OverClockin אני מתחיל ורוצה לדעת קצת על איך ומה כדאיל מערכת שלי. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OverClockin אני מתחיל ורוצה לדעת קצת על איך ומה כדאיל מערכת שלי.

zoobooboozoo

Recommended Posts

אה, אחלה !

לא, לא מצאתי... :-[

תוכל להסביר לי בקצרה בבקשה איך לעשות זאת?או איך קואים לזה באנגלית אולי אני אמצא בכל זאת בחוברת...

אחרי זה, אני אגש לעבודה ואגיש תוצאות :D

עריכה: אמרת שממש חשוב פיקוח על הטמפ' וכו'.

איך ני מפקח על הדבר? איפה אני רואה טמפ' שכל כל רכיב?

ואיך אני בדיוק מביא את המחשב למצב של שימוש מירבי(או אי ךשקראת זלה)?

עריכה 2: בקשר לזיכורנות שלי, איך אביא לך מידע עליהם?

ואיזה מידע אתה צריך? אני רוצה לדעת אם הם מסוגלים לספוג יותר מ 2.8V

עריכה 3: אמרת כמה דברים לא החלטיים בהדרכה שלך,

כי לא היית בטוח בדגם המעבד, תוכל בבקשה להשאיר רק את הרלוונטים לדגם שלי ?

אתה מלך, תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הינה שלושת חוברות ההדרכה, ל rev 1-2-3 (לקח לי שנה להוריד אותם).

http://www.epox.com.tw/eng/support.php?ps=223&type=3

תבדוק מה יש לך ותשמור רק את הקובץ שלו...

תסתכל ב Jumper Settings שבמדריך, ותראה איפה נמצא הג'אמפר לאיפוס הביוס ואיך לתפעל אותו.

תשמור את הקובץ כי חשוב שבכל מקרה יהיה לך לכל צרה את המדריך ;)

בקשר לטמפרטורה, יש את התוכנה הזאת של אפוקס:

http://www-old.epox.nl/Drivers/USDMv205.zip

והגירסא הישנה שלה יותר (ללוחות שהראשון לא עובד להם):

http://www-old.epox.nl/Drivers/USDM_SETUP.exe

בנוסף תוכל לבדוק את הטמפרטורות דרך EVEREST דרך תפריט computer-sensor, אבל הקריאה של ה EVEREST לא תמיד קולעת בול לכל הלוחות ככה שזה סיכון במידה מסויימת.

שימוש מירבי של המערכת נקרא עומס (לבדוק את המחשב במצבי לחץ), אתה משתמש בתוכנה הבאה:

http://mersenne.org/gimps/p95v238.zip

מפעיל אותה דרך:

options-torture test

יש לך 3 אפשרויות, וכתוב לך בסוגריים מה כל אחת עושה.

אחת בודקת בכלליות את המערכת - לא הכי מעמיקה.

השניה בודקת את המעבד לעומק, וקצת בודקת גם דברים אחרים.

והשלישית בודקת בעיקר את הזיכרון, וגם קצת דברים אחרים.

בבדיקה רק של המעבד אתה יכול בנתיים להריץ דברים על המחשב (לא כבדים כמו משחקים אבל להמשיך להיות באינטרנט), בבדיקת יהיה לך יותר קשה לעבוד עם המחשב (זה יותר מעמיס).

שתפעיל את התוכנה היא תיהיה במצב אדום (פעיל), אם התוכנה הופכת למצב צהוב (לא פעיל) זה לא טוב! אסור לתוכנה לעצור את עצמה, כעיקרון מצב תקין זה שהתוכנה פועלת עד שאתה תחליט לעצור אותה.

כל הבדיקות בדרך אם המצב קריטי יפסיקו את פעילות התוכנה תוך מספר דקות, בדיקה חפיפניקית אבל מספיקה זה בערך חצי שעה, בדיקה מעמיקה זה 3 שעות, בדיקה מלאה זה לילה שלם (6 שעות) - את זה עושים בסופו של האוברקלוקינג שאתה רוצה להיות בטוח שבמצב שהגעת אליו ניתן לעבוד כל הזמן.

בקשר למידע על הזכרונות תצטרך לחפש את החשבונית או לנסות לקרוא מה רשום עליהם, בדרך כלל דרך תוכנות לא תצליח למצוא את שם היצרן ובטח שלא דגם...

תיקון: לא זוכר מה לא היה החלטי, אבל לדוגמא בעניין הזיכרון, שאתה שם את ה max על 200 הוא הופך להיות כמו הבאס הכללי ולא ננעל על 200, הוא עולה איתו יחד.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט גדול אחי!

אני כבר לא יודע מה לאמר ואיך להודות לך.

הכנסת אותי לעיניין והרבחת ואף הרחבת מאוד את הידע שלי...

אני חושב שהתודה הכי גדולה זה שאני אשקיע ב OC ואחזור אם תוצאות טובות ::)

אין כמוך :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולדבר שבעצם לדעתי הכי חשוב בכל העניין, אמור להיות ב advanced chipset features, והוא מכפלת ה HTT, שב939 מתחיל בX5, וב 754 נדמה לי שמתחיל ב X4.

באוברקלוקינג אתה חייב להוריד את המכפלה כשאתה מעלה את הבאס, אני הייתי ממליץ להתחיל קיצוני ב X3 או X2 שזה נמוך מאוד, אבל יאפשר לך "שקט נפשי" באוברקלוק להמשך העלאת הבאס.

(בסוף האוברקלוק אפשר להתחיל להעלות קצת את המכפלה של ה HT לראות עד כמה הוא מסוגל לספוג במקסימום יציבות).

ההסברים שלך מדהימים, אבל לא הצלחתי להבין את החלק הזה של ההסבר, אתה יכול אולי להרחיב עליו יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכות A64 יש מושג שנקרא HT\HTT שזה בעצם "תחליף" למה שהיה קודם FSB.

תדר ה HT סטוק של 754 הוא 1600

איך זה בנוי?

באס סטוק (200) כפול 4 = 800, כפול 2 = 1600

ברגע שהוא מתחיל לעלות באוברקלוק התדר יעלה איתו, המערכת לא מסוגלת לעמוד בתדר גבוה מידי אז הוא צריך לאט לאט להוריד את המכפלה של ה HT.

נגיד והגעת לבאס 300, אתה צריך להתאזן חזרה לסביבות ה1600, במכפלה 2 תגיע ל 1200, במכפלה 3 תגיע ל 1800.

הניחוש שלי שבתדר הנמוך יותר הוא יסחוב, כי בדרך כלל רוב המערכות באוברקלוק לא מצליחות להתאזן על תדר HT סטוק ומעלה.

בקיצור ההיגיון במה שאמרתי קודם, זה להוריד את ה HT בתחילת האוברקלוקינג, בשביל שלא תצטרך להתעסק איתו תוך כדי.

בסיום האוברקלוק, שהוא מגיע לתדר מעבד שהוא רצה, הוא יכול להתחיל להעלות את ה HT ולראות עד כמה המערכת מצליחה לסחוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו על מחשב אחר שיש לי...

איזה בעאסה ביוםיומיים הקרובים אין לי גשיה לקודם, ובא לי לעשות כבר את ה OC.

עוד משהו, לא שאני מתונן או משהו - ממש לא.

אבל לא ממש אמרת לי מה לעשות בקשר לכ.מסך :nixweiss:

ANYWAYS, הנה המערכת של המחשב השני, תוכל להדריך אותי בקשר אליו?

occpuzpic2tr.th.png

נ.ב.

ה SLOT השני ריק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכות A64 יש מושג שנקרא HT\HTT שזה בעצם "תחליף" למה שהיה קודם FSB.

תדר ה HT סטוק של 754 הוא 1600

איך זה בנוי?

באס סטוק (200) כפול 4 = 800, כפול 2 = 1600

ברגע שהוא מתחיל לעלות באוברקלוק התדר יעלה איתו, המערכת לא מסוגלת לעמוד בתדר גבוה מידי אז הוא צריך לאט לאט להוריד את המכפלה של ה HT.

נגיד והגעת לבאס 300, אתה צריך להתאזן חזרה לסביבות ה1600, במכפלה 2 תגיע ל 1200, במכפלה 3 תגיע ל 1800.

הניחוש שלי שבתדר הנמוך יותר הוא יסחוב, כי בדרך כלל רוב המערכות באוברקלוק לא מצליחות להתאזן על תדר HT סטוק ומעלה.

בקיצור ההיגיון במה שאמרתי קודם, זה להוריד את ה HT בתחילת האוברקלוקינג, בשביל שלא תצטרך להתעסק איתו תוך כדי.

בסיום האוברקלוק, שהוא מגיע לתדר מעבד שהוא רצה, הוא יכול להתחיל להעלות את ה HT ולראות עד כמה המערכת מצליחה לסחוב :)

וואו תודה רבה על ההסבר!!! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו עיקרון כמו בהסבר הראשון, רק שהמיקום של האפשויות בביוס שונה.

רוב התעסוקה שלך, אם לא כולה.. מתבצעת בלשונית Advanced, ככה שלא צריך לחפש יותר מידי...

אתה תראה את תדר המעבד 2600, לחץ עליו והפוך למצב Manual.

במצב הזה תוכל להעלות את הבאס (FSB) ובדרך כלל תראה את זה בתצורה כזאת: 200\33 201\33 202\34 203\34 204\35 וכו....

המספר הקטן שליד הבאס זה תדר ה PCI (כפול מזה יהיה תדר הAGP).

אני בספק אם בלוח הזה יש נעילת תדרי PCI\AGP מה שיכול להוות בעיה מכוון שסטיה מהטווח 32-34 בחלק מהמערכות יכולה לגרום לבעיות.

דרך נורא פשוטה לבדוק אם התדר נעול או לא, זה להתחיל באוברקלוק צנוע שלא יגרום לסטיה גבוהה מידי, לחזור לוינדוס לתוכנה clockgen ולראות את ערכי ה PCI\AGP.

- תוקן בהמשך.

חוצמזה כמו שאמרתי קודם הכל על אותו עיקרון כמו קודם והכל אמור להמצא בלשונית Advanced בביוס.

בהצלחה, ובזהירות! :xyxthumbs:

עריכה:

הינה קצת יותר מידע, שלא תגיד שאני לא מתחשב ;)

אחרי שהעברת ל Manual

יש לך את האופציות הבאות:

cpu multiple : ה"מכפלה" של המעבד. (כמו שאמרנו קודם, הבאס כפול המכפלה שווה לתדר הסופי של המעבד).

cpu frequency mhz: נספר כמו שהזכרתי למעלה, לדוגמא 200\33 וכו...

memory frequency: המחלק (יחס) , תדר הזכרונות.

cpu vcore: מתח המעבד, נדמה לי ששלך מתחיל ב 1.6V

ddr voltage - כמובן ששיך למתח שהזכרונות שלך מקבלים.

מתחת לזה יש כניסה לתת-קטגוריה chip configuration

שזה קצת פחות מעניין אותנו, כי בעיקר מה שיש שם לשימושך זה רק תזמוני הזכרונות.

חלק חשוב מאוד!! שקודם חשבתי שאין (זלזלתי בלוח, ואני חוזר בי ;)).

אנחנו חוזרים ללשונית אדוונס, ובסוף הרשימה יש לך PCI configuration.

הדבר היחידי שמעניין אותנו שם זה הPCI Latency שאמור להיות על 33, הכי קרוב לזה נדמה לי יהיה לך 32, שיהיה ככה :)

נעזוב את לשונית Advanced ונכנס לPower, בסוף הרשימה תמצא "hardware monitor"

שם תוכל לראות את מהירות המאוררים, טמפרטורות, ומתחים.

בלשונית הבאה, Boot, תוכל למצוא בסוף הרשימה אופציה לכבות את אפשרות ההייפר טריידין, האופציה הזאת חשובה בהמשך האוברקלוק אם תרצה להגיע לתדרים גבוהים וההיפר טריידין עלול הפריע.

נראה לי שזה כל מה שאתה צריך לדעת על הביוס שלו לבנתיים, תגיד לי אם שכחתי משהו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אין עליך! פשוט אין!

אני אודיע לך מה קורה...

ורק, זה לא שאני כפוי טובה או משהו,

פשוט... לא אמרת לי שום דבר עדיין על הכרטיס מסך.

וגם זה משהו שמעניין אותי מאוד, והייתי רוצה לשפר !

תודה לך אם תמצא לנכון גם לענות לי על הנשוא הזה:

במחשב הראשון שדיברנו עליו יש לי: Radeon9800pro

במחשב השני שדיברנו עליו: FX5200 לא זוכר של איזה חברה...

אם צריך מידע יותר נרחב, רק תגיד לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק לרדאון:

http://www.radeon2.ru/atitray/

אוברקלוק לג'יפורס:

http://www.guru3d.com/rivatuner/

אני לא זוכר ממש לאן צריך ללכת בתוכנות, אבל בATI יש לך בתפריט hardware ואז overclocking

אתה יכול לעשות לו שם מצב אוטומטי שהוא רץ איזה חצי שעה ובסוף מתאפס על תדר ותדר מקסימליים

אתה יכול לעלות ידנית ואז לבדוק ארטיפקטים (אתה מריץ סרטון כזה מטופש שלמעלה כותב לך כמה שניות לא היו ארטיפקטים, אתה צריך להגיע למצב שהמונה לא מתאפס לפחות שעתיים שלוש).

בריבה טונר צריך להיות גם בערך אותו עיקרון, אני השתמשתי מזמן (גירסאות ישנות) ככה שלצערי אני לא ממש מעודכן..

אם ממש תסתבך ולא תצליח למצוא את האופציות, אני אתקין את התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין.... תודה!

זה דבר שלא עושים ידנית... אלא עם תוכנה?

או שיש אפשרויות אחרות לדבר?

תודה כל מקרה :yelclap: :yelclap: :yelclap:

פעם היה נהוג לעשות ידנית ואז לבדוק ארטיפקטים (אם יש פאקים בתצוגה)

היום התוכנות מסתדרות פחות או יותר גם לעשות את האוברקלוק אוטומטית, וגם לבדוק לך לבד אם יש ארטיפקטים.

לדעתי אל תסמוך כל כך על האוברקלוק האוטומטי, תן לו להתאפס על תדר מסויים, ותשחק ידנית בסביבות התדר שהוא הגיע אליו (פלוס מינוס)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...