יצירת מחיצה עבור לינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירת מחיצה עבור לינוקס

borg

Recommended Posts

מה ההבדל בין הפורמטים השונים של מחיצות של לינוקס (Linux Ext2, Ext3, ReiserFP, Swap)?

האם ניתן להתקין לינוקס רק על מחיצה ייעודית ללינוקס ש- לא יכול לקרוא, או שניתן להתקין גם על מחיצות שמפורמטות ב-FAT32 ו-NTFS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקין לינקוס על מחיצה כזו ע"י קובץ בגודל המחיצה.. הדבר לא מומלץ (לא תוכל לקרוא את התוכן מ WINDOWS גם ככה)...

בגדול SWAP זה מחיצה מיוחדת בשביל SWAP SPACE (כמו שב WINDOWS יש PAGE FILE, פה זה מחיצה שלמה נפרדת).. אני לרוב שם על פי 2 מהזיכרון האמיתי. לגבי השאר, זה כבר אתה יכול לבחור על מה להריץ את המערכת, כאשר הפופלרי ביותר הם ה EXT3 ו REISERFS. אני אישית משתמש ב REISERFS, אם כי ה EXT3 לא רע גם כן (יותר וותיק בשטח).

אפשר לראות קבצים של ב WINDOWS ע"י תוסף שקורא EXT3 ל TOTAL COMMANDER.

ב אפשר לראות ולכתוב למחיצוב FAT32, ולראות מחיצות NTFS בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקין לינקוס על מחיצה כזו ע"י קובץ בגודל המחיצה.. הדבר לא מומלץ (לא תוכל לקרוא את התוכן מ WINDOWS גם ככה)...

על איזו מחיצה אתה מדבר במשפט הנ"ל?

בגדול SWAP זה מחיצה מיוחדת בשביל SWAP SPACE (כמו שב WINDOWS יש PAGE FILE, פה זה מחיצה שלמה נפרדת.

אני חייב ליצור מחיצה שלמה במיוחד עבור Page File?

יש אולי אפשרות ליצור מחיצה וירטואלית קטנה על מחיצה גדולה של FAT32 או ReiserFP, באופן זמני כאשר לינוקס עולה, ותבוטל בכיבוי של לינוקס?

אפשר לראות קבצים של ב WINDOWS ע"י תוסף שקורא EXT3 ל TOTAL COMMANDER.

התוסף הזה קורא גם מחיצות של ReiserFP או רק מחיצות של Linux Ext2 ו/או מחיצות של Linux Ext3?

מאיפה אפשר להוריד את התוסף הזה?

ב LINUX אפשר לראות ולכתוב למחיצות FAT32, ולראות מחיצות NTFS בלבד.

אם אני רוצה ליצור בלינוקס קבצים הגדולים מ-4GB, אז באיזה פורמט של מחיצה אני צריך להשתמש?

אם הבנתי נכון, אז ניתן להתקין לינוקס על מחיצה של FAT32 ע"י יצירת קובץ גדול (בגודל המחיצה או יותר קטן) שבו תתקיים מחיצה וירטואלית. אם כך, אז זה לא יעיל במיוחד, מאחר וב-FAT32 לא ניתן ליצור קבצים גדולים מ-4GB.

ניתן להתקין לינוקס על מחיצות של Linux Ext3 ,Linux Ext2 ו-Linux ReiserFP, כאשר Linux ReiserFP זהו הפורמט החדש והמועדף יותר, נכון?

מהם בדיוק ההבדלים בין שלושת הפורמטים הנ"ל, מבחינת גודל קבצים מקסימלי, גודל Clusters של קבצים, מהירות, , וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזו מחיצה אתה מדבר במשפט הנ"ל?

נראה לי יש גרסא שנותנת להתקין על FAT32, אבל זו הפצה פרימטיבית ולא מומלצת (ובכלל לא כדאי לעשות זאת מהרבה סיבות).

אני חייב ליצור מחיצה שלמה במיוחד עבור Page File?

יש אולי אפשרות ליצור מחיצה וירטואלית קטנה על מחיצה גדולה של FAT32 או ReiserFP, באופן זמני כאשר לינוקס עולה, ותבוטל בכיבוי של לינוקס?

נראה לי שאפשרי, אך לא ניסיתי זאת (זה לא מומלץ, מה הבעיה בעוד מחיצה, אם אתה רוצה לעשות את זה כבר על המחיצה של ה לינוקס?)

התוסף הזה קורא גם מחיצות של ReiserFP או רק מחיצות של Ext2 ו/או מחיצות של Ext3?

מאיפה אפשר להוריד את התוסף הזה?

חפש בגוגל EXT3 TOTAL COMMANDER, למיטב זכרוני הוא יכול לקרוא את כל שלושת הסוגים הנ"ל.

אם אני רוצה ליצור בלינוקס קבצים הגדולים מ-4GB, אז באיזה פורמט של מחיצה אני צריך להשתמש?

אם הבנתי נכון, אז ניתן להתקין לינוקס על מחיצה של FAT32 ע"י יצירת קובץ גדול (בגודל המחיצה או יותר קטן) שבו תתקיים מחיצה וירטואלית. אם כך, אז זה לא יעיל במיוחד, מאחר וב-FAT32 לא ניתן ליצור קבצים גדולים מ-4GB.

כנראה.

ניתן להתקין לינוקס על מחיצות של Linux Ext3 ,Linux Ext2 ו-Linux ReiserFP, כאשר Linux ReiserFP זהו הפורמט החדש והמועדף יותר, נכון?

מהם בדיוק ההבדלים בין שלושת הפורמטים הנ"ל, מבחינת גודל קבצים מקסימלי, גודל Clusters של קבצים, מהירות, , וכו'...

REISERFS, הוא הכי חדש, ומכיל הכי הרבה דברים (אך לכן נחשב לפחות פז"ם מה EXT2/3).

ה EXT3 הוא EXT2 עם יכולות שמירת מצב ה FS בזמן אמת (לא מצריך בדיקת דיסק כאשר עושים RESET לא טוב).

אתה מוזמן לחפש בגוגל מידע לגבי ההבדלים, בפועל מבחינת גודל CLUSTERS לכולם אין מגבלה (למרות שאני משתמש ב DEFAULT בזמן ה BOOT). לגבי שאר הדברים נראה לי ש REISERFS יותר טוב (חוץ מאמינות, למרות ששוב, לי לא היו בעיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכתבה שהבאת לי http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=4 מומלץ לחלק את הדיסק הקשיח לשלוש מחיצות:

ext2 - 32MB - Boot Partition

swap - 512MB - Swap Partition

ext3 - Rest of the disk - Root Partition

מה זה Boot Partition?

את מערכת ההפעלה מתקינים ב-Root Partition?

האם כל שלושת הפורמטים תומכים בקבצים גדולים מ-4GB?

האם מחיצה של ReiserFP בגודל של 8GB מספיקה עבור התקנה של מערכת ההפעלה ותוכנות, כאשר ה-Data (קבצים, מסמכים, תמונות, מוסיקה, , וכו'...) יישמרו במחיצה גדולה של FAT32?

האם יש דרך ליצור בלינוקס קבצים גדולים מ-4GB, ולקרוא אותם ב-Win2K שמותקן על אותו המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא חייבים BOOT PARTITION, בתכלס זה מחיצה שמכילה את ה KERNEL ודברים נוספים, ב GENTOO הם מפצלים את זה למחיצה אחרת בשביל נושאי בטיחות נגד טמטום משתמש.

2. כן

3. נראה לי בגדול שכן.

4. שאלה טובה... אולי עם ה TOTAL COMMANDER הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הריבוי מחיצות לא כ"כ נוח.

נראה לי שרצוי להתקין לינוקס על מחיצה בפורמט של ReiserFP בגודל של 8GB, את ה-Swap על מחיצה של 1GB (אם אפשר אז על מחיצה וירטואלית ב-Root Partition), ואת ה-Data על מחיצה נוספת בפורמט של ReiserFP שמשתרעת על פני כל שאר הדיסק הקשיח, אלא אם כן מישהו יגיד לי אחרת.

אתה בטוח שללינוקס אין שום אפשרות לכתוב למחיצה של NTFS? אולי באמצעות איזשהו תוסף?

זה יהיה הרבה יותר פשוט אם המחיצה הגדולה של ה-Data תהיה בפורמט של NTFS ולא ReiserFP, כך שהיא תהיה משותפת ל- ול-. זה קצת בזבזני ליצור מחיצת Data גדולה רק עבור לינוקס, מבלי ש- יוכל לכתוב עליה. לפי מה שהבנתי, התוסף של Total Commander מאפשר ל- לקרוא מחיצות בפורמט של Linux ReiserFP, אבל לא לכתוב עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תעשה שהמחיצת DATA תהיה FAT32 , זה הכי פרקטי.. יש אפשרות להפעיל NTFS בצורת אמולצייה של הDRIVERS של WINDOWS.. תחפש CAPTIVE NTFS

נכון, אבל FAT32 לא תומך בקבצים גדולים מ-4GB, ואני צריך שלמערכת ההפעלה תהיה יכולת כזו.

עשיתי חיפוש בגוגל לגבי Captive NTFS, ומצאתי את האתר Captive NTFS - SlackWiki. זה מה שאני צריך כדי להשתמש ב-NTFS בלינוקס, נכון?

לפי מה שהבנתי, בכל פעם שאני יוצא מלינוקס אני צריך לעשות Unmount לכל המחיצות, כדי ש- יזהה אותן. הבנתי נכון? יש אפשרות שלינוקס יבצע Mount ו-Unmount לכל המחיצות באופן אוטומטי?

להפצות החדשות של אין תמיכה טבעית ב-NTFS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להם תמיכה בקריאה בלבד, וזאת בגלל ש MICROSHIT לא מפרסמת מידע לגבי איך כל האלף גרסאות השונות של NTFS עובדות, ולכן כדי לא לקחת סיכון, הם מאפשרים קריאה. אפשרות הכתיבה היא נסיונית ולא מומלצת... ה CAPTIVE הזה לעומת זאת אמור להוסיף ע"י אמולציה של ה MICROSHIT DRIVERS תמיכה מלאה, אבל לא ניסתי...

מן הסתם כשאתה יוצא מ הוא עושה UNMOUNT לכל המחיצות.. אבל שוב, לא ניסתי את ה CAPTIVE הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:MICROSHIT  :lol:

האם יש חשיבות לכך שהמחיצה של ה-swap תהיה לפני או אחרי המחיצה של ה-root?

האם המרה של מחיצת FAT32 ריקה למחיצות root ו-swap מתבצעת באופן מיידי, או שהיא לוקחת זמן?

האם Windows 2000 רואה אתה המחיצות של במצב של Read-Only, או שהן בכלל לא מופיעות ב-Explorer?

במחשב בו מותקן Windows 2000 בדיסק קשיח אחד ו- בדיסק קשיח שני, איך ניתן להגדיר תפריט שיאפשר לבחור ב-Boot?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חשיבות לסדר.

המרה ? אם היא ריקה, תמחוק אותה ותיצור SWAP/EXT2 (המחיקה זה שניה, היצירה עוד כמה).

WINDOWS לא רואה בלי תוסף מחיצות של (אני יודע שיש כאלו שמתלבשים על ה EXPLORER, אבל אם אני זוכר, הם לא הכי יציבים ודי לא מעודכנים).

אפשר להגדיר (דורש חיפוש בגוגל) שהמחיצת תעלה דרך ה NT BOOT MANAGER (זה שעולה בהתחלה ומאפשר לך לבחור מערכות הפעלה שונות, זה דורש הפיכת ה BOOT SECTOR של ה PARTITION לקובץ קטן שיהיה במחיצת C:\ שלך). או כשאתה מתקין את ה יש לו BOOT MANAGER משוכלל משלו בשם GRUB שאפשר להגיד שיאפשר לעשות BOOT גם ל LINUX וגם ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסדר של המחיצות, יש לך העדפה אישית?

מחיצת ה-swap מופיעה בלינוקס ככונן, או שהיא שקופה לחלוטין למשתמש?

איזה גודל מומלץ לתת למחיצת ה-swap? יש לי 512MB וכתבת שמומלץ להגדיר פי 2 מהזיכרון הראשי. האם אני צריך להגדיר 1024MB? Windows 2000 הגדיר 768MB לקובץ Page File .

מה הגודל המומלץ למחיצת ה-root שתכיל את מערכת ההפעלה וכל התוכנות שמגיעות עם גרסת ההפצה, בנוסף למספר תוכנות נוספות? 7GB אמורים להספיק עם מספיק מקום פנוי של 2GB בערך לעבודה עם קבצים (ה-Primary Partition הוא כרגע בגודל של 8GB בפורמט של FAT32)? הלינוקס עצמו שוקל ב- בערך 3GB-4GB.

אפשר למחוק את ה-Primary Partition בלי למחוק את ה-Extended Partition (ב-Extended Partition יש הרבה קבצים)?

ליצור מחיצות swap ו-ext2? אמרת מקודם ש-ReiserFP עדיף, לא?

כאשר המחשב עולה, 2000 עולה ישר. אין לי תפריט של NT Boot Manager. איך אני יוצר תפריט כזה?

לכל הפצה של יש Boot Manager משלו? GRUB מותקן באופן אוטומטי, או שאני צריך להגדיר משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ שם BOOT PARTITION ראשון (אם יש, לא חובה), אחרי זה ROOT אחרי זה SWAP (יש כאלו גם שמחלקים את ה תיקיות של VAR ו HOME למחיצות נפרדות, אני לא אוהב את זה).

ה SWAP זה מחיצה מיוחדת ל PAGE FILE, לא רואים אותה (המערכת הפעלה משתמשת בה באופן שקוף).

לגבי גודל ה SWAP אני שם פי 2, לא יודע מה המומלץ.

לגבי המקום, תלוי מה אתה עושה עם הלינוקס... אם זה מה שיש, אז זה מה שיש, אבל עם אתה הולך להתפרע ולעשות נסיונות אולי שווה לשים 10 GB...

אין קשר בין PRIMARY ל EXTENDED (אפשר למחוק אחד בלי השני, רק להיזהר כמובן :) ).

אני משתמש ב REISERFS גרסא 3 (לא 4), ועובד לי מעולה (בד"כ הפצות מגיעות עם 3).

כל ההפצות משתמשות ב GRUB. בהתקנה הוא שואל אותך מה מי מו (רק להיזהר וכדאי להבין מה הוא שואל).

ההגדרות של ה NT BOOT MANAGER הם לרוב ב C:\BOOT.INI (יתכן וזה קובץ מוסתר).

אפשר לשחק עם ההגדרות עם NOTEPAD, או דרך CONTROL PANEL->SYSTEM-> ADVANCED -> STARTUP AND RECOVERY SETINGS (לפחות ב XP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גודל צריך להגדיר ל-Boot Partition? האם 32MB יספיקו?

באיזה פורמט רצוי לפרמט את ה-Boot Partition (לינוקס ext2, לינוקס ext3 או לינוקס ReiserFP)?

האם ה-Boot Partition מופיע בלינוקס, או שהוא שקוף למשתמש כמו ה-Swap Partition?

מהן התיקיות Var ו-Home? אני מעדיף להתקין את מערכת ההפעלה וכל התוכנות במחיצה אחת.

ב-Acronis Multi-Bootable Rescue CD יש אפשרות לפרמט מחיצה בפורמט של Linux ReiserFP, אבל לא כתוב איזה גירסה.

האם אני צריך להגדיר ללינוקס מחיצות ולפרמט אותן בפורמט המתאים לפני ההתקנה של לינוקס, או שבזמן ההתקנה של לינוקס (Boot CD, אני מניח) הוא מאפשר לי להגדיר מחיצות ולפרמט אותן, כמו Windows XP?

ההתקנה של ההפצה מודיעה לי האם קיים Boot Partition ומתקינה אותו באופן אוטומטי, או שאני צריך להגדיר אותו ידנית, במידה ואני מעוניין ב-Boot Partition?

לגבי ה-Swap Partition אני חושב ש-768MB יספיקו. אם זה מספיק ל-Windows 2000, אז זה אמור להספיק גם ל-Linux, אלא אם כן לינוקס זקוק ל-Swap יותר גדול. מצד שני, מאחר ומדובר במחיצה ולא בקובץ שאפשר לשנות את הגודל שלו מתי שרוצים, נראה לי שעדיף להגדיר אותה ל-1024MB. מה דעתך?

אחרי ההגדרה של ה-Swap Partition נשארים לי 7GB בשביל ה-Root Partition. ההתקנה של הלינוקס והתוכנות ב- תופסת כ-4GB. אני מעוניין למצות את עד תום לצורך התנסות, ולהתקין את כל התוכנות שמגיעות עם ההפצה של . השאלה היא האם 6GB יספיקו להתקנה מלאה של כבד, כך שישאר לי עוד 1GB בערך להתקנות נוספות, או שתהיה לי בעיה רצינית של מחסור במקום פנוי. לצורך העניין, במחיצה השנייה של FAT32 יש לי בערך עוד 10GB פנויים שלינוקס יכול להשתמש בהם לעבודה שוטפת (לא להתקנת תוכנות). אני יכול להגדיל את המחיצה הראשונה על חשבון המחיצה השנייה, אבל אני מאוד מעוניין להימנע מכך, מאחר וזו פעולה מאוד מאוד ארוכה שלוקחת הרבה מאוד שעות (ניסיתי פעם ללא הצלחה) ועשוייה לפגוע בקבצים שנמצאים במחיצה השנייה במידה ותהיה תקלה.

דרך אגב, באיזו הפצה של אתה משתמש וכמה מקום היא תופסת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...