אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

אמממ sorry guys, אבל איינשטיין היה מעין מסורתי.

הוא לא האמין בדיוק באלוהים... אבל הוא האמין שקיים כוח עליון אשר יצר את כל חוקי הפיסיקה.

חלק קוראים לזה כוח עליון (כדי לא לצאת טיפשים) וחלק קוראים לזה אלוהים. מבחינתי זה אותו דבר.

עכשיו, לגבי האלוהים.

לא ניתן להוכיח שהוא קיים ולא ניתן להוכיח שאינו קיים.

אבל הסבירות היא שהוא אינו קיים, כיון שאין אפשרות שהינו קיים מבלי להשאיר סימני אנרגיה/חומר כלשהם.

יש את ה'גאונים' ששואלים, אם הוא קיים אז איך אני לא רואה אותו?!

מסביב לגוף של כל אדם יש הילה שאותה ניתן לראות רק ע"י מכשיר מיוחד, וערכו ניסוי שבו נתנו למספר בנות לקרוא ספר טלפונים ומיד הן החליפו לספר תהילים וההילה קפצה לצבע סגול שהוא הכי גבוה במעלה(חוץ מלבן, לא קיים בימינו בגלל הרמה הרוחנית הירודה).

בכל גוף שקיים יש חלקיקים שנעים באופן מתמיד, אם הם יפסיקו לנוע אז העולם לא יתקיים.

יש עוד אינספור דוגמאות שאנחנו לא יכולים לראות ב'עין בלתי מזויינת' ולקלוט בכלל, מי בכלל חשב בעבר שמעבר לרקיע שלנו יש מים, מישהו האמין לזה?!

לא, אבל היום חושבים שגילו את אמריקה, למה לא פותחים תנ"ך ורואים ששם כתוב "ה' הבדיל בין המים אשר מתחת לרקיע בארץ ובין המים שמעל לרקיע".

אנשים חושבים שהם ימצאו את האושר במקומות כמו תאילנד והודו, מקומות שלהם הם קוראים 'גן עדן' כביכול, הם רק רוצים את הפאנן שלהם והסתלבט הקבוע,

הגראס ביד והאיש מרגיש מכובד, הולכים ללמוד את 'חוכמת המזרח' "וואו, הדיקור הסיני הזה מדהים, הרפואה עם הצמחי מרפא, פשוט ניסי ממש..."

אבל הם לא טורחים לבדוק שהכל שם זה עבודת אלילים ופסילים, ושכל הנקודות שבהם משתמשים לדיקור הסיני שוות "במקרה" לאותן המקומות בהן מניחים תפילין,

כמובן שהם עסוקים בהכחשה עצמית כשהם מגלים זאת, "למה שאני יאמין?! זה צירוף מקרים..."

אבל כשמגלים דבר, ועוד דבר, ועוד דבר, ועוד דבר אז כבר אין מנוס מהאמת, לאדם ניתנה הבחירה להאמין או לא, לקיים את המצוות או לא, חלק בחרו לעמול בתורה וחלק לחיות חיי הוללות, מי צודק? נחייה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סולריס אתה כל כך טיפש שזה מדהים אותי כל פעם מחדש שאתה עוד פה ולא קיבלת באן לשנה, תפסיק עם הדעות הקיצוניות המרובעות שלך אתה רק מוריד את הרמה.

ד"א ל airborn-i הסברת יפה מאוד את עמדתך.

יש לי שאלה אחת לא יודע אם אתה יכל לענות לי אולי זה עניין מורכב מדי בשביל ה"מאמין הפשוט" (לא נביא או משהו כזה).

התורה מסבירה למה אלוהים קיים? הבנתי למה בני האדם קיימים לפי התורה, אבל אין איזה הסבר ללמה אלוהים קיים? כי אני לא מבין מה הוא עושה, בכלליות, למה הוא צריך אנשים? למה הוא צריך יהודים? מה הוא עושה משחק באנשים לכיף?

למשל ב B&W הינו צריכים את האנשים בשביל לקבל כוח ממזבח ותפילות ( :)) זה נכון גם לגבי התורה היהודית? יש לאלוהים רווח מהאמונה של האנשים?

זאת השאלה הכי בסיסית אם חושבים על זה אבל אף פעם לא שמעתי איך הדת מסבירה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבת על זה שחוץ מאיתנו, יהודים, שמונים 13 מליון פחות או יותר בעולם,

יש עוד את שאר 6 המיליארד?

והרוב המכריע מאמין! ויש עשרות סוגים שונים של אמונות!

כשכל אחד משוכנע ב1000 אחוז שהוא המובחר ע"י האל הספיציפי שלו,

שזה מוכח, שזה מובן מאליו?

אני גדלתי במשפחה אתאיסטית, למרות זאת אני לא שוללת אמונה.

ואחרי שדיברתי עם אנשים, קראתי על כך,

פשוט אי אפשר שלא להגיע למסקנה שזאת תופעה פסיכולוגית טבעית שניתנת לאדם...

רק שכאשר הגיע עידן הטכנולוגיה אנשים התחילו לחשוב בצורה שונה מהאנסטינקטים שלהם (חלקם לפחות).

ובאמת....ככה הרבה יותר פשוט לעבוד טראגדיה למשל...אתה אומר לעצמך: ה' ברא, ה' לקח...

וישר יותר קל על הלב...

או אם עשית טעות: ככה ה' רצה שיקרה...

זה תמיד נוח כשהאחריות , לפחות חלק ממנה, על מישהו אחר...

overload, מה לא ידעת? ה' כרגע שקוע במשחק סימס מרתק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את ה'גאונים' ששואלים, אם הוא קיים אז איך אני לא רואה אותו?!

מסביב לגוף של כל אדם יש הילה שאותה ניתן לראות רק ע"י מכשיר מיוחד, וערכו ניסוי שבו נתנו למספר בנות לקרוא ספר טלפונים ומיד הן החליפו לספר תהילים וההילה קפצה לצבע סגול שהוא הכי גבוה במעלה(חוץ מלבן, לא קיים בימינו בגלל הרמה הרוחנית הירודה).

בכל גוף שקיים יש חלקיקים שנעים באופן מתמיד, אם הם יפסיקו לנוע אז העולם לא יתקיים.

יש עוד אינספור דוגמאות שאנחנו לא יכולים לראות ב'עין בלתי מזויינת' ולקלוט בכלל, מי בכלל חשב בעבר שמעבר לרקיע שלנו יש מים, מישהו האמין לזה?!

לא, אבל היום חושבים שגילו את אמריקה, למה לא פותחים תנ"ך ורואים ששם כתוב "ה' הבדיל בין המים אשר מתחת לרקיע בארץ ובין המים שמעל לרקיע".

אנשים חושבים שהם ימצאו את האושר במקומות כמו תאילנד והודו, מקומות שלהם הם קוראים 'גן עדן' כביכול, הם רק רוצים את הפאנן שלהם והסתלבט הקבוע,

הגראס ביד והאיש מרגיש מכובד, הולכים ללמוד את 'חוכמת המזרח' "וואו, הדיקור הסיני הזה מדהים, הרפואה עם הצמחי מרפא, פשוט ניסי ממש..."

אבל הם לא טורחים לבדוק שהכל שם זה עבודת אלילים ופסילים, ושכל הנקודות שבהם משתמשים לדיקור הסיני שוות "במקרה" לאותן המקומות בהן מניחים תפילין,

כמובן שהם עסוקים בהכחשה עצמית כשהם מגלים זאת, "למה שאני יאמין?! זה צירוף מקרים..."

אבל כשמגלים דבר, ועוד דבר, ועוד דבר, ועוד דבר אז כבר אין מנוס מהאמת, לאדם ניתנה הבחירה להאמין או לא, לקיים את המצוות או לא, חלק בחרו לעמול בתורה וחלק לחיות חיי הוללות, מי צודק? נחייה ונראה.

תאמת אני ממש בהלם מההודעה הזאת אני לא מאמין איך הצלחת להבין את זה שידעו שאמריקה קיימת ממשפט כל כך דפוק כמו "ה' הבדיל בין המים אשר מתחת לרקיע בארץ ובין המים שמעל לרקיע"....

ומה הקטע של המשפט הזה?

מי בכלל חשב בעבר שמעבר לרקיע שלנו יש מים, מישהו האמין לזה?!

לא

אתה יודע שאין מים מעל השמיים נכון? פעם האמינו שיש מים מעל השמיים היום יודעים שאין...

סולריס אתה כל כך טיפש שזה מדהים אותי כל פעם מחדש שאתה עוד פה ולא קיבלת באן לשנה, תפסיק עם הדעות הקיצוניות המרובעות שלך אתה רק מוריד את הרמה.

ד"א ל airborn-i הסברת יפה מאוד את עמדתך.

יש לי שאלה אחת לא יודע אם אתה יכל לענות לי אולי זה עניין מורכב מדי בשביל ה"מאמין הפשוט" (לא נביא או משהו כזה).

התורה מסבירה למה אלוהים קיים? הבנתי למה בני האדם קיימים לפי התורה, אבל אין איזה הסבר ללמה אלוהים קיים? כי אני לא מבין מה הוא עושה, בכלליות, למה הוא צריך אנשים? למה הוא צריך יהודים? מה הוא עושה משחק באנשים לכיף?

למשל ב B&W הינו צריכים את האנשים בשביל לקבל כוח ממזבח ותפילות ( :)) זה נכון גם לגבי התורה היהודית? יש לאלוהים רווח מהאמונה של האנשים?

למה הוא צריך אנשים? פשוט מאוד זה משחק סימס ענקי

עריכה:

ככה לוקחים לי את הבדיחה? הרסת לי בגלל שאת כתבת את זה קודם... זה מעצבן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א ל  airborn-i הסברת יפה מאוד את עמדתך.

אני אענה על תשובתך בהסתייגות גדולה מאוד, כי בדברים האלה ועוד הרבה דברים שקשורים לסודות האלוקים יתברך נמצאים בתורת הסוד שהיא האמת האלוקית היחידה שבאה כתוצאה מכל ענפי התורה המרובים:מקרא, משנה, גמרא, הלכות, אגדות, דיקדוקי תורה, דיקדוקי סופרים, קלים וחמורים, גזרות שוות, תקופות, גימטריות, שיחת מלאכי השרת, שיחת שדים, שיחת דקלים, משלות כובסין, משלות שועלין, מעשה מרכבה, הוויות אביי ורבא ועוד אינסוף דברים...לתורה אין סוף...אבל הזוהר הוא סודות העולם שלנו שהוא עולם רוחני שעטוף בחומר וכל שאר העולמות הרוחניים.

נאמר שאלוקים ברא את האדם כדי להיטיב לו, שיהיה לו טוב, האדם כידוע חטא ואז הכל התגלגל והכל הפך למבחן אמונה אחד גדול.

עכשיו לפני שנברא העולם היה מצב של תוהו ובוהו, ואז החליט אלוקים לברוא עולמות ולכן הוא צימצם מעצמו (מלוא כל הארץ כבודו, נמצא בכל מקום) וברא אותנו ועוד בריות עליונות, אבל לצד כל זאת צריך להבין, אלוקים לא זקוק לנו, הוא אבא שלנו אבל אינו תלוי בשום מסגרת, אין אצלו עבר הווה עתיד, אין אצלו תחושות של בנאדם כגון:

כעס, שמחה, עצבות וכו', זה נכתב בתורה אומנם אך הכל משל, כמובן שהוא ישמח אם אנחנו נפנה אליו, אך זה לא בגלל שזה עושה לו טוב ח"ו, זה בשביל שהוא יוכל לעזור לנו וזה רק אם נפנה אליו בכל עת ונשכיל ללכת בתורתו.

זה ממש, אבל ממש בקצרה וכפי שאמרתי, קח את הכל בהסתייגות ובצמצום גדול מאוד כי זה ממש הפשט, אני בסה"כ בן 16 ואין לי אפילו טיפה בים של התורה הנצחית,

כפי שאמרתי, אם תרצה לגלות את הסודות זה בקבלה אבל זה מסוכן לפנות לשם ללא המגן של תורת הפשט, רמז ודרש(התורה מחולקת לפרד"ס= פשט, רמז, דרש, סוד)

וחוצמזה נאמר "תמים תהיה עם השם אלוקייך" תמים כמו אברהם אבינו שהאמין באלוקים למרות כל השאר שהיו עובדי אלילים ורצו להורגו, הוא היה מוכן להקריב את הבן שלו בשביל אלוקים, אתה צריך להבין שבעבר זה לא כמו היום, בעבר מ-12 השבטים והלאה בני היו כלכך מסורים לבורא עולם בתחילה(עד שהתחילו עם העגל ומשם התגלגלו העניינים) ואחד לשני עד כדי כך שהיו מוכנים למות על קידוש השם ולמות כדי שהשני יחייה, היום זה הפוך, האחד ירצח את השני בשביל להרוויח עוד כמה עשרות אלפי דולרים ואת זה אלוקים לא אוהב, הוא חופץ בצדק ומשפט, באמת האבסולוטית, בשלום בין אדם לאדם ובין אדם לבורא כדי לתת לנו את שכרנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

In a 1926 letter to Max Born, Einstein made a remark that is now famous:

Quantum mechanics is certainly imposing. But an inner voice tells me it is not yet the real thing. The theory says a lot, but does not really bring us any closer to the secret of the Old One. I, at any rate, am convinced that He does not throw dice.

To this, Niels Bohr, who sparred with Einstein on quantum theory retorted, "Stop telling God what He must do!"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מה שקרה זה שמצד אחד הוא היה אדם מאמין אבל מצד שני תאוריית הקואנטום שלו סתרה את קיומו של אל , חוץ מזה הוא הצהיר בעברו שאם יש דת שמתאימה לתאוריה שלו זה הבודהיזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבת על זה שחוץ מאיתנו, יהודים, שמונים 13 מליון פחות או יותר בעולם,

יש עוד את שאר 6 המיליארד?

והרוב המכריע מאמין! ויש עשרות סוגים שונים של אמונות!

כשכל אחד משוכנע ב1000 אחוז שהוא המובחר ע"י האל הספיציפי שלו,

שזה מוכח, שזה מובן מאליו?

אני גדלתי במשפחה אתאיסטית, למרות זאת אני לא שוללת אמונה.

ואחרי שדיברתי עם אנשים, קראתי על כך,

פשוט אי אפשר שלא להגיע למסקנה שזאת תופעה פסיכולוגית טבעית שניתנת לאדם...

רק שכאשר הגיע עידן הטכנולוגיה אנשים התחילו לחשוב בצורה שונה מהאנסטינקטים שלהם (חלקם לפחות).

ובאמת....ככה הרבה יותר פשוט לעבוד טראגדיה למשל...אתה אומר לעצמך: ה' ברא, ה' לקח...

וישר יותר קל על הלב...

או אם עשית טעות: ככה ה' רצה שיקרה...

זה תמיד נוח כשהאחריות , לפחות חלק ממנה, על מישהו אחר...

אני מכבד את עמדתך שנובעת מחוסר ידע משווע, אז תכבדי את עמדתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת אני ממש בהלם מההודעה הזאת אני לא מאמין איך הצלחת להבין את זה שידעו שאמריקה קיימת ממשפט כל כך דפוק כמו "ה' הבדיל בין המים אשר מתחת לרקיע בארץ ובין המים שמעל לרקיע"....

יש מים מעל לרקיע, מדענים חקרו ומצאו מים במצב צבירה מוצק בכוכבים מסויימים בכמויות שמכפילות את הכמויות שיש בכדוה"א, המים שיש בכדוה"א זה אפילו לא טיפה בים לעומת המים שיש מעל לרקיע שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

deddy ברקיע הוא התכוון למה שהעין רואה.. ולי לא משנה מה יגידו אני תמיד אתעב את אלוהים ואת אלו שמאמינים בו כי הם פשוט אנשים חלשים שלא יכולים להתמודד עם הבעיות של עצמם וצריכים לבכות למישהו ולהאדיר אותו אם משהו נפלא קרה..

אני אישית בחיים לא אאמין באלוהים כי לדעתי אפילו אם הוא קיים הוא הדבר הכי חולני שיש...

איזה מן אלוהים הורג ילדים בני2-3 בפיגוע אוטובוס ?! תמיד הדתיים אומרים שה' ייקח אותך כי אתה ביצעת חטא.. אבל מה עשו ילדים בני 2 ? החטא שלהם היה להברא לעולם המסריח הזה שיצר האלוהים הבדיוני שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

deddy ברקיע הוא התכוון למה שהעין רואה.. ולי לא משנה מה יגידו אני תמיד אתעב את אלוהים ואת אלו שמאמינים בו כי הם פשוט אנשים חלשים שלא יכולים להתמודד עם הבעיות של עצמם וצריכים לבכות למישהו ולהעדיר אותו אם משהו נפלא קרה..

אני אישית בחיים לא אאמין באלוהים כי לדעתי אפילו אם הוא קיים הוא הדבר הכי חולני שיש...

איזה מן אלוהים הורג ילדים בני2-3 בפיגוע אוטובוס ?! תמיד הדתיים אומרים שה' ייקח אותך כי אתה ביצעת חטא.. אבל מה עשו ילדים בני 2 ? החטא שלהם היה להברא לעולם המסריח הזה שיצר האלוהים הבדיוני שלך

מי אנחנו בכלל שנבין חשבונות שמיים?! אנחנו באים מטיפת זרע סרוחה והולכים למקום, רימה ותולעה, אבל הנשמה היא נצחית אצל היהודים שזכאים לכך.

למה ילד בן 3 מת? אני אתן לך דוגמא לאפשרות הסתברותית, ייתכן שהנשמה של אותו ילד השלימה הרבה מתיקונה בגלגול הקודם, אך נשאר לה עוד קצת, לכן היא חזרה לעולם שלנו השפל עד מאוד כדי לסיים את התיקון שלה, אתה צריך להבין שהגוף שלנו זה פשוט פחם, בא מעפר ולשם יחזור, הנשמה בא מלמעלה ולשם תחזור, בשביל מה צריך אותו ילד מסכן להישאר בעולם המתועב הזה שמלא בהבלים ושקרים שמסיתים אותו לדרכים רעות כל עוד יהוא יכול לקבל מנוחת עולמים בשמיים?!

זאת דוגמא לאפשרות, אם אתה לא מאמין בגלגול נשמות ובהישארות הנפש אז יש לך בעיה, תחקור את הנושא ותמצא תשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכבד את עמדתך שנובעת מחוסר ידע משווע, אז תכבדי את עמדתי.

אתה לא יכל להגיד שזה חוסר ידע.

היא לא מאמינה באלוהים אתה כן, אף אחד מכם לא צודק יותר או פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סולריס, אנשים היו מנסים להסביר לך המון דברים בנוגע לאמונה ולאלוהים, אבל אתה פשוט חתיכת אידיוט שחושב שהוא יודע הכל, אז הם (ובעיקר אני) לא ייטרחו בכלל.

העובדה שאתה שונא שינאה כל כך עמוקה דבר שאתה לא מכיר ולא יודע עליו כלום, היא מצחיקה עד כדי זילזול.

המשך דיון נעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכל להגיד שזה חוסר ידע.

היא לא מאמינה באלוהים אתה כן, אף אחד מכם לא צודק יותר או פחות.

היא לא יודעת מספיק בשביל להחליט אם היא מאמינה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מים מעל לרקיע, מדענים חקרו ומצאו מים במצב צבירה מוצק בכוכבים מסויימים בכמויות שמכפילות את הכמויות שיש בכדוה"א, המים שיש בכדוה"א זה אפילו לא טיפה בים לעומת המים שיש מעל לרקיע שלנו.

נו באמת... זה המים שלך? קרח בכוכבים אחרים? כשאמרו בפסוק מים בעל הרקיע התכוונו מן הסתם למים מעל הרקיע.. לא למים בכוכבים אחרים...

deddy ברקיע הוא התכוון למה שהעין רואה.. ולי לא משנה מה יגידו אני תמיד אתעב את אלוהים ואת אלו שמאמינים בו כי הם פשוט אנשים חלשים שלא יכולים להתמודד עם הבעיות של עצמם וצריכים לבכות למישהו ולהעדיר אותו אם משהו נפלא קרה..

צודק לגמרי

ודרך אגב אם במקרה אלוהים קיים אנחנו צריכים להילחם בו לא לאהוב אותו ולא להעריץ אותו... אם הוא קיים הוא דבר מרושע שדינו מוות

טוב נמאס לי על תגיבו שנייה אחת! כל הזמן אני רואה את החרא הזה...

שים לב - בזמן שהגבת הנושא התעדכן

עריכה:

היא לא יודעת מספיק בשביל להחליט אם היא מאמינה או לא.

אפשר לדעת מי נתן לך את הזכות להחליט מי יודע מספיק ומי לא? אולי אתה זה שלא יודע מספיק? אף אחד כאן לא יודע הכל תתפלא גם אתה לא יודע את הכל... כל אחד יודע חלק... חלק יודעים יותר על התנך וחלק יודעים יותר על המדע... מי אתה שתחליט שמי שיודע יותר על המדע הוא לא יודע מספיק?

בנתיים לכל טענה שאי פעם שמעתי ממחבת כזה או אחר היתה תשובה מדעית מאוד פשוטה... אתה מוזמן לאתגר אותנו ולמצוא טענה שאין לה תשובה (ומאוד יכול להיות שקיים כזה ולא זה לא מוכיח שהמדע לא נכון אלה בגלל שהמדע בניגוד לדת לא טוען שהוא יודע הכל וגלל זה חוקרים וכל יום יודעים קצת יותר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...