תוכן Milford Cubicle - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Milford Cubicle

מנהל ראשי
 • מספר הודעות

  16,434
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  27

כל דבר שפורסם על-ידי Milford Cubicle

 1. אני חושב שהסיבה שאתה לא מוצא היא כי זה שוק יחסית דיי מת, השאלה היא למה חשוב לך בכלל הפורמט הספציפי הזה. האם אתה חייב מחשב "מלא" ולא יכול להסתפק בסטרימר רגיל? מה הסיבה? גיימינג? לכרטיסי מסך סטנדרטיים יהיה קשה להיכנס למארזים קטנים כאלה, גם לגדולים יחסית שבהם.. לדעתי השוק מתחלק היום ל-2 קבוצות עיקריות - מי שבכלל לא צריך שום תוספת לטלוויזיה החכמה שלו, ומי שמשתמש בסטרימרים קטנים ופשוטים סטייל mi box, או בקונסולה כמו PS שמשמשת אותם גם לגיימינג. אתה פונה לקבוצה שלישית שהיתה קיימת פעם ולדעתי היום כבר לא כלכך... השאלה היא האם זה נובע מצורך אמיתי?
 2. קודם כל 95% שלא משנה מה תקנה, כנראה שתפסיד על המחשב הזה כסף בגלל השימוש שאתה מייעד לו.. כששמנו את זה בצד, כנראה ששני המחשבים יתאימו באותה מידה, אבל על פניו המשומש חזק יותר (גם אם כמה דורות אחורה, לפחות יש פי-2 זיכרון) ויהיה עדיף. בשביל לדעת בצורה מדויקת יותר עדיף לדעת את הדגמים המדויקים. יש גם את עניין הבדלי המחיר כמובן אם קיימים שאותם לא ציינת.
 3. חברת ADATA, היצרנית הטייוואנית המוכרת לנו בעיקר מרכיבי הזיכרון, כונני האחסון, האביזרים הניידים ומוצרי הגיימינג שלה, הכריזה לאחרונה כי תחשוף את מוצריה האחרונים בתוך יקום וירטואלי בשם MERAVERSE. רק אל תתבלבלו עם העולם הוירטואלי מבית מטא לכתבה
 4. אה.... ממש פה בעמוד למעלה: אני מעולם לא טענתי שלא יכול להיות שמדובר בתקלת חומרה, רק אמרתי ואני עדיין אומר שהגיוני יותר שזה נובע מבעיית תוכנה כלשהי. כמו כן לגבי ה"היגיון" שאומר שתקלת חומרה אחרי 3 חודשים = מוצר חדש או זיכוי.... החוק לא מסכים עם ההיגיון הזה וכמעט אף יצרן/יבואן/חנות לא תעשה דבר כזה. למעשה 99% מהיבואנים בארץ יתקנו (ולא יביאו חדש) אפילו מוצר שהגיע מקולקל מהקופסה!
 5. מה שאתה מסרב להבין משום מה זה שיכול להיות שקיימות על המחשב תוכנות בעייתיות כלשהן ("וירוסים" לצורך העניין אם זה יעזור לך לסווג אותן) שרצות ברקע ועושות בפועל בדיוק את זה - בדיקות סטרס. אחרת, למה שיתחמם? אמרת בעצמך. בלי סיבה מוצדקת זה לא אמור לקרות ככה סתם.
 6. הסיטואציה לא ברורה. האם המחשב נמצא עכשיו במעבדת היבואן או שהם רק דיברו טלפונית? בכל מקרה זה לא קשור למה שכתבתי בתגובות הקודמות... יש סיכוי גבוה יותר שמדובר בבעיית תוכנה שחונקת את המעבד, מאשר בבעיית חומרה כלשהי. גם האפשרות השניה קיימת (וזאת תהיה אחריות היבואן למצוא ולתקן את זה) אבל הטענה שלך שמדובר ב-100% בתקלת חומרה ושהיבואן "חייב" להחליף לה למחשב חדש - פשוט לא נכונה.
 7. לא ברור על מה אתה מדבר. הם לא ראו עדיין את המחשב... ולידיעתך הדבר הראשון שבד"כ עושים במקרים כאלה זה שחזור הגדרות יצרן...
 8. אתה מבין שמחשב לא מתחמם סתם מעצמו, כן? המעבד מתחמם כי משהו אוכל אותו... השאלה היא מה. יכול להיות שיש גם בעיית חומרה, והיצרן/יבואן צריכים לבדוק את זה, אבל אי אפשר לפסול מראש את האפשרות שיש תוכנה בעייתית שרצה ברקע. אפשר לראות צילום של ה-task manager בזמן שזה קורה? (כפתור ימני על ה-task bar, ואז task manager, לעבור כמובן לתצוגה מפורטת אם הוא במצב מצומצם)
 9. היא לא כתבה שאי אפשר לגעת במקלדת... היא גם לא הזכירה את המילה "קיצוני" בהקשר של חום (או בכלל). אם יש תוכנה בעייתית שחונקת את המעבד על 100% ואוכלת זיכרון עד כדי 100%+ (מעבר ל-swap) אז יקרו שני דברים: 1. המחשב יתחמם 2. מערכת ההפעלה תגיב מאוד לאט / תפסיק להגיב... זה לא יקרה בוורד או גלישה בדפדפן (אלא אם נכנסים לאתר בעייתי ספציפי) אבל אם יש תוכנה בעייתית שרצה ברקע, או וירוסים למיניהם למשל (כורה ביטקוין?) אז זאת אפשרות קיימת.
 10. אין בעיה עקרונית עם פתיחה של מחשב. יחד עם זאת אני לא בטוח שיש פה בכלל בעיה שצריך לפתור. מה הכוונה "מאוד חמה"? ומתי זה קורה? לפטופים שעובדים קשה נוטים להתחמם, זה תקין כשלעצמו. בכלל לא בטוח שהחלפה של המאוורר תשנה משהו, אם הוא מסתובב אז הוא מסתובב, הוא תקין.. אם המחשב ממש נתקע, אז שוב נשאלת השאלה מתי זה קורה. יכול להיות שמדובר בבעיית תוכנה ספציפית שמעמיסה על המעבד עד כדי תקיעה של כל המערכת..
 11. מימוש אחריות מול אמזון בד"כ פועל ככה: 1. פניה לאמזון 2. הם מביאים לך טופס איסוף משלוח שאתה מדפיס ומתאם איסוף עם חברת השליחויות 3. המוצר מגיע לאמזון 4. נשלח אליך זיכוי/מוצר חליפי בלי קשר אם המידע חשוב לך תדאג שיהיה לו גיבוי, משהו שהיית צריך לעשות מהיום הראשון.
 12. נציגים נוטים לשקר. תקרא את החוזה, הוא היחיד שקובע.
 13. כל הדיון הזה התחיל בזה שלא עובד לך, לא?
 14. נראה לי קצת טיפשי הכאב ראש בשביל לחסוך 11 שקל לחודש למשך 3 חודשים, וכמובן שאתה מקבל רק מהירות 300 במקום 1,000...
 15. הסתכלתי באתר של בזק. הם לוקחים 119 ש"ח על 300 הורדה ו-100 העלאה... כמה אתה משלם על הטלוויזיה של סלקום? אני רואה באתר שלהם שזה עולה 99... ושיש להם חבילה של טלוויזיה עם אינטרנט 1,000 הורדה ו-100 העלאה ב-199, כלומר תוספת של 100 שקל בלבד על אינטרנט 1,000/100 - מאוד משתלם אם בכל מקרה אתה צריך את הטלוויזיה. סלקום לא דורשים כלום. אתה יכול להשתמש בראוטר שלהם, ואתה גם יכול להשתמש בראוטר שלך והם יביאו לך ממיר סיב בחינם.
 16. דרך אחת לצאת משם ללא עלות היא להחליף ספק אינטרנט. אתה גם יכול לנסות לאיים עליהם שיוציאו אותך בחינם או שפשוט תעבור לספק אחר, אולי זה יספיק ואולי לא. מקסימום כאמור תממש את האיום ותעבור לספק אחר, לא תפסיד הרבה בכל מקרה כי בזב"ל גם ככה סתם יקרים בלי סיבה. בזמנו בהוטנט היה קטע כזה שבשביל לצאת מה-CGNAT צריך להפעיל "סינון אתרים" (שירות שחוסם גישה לאתרי פורנו וכו'), בחינם. זה היה נותן לך כתובת חיצונית אמיתית ואז היית יכול פשוט לבטל את הסינון הטיפשי באמצעות שימוש בשרתי DNS נפרדים מהספקית (שזה משהו שבמילא אתה רוצה לעשות, להשתמש ב-1.1.1.1 וב-8.8.8.8) . אני לדוגמה נמצא על תשתית סיבים של בזק עם ספק סלקום (עשיתי דרכם את התשתית בשוק סיטונאי, בלי דמי התקנה), מקבל אייפי אמיתי וכנראה גם משלם פחות מכמה שאתה משלם (119 ש"ח עבור 1000Mb כולל הכל, וכאמור אייפי אמיתי)
 17. אני מטעמי עקרון לא הייתי נרשם למי שמציג בגדול מחיר שהוא בתוקף רק ל-3 חודשים, במיוחד כשבחישוב שנתי הם בכלל לא זולים יותר מהמתחרים... זה ניסיון מגעיל להטעות צרכנים שפחות שמים לב לאותיות קטנות. השאלה היא אם בכלל יש לך אלטרנטיבה. אם כן, לך על מי שמציע לך את המחיר הזול ביותר בהתאם למה שאתה צריך.. בכל מקרה כל תשתית סיבים, לא משנה של מי וגם לא משנה באיזה מחיר, גם אצל החברות היקרות ביותר - עדיין עדיפה על תשתית ישנה במחיר כמעט זהה אבל ב-10% מהירות....
 18. המעבד אומנם פרה-היסטורי אבל הוא בגבול הסביר לטעמי. כרטיס המסך לא רלוונטי ואם אתה רוצה להצליח להפעיל משחק כלשהו שדרישות המינימום שלו הן X אז אתה חייב שיהיה לך לכל הפחות X, זה העולם.. כמו כן לא ראיתי שציינת כמה זיכרון יש לך - גם פה יכול להיות שאתה נמצא עם משהו שתוקע אותך עמוק באדמה (4GB?), אם אין לך לפחות 8GB אז כל ניסיון להציל פה משהו יהיה מיותר.
 19. בכלל לא בטוח... ההגדרה "פרטי" לא אומרת אוטומטית שהוא טוב יותר מ"לא פרטי", זה לא שה-c6 הוא איזה מפלצת. לדעתי הראוטר שתקבל מסלקום יהיה אפילו יותר טוב..
 20. הרשת נשארת בדיוק אותו דבר... הרשת היא רשת רגילה, לא מעניין אותה מי תשתית האינטרנט שמתחברת לתוכה. פשוט במקום ההוטבוקס+ראוטר שיש לך עכשיו יהיה לך את הראוטר של סלקום (או שאתה יכול לבקש מהם רק מתאים סיב שיחליף את ההוטבוס ולהמשיך להשתמש בראוטר הפרטי שלך). האידיאל מבחינתך הוא שהנקודה שבה הסיב יוצא תהיה בחדר 1 ואז לא תצטרך לשנות כלום. אם זה לא יהיה המצב אז פשוט תעביר את הראוטר לנקודה שבה יתקינו לך את הנקודה של הסיב.
 21. ושוב לא ברור מה אתה רוצה. אין מחשב מושלם, אפילו במחשבים שנחשבים הכי טובים בשוק (ועם מחירים בהתאם) תהיה עמודת "חסרונות" בביקורות. אגב מצחיק שאתה מדבר על חיי סוללה כחיסרון כשבצילום המסך שלך זה מופיע כיתרון.....
 22. כן כי ידוע שהדירוג של אנשים אקראיים על מחשבים ניידים הוא מאוד מקצועי ומייצג... 🙄 מה גם שהוא במילא דירוג טוב מאוד עם ציון 4 מתוך 5 אז מה בדיוק אתה רוצה לא הבנתי?
 23. ומה כתוב בהודעה? ..... לא עשיתי שום דבר מיוחד, ממיר סיב מחובר לראוטר שלי, ראוטר מוגדר ב pppoe עם שם וסיסמה שהם שלחו לי, וזהו. מי עשה לך את ההתקנה? הוא לא היה אמור ללכת עד שיש לך אינטרנט עובד...
 24. אני מבין שיש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא, אבל אני במצב רוח טוב אז אני אסביר לך שוב לאט יותר, כדי שאולי הפעם תבין: כשאפל הוציאה את ה-M1 לפני כמעט שנה וחצי, הביצועים שלהם היו "לא מהעולם הזה" - טובים יותר בסדרי גודל מכל מה שהיה לאינטל להציע, ובחלקיק מצריכת החשמל. כמו שאמרתי בתגובה הקודמת שאתה הגבת לה בזילזול אופייני אך מביך, לקח לאינטל בערך שנה (למעשה שנה וחצי) כדי להשוות את הביצועים - בדיוק כמו שהגרפים שלך שאספת בפינצטה מראים - וגם זה, כאמור, בדיוק כמו שאמרתי - תוך כדי צריכת חשמל גבוהה יותר פי 4 בערך אם לא יותר. זאת היתה כל התגובה שלי, לא יותר ולא פחות, ועובדתית היא נכונה לחלוטין - כמו שאמרתי, אחרי בערך שנה מאז יציאת ה-M1 של אפל, אינטל הצליחה להשוות (בערך) את הביצועים אבל במחיר של צריכת חשמל גבוהה יותר באופן קיצוני. אז מי שלא מחובר למציאות זה כנראה אתה, ומי שחולה בפאנבואיזם זה כנראה מי שגם יכולת הבנת הנקרא שלו בדיון הזה לוקה בחסר אגב, ההשוואה שלך בין CPU ל-GPU מראה בדיוק כמה אתה "מבין" מי מדבר על 3090 בכלל? דיברנו על ה-M1 מול המעבדים של אינטל. כרטיס המסך של NVIDIA לא קשור לדיון הזה בשום צורה.
×
 • צור חדש...