1.9.05 יש חוק חדש של חצי שנה מלווה? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

1.9.05 יש חוק חדש של חצי שנה מלווה?

liav12

Recommended Posts

אמרתם הרבה דברים נכונים אבל שכחתם משהו... כל עוד הכל עובר בשלום וצריך "רק" להעביר הילוכים לסובב את ההגה ולהשתלב זה דבר אחד שרוב הנהגים

יודעים לעשות ברמה זו או אחרת אבל מה עם מצבי חרום ? מורה הנהיגה לא מלמד אותכם איך להתנבג במצבי חרום (וגם לא אמא שלכם שמלווה אותכם)

מה תעשו במקה של עצירת פתע ? בלימה בכל העוצמה על הדוושה או "פימפום" הדוושה כדי לנסות לחקות ABS בטרנטה מודל 85 ?

מה תעשו כשיזרק לכם התחת ? מה תעשו כשיופיע פתאום עצם מסוים או אדם באמצע הדרך ? מה תעשו כשתחליקו ?

בכל הדברים האלה רוב האנשים לא יודעים בכלל איך להתנהג וגרוע מכך סובלים מתגובות אינסטקטיביות איומות ומ"ידע" שגוי (ע"ע חיקוי ה ABS)

את הדברים האלה לומדים בקורסים שונים של נהיגה מתקדמת אשר מומלצים לכל נהג עם ותק מינימלי+ על ההגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

i hope to god you don't have a driving license...

מה עם פניות? להסתכל ימינה שמאלה? להיות ערני תמיד להולכי רגל? לתנועה שבאה מקדימה? הסתכלות במראות? הסתכלות במד המהירות? הסתכלות מתמדת אחרי סימונים בכביש ותמרורים?

לא סתם בשיעורי נהיגה הראשונים אנשים יוצאים מהם מותשים לגמרי, זאת עבודה קשה! כול מה שהזכרתי מקודם זה בנוסף להעברת הילוכים וסיבוב הגה. שגם הם מאוד מכבידים על הנהיגה.

מה הקשר? יש לי רישיון וברור שהתכוונתי גם לציות לחוקי תנועה- אבל לא צריך להגיזם, לא צריך שום דבר מולד לזה. להסתכל בפניות כל אחד יכול ללמוד וזה שיש אנשים שלא מצייתים לחוקים לא אומר שזה מולד או בולשיט בסגנון הזה. התגובה הזו מכוונת לכל מי שהגיב להודעה שלי...אגב ממה שאני רואה אתה זה שעדיין בלי רישיון מבינינו..אז לפחות בזה סמוך על בעל הניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שדעתי משוחדת אבל אתה מוכן להסביר לי מה יעזור להגדיל את זמן המלווה?

ולמה בתגובה שלך הפכת אותי לאיזה ערס מטורף שאוהב לעשות שטויות בכביש כדי להרשים חברים?

כשאתה נוסע עם מלווה שקרוב לוודאי יהיה אבא שלך אתה תיסע הרבה יותר זהיר מאשר לבד. עוד חודש עם המלווה זה עוד חודש של הסתגלות לנהיגה בטוחה וזה טוב.

עוד מעט אני רק מוציא את הרישיון ואני אצטרך לסבול את המלווה אך למרות זאת אני חושב שזה דבר חיובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכול תלוי בטיב המלווה, כל החוק הזה של ההמלווה לא שווה עם אותו הורה שמלווה נוהג בעצמו כו ישראלי מצוי (לא מקפיד על הימין, עובר את המיהירות כי הכביש מאפשר, מזגזג, עוקף בקו הפרדה רצוף,רמזור צהוב זה ירוק,וכו..).

אבל בחודשיים של המלווה שלי עם אבא שלי אני לא מייחל לאף בן אדם, אבא שלי פדנט בכל הנוגע לנהיגה, פשוט סיוט לנהוג איתו, אפילו שבתחלס הוא לא ממש נוהג כמו שהוא "חינך" אותי בחודשיים ליווי.

ועכשיו אני נוהג כמו זקנה (חוץ מיציאה מחניה בלי להסתכל המראות, מחלה של כל הזקנים, יש מערכון כזה בסינפלד) בת 70.

תארו לכם הורה/חבר/ אח מלווה עם 24 נקודות, ועבר תעבורתי עשיר, מן הסתם אותו נהג ינהג כמו ההורים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יוצאים מנקודת הנחה דיי שגוייה שכל מי שעושה רישיון יש לו מישהו לנהוג איתו בתקופת המלווה.

למשל, לאדם שכמוני שאין במשפחה אף אחד עם רישיון, בעצם יעבור הרבה זמן עד שאני בכלל אגע במכונית וזה בעיקר בגלל הביטוח, כי אני לא יכול לנהוג על כל מכונית שבא לי, אני יכול לנהוג רק במכונית שיש עליו ביטוח צעיר ואין אף אחד שגר לידי שהוא גם צעיר ויש לו מכונית וזה אומר שיהיה לי ניסיון על מכוניות רק אחרי שאקנה מכונית משלי. ובכלל, בתקופת המלווה אני צריך מישהו מבוגר שיסכים לעשות בשבילי ביטוח צעיר על רכבו (אני אשלם את התוספת כמובן) וגם יסכים להיות לי מלווה ואנשים לא נוטים להסכים כי הם מפחדים.

וגם, כשאקנה , אני אהיה חייב להביא מישהו אחר בשביל לעשות נסיעת מבחן על המכונית וזה (לא שזה רע אבל העיקרון מרגיז), שוב פעם, בגלל שאני לא יכול לנהוג על שאין עליו ביטוח צעיר.

לדעתי זה דבר אבסורדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דארת' ריבן, צודק

האמת, שצריך להגדיל את מספר שיעורי הנהיגה, להוזיל את המחיר לשיעור, ושאת ההפרש במחיר תסבסד הממשלה.

(ולא זה לא יקרה בחיים, לפחות לא כל עוד הימין עם כלכלת השוק החופשי, ו"לא נסבסד שקל" בשלטון)

למה לעזאזל המדינה צריכה לממן אותך?

המצב לא ישתנה אם תאלץ אנשים לנהוג מספר שיעורים רב יותר עם מורה נהיגה.

אנשים שרוצים לנהוג ב200 יעשו את זה. מה שצריך לעשות זה לאפשר להם!! עם תשתית מתאימה וכבישים נוחים ורחבים נוכל לאפשר נסיעה מהירה יותר ובטוחה יותר.

אבל לך תדבר עם הסתומים שמחוקקים חוקים, שלא יודעים נהיגה מהי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני דיי בעד לאפשר נסיעה במהירות גבוהה, אבל לא בארץ,

כי חוץ מבכביש 6, נסיעה ב200 קמ"ש רק תביא תאונות.

תשתית לבניית כבישים חדשים, כן בטח, בארץ...נותנים לקבל משנה לבנות כביש, שהוא כמובן נבחר ע"י המכרז וההצעה הכספית הנמוכה ביותר.

וכמובן, שהחומרים שהוא משתמש הם ירודים, (כי למה לו להשקיע, יקראו לו עוד פעם אחרי שנתיים לתקן), אז איך הכביש יהיה נורמלי?

בארץ, אסור להעלות את המהירות מעבר ל120, חוץ מזה שאפילו את זה לא יעשו....

(לפחות לא בתשתית הקיימת)

ולמה המדינה צריכה לממן אותי?

לא אותי, צריך להתייחס לזה כמלחמת מניעה בתאונות הדרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יוצאים מנקודת הנחה דיי שגוייה שכל מי שעושה רישיון יש לו מישהו לנהוג איתו בתקופת המלווה.

למשל, לאדם שכמוני שאין במשפחה אף אחד עם רישיון, בעצם יעבור הרבה זמן עד שאני בכלל אגע במכונית וזה בעיקר בגלל הביטוח, כי אני לא יכול לנהוג על כל מכונית שבא לי, אני יכול לנהוג רק במכונית שיש עליו ביטוח צעיר ואין אף אחד שגר לידי שהוא גם צעיר ויש לו מכונית וזה אומר שיהיה לי ניסיון על מכוניות רק אחרי שאקנה מכונית משלי. ובכלל, בתקופת המלווה אני צריך מישהו מבוגר שיסכים לעשות בשבילי ביטוח צעיר על רכבו (אני אשלם את התוספת כמובן) וגם יסכים להיות לי מלווה ואנשים לא נוטים להסכים כי הם מפחדים.

וגם, כשאקנה , אני אהיה חייב להביא מישהו אחר בשביל לעשות נסיעת מבחן על המכונית וזה (לא שזה רע אבל העיקרון מרגיז), שוב פעם, בגלל שאני לא יכול לנהוג על שאין עליו ביטוח צעיר.

לדעתי זה דבר אבסורדי.

כמוני כמוך..............גם אם יהיה לי כסף לאוטו אנחנו אל נקנה כי הביטוח יקר

איזה קקי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני דיי בעד לאפשר נסיעה במהירות גבוהה, אבל לא בארץ,

כי חוץ מבכביש 6, נסיעה ב200 קמ"ש רק תביא תאונות.

תשתית לבניית כבישים חדשים, כן בטח, בארץ...נותנים לקבל משנה לבנות כביש, שהוא כמובן נבחר ע"י המכרז וההצעה הכספית הנמוכה ביותר.

וכמובן, שהחומרים שהוא משתמש הם ירודים, (כי למה לו להשקיע, יקראו לו עוד פעם אחרי שנתיים לתקן), אז איך הכביש יהיה נורמלי?

בארץ, אסור להעלות את המהירות מעבר ל120, חוץ מזה שאפילו את זה לא יעשו....

(לפחות לא בתשתית הקיימת)

ולמה המדינה צריכה לממן אותי?

לא אותי, צריך להתייחס לזה כמלחמת מניעה בתאונות הדרכים.

על מה אתה מדבר?

בתשתיות של היום אני ראיתי אנשים נוסעים גם 250 ו 300 קמ"ש, ואפילו יותר.

התשתיות לא כאלה גרועות כמו שעושים מהם... הם גרועות, אבל לא עד כדי כך....

כמו שאמרתי בהודעה הקודמת שלי - אם כל אחד היה נוסע בנתיב הימני כשאפשר, ומסתכל במראות לפני שהוא עובר נתיב - לא הייתה עם זה שום בעיה גם בשעות שהכביש לא ריק לגמרי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה רואה אנשים שנוסעים במהירות כזאת זה אומר שהכבישים בסדר?

יש כבישים טובים, מהמצב של הרעים משתפר במקצת, אבל הוא בכלל לא ברמה של האוטוסטרדות האירופאיות,

ועד שזה לא יהיה ברמה שלהם, אין על מה לדבר בקשר למהיריות כאלה, זאת סכנה לרכב הישראלי הממוצע (וישראלי ממוצע ייסע 20 קמש יותר ממה שמותר)

אה, כן איפה ראית שנוסעים יותר מ300 קמ"ש סתם מעניין אותי לדעת...

ועוד שאלה, האם אתה מאלה שמשמשים דוגמא אישית לפני שהם מדברים? או מדברים בלי חשבון?

(בקשר לשורה האחרונה שלך בהודעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר?

בתשתיות של היום אני ראיתי אנשים נוסעים גם 250 ו 300 קמ"ש, ואפילו יותר.

התשתיות לא כאלה גרועות כמו שעושים מהם... הם גרועות, אבל לא עד כדי כך....

כמו שאמרתי בהודעה הקודמת שלי - אם כל אחד היה נוסע בנתיב הימני כשאפשר, ומסתכל במראות לפני שהוא עובר נתיב - לא הייתה עם זה שום בעיה גם בשעות שהכביש לא ריק לגמרי....

תאורטית, אתה יכול לסוע במהיריות האלו בארץ, בפועל, למדינה לא משתלם שאתה תיסע בכזאת מהירות.

כל מי שאומר שע"י העלת מהירות, ניתן להפחית את כמות התאונות בכבישים- צודק

כמות ההרוגים לעומת זאת- לא תקטן

נכון, אם יעלו פה את המהירות, יהיו פחות פקקים ויהיו פחות תאונות אבל! הסבירות שתתרחש תאונה עם הרוגים תגדל, ובתלכס, זה מה שמעניין את המדינה עם מצגות סוף השנה שלה- להראות שיש פחות הרוגים(כולכם יודעים שבשנה מתים בכבישים כ700 איש, האם אתם גם יודעים שבכל שנה נפצעים 7000 איש?)

נתון נוסף, אחוז התאונות שמתרחשות בגלל מהירות מופרזת עומד על 12% אחוז הדוחות שנרשמים על כך- 50. אם העלאת המהירות המותרת לא תפתור את בעית ההורגים בכבישים, אבל תכניס למדינה הרבה פחות כסף- למה להם להעלות את המהירות.

ולמי שטוען שאיכות הכבישים פה מתקרבת לאיכות של אירופה. חה! באירופה הכבישים החדישים סלולים בבטון. בישראל, ספינת הדגל של הכבישים- כביש 6. עדין סלול באספלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה רואה אנשים שנוסעים במהירות כזאת זה אומר שהכבישים בסדר?

יש כבישים טובים, מהמצב של הרעים משתפר במקצת, אבל הוא בכלל לא ברמה של האוטוסטרדות האירופאיות,

ועד שזה לא יהיה ברמה שלהם, אין על מה לדבר בקשר למהיריות כאלה, זאת סכנה לרכב הישראלי הממוצע (וישראלי ממוצע ייסע 20 קמש יותר ממה שמותר)

אה, כן איפה ראית שנוסעים יותר מ300 קמ"ש סתם מעניין אותי לדעת...

ועוד שאלה, האם אתה מאלה שמשמשים דוגמא אישית לפני שהם מדברים? או מדברים בלי חשבון?

(בקשר לשורה האחרונה שלך בהודעה)

אני לפחות מאוד מאוד משתדל לציית לכל חוקי התנועה.... חוץ ממהירות...

אני מודה, ב-2 בלילה כשהכבישים ריקים ואני נוסע באיזה כביש בין-עירוני סלול מצוין(שאני מכיר טוב מאוד ונוסע בו מדי יום, לא באיזה חור נידח שפעם ראשונה שאני עולה על הכביש ולא מכיר אותו) ומגודר בבטון משני צידיו - אני מרשה לעצמי ליסוע מעבר למהירות המותרת...

אני לא רואה בזה שום פסול... החוקים במדינה הזאת פשוט מטומטמים ומיועדים להגן על זקנים בני 80 מעצמם....

כל בן אדם שמבין טיפה בנהיגה מסוגל בתנאים מתאימים ליסוע בבטחה גם במהירות גבוהה (הרבה) יותר מהמותר בארץ...

ואיפה ראיתי? בוא אלי בפרטי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד יכול להנהוג יותר מהחוקים בארץ...זה לא יותר מידי קשה...

כבישים שאני מכיר טוב ברור שאני לא נוסע בהם 80 או 90, זה פשוט מעיק...

אגב

אם יש כביש חד מסלולי עם בטונדות משני הצדדים לא הייתי נוסע כל כך מהר :) לא שנתקלתי באחד כזה.

ואל תזלזל בזקנים, יש כאלה שנוהגים מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...