אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

בתקווה שזו תיהיה ההודעה האחרונה.

פותח התראד צודק בדבר אחד:

הם לא מספרים לי סיפורים, אני שמעתי ולמדתי קצת מהזוהר מדברי רבנים, אך אני לא אלמד זאת בגיל כזה, רק כשאגדל בגיל 40, ותאמין לי שיש שם את כל התשובות לקיום הבריאה, אני מאז ומתמיד מחפש את האמת ואני מוצא אותה עם הזמן, אני לא חי בסרט שאני לא יודע דברים ואדע, אני יודע הרבה דברים שילדים בגיל שלי לא אמורים לדעת בנושא,

אבל האמונה, או האמונה, היא מעל הכל.

היא בהחלט מעל להיגיון, מעל המדע ומעל השכל הישר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תן לי להבין פה משהו

קודם אנחנו לא מספיק חכמים כדי לדבר איתך, כיוון שאנחנו לא מבינים כלום בגמרא, מנשה וכו' וכו', אח"כ, מישהו שואל אותך שאלה אתה לא יכול לענות עליה, ואתה בעצם אומר שאתה הוא הבור, ואתה זה שלא מסוגל לענות על השאלות האלו בגלל שאתה רק בן 16?

נעבור הלאה, אם אנחנו עפר, והקיום שלנו בעולם הזה הוא רק כדי להטהר מפשעינו ולעבור לעולם הבא, איך אתה בעצם מסביר את המשחיות?

הרי, לפי זרמים אחרים בדת, כאשר יבוא המשיח, תבוא אחרית הימים, וכל המתים יקומו לתחיה(וזאת הסיבה שאסור להזיז גופה מקברה- כדי שהרוח של האדם תדע את הדרך לגופה שלו)

ועוד משהו לכותב הלפותח הת'ראד, אם אנחנו, האתאיסטים, נולדים חסרי מוח, למה אתה מבזבז את זמנך עלינו? אני לא הייתי מבזבז את זמני בניסיון להסביר לכלבה שלי מהו החוק השלישי של ניוטון, הרי מראש ברור לי שהיא לא תבין

נ.ב אין לי שום דבר נגד דת, יש לי הרבה דברים נגד פנאטיות דתית...ואני באמת לא צריך להגיד לך לאיזה קטגוריה אני חושב שאתה משתייך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריכים לקחת את כל הדתיים, סליחה, פאנטים, כמוך ולעשות לכם שואה,

אני רוצה לראות כמה זמן תחזיק מעמד ותמשיך להאמין בחבר הדמיוני שלך, שתאכל 200 קלוריות ליום, תעבוד בפרך, תראה איך טובחים בחבריך, איפה האלוהים שלך?

השנאה הזאת שלכם, הסמולנים-אתאיסטים היא המקור לתבוסתנו לאויבינו.

ואנחנו נמשיל להאמין, גם אם תאיים לרצוח אותי, רבי עקיבא עבר מוות בייסורים, סירקו את גופו במסרקות ברזל והוא קיבל על עצמו עול מלכות שמיים באהבה, רק אני הייתי מצפה מהאויבים שלי שיעשו לי מה שציינת פה, לא מאחים יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעבור הלאה, אם אנחנו עפר, והקיום שלנו בעולם הזה הוא רק כדי להטהר מפשעינו ולעבור לעולם הבא, איך אתה בעצם מסביר את המשחיות?

הרי, לפי זרמים אחרים בדת, כאשר יבוא המשיח, תבוא אחרית הימים, וכל המתים יקומו לתחיה(וזאת הסיבה שאסור להזיז גופה מקברה- כדי שהרוח של האדם תדע את הדרך לגופה שלו)

הקיום בעולם הזה הוא אכן מבן אחד גדול והמטרה היא שכל אדם יגיע לתיקון שלו, עכשיו העניין של קץ הימים זה כבר עניין מורכב בפני עצמו, שם העולם כולו יגיע לתיקון המלא ויהיה טהור וזך כמו שהיה לפני החטא של האדם הראשון, ישנה אפשרות שאנחנו נחזור בתשובה מרצון ואז יגיע משיח, או שבורא עולם יביא עלינו צרות עד שנזעק לשמיים(בדיוק כמו אלו שנסעו לתאילנד וכשבא הצונאמי וסחף אותם, הם הבינו כמה האדם קטן ושפל וזעקו שמע , למזלם הם נענו, ברוב רחמיו וחסדיו של האל).

ועוד משהו לכותב הלפותח הת'ראד, אם אנחנו, האתאיסטים, נולדים חסרי מוח, למה אתה מבזבז את זמנך עלינו? אני לא הייתי מבזבז את זמני בניסיון להסביר לכלבה שלי מהו החוק השלישי של ניוטון, הרי מראש ברור לי שהיא לא תבין

ידידי היקר, אני בטוח שאתה מבין שלכולם יש תקווה, גם לרשעים ביותר ולטיפשים ביותר, בורא עולם אוהב את כולם ומרחם על כולם אז מי אני שלא ארחם על אחרים, מי אנחנו שלא נתנהג ברחמים וחסד אחד כלפי השני?

ואני חייב לציין שהפתיע אותי שאתה משווה את עצמך לכלבה שלך ברמה השכלית, טוב נו אולי יש בזה משהו... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקווה שזו תיהיה ההודעה האחרונה.

פותח התראד צודק בדבר אחד:

היא בהחלט מעל להיגיון, מעל המדע ומעל השכל הישר

והרבה עקרונות של הפיזיקה הם מעל לשכל ה'ישר' ללא הוכחות.

הוכחות מתמטיות זאת דרך 'יבשה' להוכיח את החוקים שנקבעו ע"י בורא עולם בעולמנו.

http://www.spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html

הנה הוכחה לכוח הדיבור, ואני שמעתי מהרב שדיבר עם דורון ויצטום אם אני לא טועה ושאל אותו לגב ניסוי שעשה, הוא הכין 2 צלוחיות עם נבטים בצמר גפן(כמו שהייתם עושים בגן), בצלוחית אחת הוא שם מים רגילים, בצלוחית שנייה הוא ברך "שהכל נהיה בדברו" שתה מעט ואז שפך את השאר, התוצאות מראות שהנבטים שהושקו במים שעליהם הוא ברך צמחו בכ-70% יותר, אל תאמינו, אני בעצמי אנסה זאת ואראה את התוצאות כי הרי מי זה בשבילכם מומחה לפיזיקה, כולכם פה מומחים...בלהכחיש הוכחות קיימות ולחפש פירצות מהאמת, לברות ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש המחלקה לאלקטרו-כימיה באונ` בר-אילן, בעל המצאות בקנה מידה עולמי , מעותד לכבוש פסגות בתחומי האלקטרוניקה השימושית.

יסביר לכם מה גרם לבוגר יחידות קרביות ,מלח ארץ , בעל קריירה חזקה באקדמיה , לשנות במהפך את אורח חייו , דווקא משום שלימודי הכימיה בה הוא עוסק הוכיחה לו את קיומו של הבורא, ולימוד התנ``ך כאדם מלומד הוכיח לו את אמיתות התורה.

http://hidabroot.org/Media/Movies/000/orbach.asx

עשו לי ולכם טובה, תורידו את הגאווה העצמית, אתם עדיין לא פרופסורים לכימיה עם תואר שלישי, זה לא אומר שאתם חייבים להקשיב לו ולהאמין, רק תשמעו מה יש לאיש לומר, זה יחסוך הרבה זמן, לי ולכם. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז גם לפה הגיע דתי משולהב והתחיל "להפיץ את הבשורה" .... לכל פורום מוצלח זה קורה בשלב כזה או אחר.

אני לא אומר שזה בלתי אפשרי שאלוהים קיים, פשוט שהסיכויים לזה מאוד נמוכים ודיי שווים לסיכוי שכל דת אחרת נכונה. כמו שריצ'ארד דוקינס אמר: ישנם אלפי דתות בעולם כולנו אטאיסטים לגבי הרוב המכריע של הדתות, דתיים הם פשוט אטאיסטים לכל הדתות חוץ מאחת. האטאיסטים פשוט הלכו את הצעד הנוסף הזה ולא מאמינים באף דת.

וחזרה לדיון הזה: airborn-i אתה מתחזק את הדיון הזה בהודעות ובהתלהבות אך תרבות הדיון שלך ירודה מאוד. אתה מרבה להשתמש ברטוריקה ובחירת המילים שלך היא אלימה במקרה הטוב ודורסנית במקרה הרע. פלורליזם רחוק ממך מרחק האור מהחושך מה שמאפיין כמעט כל שיחה על דת עם מטיף שטוף מוח .

יש בי כבוד לדתיים ולדת, אני מאמין שיש מקום לדת בחברה שלנו ויותר מזה אישית אני גר בבני ברק ויש לי חברים דתיים (יותר מזה, אני לא זב חוטם בן 12 אלא בן 27 עם תואר במחשבים) .

מה שכן אני לא מאמין שיש מקום לוויכוח פה (כי הט'רד הזה לא מציג דיון פורה הוא מציג וויכוח) ואני לא חושב שזה מוסרי מצידך airborn-i לבוא לפורום שהגיל הממוצע בו הוא של בני נוער צעירים ולהתחיל במלאכת ההטפה שלך, בדיוק כמו שתחשוב שזה לא מוסרי אם אדם אטאיסט יבוא לבית ספר דתי ויתחיל להרצות על השפעת הדת בחברה מול ילדים...

אם אתה רוצה להציג את דעתך אתה יכול לעשות את זה בצורה נעימה בלי משפטים כמו "אני מכבד את דעתך שנובעת מחוסר ידע וטיפשות" זה לא מכובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשו לי ולכם טובה, תורידו את הגאווה העצמית, אתם עדיין לא פרופסורים לכימיה עם תואר שלישי, זה לא אומר שאתם חייבים להקשיב לו ולהאמין, רק תשמעו מה יש לאיש לומר, זה יחסוך הרבה זמן, לי ולכם. ::)

גם אתה לא, ואפילו הודית בזה קודם - כשנשאלת שאלות שלא היתה לך תשובה עליהן אמרת שאתה עדיין צעיר ולא יודע מספיק, אבל אתה בטוח שלאנשים מסוימים יש את התשובות ויום אחד תדע אותן. ההבדל בינינו הוא שאתה מודה בחוסר הידע שלך ופונה לסרטים מבוימים (באיכות לא מדהימה, אם יותר לי לציין), ואני ושכמותי מעדיפים ללמוד את הנושא ממקורות מידע, איך נאמר, אובייקטיביים קצת יותר. בעולם המודרני, אתה יכול למצוא תשובה לכל שאלה שיש לך בזכות ספרות שקיימת אלפי שנים (ויש בה יותר מאשר התנ"ך, הזוהר, משלות שועלין וכל שאר הספרים שהזכרת קודם - יש בה אנציקלופדיות וספרים מדעיים עם הוכחות שמתבססות על אלפי ניסויים ומחקרים בני עשרות שנים, ולא על ספר הסטוריה מגמתי וספרים תומכים שמפרשים ומוסיפים לו), ויש את האינטרנט - מקור המידע הגדול ביותר אי פעם, שיכול להסביר לכל אידיוט איך ומתי נוצר כדוה"א, מה היה מקומם של הדינוזאורים על ציר הזמן ועוד שאר שאלות שאתה מאמין שהתשובות להן רחוקות ממך.

עשה אתה לעצמך טובה, ותתחיל לפקפק במה שאומרים לך. חפש תשובות גם במקורות אחרים, ולא רק באתר ספציפי שמטרתו ברורה, או אצל רבנים שנהנים ללעוג למדע בלי להציג תחלופה מתאימה שאינה פירושים לא ברורים של פירושים אחרים של פירושים של איזה פסיק מהתנ"ך. ברור שהרבה יותר כיף להאזין למלומד ספציפי שחזר בתשובה ו"התחזק" מספר על למה הוא עשה את זה, ולהאמין שהוא כבר חקר את הכל בשבילך, ובטח יש לו את כל התשובות, אז הוא חסך לך את זה. אבל זה לא ללמוד - זה פסטיבל מספרי סיפורים, וגם לחילונים יש אחד כזה, ואומרים שהוא לא רע בכלל.

כמו שאמרתי קודם (ולמעשה גם אתה אמרת), אתה עוד ילד ויש לך עוד המון מה ללמוד. אבל אסור לך לקבל כמובן מאליו את העובדה שאינך יודע עכשיו ואולי תדע יום אחד. מה תרגיש בגיל 40 כשתבין שעדיין אינך יודע לענות על השאלות ששאלתי אותך קודם, וגם לא תצליח למצוא רב שיתן לך את התשובות? מצאת שאלה ללא תשובה? דרוש מעצמך לענות עליה. יש מספיק מקורות מידע שיוכלו לענות לך, גם בגיל 16, על שאלות הרבה יותר קשות ממה שאתה חושב. מה שהאנשים שמחזירים אותך בתשובה רוצים זה שתאמין שאתה רק בורג קטן שלא יודע הרבה, ושלהם התשובות. ככה הם יקבלו את הקול שלך בכנסת עוד שנתיים. אם כולם היו חיים במחשבה שהם לא יכולים ללמוד הרבה בגיל צעיר והיו מחכים להתבגר כדי שהתשובות אולי תיפולנה עליהם יום אחד בעוד 30 שנה, חוששני שלא היינו מנהלים את הדיון הזה כי לא היה עדיין, ויכול להיות שעוד לא היתה נורה חשמלית מעל הראש שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקיום בעולם הזה הוא אכן מבן אחד גדול והמטרה היא שכל אדם יגיע לתיקון שלו, עכשיו העניין של קץ הימים זה כבר עניין מורכב בפני עצמו, שם העולם כולו יגיע לתיקון המלא ויהיה טהור וזך כמו שהיה לפני החטא של האדם הראשון, ישנה אפשרות שאנחנו נחזור בתשובה מרצון ואז יגיע משיח, או שבורא עולם יביא עלינו  צרות עד שנזעק לשמיים(בדיוק כמו אלו שנסעו לתאילנד וכשבא הצונאמי וסחף אותם, הם הבינו כמה האדם קטן ושפל וזעקו שמע , למזלם הם נענו, ברוב רחמיו וחסדיו של האל).

ידידי היקר, אני בטוח שאתה מבין שלכולם יש תקווה, גם לרשעים ביותר ולטיפשים ביותר, בורא עולם אוהב את כולם ומרחם על כולם אז מי אני שלא ארחם על אחרים, מי אנחנו שלא נתנהג ברחמים וחסד אחד כלפי השני?

ואני חייב לציין שהפתיע אותי שאתה משווה את עצמך לכלבה שלך ברמה השכלית, טוב נו אולי יש בזה משהו... ::)

אז שניה, אם מסוימת, באה לעולם בכמה צורות, פעם כאדם א', פעם כאדם ב', ופעם ככיסא מאיקאה...באחרית הימים? באיזה צורה תחזור הנפש לגוף?(למרות הטענה הדתית שלאף יצור חי חוץ מלבני אדם אין נשמה)

אתה הוא זה שעשה את ההשוואה, מכל הטיעונים שלך לגבי אמונה באלוהים, הטיעון של "אתה טיפש, אני חכם לכן אתה צריך להאמין באלוהים" הוא הילדותי והבאנלי מכולם(ואלימות, גם אם היא מילולית, היא מפלטם האחרון של חסרי היכולת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השנאה הזאת שלכם, הסמולנים-אתאיסטים היא המקור לתבוסתנו לאויבינו.

ואנחנו נמשיל להאמין, גם אם תאיים לרצוח אותי, רבי עקיבא עבר מוות בייסורים, סירקו את גופו במסרקות ברזל והוא קיבל על עצמו עול מלכות שמיים באהבה, רק אני הייתי מצפה מהאויבים שלי שיעשו לי מה שציינת פה, לא מאחים יהודים.

כן, רק שהשואה באמת התרחשה...

ואיזה תבוסה בדיוק?

לא ניצחנו בכל המלחמות?

וזה בזכות הלוחמים האמיצים, ולא בזכות אלה שישבו בישיבה והתפללו.

תגיד יש לך בכלל ניצולי שואה במשפחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה לא, ואפילו הודית בזה קודם - כשנשאלת שאלות שלא היתה לך תשובה עליהן אמרת שאתה עדיין צעיר ולא יודע מספיק, אבל אתה בטוח שלאנשים מסוימים יש את התשובות ויום אחד תדע אותן. ההבדל בינינו הוא שאתה מודה בחוסר הידע שלך ופונה לסרטים מבוימים (באיכות לא מדהימה, אם יותר לי לציין), ואני ושכמותי מעדיפים ללמוד את הנושא ממקורות מידע, איך נאמר, אובייקטיביים קצת יותר.

לפי התגובה שלך אני מבין שלא ראית את הסרט במלואו, הוא מדבר שם על החוק השלישי של התרמודינמיקה שראיתי פה מישהו מדבר עליו בת'רד אחר והוא ניסה להפריך את קיום האלוקים ע"י אותו חוק, אני אומנם לא משכיל מספיק בשביל לחוות דעה, אך אותו אדם שעבר מסלול ארוך ומפרך במסגרת המדעית, עשה תואר שלישי בכימיה וחי במסגרת שבו לימוד אותו והשרישו לו את האמונה שאבולוציה, כך נוצר העולם, הוא מדבר על כך שהנוצרים היו אלו שהתנגדו למדע ושחכמי מעולם לא התנגדו לו, יש הרבה דעות של חכמי ששוות לשל מדענים, אך כפי שאמרת, אובייקטיבים, הוא הכי אובייקטיבי שיש כי הוא היה חילוני שחי במסגרת החילונית ובעקבות המדע שלא סותר בשום אופן את הגישה של הדת היהודית, הוא חשב על בריאת העולם והבין שלא ייתכן שזה יקרה במקרה, הוא העלה בסרט גם משהו עם פרופסורים בגרמניה שחקרו את הנושא של חידת היקום, איך הוא נוצר ושהיה אחד שהוא הכיר שהיה סטודנט מוכשר ויצא נגד אותם דעות של המדענים מגרמניה, אך הוא הבין שאין לו מי שילחם איתו ולכן נטש, אחרת הוא לא יוכל להמשיך במסע הלימודים שלו, המדע מלא בשחיתות שלא האמנתי שקיימת, והיא, היא זו שיוצרת את האתאיזם, לא מאמין? תראה את הסרטוון במלואו ואז תחזור לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שניה, אם מסוימת, באה לעולם בכמה צורות, פעם כאדם א', פעם כאדם ב', ופעם ככיסא מאיקאה...באחרית הימים? באיזה צורה תחזור הנפש לגוף?(למרות הטענה הדתית שלאף יצור חי חוץ מלבני אדם אין נשמה)

אתה הוא זה שעשה את ההשוואה, מכל הטיעונים שלך לגבי אמונה באלוהים, הטיעון של "אתה טיפש, אני חכם לכן אתה צריך להאמין באלוהים" הוא הילדותי והבאנלי מכולם(ואלימות, גם אם היא מילולית, היא מפלטם האחרון של חסרי היכולת)

ח"ו לא קראתי לך טיפש, אמרתי שאין לך מספיק ידע בתחום הדת בשביל להגיד אם אתה מאמין או לא.

טעיתי כשאמרתי שיש נשמה לכל דבר, לאדם יש נשמה, לבהמה יש נפש, וכנ"ל לצמח ולדומם.

אנחנו כעת בשנת 5765 לבריאת העולם, בשנת 6000 העולם כולו הופך רוחני ומסיר מעליו את קליפת החומר, כשיבוא משיח באחרית הימים(וזה חייב להיות לפני שנת 6000, משמע שנשארו לנו 235 שנה שבמהלכם ולא בסופם יבוא משיח, אם כבר אז אני אומר לך שאנחנו דור המשיח לפי כל סימני חז"ל שתואמים בדיוק לדור שלנו), כשיבוא משיח והעולם כולו יהפוך להרמוניה מושלמת שהמטרה לא תהיה להסתלבט, אלא לעבוד את השם בשקט מוחלט, ללא הפרעות כאלה ואחרות על מנת להיות זכאים לחיי עולם הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק שהשואה באמת התרחשה...

ואיזה תבוסה בדיוק?

לא ניצחנו בכל המלחמות?

וזה בזכות הלוחמים האמיצים, ולא בזכות אלה שישבו בישיבה והתפללו.

תגיד יש לך בכלל ניצולי שואה במשפחה?

לא ב"ה השואה לא הגיעה למשפחה שלי.

ומה לגבי מלחמת יום הכיפורים? אף אחד לא היה מוכן, כולם היו בבתי הכנסיות ויצאנו בזול מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...