אי אפשר להפעיל את ה- BIOS והדוס (F4) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אי אפשר להפעיל את ה- BIOS והדוס (F4)

Fire_Trooper

Recommended Posts

לפני חודש בערך הורדתי קובץ לא מזוהה מ - IMESH (אני אפילו לא זוכר למה)

הפעלתי אותו והוא גרם לי לכל מיני שגיאות בהפעלת חלונות (ME).

באותו זמן רציתי לפרמט את המחשב וגיליתי ש.........

אי אפשר!

כשלוחצים על F4 כדי להפעיל את הדוס מחוץ ל - WINDOWS המחשב ממשיך להעלות את חלונות

כשלוחצים על DELETE כדי להעלות את ה - (כדאי לשנות את ה- BOOT לכונן A) כלום לא קורה והמחשב

ממשיך להעלות את ה - כרגיל.

כשמכניסים דיסקט איתחול המחשב כרגיל ממשיך להעלות את.........(כי ה BOOT הוא מכונן C)

בנתיים הצלחתי לתקן את כל השגיאות ב ולכן כרגע לא דחוף לי לפרמט אבל בכל זאת,

הייתי מאוד שמח אם מישהו יגיד לי מה יכול להיות הגורם לבעיה (קובץ חסר אולי?!?!) ואיך אפשר לתקן אותה.

כי אני די בטוח שמתישהוא אני יהיה חייב לבצע FORMAT ולהתקין מחדש

בבקשה ממכם , תעזרו לי!!

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כדי להגיע למסך בחירה מווינדוז צריך ללחוץ על F8 ולא על F4

ותנסה ללחוץ על Del (ליד ה0)

או בכלל להסתכל, יש סיכוי שיש כפתור שונה (לפעמים זה ESC ולפעמים זו קומבינציה של מקשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי מעניין למה הביוס לא עולה !! ! לזה אין לי רעיון הגיוני ! רק עם הלוח שלך נפגע איכשהו ( לך תדע )

אבל אולי תנסה להפעיל את זה עם F2 ( אולי לך תדע )

ועוד רעיון ! ! ! אולי תנסה להחיף דריוורים של הביוס ! ( עם יש חדשים אז למה לא ! ועם יש רק את הקיימים אלה שיש על המחשב שלך , אז גם תחליף ליתר ביטחון )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה מורידים דרייברים של ?

איך אני יודע איזה יש לי עכשיו?

בקשר למה שאמרתם על זה שאולי זה מקשים אחרים - ניסיתי אבל בכל מקרה אין סיכוי שזה זה כי פעם זה היה בסדר.

בקשר ל F8 - הגעתי למסך בחירה אבל לא אליו רציתי להגיע אלה אל ה MS - DOS

במסך בחירה כל האפשרויות מובילות בסופו של דבר ל WINDOWS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין דרייברים של . הוא עצמו זה ה"דרייבר". אמנם יכולה להיות גירסה חדישה יותר של ה- שלך אבל זה לא אמור להשפיע. כדי להיכנס ל- תנסה כל אחד מהF-ים (F1-F12). עוד אפשר CTRL+ALT+ESC. כדי להכנס לדוס לחץ F8 כשהווינדוס עולה (או החזק CTRL בזמן הזה) ובחר "Command prompt only" או "Safe Mode command prompt only ". אני מניח שאתה יודע להשתמש ב-דוס ללא דיסקט הפעלה בכדי לפרמט את ההארד דיסק. (C:\WINDOWS\COMMAND\format.com).

יעזור אם תגיד את מודל הלוח אם שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה אין בעיה !

הינה תוריד את זה ! זו היא תוכנה שקוראים ל cpu -z בה אתה יכול לראות מידע על הלוח שלך , , chipset ובלה בלה בלה שמיתפוטפיטפוט ! :) ( אבא של taz )

בכל אופן שם לך ל tab של ה chipset ושם למטה יש vendor ,and version תראה מה רשום שם ! ותגיד לי ( פה בפורום ! )

אני כבר ימצא לך דרברים !

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אין גישה לדוס בוינדוס ME למי שעדיין לא יודע !!

לכן במערכת הזו כדי לבצע פעולות כמו פורמט למחיצת מערכת ההפעלה צריך דיסקט אתחול או דיסק אתחול.

(ישנה אפשרות אחרת להוריד טלאי שמאפשר את הגישה לדוס בME אבל אין לי כוח לחפש אותו כרגע כי זה נראה לי מיותר.

בכל אופן הפתרון הוא כמובן להכנס לBIOS בצורה כולשהי ולבקש שיתאחל כונני דיסקטים או סידירומים לפני האתחול מהדיסק קשיח.

במקרה הבעיתי הנ"ל הוצעו מספר אפשרויות שחבל שמפרסם ההודעה לא הגיב אליהם בכלל, לדעתי אחת מהם בטוח תעזור.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שנחכה לתשובה מ-Fire_Trooper לגבי הבעיה במקום לדון סחור סחור בבעיה.

או שהת'רד הזה יהיה כמו עוד מיני רבים שמתחילים בפירסום הודעה ללא הענות בכלל מצד מפרסם ההודעה וחבל..

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הביוס לא עולה לך, וכל ההצעות שאמרו פה לא עבדו, יכול להיות שיש לך משהו שמונע מהביוס לעלות.

מה עושים?

קודם כל תנסה לעשות CMOS CLEAR.

איך עושים?

היתי אומר לך להסתכל בחוברת של הלוח אם אבל ברוב המקרים כיום, מי שמרכיב לך את המחשב "שוכח" להביא לך את החוברות, שלא נדבר שלפעמים "שוכחים" להביא את הדרייברים ואז אתה צריך לבוא ל"תיקון" כל פעם שאתה מפרמט.

בכל מקרה נחזור לנושא, איך עושים? יש לך בטרייה עגולה (כמו של שעונים) על הלוח, פשוט תנתק אותה ותחבר אותה שוב.

זה אמור לעבוד, ולהחזיר את ההגדרות לברירת המחדל, גם אם זה לא יסדר לך את ההפעלה של הביוס, לפחות זה יחזיר לך את סדר הבוט המקורי ותוכל להכניס דיסקט איתחול.

אם זה לא יעבוד אני ממליץ בחום על עידכון ביוס, תצטרך להגיד בדיוק את דגם הלוח והצ'יפ כמו שמישהו פה אמר, אז תרשום ונשיג לך עדכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...