הורדות משחקים - עמוד 4 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הורדות משחקים

aquarius

האם אתה בעד הורדת משחקים?  

268 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד הורדת משחקים?

Recommended Posts

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכל כלל יש יוצא מן הכלל.

מחיר של משחק מחשב בארצות הברית הוא (או 51, לא זוכר) 52$, זה המחיר שקבעו החברות (ד"א זה מונופול ברור, אין להם אפילו תחרות).

אבל מה שכן הירידה של המחירים עם הזמן למשחקים בארצות הברית מורגשת יותר מבארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אני "חלבתי"מההורים שלי 8 אלף על מחשב וזה המון בשבילנו עשו בשבילי הרבה מאמצים בשיביל לקנות לי את המחשב הזה...

1. התכוונתי אליו לא אליך

2. מבחינת "פיננסית" נטו כמו שציינו פה- משחק עם מולטי כמו נגיד אנריל 2004 שאפשר לשחק עליו את 100 שעות ככה יוצא ששילמת בין 2 ל3 שקל לשעה, מה זה משנה איך התחלק הכסף אחר כך (כבר הבנתי שממש לא מעניין אותכם שזה מה שמחזיק את החברות) פר שעה שילמת הרבה פחות מסרט

3. על ההנאה אפשר לאמר בדיוק הפוך, מעטים הסרטים שנהניתי מהם כמו ממשחקים, אבל זה לא משפיע מבחינה "פיננסית נטו" ומאד קשור לטעם האישי

4. אתם משלם מחיר שונה בגלל צורת ההפצה- עלות הפקת גלגל סרט שיציג בבית היא כ1500 דולר ואלפי אנשים יכולים לראות אותו, גם הקולנוע משלים את ההבדל במוצרים נלוים כמו אוכל ולסרט יש גם הכנסות ממסחור (בובות חולצות פוסטרים לא נפוץ כל כך בארץ אבל בארהב זה הכנסה משמעותית נוספת)

במשחק על כל עותק שמוכרים יש את עלות החנות עלות העטיפה עלות ההדפסה של חוברת עלות הדיסק עלות הקופסא של הדיסק עלות ההובלה, המון עלויות נוספות שלא קיימות בקולנוע, אפשר לראות איך כשתנאי ההפצה דומים מחירי הסרטים בדיוידי קופצים לכ100 שקל וגם זה רק בגלל שרוב ההכנסות כבר באו מכרטיסים

5. בארהב כרטיס עולה בין 8-12 דולר 35-50 שקל לערך תלוי בהרבה גורמים כולל איכות הקולנוע, אל תשכח גם שאין עלות לכתוביות והדפסה מיוחדת של העותק העיברי שיש לו הפצה נמוכה בהרבה

6. בארהב מחירי משחק מחשב דומים מחירי משחק קונסולה הם כמעט חצי וזהים לאלו של משחקי מחשב

7. מ4 5 ו6 ומקורס מבוא בכלכלה קל לראות שמחירי המשחקים לא מוגזימים ונקבעו מכוחות שוק וביקושי הקהל והיצע המשחקים זה לא מונופול ברור אל תזרוק מושגים שאין לך מושג בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל כלל יש יוצא מן הכלל.

מחיר של משחק מחשב בארצות הברית הוא  (או 51, לא זוכר) 52$, זה המחיר שקבעו החברות (ד"א זה מונופול ברור, אין להם אפילו תחרות).

אבל מה שכן הירידה של המחירים עם הזמן למשחקים בארצות הברית מורגשת יותר מבארץ.

כשהייתי אצל דודים שלי בניו גירזי בדיוק יצא המישחק 3 והוא עלה 40 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי היית הנחה מיוחדת, או שזה היה מחיר לפני מס

http://www.ebgames.com/ebx/categories/homepages/pcgames/ אתה יכול לראות פה לדוגמא שמשחקי מחשב שיוצאים במחיר מלא (יש גם רמות אחרות, עוד נקודה מעצבנת בישראל, שמשחקים שיוצאים מוזלים בחול נמכרים במחרי מלא בארץ) הם 50 דולר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1- OK, פשט הכנסת את זה בתגובה אלי.

3-2- לדעתי ההנאה מסרט כמו שר הטבעות למשל גבוה בהרבה מההנאה שאני מפיק ממשימות מפגרות בGTA שהוא משחק שקיבל לא פחות מ9\10 בכל ביקורת בעולם כמעט. אפילו משחק טוב כמו מאפיה נגיד שממנו הכי נהנתי סך הכל עד היום, זה עדיין פשוט לירות בכמה אנשים לנסוע מפה לשם לעשות את זה וזה, זה אולי מכניס לאווירה למשך כמה דקות בכל משימה וכמה שעות בהתחלה של המשחק אבל אי אפשר להשוואת את זה לדעתי להנאה מסרט שאני יושב בו ומרתק לכיסא עם רמות אנדרנלין שקופצות לשמיים במשך שעה וחצי שעתיים ואפילו יותר במיקרים נדירים.

אבל זאת רק דעתי.

4- לא ממש הבנתי למה אתה מתכוון, אתה אומר שיש הוצאות אחרות גם בקולנוע וגם על משחק ובגלל זה המחיר שונה?

וד"א בקולנוע אחרי השבוע הראשון של הסרט אתה משלם רק 15 בערך שקל על הצפייה בסרט, את שאר המחיר אתה מעביר ישר לקולנוע.

אז זה אפילו מחיר נמוך יותר שאתה משלם על העבודה של החברה שהפיקה את הסרט, שהוא עצמו עלה הרבה יותר כל משחק.

5- לפי מה שאני שמעתי ממישהו שהיה בניו יורק לפני שנה, כרטיס עלה בין 5-8 דולק מקסימום, והאולם איכותי מאוד.

7- זה אולי חוקי לפי "קורס מבוא בכלכלה" לתאם מחירים בין חברות מתחרות, אני באמת לא יודע.

אבל מצידי זה מונופול, ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את נושא ההנאה, יש גם המון סוגי משחקים, אני לדוגמא אוהב מאד אסטרטגיה בתורות ומשחק של סיב 3 לדוגמא יכול לרתק אותי יותר מכל הסרטים פרט לטובים ביותר שכאלה יוצאים פחות מאחד לשנה

עזוב גם את מחיר הכרטיס בקולנוע או פערי האיכות בין הארץ לחול בקולנוע זה לא הנושא (וכנרא שהמחירים ממש שונים, הבנתי מקרובים בסיאטל שהמחיר הוא 8-12)

מה שהתכוונתי ב4 שאם עשרת אלפים איש נגיד הולכים לראות סרט בקולנוע זה עולה לחברה של הסרט 1500 דולר כי הם משלמים רק על גלגל אחד, אבל אם עשרת אלפים איש קונים משחק כל אחד מהם יקבל דיסק קופסא חוברת הוראות תמיכה טכנית כל אלה עולים לחברה הרבה יותר והרווח הסופי יוצא יחסית נמוך

זה לא תיאום מחירים- כשיש תחרות משוכללת המחיר יהיה אחיד, מצב שונה מתיאום מחירים שהוא אסור ויש הרבה חוקים מאד מחמירים נגדו

(אל תזרוק מושגים בכלכלה שרק שמעת עליהם בלי שום טיפת הבנה מעבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7- זה אולי חוקי לפי "קורס מבוא בכלכלה" לתאם מחירים בין חברות מתחרות, אני באמת לא יודע.

אבל מצידי זה מונופול, ברור.

תיאום מחירים נקרא קרטל. מונופול זה כשחברה מסוימת היא היחידה שמספקת שירות/מוצר מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם קונה משחקי אסטרטגיה, אני יכול להעביר איתם שעות וימים אבל בזמן האחרון כבר אין משחקים טובים, RA2 ו נדמה לי אמפייר ארץ' 2 היו האחרונים שאהבתי וגם קניתי. משחקי אני כבר לא קונה, מאז שקנית CS אני כבר לא קונה כלום, CS כזה משחק נפילה, הוציא לי את כל החשק לפחות לזה יש את ET שהוא הרבה יותר טוב מ CS.

בכל מקרה, בזמן האחרון אני לא קונה, אין לי כסף, אני לא מקבל דמי כיס, ההורים שלי לא ממש עוזרים לי למצוא עבודה ואם אני רוצה לקנות משהו, אני צריך להתחנן שעות בשביל שיקנו. בכל מקרה מאז השידרוג האחרון שלי (שגמר את כל הגרושים שהיו לי) בשביל להריץ משחקים, ההורים שלי לא רוצים לקנות כלום אז איך אני יכול לקנות משחקים? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים תחשבו על זה אם תקנו את זה בכסף מלא אז לחברות יהיה יותר כסף וככה הם יוכלו לעשות עם זה שני דברי:

1. לעשות משחקים יותר מושקעים

2. להוזיל את המשחקים

ומי שמתבכיין יש השכרות משחקים שכחתם ואני יכול להתערב שיש כאלה שגם אם היו מציעים להם לקנות את האלף לייף 2 ב86 שקל הם לא היו קונים

בארץ יש אוכלוסייה מאוד נמוכה יחסית של אנשים שיהיו מוכנים לקנות משחקי מחשב, שגם אם כולם יקנו משחק כלשהו, זה לא ממש יעזור לחברה כמו שמדינה גדולה יותר תקנה.

קח לדוגמא את EA, משחקי הסימס, הפיפ'א, NBA, MADDEN, HARRY POTTER אפילו, כולם נמכרים בקצב מטורף בחו'"ל, ותאמין לי שהם מקבלים המון כסף על כל משחק / הרחבה שהם מוציאים.

עם זאת, ועם כל מכירות המשחקים העצומות האלה, זה לא מפריע להם להוציא משחקים ירודים מאוד ברמתם, שלא לומר עלובים, כל שנה, במקום להוציא משחקים איכותיים ולא כל הזמן ללכת לכיוון הכסף.

בסימס למשל, הם הוציאו לפחות 7 חבילות הרחבה בהפרש של משהו כמו חצי שנה אחת מהשנייה וזה לא הפריע לאנשים בחו"ל לקנות את ההרחבות העלובות האלה שלא מוסיפות כמעט כלום פעם אחר פעם.

אין טעם לומר שאם נקנה עכשיו משחקים ניתן יהיה לצפות ליציאת משחקים בסגנון הישן, שבאים בקופסא גדולה (לדוגמא Heroes III ו- II בזמנם), עם חוברת הוראות ענקית, ועוד תוספים שונים..

Blizzard לעומת זאת, היא מוציאה משחק פעם בכמה שנים, שכל משחק שלה מושקע וברמה הגבוהה בעולם, והם נמכרים באותו אופן ובאותו מחיר כמו של כל שאר המשחקים בארץ (סביבות ה-200 שקל) וזה לא מונע מהם להיות הצלחה עצומה בכל העולם (ע"ע WoW).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד שיש רק עשרת אלפים אנשים שמורידים(יש הרבה יותר )נגיד משחק של מאה שקל הם מורידים כמה החברה הפסידה? נכון מיליון שקל ככה סתם וזה רק במשחק אחד(אתה יכול להיכנס לאתרי ווארז וליראות כמה יש)

וגם בח"ול המצב דומה שלא ינסו למכור לך דבר אחר (אולי רק בממדים קטנים יותר כי מדינת היא בין הראשונות בעולם) אז החברות חייבות להוציא עוד משחקים

כי אם פעם הם היו מרוויחות 20 מיליון על משחק אחד אז עכשיו הם צריכים להוציא חמישה כדי להגיע לההספק הזה(כי יש אנשים לתת להם משכורת)

ובעניין בליזארד- יש משפט שאומר VENTURED GAINED הוא בקיתור אומר שאם אתה לא מהמר אז אתה לא מרוויח וככל שתהמר יותר אז אתה תרוויח יותרו לעניין בליזוראד מהמרת חזק ואם יהיה לך משחק אחד שלא ייצא טוב אן שניים היא פשוט תסתבך

אני גם קונה משחקי אסטרטגיה, אני יכול להעביר איתם שעות וימים אבל בזמן האחרון כבר אין משחקים טובים, RA2 ו נדמה לי אמפייר ארץ' 2 היו האחרונים שאהבתי וגם קניתי. משחקי אני כבר לא קונה, מאז שקנית CS אני כבר לא קונה כלום, CS כזה משחק נפילה, הוציא לי את כל החשק לפחות לזה יש את ET שהוא הרבה יותר טוב מ CS.

בכל מקרה, בזמן האחרון אני לא קונה, אין לי כסף, אני לא מקבל דמי כיס, ההורים שלי לא ממש עוזרים לי למצוא עבודה ואם אני רוצה לקנות משהו, אני צריך להתחנן שעות בשביל שיקנו. בכל מקרה מאז השידרוג האחרון שלי (שגמר את כל הגרושים שהיו לי) בשביל להריץ משחקים, ההורים שלי לא רוצים לקנות כלום אז איך אני יכול לקנות משחקים? :nixweiss:

וגם אני אין כסף מהקנייה האחרונה אז איך אני אשיג FX ? אני אגנוב זה מה שאתה אומר

תיאום מחירים נקרא קרטל. מונופול זה כשחברה מסוימת היא היחידה שמספקת שירות/מוצר מסוים.

וזה בתחום השיפוט של הממונה על ההגבלים העיסקיים אז זה לא רק החברות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד שיש רק עשרת אלפים אנשים שמורידים(יש הרבה יותר )נגיד משחק של מאה שקל הם מורידים כמה החברה הפסידה? נכון מיליון שקל ככה סתם וזה רק במשחק אחד(אתה יכול להיכנס לאתרי ווארז וליראות כמה יש)

וגם בח"ול המצב דומה שלא ינסו למכור לך דבר אחר (אולי רק בממדים קטנים יותר כי מדינת ישראל היא בין הראשונות בעולם) אז החברות חייבות להוציא עוד משחקים

כי אם פעם הם היו מרוויחות 20 מיליון על משחק אחד אז עכשיו הם צריכים להוציא חמישה כדי להגיע לההספק הזה(כי יש אנשים לתת להם משכורת)

ובעניין בליזארד- יש משפט שאומר VENTURED GAINED הוא בקיתור אומר שאם אתה לא מהמר אז אתה לא מרוויח וככל שתהמר יותר אז אתה תרוויח יותרו לעניין בליזוראד מהמרת חזק ואם יהיה לך משחק אחד שלא ייצא טוב אן שניים היא פשוט תסתבך

בליזארד ממש לא מהמרת, היא פשוט משקיעה במשחקים שלהם ויודעת לאיזה קהל יעד היא מכוונת את המשחקים, עובדה, שכל המשחקים שעד עכשיו שהיא הוציאה היו מעולים, לכל הדעות הקופות.

אמנם יש הרבה שמורידים, אבל עדיין על כל משחק סימס למשל שהיא מוציאה היא מקבלת הרבה (הרבה) יותר ממה ששהיא השקיעה עליו (כנ"ל לגבי פיפ'א ומשחקים אחרים שלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בליזארד יש להם שמה צוות בין המעולים שיש (מבחינת הכל)

ועדיין היא בסיכון כי עדיין יש את הסיכוי(אמנם הקלוש) שהיא תפקשש במשחק אחד ואז היא בבעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בליזארד יש להם שמה צוות בין המעולים שיש (מבחינת הכל)

ועדיין היא בסיכון כי עדיין יש את הסיכוי(אמנם הקלוש) שהיא תפקשש במשחק אחד ואז היא בבעיות

נכון, תמיד יש את הסיכוי הזה, וכולנו נקווה שזה לא יקרה.

לעומת זאת, הייתי רוצה שחברה תיפול, וזו EA (לפחות חלק ממנה =/)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...