לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה?

Vega

Recommended Posts

דבר ראשון, דאר ריספקט יקירי, ציינתי באחת ההודעות שלרוב הגבר שאני איתו

מצוייד באמצעים להגנה עצמית.

ואם כבר אין , זה כבר תלוי מאוד בסיטואציה...

למעשה עוד לא נתקלתי בזה שמישהו התגרה במי שיצאתי איתו....

אני משערת שאם הוא רואה שיש אפשרות להידברות, אז שיפעל בהתאם.

אם הערס הזה מראה סימנים מובהקים של אלימות פיסית, אני כן מצפה

שיגיב באלימות פיסית, ולא שיעמוד וישפיל את הראש...

מה אתה היית עושה?

לזי בוי.... :)

לא הבנתי מה הקשר לגברים המכים את הנשים שלהם...

כבוד: הידיעה שאתה מסוגל להגן על עצמך, שאתה סומך על עצמך ותעשה את כל מה שתלוי בך

בכדי למנוע מאחרים לפגוע בך וביקרים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יפה מאד את שולחת את בן לוויתך אל קרב שבו רוב הסיכויים נגדו.

הייתי אומר לו "עזוב אחי אנ'לא גבר" או מטפח לו את האגו בצורה אחרת, אני לא אסכן את עצמי כדי להציל את הכבוד ביני ובין עלוב נפש.

אפילו הייתי עומד ומשפיל את הראש אם זה היה מציל אותי מכניסת סכין לגופי.

כבוד: הערכת החברה כלפי אדם הינה כבודו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל:

האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה?

אם אתה צריך לשאול את זה ואתה לא יכול להחליט בעצמך - זאת החלטה מאוד לא נכונה.

על אחת כמה וכמה אם מתחשבים במקום שבו פירסמת את השאלה הזו.

חוצמזה, מי שנושא סכין ולא יודע איך להשתמש בה (ולא, הוליוודים לא מלמדים אותך איך להשתמש בסכין), רוב הסיכויים שבמצב של קרב הוא יפגע יותר בעצמו מאשר ביריב. וזה לא כ"כ פשוט כמו שזה נראה.

כנ"ל לגבי אגרופנים, אקדחים ( ::) ), ואפילו תרסיסי פלפל.

לכל הגאונים שרודפים אחרי כבוד - אם אתם עושים את זה באמת רק בגלל כבוד, אתם מטומטמים. מזל טוב, ברגע זה הורדתם את עצמכם לדרגה של ערס ממוצע.

הפעמים היחידות שצריך להכנס לעימות זה אם אין ברירה, או אם אתם יודעים שבמקרה שתבליגו אותו בנאדם ימשיך להציק לכם (ערסים כיתתים למיניהם). לא צריך לתת לאף אחד לרכב עליכם. אבל אם זה סתם מישהו שמתגרה, ובמיוחד אם אתם לא מכירים - פשוט תבליגו... לכו תדעו אם לאותו גמד שמציק לכם אין עוד 5 חברים שעומדים 10 מטר ליד ורק מחכים שתגיבו כמו שהם רוצים כדי להכנס לריב.

ליבי, עם כל הכבוד, אמרת כמה דברים מאוד טפשיים, שמתאימים לגישה של ילדה בת 12. תמשיכי להסתובב עם אנשים חמושים בגלל שהם כל כך מגניבים ו"יודעים להגן על עצמם" (a-ha), בסוף תראי מישהו מהם נפצע. לא כל מי שנושא סכין יודע גם מה לעשות איתה, ולא כל מי שמסתובב חמוש גם ידע לעשות את הדבר הנכון במקרה הצורך. מה את חושבת, שאם הדייט שלך מחזיק אקדח, הוא פתאום הופך להיות מגן בלתי חדיר? מספיק שכמה "חבר'ה" מקיפים אותו, ואפילו אם הם "סתם" רצו להתגרות, ברגע שהם יראו הם יכולים להרוג אותו עוד לפני שהוא יספיק לשלוף אותו.

תסתובבו עם סכין - מתישהו אתם תשתמשו בה. וממש לא בטוח שתצאו מזה מחייכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון Dark Respect , אני לא שולחת אף אחד לקרב...

תקרא בבקשה היטב את מה שכתבתי קודם...

הכל תלוי בסיטואציה. אם יש אפשרות לדבר איתו, ולסיים את זה רגוע,

ברור שלא צריך ללכת מכות. בעצם הדבר הראשון שצריך לעשות

זה לפתור את העניינים בצורה רגועה (יחסית).

אבל אם הוא תוקף, מפעיל אלימות פיסית, לא צריך להבליג על זה!

זאת דעתי!

טל, לא אמרתי בלתי חדירים, לא אמרתי שהם כאלה "מגניבים", ואני לא שוללת מצב

כמו זה שאנו מדברים עליו.

איפה אתה רואה פה מילים שלא הולמות את גילי? זה שאני אומרת שכשאני יוצאת עם

בחור חשוב לי לדעת שאני בטוחה? שהבן אדם לא יגיד "בבקשה, אני לא גבר תעשו מה שאתם רוצים

איתי ועם הבחורה שלי"?

סורי אבל זה לא מתאים לי...

וכשבחור מעוניין לצאת איתי, זה לא שאני אומרת "יש לו אקדח אז כן, הוא רזה וחלש אז לא"...

ברור שזה לא שיקול...(אופי זה ה-שיקול)

אבל זה גם כן שיקול האם הוא יעשה את המקסימום שלו בשביל להגן עלי במקרה חרום.

אני רואה בסכין/אקדח דבר חיובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן של אחושרמוטה זה המצאה שלי :silly:

קיצר אני רק אומר שבתור אחד שהיה במערכת יחסים ארוכת טווח שחשובה לי מאוד, כמו שחשובה לבחורה (שהיא בחורה נומרלית לכל דבר, וכך גם ליבי, אני מניח בלית ברירה), היכולת להגן על עצמי ובעיקר עליה. אני לא אעמוד בצד כשאיזה ערס שיכול להסתלבט עליי יתחיל למזמז את חברה שלי בניגוד לרצונה.

אתה הבנת את זה ברוך?

אני לא צריך לפרט מה אני אעשה לאותו ערס, אבל נסכם זה ב- כל מה שביכולתי לעשות לו. (וביכולת חבריי)

Liby 1

Dark Respect 0

Cha-Ching!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום,

החלטתי לפתוח את הדיון הזה עקב התלבטות מוסרית אישית שלי בעניין נשיאת סכינים לבית הספר, ובכלל למקומות בילוי, עקב ריבוי מקרי התקיפה והאלימות בחודשים האחרונים.

איני אדם אלים, מעולם לא השתתפתי בקטטה ואף פעלתי על מנת למנוע כל קטטה שהייתי עד לה, אם כי מעולם לא הפללתי באופן פעיל אנשים שהשתתפו בקטטה.

אתמול פורסם בכלי התקשורת על נער בן 13 שנכח בחגיגת בר מצווה, והוכה בצורה נמרצת בכל חלקי הגוף בצורה קשה ביותר ואושפז לאחר מכן במצב בינוני-קשה על ידי קבוצת שיכורים על לא עוול בכפו. כמו כן, אין צורך שאפרט את מקרי האלימות המתפשטים בארץ כשריפה בשדה קוצים במיוחד בקרב בני הנוער, בתיכונים ומקומות בילוי.

שאלתי היא: מה אם היה לאותו נער בן 13 סכין עליו? אולי הייתה לו אפשרות להרתיע או להדוף את אותם בני עוולה שבאו לתקוף אותו? אני יודע שיש בזה משום לקיחת החוק לידיים, אבל מה אפשר לעשות כשה"חוק", כביכול, ואני מדגיש - כביכול - לא ממש נמצא בסביבה, ובסופו של דבר זה רק אתה, הדפיקות לב שלך ועוד חמישה חמומי מוח שעומדים לעשות בך שמות?

אני חושב שאם אני אשא עימי סכין אז תהיה לי אפשרות להגן על עצמי, ובמקרה הצורך גם על חבריי או על ידידותי ובת זוגי. כמעט ואין דבר המדיר שינה מעיני כמו המחשבה על פגיעה באחד מקרוביי, על אחת כמה וכמה כאשר אני נוכח שם ולא מסוגל להדוף ביריונים.

מאידך, נשיאת סכין עלולה לגרום להתלהטות הרוחות ברחוב ולגרום לכך שכל תיגרה שטוית תהפוך למרחץ דמים.. האם זה נכון לדעתכם?

אנא שתפו את מחשבותיכם בעניין, והאם אתם מתכוונים, היפותטית כמובן, לשאת עמכם סכין - או שלא, ולמה.

תודה רבה, ואני מקווה שתקראו את ההודעה לפני שאתם מעבירים ביקורת עליי או על פתיחת הנושא הזה.

סתכל מה שרשום לי בחתימה, ולמרות כל מה שרשום לי בחתימה אני אומר לך ב-100 אחוז, שאין לך אפילו מה לחשוב, אתה עושה את הצעד הנכון.

אין בזה שום דבר לא מוסרי, לאור המצב השורר כעת במדינה כבר לא נשארו כל ברירות, הטרור חוגג. אתה עלול להיקלע לתוך אלימות גם בלי שתרצה וחשוב שתהיה לך דרך להגן על עצמך. כמובן שלא הייתי ממליץ לך להשתמש בסכין, רק יותר בשביל להרתיע.

אם אתה מחזיק עלייך סכין הייתי מציע לך לחשוב מיליון פעמים לפני שאתה שולף אותו, רק שהמצב לא מותיר ברירה אחרת. ובעיניי מזמוז חברה שלך זאת לא סיבה דיי טובה, בכזה מצב קח אותה ולך מהמקום.

רק שתראה שהמצב לא מותיר ברירה אחרת ...

שוב, אין מה לעשות, מצב האלימות במדינה הזאת פשוט מפחיד, מצב קטסטרופלי .  :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו,בשניה שמביאים חברים, הכל מסתבך, אני לא אומר שצריך לוותר ולתת לו לעשות מה שבא לו,אבל אם הוא שם עם עוד עשרה חברים,דופקים לו מכה אחת טובה,ורצים.

מקרה שקרה לי:

ל"ג בעומר,רחובות,לא רחוק מהבית שלי,יושבים אנחנו כ10 אנשים,4 מתוכם בנות.

באים חבורה של רוסים שיכורים דופקים סטירה לחבר שלי, כולנו קמים,הם מתחילים להתרחק,קוראים לעוד חברים שלהם ובאים אלינו.הם משהו כמו15 ואנחנו 6. מה עושים? מצד אחד הם באו לידידה שלי והתחילו לקלל אותה, מה שגרם לי לרצות לדפוק להם מכות, מצד שני הם יותר, אז לא בטוח שתצא מזה בסדר. אני רצתי לשם ודפקתי להם מכות. מה יצא? שזה אני נגד חמישה. לא אפרט יותר מידי, אבל יצאתי מזה עם צלע סדוקה, זעזוע מוח קל, ופצעים בראש. ולא,לא ניצחתי,מצד שני, לפחות ניסיתי,יצאתי מזה חיי(אני אומר לכם,רחובות זה כבר לא מקום נחמד)

אם היה לי סכין? לא הייתי מוציא אותו בכלל.לדעתי סכין זה מתכון לצרות.

מה אתם הייתם עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבוד: הידיעה שאתה מסוגל להגן על עצמך, שאתה סומך על עצמך ותעשה את כל מה שתלוי בך

בכדי למנוע מאחרים לפגוע בך וביקרים לך.

אני מצטער מאוד, אבל זו ההגדרה של קור רוח, אינטואיציה ואפילו ביטחון עצמי.

זו לא ההגדרה של כבוד.

נסי שוב.

כבוד: הערכת החברה כלפי אדם הינה כבודו

שוב טעות.

האם אתה מתנהג רק לפי "הנורמה" החברתית? האם אתה מחליף מלתחה כל עונה בגלל שהחברה "דורשת"?

מי קובע מי נכלל בחברה? הערכה של אנשים אליך משתנה לפי הגיל שלהם וההכירות שלהם איתך. (ועם אנשים אחרים בתור נקודת השוואה)

אתה לא מגדיר את עצמך לפי אחרים. (ככה אני לפחות מקווה)

תמשיכו לנסות, אני ארשום את ההגדרה האמיתית של כבוד בסופו של דבר, אני פשוט רוצה שאנשים יחשבו קצת קודם.

אני רצתי לשם ודפקתי להם מכות. מה יצא? שזה אני נגד חמישה. לא אפרט יותר מידי, אבל יצאתי מזה עם צלע סדוקה, זעזוע מוח קל, ופצעים בראש. ולא,לא ניצחתי,מצד שני, לפחות ניסיתי,יצאתי מזה חיי(אני אומר לכם,רחובות זה כבר לא מקום נחמד)

אם היה לי סכין? לא הייתי מוציא אותו בכלל.לדעתי סכין זה מתכון לצרות.

מה אתם הייתם עושים?

ואם להם היתה סכין?

ההורים שלך היו אומרים "לפחות הוא ניסה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת באמת דילמה קשה מה שאתה אומר, 1 מול 5 זאת לא נשמע מצב לשליפת סכין.

מה אתה עשית? ניסית לצאת מול 5 ? :nixweiss:

ואיפה היו עוד 5 "חברים" הנוספים שלך? :(

זאת באמת דילמה. מצד אחד יש דחף להגן על הבנות, מצד שני, יש יותר....לא רצתי לשם כי חשבתי שאני "אכנס בהם" רצתי במחשבה שזה יתן זמן לשאר לברוח.

איפה היו עוד 5? 2 מהם גם ניסו לעזור, אחד אחר קיבל מכות והתרחק,ושתיים התרחקו.

אני שואל ברצינות, הייתם נותנים להם לעשות מה שבא להם? אני באופן אישי לא יכול לעמוד בצד. אבל כשרוב מי שהיה איתי התרחק, אני קמתי והסתלקתי גם.

מי ששאל "אם היה להם סכין" צודק,אבל יש ברירה? אתה לא יודע שיש,אתה לא יודע שאין. זה סיכון שחייבים לקחת.

ועוד יצאתי נדפק מכל כיוון. גם קיבלתי הכי הרבה מכות,וגם סיפרו לי אחר כך שידידה אחת שלי קיבלה סטירה,וידידה אחרת מכה לפנים. התביישתי לחזור לבית-ספר יומיים אחרי,כי ידעתי אני אראה אותם שם. אחד המקרים היותר דפוקים בחיים שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת באמת דילמה. מצד אחד יש דחף להגן על הבנות, מצד שני, יש יותר....לא רצתי לשם כי חשבתי שאני "אכנס בהם" רצתי במחשבה שזה יתן זמן לשאר לברוח.

אני שואל ברצינות, הייתם נותנים להם לעשות מה שבא להם? אני באופן אישי לא יכול לעמוד בצד. אבל כשרוב מי שהיה איתי התרחק, אני קמתי והסתלקתי גם.

מי ששאל "אם היה להם סכין" צודק,אבל יש ברירה? אתה לא יודע שיש,אתה לא יודע שאין. זה סיכון שחייבים לקחת.

אז זהו, שממש לא.

עריכה:

מה ההגדרה של כבוד לדעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיניי קללות זאת לא סיבה טובה לאלימות, שיקללו עד מחר. אל תתייחס פשוט. וגם אם הם נתנו סטירה למישהו, הם פשוט מחפשים לריב מכות. אתה צריך להבין את זה, לקחת את הרגליים שלך ואת חברה שלך ולהתעופף משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...