"צ לא תרגיש. עדיף שתשים את הכסף הזה בטווינמוס פרימיום.

ומה ההבדל בין BOX ל OEM ? ראיתי ש BOX עולה 50 ש"ח יותר, אני מניח שזה הבדל ברמת הקופסא או הניילון ? אז לקחתי את ה OEM , כן ?

אם אתה לוקח קרור איכותי, אין טעם ל BOX. אני מאמין שנועה יתנו לך אחריות של 3 שנים אם תקח קרור עם ה TRAY.

MSI K8N Neo4 Platinum  910 ¤ 1

נראה לי אחלה לוח, אם יש לכם הצעות שנראות טוב יותר באותה תווית מחיר, אני אשמח לדעת.

כל NF4ULTRA שתקח מחברה טובה יהיה סבבה. רן נתן לך קודם עוד שמות.

TWINMOS SPEED PREMIUM 433MHZ 512MB DDR  460 ¤ 2

קניתם אותי עם האפשרות ל OC בעתיד, טוב מאוד. המפרט פשוט זועק ל OC מה לומר, ואם אתם אומרים שההבדל בין ל TURBO הוא לא כזה הבדל עדיין, אז אני מאמין.

מישהו בעבודה אמר לי לא לקחת TWINMOS  אלא ללכת על קינגסטון, מה אתם אומרים ? יש עוד חברות ? משהו יותר מומלץ, אבל אותו בדיוק ? (רק חברה שונה)

זה אותם חברים עם החביתה?ה TWINMOSS האלה הם VERY GOOD VALUE FOR MONEY

POWERCOLOR RADEON X800XL 256MB 256 BIT VIVO 2090 ¤ 1

זה הרכיב שאני הכי מצפה לו, בחיים לא היה לי ATI, אני אאלץ להתסגל לדרייברים שלו.

כרטיס משובח

כונן דיסקטים שחור 70 ¤ 1

אין הרבה מה להוסיף.. זה כונן דיסקטים, לא יצא לי להשתמש בכזה שנים, אבל אני מניח שלא מזיק שהוא שם.

חשוב שיהיה שם לעדכוני ביוס, התקנות SATA וכדו'..

נשאר מארז (עם ספק בילט אין, או נפרד) , וקירור - שאם אני מבין נכון, הם הכי קריטיים בנושא השקט של המערכתGlacialtech ? זה פירמת מאוררי מארז ? לא מצאתי בנעה .. הם השקטים ביותר ?

היבואן שלהם לא עובד עם נועה. אתה יכול להזמין אותם מ www.logicpc.co.il  אם תרצה

מכיוון שהמארז שבחרתי יכול להכיל רק מאווררי 80 מ"מ, הוספתי 2 כאלה כמו שאתם רואים :

ZALMAN ZM-F1 80MM 40 ¤ 2

אני אשמח לתיקונים והצעות בקטע של הקירור , הספק והמארז.

אין מה לתקן חוץ מהעובדה שהוא מכיל גם 120 מ"מ מאחורה ומאפשר לך להוסיף עוד 80 בצד ועוד 92 בצד (לקרור נוסף לכרטיס מסך, וכדו'...).

אגב, אז כמה כבד הוא ? אני שואל, וזה די מצחיק, אבל יש לי כזה X מתכוונן מפלסטיק על גלגלים, שסוחב את המארז הנוכחי שלי

(ככה שאני יכול לגלגל אותו ממקום למקום) וזה ממש נוח מעניין אם הוא יסחוב את המערכת החדשה..

מה לעשות, כשמארז בנוי מברזל 0.1 כדי שיהיה מסיבי, ולא חוסכים תמיכות וברזליישן זה שוקל. רק המארז שוקל כ 14 ק"ג. בשביל זה נתתי לך גם את האופציה של ה LANBOY שבנוי מאלומיניום. אם אינך מתכוון לקחת אותו למסיבות זה לא ממש צריך להטריד אותך

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

(ואני עוד צריך להגיע לשם עם ההרדסיקים והצורבים שלי, ולבקש שיתנו לי להיות נוכח בהרכבה, מקווה שיש כזאת אופציה)

אני חושב שכן

זה הכל לכרגע

מחיר סופי: ¤ 6530 (3 תשלומים)

מזומן מחיר סופי: ¤ 6334.1

אני שמח שאני מרגיש כרגע טוב עם המפרט הזה

הוא מתחיל להתגבש יפה, הוא אולי אפילו מוכן לגמרי

אני מאמין ששבוע הבא אני קונה.

תתחדש

בכל מקרה, אני אשמח לקבל הערות על המפרט, תשובות לשאלות ותגובות להערות שלי.

כמו כן, ברגע שאני אהיה סגור 100% על מפרט, די בטוח שאני אחפש חנויות אחרות באיזור חיפה להשוואת מחירים - אני אשמח לשמוע מנסיונכם על חנויות אמינות.

עוד חנויות רציניות בחיפה זה KSP ו PANDAS.

אני מאוד מעריך את עזרתכם

המון תודה

אריק.

בבקשה  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כ"כ הבנתי אפילו על מה מדובר האמת

מה זה ה BH-5 ומה זה DFI ?  הבנתי ש Neo4 זה הלוח אם..

אני אשמח לביאורים..

בכל מקרה, לקחתי את ההצעה שלך לרדת בווניס חזרה ל 3000, למרות שאני לא מתכנן לעשות לו OC בעתיד הקרוב, אבל אתה אומר שההבדל בינהם לא מורגש.

שאלה בקשר למארז

בעל צינור איוורור ייעודי למעבד מקום למאוורר בדלת המארז.

מאוורר 120 מ"מ עם לדים ושליטה על המהירות מאחור.

אפשרות ל 2 מאווררי 80 מ"מ מקדימה.

פילטר נשלף לסינון האבק, עובי פח של 1 מ"מ.

-- זה אומר שהוא בא כבר עם מאוורר 120 מ"מ , ואפשרות להוסיף 2 מקדימה (ה-2 של זלמן, ששמתי)

(ואגב, שמתי אותם כי ראיתי 80 מ"מ רק של זלמן, כל שאר ה80 מ"מ היו עם לדים, ואני לא צריך...)

לא ראיתי שיש שם אפשרות לשים מאוררים בצד, כמו שאמרת.

אבל גם אם יש, נראה לי שזה, לפחות מבחינתי, יהיה מיותר, אם הווניס לא מתחמם יותר מדי. (אולי בעתיד, אם אני אמצא לנכון, אני אוסיף איוורור בצד)

(או שאתם ממליצים אחרת לפי המפרט הזה ?)

בקשר למה שאמרת, לרדת בווניס מ3200 חזרה ל3000, ולשים את הכסף על טווינמוס פרימיום - הרי בכל מקרה שמתי טווינמוס פרימיום.

אני ממש אשמח לדעת מה זה OEM, TRAY, BOX

ולמה אם אני אקח TRAY אז אני אקבל 3 שנים אחריות... לא הבנתי את זה.

ומה הכוונה לקחת קירור עם ה TRAY ? אני לוקח למעבד קירור BIG TYPHOON כמו שאמרנו... זה לא זה ?

14 קילו... זה המון

אבל מצד שני אני לא מזיז את המחשב כמעט, רק כדי לנקות לפעמים...

ונראה לי שהגלגלים האלה יסחבו אפילו 20 קילו, אז סבבה.

אז עוד סיכום ביניים :

דגם מחיר כמות

AMD 64 3000+ Venice 512KB L2 Cache Socket 939 Processor - TRAY 880 ¤ 1

MSI K8N Neo4 Platinum  910 ¤ 1

TWINMOS SPEED PREMIUM 433MHZ 512MB DDR  460 ¤ 2

POWERCOLOR RADEON X800XL 256MB 256 BIT VIVO 2090 ¤ 1

ZALMAN ZM-F1 80MM 40 ¤ 2

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

מחיר סופי: ¤ 6140

מחיר סופי מזומן: ¤ 5955.8

זה יוצא בול בתקציב שלי, מה שבאמת מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מ A8N-E שהוא בסדר גמור ו A8N- Premium שלא נבדק עדיין

הלוח אולי בסדר גמור, אבל התכוונתי למאוורר הצ'יפסט. אם אני לא טועה זה אותו מאוורר שיש בגירסת ה- הרגילה, מה שאומר שהוא מרעיש בצורה נוראית.

מבחינתי זה כבר גורם ללוח להיות לוח פחות טוב, במיוחד אם הוא לא מראה שום דבר מעל לוחות אחרים.

האם אותו דבר נכון לגבי ה3200 ? אם כן, זה המעבד שהחלטתי לקחת.

OEM/TRAY אומר שהמעבד מגיע ללא גוף קירור ומאוורר. כמו כן TRAY אלו בדרך כלל לא מיבואן רישמי (טק-דאטא) אבל זה לא ממש משנה. גם עם BOX אי אפשר לדעת.

מכיוון שאתה לוקח נפרד אין צורך ב-BOX.

כמו כן גם לדעתי מעבד הוניס 3000 נותן את הערך הטוב ביותר לכסף.

יש מקומות שנותנים על TRAY רק שנה אחריות, כי הם עוסקים ביבוא עצמי, תוודא רק שאתה מקבל שלוש שנים אחריות.

מישהו בעבודה אמר לי לא לקחת TWINMOS  אלא ללכת על קינגסטון, מה אתם אומרים ? יש עוד חברות ? משהו יותר מומלץ, אבל אותו בדיוק ? (רק חברה שונה)

אתה הולך להקשיב לאיזה בחור בעבודה שלך, או לנו? :)

אם קינגסטון היו שווים משהו, היית שומע עליהם מאיתנו.

הם אמינים כן, אבל בקשר לתת מעבר לביצועים שלהם (כלומר o/c) הם אף פעם הצטיינו בכך. ה-Speed Premium מגיעים עם צ'יפים שדומים ל-BH5 האגדיים, ומצטיינים ב-O/C עם מתח גבוה.

הלוח שמספק הכי הרבה מתח לזכרונות בשוק ללא מוד כלשהו הוא ה-DFI UT Lanparty NF4U Ultra-D. לכן אם אתה מאמין שתהיה אוברקלוקר רציני הוא יותר מומלץ מה-.

נשאר מארז (עם ספק בילט אין, או נפרד) , וקירור - שאם אני מבין נכון, הם הכי קריטיים בנושא השקט של המערכתGlacialtech ? זה פירמת מאוררי מארז ? לא מצאתי בנעה .. הם השקטים ביותר ?

Glacialtech זו פירמה של מוצרי . היבואן הוא רוזטק ונועה נהג לעבוד איתו בעבר, אם כי אני לא יודע מה המצב כיום.

רוזטק גם מיבא את ו-Enermax שכן נמכרים אצל נועה, אז יכול להיות שהוא יכול להביא אותם.

אבל אם אתה לא לוקח מאווררי 120 מ"מ זה לא כזה עקרוני.

אל תסתמך על זה.. רוב החנויות כיום לא יתנו לך גישה למעבדה שלהם, חוץ מזה שהרכבה של כזו מערכת בד"כ לוקחת זמן, ורוב החנויות גם מבצעות בדיקות מאמץ על המערכת לאחר הרכבתה (כמו הרצת Memtest, 3dMark05, Prime95 וכו'), זה עניין שלוקח כמה שעות, ואף אחד לא ירצה שתנשוף למרכיב שלו בעורף.

חנויות אחרות באיזור חיפה יש לך את פנדה ואת KSP.

דיעות על חנויות אסור להשמיע על גבי הפורומים, זה נוגד את החוקים.

בוא נגיד את זה ככה - אף חנות אינה טלית שכולה תכלת. חוץ מזיגזג. וכבודם במקומו מונח..  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה :). עם מה אתה מציע לשלב את הטווינמוס? עם ה DFI?

תן לי להבין רגע

מאיפה ה-Neo4 יביא את המתחים שה-Twinmos זקוקים להם? מראש אתה כבר שולח אותו לעשות מודים ללוח? הרי בוסטר לא יעבוד

חוץ מזה אתם גם שולחים אותו להתחיל לשחק עם מחלקים כל הדרך, עם מכפלת מעבד נמוכה וזכרון שלא יגיע רחוק מדי

אני יודע שעכשיו אני אקבל מה שנקרא Massive flaming, אבל אני ממליץ על 3200+, הוא ייתן תמורה יותר טובה במערכת כזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...