יצירת מחיצה עבור לינוקס - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירת מחיצה עבור לינוקס

borg

Recommended Posts

הפנתי אותך ללינק של GENTOO בפוסט הזה או אחר, קראת אותו ? מוסבר שם הכל..

בזמן ההתקנה אתה יכול להגדיר / לפרמט הכל.....

שים 1GB SWAP ותפסיק להתלבט :)

אני משתמש ב GENTOO, לא זוכר כמה היא לקחה בבסיס, אבל עכשיו היא 15GB (יש לי שם הרבה דברים :) )..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את ה-Tutorial של Gentoo בקישור שהבאת לי בעיון רב, אבל הוא לא ממש ענה לי על כל השאלות.

טוב, אני אגדיר את ה-Swap Partition לגודל של 1024MB, כך שישארו לי 7GB ל-Root Partition.

האם יש אפשרות להתקין תוכנות גם על המחיצה של ה-FAT32, או רק על המחיצה של לינוקס?

Gentoo תופס לך 15GB? מדובר רק בתוכנות או גם במסמכים, סרטונים, שירים, משחקים וקבצים אחרים?

קבצי Data אני יכול לשמור במחיצה של FAT32, נכון?

כמה CDs תופסת ההתקנה של Gentoo?

מה לגבי השאלות האחרות שהעלאתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IceBreak,

תודה רבה על העזרה שלך!

עדיין לא התקנתי לינוקס. זאת הפעם הראשונה שאני מתקין לינוקס. התקנתי גרסאות שונות של Windows פעמים רבות, אבל מאחר ומחיצות של לינוקס משתמשות בפורמט שונה מזה של Windows, ואני לא יודע איך נראית התקנה של לינוקס ומה אני אמור לעשות במהלך ההתקנה, אני רוצה לדעת כמה שיותר פרטים על מחיצות והתקנה של לינוקס, כדי שאני אוכל לבצע את ההתקנה בצורה חלקה בלי ניסוי וטעייה, הרי במהלך ההתקנה של לינוקס לא תהיה לי אפשרות לשאול שאלות.

Windows 2000 Professional תופס לי בדיסק הקשיח פחות מ-6GB ביחד עם כל התוכנות שהתקנתי (מדובר בהרבה תוכנות). אין לי מושג למה לצפות מהתקנה מלאה של לינוקס. ידוע לי ש-KNOPPIX מכיל תוכנות בנפח של 2GB ב-CD בגודל של 700MB. אני לא יודע כמה מקום אמור לתפוס בדיסק הקשיח לינוקס שמגיע ב- בנפח של 4GB.

לדבריך, Gentoo תופס לך 15GB בדיסק הקשיח. רציתי לדעת כמה מקום תופס Gentoo ב-CD\DVD וכמה מקום תופסת התקנה מלאה שלו על הדיסק הקשיח. לכן, שאלתי האם כל ה-15GB הן תוכנות של מערכת ההפעלה או גם Data, לצורך השוואה.

יש לי בדיסק הקשיח 7GB שמיועדים ל-Root Partition ועוד 1GB שמיועד ל-Swap Partition, והייתי רוצה לדעת האם זה יספיק להתקנה מלאה של כבד.

הזכרת שלינוקס משתמש בתקיות VAR ו-HOME, ושיש אנשים ששמים אותן במחיצות נפרדות. אני מעדיף שלא להשתמש בריבוי מחיצות (אני מעדיף מחיצות גדולות, מלבד המחיצה של מערכת ההפעלה שהיא קטנה יחסית), אבל אני מעוניין לדעת מהן התקיות האלה.

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות שהעלאתי בתגובה הזאת ובתגובות שלמעלה.

בנוסף לכך, אני מעוניין גם לקרוא מדריכים ללינוקס שמיועדים ל-Newbies. אתה מכיר מדריכים טובים ללינוקס שכתובים בשפה פשוטה (בעברית או באנגלית) שכוללים מסך והסברים מפורטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקין על 7GB מקסימום אחרי זה תעשה עוד מחיצה.. נראה לי שזה אמור להספיק...

ה HOME/VAR הם תיקיות שמכילות קבצים של המשתמשים השונים במערכת ושל מידע שונה של התכנות (יש עוד כמו BIN, ETC, אתה תראה כבר).

ההתקנה היא לא כזה תהליך מסובך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לא ענית לי על כל השאלות שלי, אבל תודה בכל אופן.

אני אתקין לינוקס על המחיצה של 7GB בתקווה שזה יספיק. ליצור מחיצה נוספת עבור לינוקס מאוחר יותר, זה לא ממש רעיון טוב מבחינתי, מכיוון שאני מעדיף שלינוקס תהיה על מחיצה אחת (אני לא אוהב ריבוי מחיצות) קטנה במידת האפשר, כדי לא לפגוע במקום של Data (לינוקס יכול לכתוב על מחיצות של FAT32, אבל Windows 2000 לא יכול לכתוב על מחיצות ל לינוקס, אלא רק לקרוא אותן באמצעות תוסף).

בכל מקרה, אני לא אתקין לינוקס עכשיו, מכיוון שלא סיימתי עדיין להוריד אותו מהאינטרנט (אני מוריד גירסת מ-eMule). אני אשאל שאלות נוספות, במידה והן יצוצו. בינתיים, אשמח לקבל מדריכים טובים ללינוקס, ומידע רב ככל האפשר לגבי מה שאני אמור לדעת בנוגע להתקנה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...