אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

מדהים איך כל פעם שמישהו מעלה את הנושא, ויכוחים על דת יכולים להפוך לויכוחים הכי ארוכים ומייגעים, בלי שום מסקנה ובלי שום שכנוע של אחד את השני, ועם הדמגוגיה הכי זולה ומסוכנת.

הסיפור המקורי שהובא הוא נחמד אולי אם אתם בני 12. אגב, מה שאומרים שם לגבי חושך (אין כזה דבר, זה רק העדר אור, אי אפשר למדוד אותו), אפשר להגיד גם על אלהים.

אחת ההשקפות שהכי מגעילות אותי היא ההשקפה הדתית שאומרת שכל החילונים הם אנשים תועים שפשוט בגלל שהם לא יודעים ומכירים את נפלאות הדת וה- so-called תשובות שהיא מציעה, הם חילונים. לבוא ולהגיד "אתה לא יודע מספיק, בגלל זה אתה לא מאמין" זה בולשיט, ואני יכול להשתמש בשטות הזאת נגדך - אתה לא יודע מספיק על דתות אחרות, על אתאיזם ועל למה אנשים חושבים שאין אלהים, בגלל זה אתה מאמין.

הדת היא פשוט דרך נוחה לאנשים לנחם את עצמם על דברים שהם לא יודעים, על דברים שהם לא מבינים למה הם קורים ועל אסונות בחיים שלהם.

OMFG!!

תגובה אחת לעיניין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דבר ראשון אני לא יודעת עד כמה זה חכם מצידך לבסס את העמדה שלך על סירטון שמופץ באינטרנט...

עם כל הכבוד, הרי ברור לך שאנשים מספרים שראו חייזרים שלקחו אותם לחללית וחקרו אותם

ואח"כ החזירו אותם למיטה...זה לא מזיז לך....אני מקווה....וכאשר מדובר בסוגיה אלוהית זה נהיה אמת לאמיתה פתאום?

אותו מדען ד"א כנראה עשה מזה לא מעט כסף, בזכות מאמינים הדוקים כמוך...

דבר שני, אתה באמת חושב שמשהו "מדהים" כזה לא היה מעלה הד תקשורתי רחב אופקים,

מחקרים מתקדמים, וכו'?....מוזר שאת הסירטון הזה אתה מראה לנו בפעם הראשונה...

את הסרטון אני מראה בפעם הראשונה כי זאת פעם ראשונה אני מצליח לדבר עם אנשים בפורום ולקבל תגובות של אנשים ולא של בהמות(סליחה על הביטוי הקיצוני).

אני מאמין לחבר שלי, ואם הוא אומר שסבתא שלו ראה אז אין לו כל סיבה לשקר, ואם היא ראתה דברים שכאלו בעיניים עצומות אז זה מוכיח לי שהנשמה ממשיכה להתקיים.

בס"ד

כולנו זוכרים את סיפורו המרגש של שמעון אוחנה. שוטר משמר הגבול שנורה בלבו. מת מוות קליני וחזר לחיים.

http://www.hidabroot.org/Img/ARimg/0000298a.jpg

''כמו רבים אחרים שחוו מוות קליני, אוחנה מספר על אור לבן שהציף אותו אחרי שנורה בלבו, ועל קרובי משפחה שבאו לפגוש אותו בעולם שמעבר. ''פגשתי בשמים את סבא וסבתא שלי ואת הקדוש ברוך הוא'', הוא מספר. ''ראיתי דבר ענק, לבן, שכנראה היה הוא. הוא הכריח אותי לחזור למטה, וגם סבא וסבתא שלי אמרו לי שעוד לא הזמן. סבתא אמרה לי: 'מה יש לך, שמעון? מה אתה עושה פה? זה לא המקום שלך. זה לא הזמן. לך מפה'. נעלבתי'''.

בתמונה: צוות מד''א מטפל בשוטר מג''ב הפצוע.

צילום: פלאש 90

שוטר משמר הגבול, שמעון אוחנה, בן 18, נפצע אנושות ב-17 באוקטובר מירי צלפים מבית ג'אלה לשכונת גילה בירושלים. אוחנה נפצע שעה מאז הוכרז, בתום פיסגת שארם א-שייח', על הפסקת אש בין ישראל לפלשתינים. אוחנה הגיע לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים כשהוא במצב של מוות קליני. אוחנה סיפר לעיתון כל העיר (6.4.2000) כי אחד הניסים שקרו הוא 'מקריות' הגעתם של רופא ופרמדיק באופן עצמאי לזירת הדמים, שניות אחרי הירי. אוחנה עבר החייאה, והועבר לניתוח ארוך ומסובך ביום הפגיעה, במהלכו קיבל 137 מנות דם ומשם למחלקה לטיפול נמרץ. רק לאחר כשלושה שבועות החל אוחנה לגלות סימני חיים, ומאז הוסיף והשתפר מצבו. הוריו סיפרו כי בנם נולד מחדש וצירפו את השם 'חי' לשמו המקורי. ב-19 לנובמבר הוצא לראשונה מהמחלקה לטיפול נמרץ והועבר בכיסא גלגלים לחדר אשפוז במחלקה הכירורגית.

פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים, סיפר ל''מעריב'' ב- 19 לנובמבר: ''לפי הדיווח מצוות מגן דוד אדום בשטח, הבנו שהחייל סובל מירי בלב ושלמעשה הוא נפטר. בגלל שביב תקווה החלטנו שכדאי להביאו לבית החולים. הוא הגיע ללא דופק או נשימה, עם חור כניסה של קליע בחזה השמאלי. מיד פתחנו את החזה וביצענו החייאה''. לכתבת ''מעריב'' הוא מספר (''מעריב'', 23 בנובמבר): ''הרופאים והתפילות הצילו אותי''.

באותו יום שלישי נורא, 17.10, ניצב אוחנה בעמדה ברחוב האנפה בשכונת גילה בירושלים. לפתע פילח כדור של צלף את ליבו. צוות מד''א שהיה בשטח ניסה להנשימו ולהחזיר לו את הדופק, אך נכשל. למרות הכל, הצוות לא נואש וסירב לקבוע את מותו, אלא התקשר לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה, המליץ לפנות את הפצוע לבית החולים.

מאוחר יותר באותו לילה סיפר פרופ' ריבקינד: ''לפי הדיווח מצוות מד''א הבנו שהחייל נפגע בלב ולמעשה הוא מת. מתוך שביב תקווה החלטנו להביאו לבית החולים. הוא הגיע ללא דופק וללא נשימה, עם חור כניסה של קליע בחזה השמאלי. הלב היה ללא דם במשך דקות ארוכות. מיד פתחנו את החזה, ביצענו החייאה ותפרנו את החורים בדפנות הלב.

בניתוח מסובך הצלחנו לייצב את מצבו. העובדה שהוא עדיין חי מוכיחה שיש ניסים. מדובר בהצלה נדירה ביותר. מה יהיה הלאה עוד לא ניתן לדעת''.

אט-אט שמעון החל לדבר. ''היתה אישה משכונת גילה שרציתי לעזור לה, אני רוצה לפגוש אותה'', אמר להוריו כשהחל להתאושש. התברר שכוונתו למירי קדוש, שביום בו נפצע אוחנה נפגעה מהתקף חרדה בעקבות היריות. השניים הופגשו בבית החולים ומירי אמרה לשמעון: ''החזקנו לך אצבעות ואנחנו ממש שמחים בשבילך. אתה זוכר ששאלנו אם להביא לך קפה לעמדה ואמרת שלא צריך''?. שמעון, שלא זכר זאת, אמר: ''אני הצלתי אותה. קפצתי למעלה וראיתי שהיא פגועה. רציתי להגן עליה''. האב מאיר: ''האמבולנס שהגיע לטפל בה טיפל אחר כך בשמעון. שמעון מרגיש שבזכותה בא אמבולנס, טיפל בו בזמן והציל את חייו. בבית החולים היה לנו רגע קשה כששמענו על מותו של החייל שרון שיטובי, שנפצע אנושות בפיגוע בכפר דרום. לא יכולנו להפסיק לחשוב על שמעון שלנו, שהיה בדיוק באתו מצב. כל מלה ששמעון אמר לנו מאז שהתעורר היא בעינינו מתנה יקרה''.

אתמול יכלו סוף סוף ההורים לחייך ללא חשש. בנם עמד על שתי רגליו ויצא מבית החולים. הסימן החיצוני היחיד מהפציעה - תחבושת קטנה בצווארו. פרופ' ריבקינד מסכם: ''כששמעון הגיע אלינו אמרתי שאשמח לרוץ איתו ברחובות באר שבע, אבל בליבי חשבתי שאם זה יקרה, אז זה לא יהיה כל כך מהר. המהירות בה שמעון חזר לחיים היא מקרה נדיר, שאני וכל הצוות הרפואי לא צפינו אותו. עבדנו קשה להציל את חייו והנה התוצאה''.

ריבקינד גם אמר כי הסיכוי שאנשים נותרים בחיים לאחר שנורה קליע לתוך ליבם, הוא 0.3%.

האם נצמדת לבנה ואומרת באושר: ''נס ארע לנו, אין לי מלה אחרת לתאר את המצב. שמעון נכנס לבית החולים מת ויצא חי. זה כמו מפעל הפיס, קיבלנו מתנה מדהימה. הוא החיים והנשמה שלנו. התפללתי שהבן שלי ייצא על הרגליים מהדסה. היחס של הרופאים והאחיות היה נפלא, הם נפרדו ממנו בנשיקות. כל עם ישראל, אנשי גילה, חברים - כולם תמכו והתפללו על הבן שלי שעכשיו יכול לעמוד כאן לידי. הוא צריך לעבור שיקום, אבל כשאני מחוץ לבית החולים עם הבן שלי, אני יכולה לומר שזהו היום המאושר ביותר בחיי''.

''העובדה ששמעון עדיין חי מוכיחה שיש ניסים'', כך אמר מנהל יחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין-כרם, פרופ' אבי ריבקינד

מקרה אחר שפורסם של מוות קליני. פורסם במוסף ''סופשבוע'', מעריב, 28 באפריל 2001. דודו מינץ, זמר מזרחי. ''יש גם כיפה על הראש, ויש סיפור מאחורי הכיפה. לפני שש שנים התחשמלתי באמצע הופעה בירושלים ומתתי מוות קליני על הבמה לעיני אלף איש. עשרות מהם התעלפו, והביאו אמבולנסים, והיה בלגן גדול. זה היה הקטסטרופה של החיים שלי. ממש עליתי לשמים וראיתי כדורי אש! לפני זה הייתי חילוני, אבל מה שעברתי חיזק אצלי את האמונה שיש כוח עליון. לא נהייתי פנאטי, אבל הפסקתי להופיע בשבתות ובחגים''.

באדיבות האתר www.hidabroot.org

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב....קראתי את מה שרשום...

לא היתה שם שום מילה של נציג מד"א או רופא שמאמתת את מה שאתה אומר.

מנהל יחידת הטראומה אמר ש"יש ניסים...0.3 אחוז נשארים בחיים במקרים כאלה"...

אז מה שהוא אמר?

א', הוא יכול להגיד....לא אומר לי הרבה.

ב', זה לא אומר בפירוש שהוא מאמין בניסים! זה פשוט מצחיק...הוא התכוון שזה באמת דבר נדיר,

אם הצוות ביחידת הטראומה היו מחליטים לשבת ולחטט באף, או לרקוד סלסה לייד הפצוע,

סביר להניח שהנס הזה.....לא היה מתרחש! היית מאמין?  :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שהוא אמר?

ב', זה לא אומר בפירוש שהוא מאמין בניסים! זה פשוט מצחיק...הוא התכוון שזה באמת דבר נדיר,

סביר להניח שהנס הזה.....לא היה מתרחש! היית מאמין? :o

ROFL כל כך צודקת.. וגם הסיפור עם הזמר הערס.. סיפור מצוץ מהאצבע ! אתה באמת חושב שמישהו מקשיב לאפס הזה ?! כמה שקלים מהצד, והוא יספר לך שהוא אכל גופות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משעשע שאתה מרבה לצטט מהאתר "הדברות", שלפי השם שלו הייתי מצפה שיעסוק ביחסי חרדים- חילוניים (משהו בסגנון צו פיוס), אבל כשנכנסתי אליו גיליתי שהוא בסה"כ אתר שמספק חומרי תעמולה למטיפים. והנה הקיצון השני: hofesh.org.il.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שהוא אמר?

סביר להניח שהנס הזה.....לא היה מתרחש! היית מאמין? :o

אם אפשר אני יגיד שאני חולה עלייך, אני קורא את התגובות שלך ואין פשוט אין מילים! כל הכבוד! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה שאתם רוצים, אבל פותח הת'רד הצליח להגשים את מטרתו - 9 עמודים של ויכוחים מתישים, שבסופם כל אחד נשאר בדיעה המקורית שלו. :kopfpatsch:

תבינו את זה כבר. לא משנה כמה לוגי וגבוה יהיה מגדל הטיעונים שלכם, הוא עדיין לא ישבור טיעונים דתיים. באמונה, כמו באמונה, הלוגיקה גמישה מתי שצריך ואפשר לשלוף טיעוני-נגד תוך שניות, גם אם הם שווים לאסלה. וגם אם איכשהו הצלחתם לדחוק אותו לפינה, פותח הת'רד ישלוף קלף מנצח בסגנון "לך תקרא 17 ספרי תנ"ך ותרוויח את הזכות לדבר איתי" ויצית את הוויכוח הזה מחדש.

הוא לא מתעייף מזה, אתם כן. למה להמשיך? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם האתאיסטים 'מצטיינים' בלא להאמין, אני מרחם על בני משפחתכם וקרוביכם, כל דבר שהם מספרים לכם בטח אתם חושבים זה שקרי.

עזבו, זה כבר לא עניין של להיות פתי מאמין או לא, זה פשוט להסתמך על עובדות בשטח, אבל גם זה לא משנה כי מי שמאמין יאמין בכל תנאי והוא לא צריך שום הוכחות, כי אז הוא לא יאמין, הוא ידע, ואיך אמר הבחור שבא לביה"ס שלי שהוא מנהל את הרדיו החרדי, הוא שאל אותנו אם אנחנו מאמינים, כולם אמרו כמובן כן

והוא אמר, "אני לא מאמין, אני יודע" כי האמונה האמיתית הופכת לידיעה, לחלק ממך, למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה ענה הסטודנט: "רוע לא קיים, אדוני, או לפחות הוא אינו קיים בפני עצמו. רוע הוא היעדר אלוקים. הוא דומה לחושך ולקור מילה שנוצרה ע"י האדם כדי לתאר את היעדר האלוקים. אלוקים לא יצר רוע. רוע הוא לא אמונה ואהבה, שקיימות כמו האור והחום. רוע הוא התוצאה של היעדר אהבת אלוקים בליבו של האדם. זה כמו הקור, שמגיע כאשר אין חום, או כמו החושך, שמגיע כאשר אין אור."

רוע הוא מושג מופשט. מאחר ורוע הוא היעדר אלוהים, והיות ואנחנו יודעים כי יש רוע, ניתן להסיק כי אין אלוהים.

ידוע שבנוסף לרוע, יש בעולם גם טוב. במידה ונניח שהטוב בעולם הוא אלוהים והרוע בעולם הוא היעדר אלוהים, אז הדבר מנוגד לאמונה המונותיאיסטית הגורסת כי אלוהים אחראי על כל דבר בעולם. הכיצד אלוהים יכול להיות אחראי על דבר המייצג את אי-קיומו?

השקפת העולם הגורסת כי אלוהים לא מהווה ישות אחת, אלא נמצא בכל דבר ומיוצג ע"י כל אחד מהיבטי העולם קרובה יותר לפילוסופיה התיאואיסטית.

ניתן להוכיח באופן מדעי שאלוהים לא קיים באמצעות תער אוקאם.

תער אוקאם גורס שבהינתן מספר אפשרויות בעלות סבירות זהה, האפשרות הפשוטה ביותר היא בהכרח הנכונה. העיקרון העומד מאחורי תער אוקאם הוא שאין להניח ריבוי של תיאוריות לא הכרחיות.

לפי חוקי הפיסיקה, היקום יכול להתקיים גם בלי ישות עליונה שתתחזק אותו. לפיכך, ההנחה שאלוהים קיים כישות עליונה מהווה הנחה של תיאורייה לא הכרחית, ומכאן אין להניח שאלוהים קיים.

פילוסוף יווני בשם אריסתוטל הוכיח כח אלוהים לא קיים, בטענו כי ככל שהטבע יותר מושלם, יש צורך בפחות אמצעים לצורך פעולתו. במידה ונניח כי היקום נברא ע"י אל מושלם, היקום עצמו וכל רכיביו היו חייבים להיות הרבה יותר פשוטים. היות ואנחנו יודעים שהיקום וכל אחד מרכיביו מאוד מורכב, ניתן להסיק כי היקום ורכיביו לא נבראו ע"י אלוהים, או שאלוהים לא מושלם.

אפשר להוכיח שאלוהים לא קיים גם באמצעות החוק השני של התרמודינמיקה:

"for any spontaneous process in a closed system, entropy increases"

לפי החוק השני של התרמודינמיקה, בכל מערכת שבוחנים קיימת עלייה של האי-סדר בהינתן מספיק זמן, אלא אם כן קיימת התערבות חיצונית.

במידה ואלוהים היה קיים, הייתה קיימת עדות עקיפה לקיומו בטבע של היקום אותו הוא ברא. עקב כך, במידה ואלוהים ברא את היקום ומתחזק אותו, היקום היה הרבה יותר מסודר, וכידוע היקום נשלט ע"י כאוס ולא ע"י סדר.

דרך אגב, בלי קשר אם אתה מאמין באלוהים או לא, ובלי קשר לאיזו דת אתה משתייך, כולנו בסופו של דבר נגיע לגיהינום. הסיבה לכך מאוד פשוטה - היהודים מאמינים שרק היהודים יגיעו לגן עדן וכל מי שהוא לא יהודיע יגיע לגיהינום, הנוצרים מאמינים שרק הנוצרים יגיעו לגן עדן וכל מי שהוא לא נוצרי יגיע לגיהינום, והמוסלמים מאמינים שרק המוסלמים יגיעו לגן עדן וכל מי שהוא לא מוסלמי יגיע לגיהינום. מאחר ואדם לא יכול להיות גם יהודי, גם נוצרי וגם מוסלמי, כולנו נדונו לאבדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-0.3% - זה אומר שבערך מכל  330 מקרים כאלו איש אחד נשאר בחיים.   אז הנה האיש שנשאר בחיים.   מה הבעיה?  ::)   זה כמו שתראה איש שזכה בלוטו ותגיד - "זה מדהים! הסיכוי לזכות בלוטו הוא 0.0001%!" - נכון, אבל עובדה שיש מאות אנשים בישראל שזכו בלוטו.  ואם ממש תחפש לא תתקשה למצוא איש כזה.

בנוגע לאינשטיין - לא הגיוני שסטודנט, גם אם קוראים לו אינשטיין, ידע יותר מהמרצה שלו, שהוא במקרה גם פרופסור.  ולא הגיוני שאדם שזכה לתואר פרופסור לא ידע דברים כה בסיסים שאפילו תלמידיו יודעים אותם.

בנוגע לפותח הת'רד - באמת שצר לי עלייך.   זוהי אחת מהטרגדיות הגדולות ביותר שקיימות - לחיות בשקר.  מילא בעבר לאנשים לא הייתה הפרבילגיה להחשף לאמת בגלל בורות זולתם, אבל אתה זכית לחיות בעידן נאור יותר.  נצל זאת.  

אם אפשר אני יגיד שאני חולה עלייך, אני קורא את התגובות שלך ואין פשוט אין מילים! כל הכבוד!  ;D

ואני חושב לעצמי - מה האינטרס שלך?   ויש לי רעיונות בנוגע לכך..    בכל מקרה- זה ממש זול ושקוף.  תתבגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות שלי מודגשות בתוך הציטוט.

אתם האתאיסטים 'מצטיינים' בלא להאמין, אני מרחם על בני משפחתכם וקרוביכם, כל דבר שהם מספרים לכם בטח אתם חושבים זה שקרי.

והחרדים המטיפים מצטיינים בלהאמין לכל משל מצוץ מהאצבע, לכל סיפור על אור לבן (יש פטריות מסוימות שיעזרו לך לראות גם את האור הלבן הזה ועוד הרבה יותר... אני מניח שגם הן הוכחה לקיומו של אלהים?). אני מרחם על מי שמאמין לכל שטות שאומרים לו, בלי לחשוב על מה עומד מאחוריה, מה המניעים של מי שאומר לו את זה ואם יש הסבר פשוט והגיוני הרבה יותר מ"זה רצונו של אלהים". עדיף להתיחס בספקנות לכל דבר שמספרים לי עד שמוכיחים לי אותו, מאשר להתייחס באמונה מלאה לכל דבר מראש, ואז ללכת ולחפש חיזוקים מופרכים בדילוגי אותיות, סיפורים של אנשים שכמעט מתו ופרשנויות של רבנים בני זמננו לטקסטים מלפני אלפי שנים.

עזבו, זה כבר לא עניין של להיות פתי מאמין או לא, זה פשוט להסתמך על עובדות בשטח, אבל גם זה לא משנה כי מי שמאמין יאמין בכל תנאי והוא לא צריך שום הוכחות

[glow=red,2,300]איי רסט מיי קייס.[/glow]

ויש גם הרבה עובדות בשטח שסותרות את מה שאתה מאמין בו. כמה שנים העולם קיים לפי אמונתך? פחות מ-6000? יש הוכחות מדעיות לכך שהעולם היה קיים פי כמה וכמה מזה. אז פתאום ההוכחה הזאת לא משנה לך כי אתה מאמין ויודע שאתה צודק? או שהמדע טועה? גם לגבי מוות קליני, זו תופעה שהמדע יודע להסביר אותה טוב מאוד. אתה בוחר להתייחס לחלק האקזוטי של הסיפורים - אנשים שראו אור לבן, כדורי אש ואת הרופאים שטיפלו בהם, ולא לחלק המדעי, שמסביר איך, לפעמים גם נגד הסיכויים, דברים כאלה קורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים איך כל פעם שמישהו מעלה את הנושא, ויכוחים על דת יכולים להפוך לויכוחים הכי ארוכים ומייגעים, בלי שום מסקנה ובלי שום שכנוע של אחד את השני, ועם הדמגוגיה הכי זולה ומסוכנת.

הסיפור המקורי שהובא הוא נחמד אולי אם אתם בני 12. אגב, מה שאומרים שם לגבי חושך (אין כזה דבר, זה רק העדר אור, אי אפשר למדוד אותו), אפשר להגיד גם על אלהים.

אחת ההשקפות שהכי מגעילות אותי היא ההשקפה הדתית שאומרת שכל החילונים הם אנשים תועים שפשוט בגלל שהם לא יודעים ומכירים את נפלאות הדת וה- so-called תשובות שהיא מציעה, הם חילונים. לבוא ולהגיד "אתה לא יודע מספיק, בגלל זה אתה לא מאמין" זה בולשיט, ואני יכול להשתמש בשטות הזאת נגדך - אתה לא יודע מספיק על דתות אחרות, על אתאיזם ועל למה אנשים חושבים שאין אלהים, בגלל זה אתה מאמין.

הדת היא פשוט דרך נוחה לאנשים לנחם את עצמם על דברים שהם לא יודעים, על דברים שהם לא מבינים למה הם קורים ועל אסונות בחיים שלהם.

אז אולי כבר תנעלו את השטות הזאת?!

1. תוכן הודעות: אין לשלוח הודעות לא חוקיות על גבי הפורום. ווארז, פריצות, והורדה לא חוקית הם לא נושא לדיון פה. כמו-כן, הודעות סתמיות וחסרות תוכן, או כל סוג של ספאם, לא מקובלים.

יש להשתמש בשפה נאותה בהודעותיכם ולשמור על תרבות דיון. זהו לא צ'אט. חל איסור להתלהם, לקלל, לפגוע, להעליב, לרדת, או להשמיץ משתמשים/גופים/ארגונים/חברות מכל סיבה שהיא.

2. כותרות: הקפידו לכתוב כותרת (נושא) עניינית לדיון שאתם פותחים. הכותרת צריכה להכיל את השאלה הכללית שלכם או את תמצית הנושא של הדיון. אין לכתוב סימני פיסוק מרובים מיותרים בכותרת.

:pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...