Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים

 1. napoleon45

  napoleon45

  משתמש רשום


  • נקודות

   70

  • מספר הודעות

   3,633


 2. About:blank

  About:blank

  צוות האתר לשעבר


  • נקודות

   51

  • מספר הודעות

   8,261


 3. djelectric

  djelectric

  צוות האתר


  • נקודות

   43

  • מספר הודעות

   21,487


 4. nec_000

  nec_000

  משתמש רשום


  • נקודות

   29

  • מספר הודעות

   4,123Popular Content

Showing content with the highest reputation since 16/06/19 בכל האיזורים

 1. 5 points
  חלקים בדיון הזה ממחישים בדיוק את הבעיה בשוק (וסליחה אם אני בוטה, אבל הבעיה היא בורות) שבזכותה אינטל יכולה להמשיך קדימה בחצי פיהוק ובנוסף היא כר פורה למניפולציות שיווקיות. רוב השוק פשוט לא מוכן לשמוע על שום דבר מלבד אינטל, נאחזים בגרפים בלי באמת להבין את המשמעות של התוצאות (כלומר למתודולוגיה, על פגמיה או מטרותיה, אין בכלל חשיבות ומעניינת רק השורה התחתונה גם אם יוצא שלא תמיד משווים מין במינו) וגם כשיש מוצר טוב יותר ביד – יותר מתעניינים מהו הדבר הבא של אינטל, כולל תליית תקוות לא לגמרי הגיוניות לגבי לוחות זמנים ושיפורים. כשיצא הדור הבא ויזכה למאה ימי חסד כדי להבשיל, גם התחשיבים יתעדכנו בהתאם. בחודשים האחרונים חוזרים ומדגישים כמה חשובה תחרות. בלי רייזן דור 1 השוק היה ממשיך לדשדש. מקבלים אותו דבר אבל משלמים יותר. בלי אינטל שתתן תחרות ל-AMD כנראה שארכיטקטורתZEN לא תגיע למלוא הפוטנציאל שלה ולא תעשה עבודת מחקר כמו שצריך על הארכיטקטורה שתירש אותה כדי להמשיך לדחוף את השוק קדימה. אבל תחרות יכולה להתקיים רק בתנאי שוק רציונלי. כלומר שוק שבו הלקוחות בוחרים לאורך זמן בחירות מושכלות והגיוניות ולא פועלים בנאמנות עיוורת. כבר היינו בסיפור הזה עם ארכיטקטורת K8 (על נגזרותיה). אותו ג'ים קלר, אותה AMD שמביאה ביצועים עדיפים, צריכת אנרגיה עדיפה וערכת פקודות חדשה (x86-64) כסטנדרט לשוק הדסקטופ – והשוק הגיב במשיכת כתפיים ובריצה לקנות Pentium D. אחר כך באו שנות הנפל של AMD. שילוב של השקעת הרווחים מפלטפורמת K8 שבכל זאת נגסה קצת בפלחי שוק מסוימים ברכישה של ATi במקום במו"פ, הימור לא נכון על עיתוי הרלוונטיות של ארכיטקטורה שבנויה לריבוי תהליכונים יותר מאשר ל-IPC ועוד שורה של מחדלים ורשלנויות בדרגי ההנהלה. מרווח הטעות של AMD כמעט לא קיים לעומת אינטל והם עשו את כל הטעויות האפשריות במשך תקופה. עכשיו הם חזרו ונתנו בעיטה לשוק שהפך מנומנם ועצל בהעדרם, אבל צד הביקוש די מתעלם וזה מאוד חבל כי בלי תחרות הצרכנים הם אלה שמפסידים בסוף. המסקנה היחידה שיש כיום – בנקודת הזמן הנוכחית ועוד לפני שלרייזן דור 3 הייתה הזדמנות להבשיל – עבור מי שרוצה מערכת לרוב השימושים (בטח לאלה הנפוצים כאן בפורום) היא שאינטל לא רלוונטית כשבאים לקנות פלטפורמה חדשה. כל מסקנה אחרת (למעט תרחישי שימוש מיוחדים) היא לא התנהגות שוק רציונלית.
 2. 5 points
  הדור החדש. הדור הקודם. המתחרה על דורותיה ארבע יצרניות הלוחות - ארבע ספינות דגל חדשות HWzone יולי 2019 - שלא תעזו לפספס, זו ההשקה הכי גדולה שעשינו באתר מאז היוסדו.
 3. 4 points
  אני לא יודע מה הייתה הכוונה שלו, אני לא חושב שאף אחד פה יודע מהן הכוונות שלו. יכול להיות שאתה צודק והוא באמת לא מחבר את התגובות שלו עם malicious intent, אני לא נוסטרדמוס ומעולם לא עשיתי טיול סביב נבכי הנפש האבודה שלו, על מה היא חושבת ואיך היא צריכה להתנהג. בשורה התחתונה, יש כאן פאטרן התנהגותי חוזר שמעביר שפה מליצית מתחת לשולחן בתור כלי לעקוץ גולשים פה ("חברים", כשפתו). לפעמים זה לא מספיק מורגש, לפעמים זה לא כל כך חמור, אך העניין קורה באופן אקססיבי ואת זה אני כותב בתור גולש ניטרלי שיצא לו לעבור המון על ט'רדים בשבועות האחרונים, בעיקר מתוך התעניינות חוזרת בשוק בעקבות הרצון לשדרג את המערכת, ושם לב להתנהגות הרפש הזו מובאת בלא מעט מהם. ואולי אני אחר, אולי אני שונה, אבל אני פחות מאמין בגישת הבלוקים בצ'אטים המוניים. מבחינתי זה כלי לעצום עיניים לסיטואציה, קל וחומר אם מדובר בגולשים קבועים שמגיבים על כל הת'רדים הפופולריים (קל וחומר בריבוע משתמש כמוהו, שכן בוחר להשקיע ולזרוק את שני הסנטים שלו על התעשייה, ולחסום אותו יהיה להפגין בדיוק את אותו סוג זלזול). אני פשוט חושב ש... הפיתרון שיקל על כולם יהיה לקחת יותר אחריות על המילים שהוא משחרר מהמקלדת. קצת התחשבות בניסוחים ובלי רפרנסים ישירים לגולשים פה - בין שרצה בזדון או בשוגג - שעלולים לפגוע בהם. זה הכול.
 4. 4 points
  AMD לא היו מסוגלים לעשות משהו בגלל הבלאגן הניהולי שהיה אצלם בעשור וקצת האחרונים, והמשאבים המוגבלים יותר בטח לא תרמו להתאוששות מהירה. אינטל בעיקר פיזרו הבטחות ללא כיסוי. כוונה אמיתית כנראה הייתה, אבל מערכת השיווק לא הייתה בדיוק מתואמת עם הצד ההנדסי, ואז הם נקלעו גם לעניין פרצות האבטחה (שלגביהן אין להם הרבה מה לעשות ברמת החומרה לפחות עד להשקת הדור הבא) ולכל עניין המחסור במעבדים שלהם שעל פי התחזית הנוכחית (שנדחתה כבר פעם אחת) צפוי להסתיים רק ברבעון השלישי השנה (וגם פה לא הכל באשמתם כי נקלעו קצת לשטח האש במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין). ולכל זה יש השלכות. בהעדר תחרות, המחסור במעבדים שלהם מוביל לפגיעה במכירות של יצרני OEM (בעיקר לפטופים), יצרני זכרונות ויצרני לוחות. למזלם היחסי, גם AMD לא יכלה לענות על הביקוש בגלל מגבלות ייצור ופספסה הזדמנות לבסס דריסת רגל בשוק ה-OEM. אבל כנראה שזאת כבר פחות בעיה וסיכוי סביר שנראה בקרוב יותר מחשבים ניידים מבוססי AMD ולוחות יותר איכותיים עבור רייזן 3 ממה שהשוק הורגל אליו בצד של AMD. בגלל שארכיטקטורת זן מרוויחה מזיכרון מהיר, אולי גם יצרני הזכרונות יישרו קו קצת יותר כדי לחפות על המכירות שנפגעו בצד של אינטל ונראה זכרונות מהירים במחירים נמוכים יותר. כלל ידוע בעסקים הוא שכל עוד אתה לא "מכאיב" ללקוחות, רובם לא יחפשו באופן יזום אם קיים פתרון אחר. נוצר פה מצב שלא מעט לקוחות נאלצים להתחיל לחשוב קצת מחוץ לקופסה (בין אם באשמתה הישירה של אינטל או לא) והזדמנות ל-AMD לתקוע יתד בשוק. אם כי ההיסטוריה מוכיחה שהמציאות קצת יותר מורכבת. וכל זה (למרות שכל האמור לעיל הוא התרחיש הטוב ביותר וספק גדול אם יתרחש במלואו) טוב לכולם ובעיקר ללקוחות. צריך לקוות שתמשיך תחרות צמודה לאורך זמן.
 5. 4 points
  אי אפשר להשוות תדרים בין ארכיטקטורות שונות. זה שמעבד X רץ בתדר מסוים לא בהכרח אומר שהמעבד הזה ייתן ביצועים טובים יותר בפועל ממעבד Y מארכיטקטורה שונה שרץ בתדר נמוך יותר. האידאל הוא מקסימום ביצועים במינימום תדר (שפירושו גם צריכת אנרגיה נמוכה יותר) וכרגע ממה שידוע לנו, זמן קצר לפני ההשקה ובהסתייגות שנחכה עד לאחריה כדי לקבוע סופית, זה בדיוק מה שדור רייזן 3 עושה: ביצועים שווי ערך פר ליבה בצריכת הספק נמוכה יותר, כשלרוב אף מקבלים באותה רמת מחיר ביצועים טובים יותר ביישומים המשתמשים בריבוי תהליכונים. זאת ועוד, מעבדי רייזן פתוחים לאוברקלוקינג, ועל פי אותן הדלפות חצי מבוססות, ניתנים להמהרה יפה באמצעים זמינים וסבירים. וכמובן, צריך להסתכל על מחיר הפלטפורמה כולה ולא רק על מחיר המעבד כשמשווים ביצועים בין מעבדים עם מספר ליבות דומה ושעברו המהרה בשיעור דומה. התחרות ממשית כבר מדור רייזן 1, אבל עכשיו הגיעה למצב שלאינטל אין ממש פתרון הנדסי כמענה ישיר. אינטל ממש בפאניקה בימים אלה והתחיל שם שידוד מערכות רציני. קיצוץ מחירים רשמי הוא מהלך חסר תקדים בהיסטוריה שלהם. עשור של יהירות והרגשה שהם בלתי-מנוצחים שהוביל לשינוי סדרי העדיפויות שהסתיים בקידוש הבינוניות וניתוב תקציבים לצד השיווקי על פני השקעה הנדסית שהתנפץ כמעט בבת אחת אל קיר המציאות. הסתאבות. שינוי התרבות הארגונית והתנעת מחקר, פיתוח וחיזוק השדרה הלוגיסטית הוא תהליך שלוקח שנים בארגון בממדים של אינטל. אינטלעוד תתאושש – זאת טיבה של תחרות – אבל לפחות בטווח הנראה לעין על פי המידע שבידנו מדור רייזן 2 ומה שידוע לנו על דור רייזן 3 רגע לפני השקתו, אינטל לא מציגה פלטפורמה משכנעת במיוחד אל מול AMD, בטח לא במחירים שאליהם הורגלנו עד היום.
 6. 4 points
  חוץ מהחלק הראשון שהוא טכני ומשעמם למדי.
 7. 3 points
  אני לא מבין על מה את מדברת. יש לנו פה עסק עם מישהו שאף פעם לא טועה.
 8. 3 points
  רק לחשוב אם AMD לא משיקים את הדור החדש והאחרון...היו נתקעים עדיין עם 4 ליבות עם מחירי פרימיום. כנראה תושבת חדשה 1159. https://wccftech.com/intel-10th-gen-comet-lake-desktop-cpu-lineup-leak-lga-1159-socket-rumor/ https://www.computerbase.de/2019-07/cpu-zehn-kerne-intel-comet-lake-sockel-lga1159/
 9. 3 points
  אנחנו מעדכנים בשמחה כל לוח שקונים מאיתנו ללא שום חיוב גם אם לא קונים שום דבר חוץ מזה אבל חובה לומר לנו שרוצים לעשות את זה ואנחנו עושים את זה רק אחרי תשלום/חיוב וכו' ומראש עכשיו ארחיב. כשאנחנו מספקים לוח ש "טופל" הלקוח יודע שהוא עכשיו "משומש" כי פתחנו אותו ועבדנו עליו ולכן התשלום צריך להתבצע לפני כן. והדבר השני זה שאנחנו לא מתחייבים לעשות את זה בזמן שהלקוח מגיע אלינו כי קשה לדעת איזה לחץ יש במעבדה אז אנחנו צריכים להכין את הלוח ואז לקרוא ללקוח לאסוף (או לשלוח כמובן) זהו אבל חשוב לא להתפלא שמקבלים לוח לא מעודכן. כי אם לא מבקשים אז הלוח צריך להגיע בתול/חדש/מקורי שלא נגענו בו. וכמובן שמי שמזמין גם מעבד חדש עם לוח לא מעודכן זה המקום שאנחנו מבינים לבד אבל מתקשרים ושואלים בכל זאת 🙂 מקווה שהתשובה מלאה ועונה על הכל ?
 10. 3 points
  וואו איזו השקה כושלת של AMD.. ציפיתי למעט ועדין התאכזבתי. הם מצליחים לשבור את השיאים של עצמם פעם אחר פעם.. ללא יכולת OC, בעיות דרייבר, רעש גבוהה, זמינה גרסת מפוח בלבד וביצועים לא מרשימים. יקרים ביחס לתמורה גם אחרי הורדת המחיר ב-50$. בדומה לפרקטיקה המגבילה של NV - הפרד ומשול - אין אפשרות למערך כרטיסים למי שזה מעניין אותו. אחרי מעבר על מספר סקירות של אתרים מקצועיים ידועים אף אחד לא יכול להמליץ עליהם. פשוט להימנע ולחכות כמה חודשים (אם מתעקשים לבחור ב-AMD בלבד) עד שיהיו לפחות 5 גרסאות צד-שלישי ושיתקנו את הדרייברים. בינתיים NV תמכור את סדרת הסופר שלה. פשוט אין משהוא אחר רלוונטי לקנות. כל כך חבל. צריך לצפות שעבור גרסאות צד-שלישי של סדרת 57XX המחיר יהיה גבוה יותר ויצמצם את הפער הקטן שנוצר לטובת AMD מבחינת ביצועים\מחיר (פער שלדעתי לחלוטין לא שווה את ההקרבה שנדרשים לה בשלב זה). אגב, אחרי OC קליל לכל כרטיס NV פער הביצועים נמחק לגמרי, אפילו מתהפך, וכאמור החדשים של AMD לא יכולים לעבור כרגע OC בכלל. הכי מאכזב זה לראות את גרף הביצועים\צריכת חשמל. אמנם יש שיפור לעומת RX590 וגם מול VII אבל הם עדין רחוקים מאוד ממה ש-NV יודעת לספק וזה אחרי מעבר ל-7NM ואחרי שינוי (משמעותי) בארכיטקטורה שלהם. באמת הם חושבים שלהוציא כרטיס עם דרייבירים שבורים לסוקרים שווה להם את הכותרת של "בפעם הראשונה בעולם השקת CPU+GPU ב-7NM"? זה לא פעם ראשונה ולא שנייה שזה קורה איתם. פשוט זלזול בסוקרים ובצרכנים ולחשוב שלזה, ל- NAVI, כולם חיכו. איזה פלופ, בפעם המי-יודע-כמה. עכשיו ברור לגמרי למה היית הורדת מחירים ביום אפס להשקה. רושם ראשוני רע מאוד, הם חייבים לתקן כדי שיהיו חיים למוצר הזה לפחות לקראת סוף השנה.
 11. 3 points
  אפרופו עשרות דגמים (ובניסיון די נואש להחזיר את השיח למסלול שלא יגרום לו להיסגר עוד פוסט וחצי) לא סביר שכל העשרות האלו יהיו רלוונטים, אם בכלל, בזמן הקרוב. NV לדוגמה חיכתה שנתיים פלוס עד שתהליך הייצור של 14NM יבשיל מספיק, ירד ל-12NM כדי לייצר שבבי ענק (כמובן שזה מתיישר עם הרצון למקסם מכירות ולשמור על חדשנות\השקות חדשות לאורך זמן. זו דרך קלאסית לייצר סדרת כרטיסים חדשה על בסיס שיפור ליטוגרפי) 7NM עדין רק בחיתולים ובהרצה ראשונה שלו ויקר לייצור (בגלל פחת גדול). ליטוגרפיה קטנה יותר גוררת גם יותר קשיים טכניים לייעול ואלו הכרחיים ע"מ להגדיל את השבבים. התפוקה של שבבים תקינים יורדת מעריכית ככול שגדל השבב מעבר לגודל מסוים ואם להעריך ע"פ סדרת 57XX החדשה בעלת שטח 250MM כנראה מעל שטח זה מתחילה הנפילה בכמות החתיכות התקינות ולכן לגמרי לא משתלם לייצר שבב גדול יותר כעת. ע"מ להגיע לשבב עם שטח כפול או קרוב לכך שיוכל לתת מענה ל-2080TI ו-TITAN RTX ידרשו עוד כמה שנים של ייעול. את השבב\כרטיס שלם אפשר בינתיים לתכנן אבל לא הייתי מצפה שעוד חצי שנה נראה אותם על המדפים.. אגב, NV מסורתית מחכה שהתהליך הייצור יעבור את תקופת ההרצה הראשונה שלו לפני שהיא משקיעה בו. מאפשר לה להוציא שבבים יותר יעילים, גדולים ובמחיר נמוך יותר (לפחות להם כיצרן). בזמן שהתהליך "מבשיל" היא מחדשת ומלטשת את הארכיטקטורה, מוסיפה פיצ'רים\תכונות ובכך ממקסמת את פוטנציאל הסיליקון (להבדיל מ-AMD שלרוב מעלה תדרים ושמה עוד יחידות עיבוד זהות בלי אופטמיזציה לארכיטקטורה או הצגה של יכולות חדשות).
 12. 3 points
  אבל מי מכריח אותך לשלם 850 שקל? כי אם ה150 שקל הפרש בין מחיר התחלתי לX470 לX570 הוא מה שמונע ממך ליקנות את הלוח החדש אז מיצטער- אתה לא הלקוח הפוטנציאלי שגם ישקיע בכונני PCIE4 ולא כרטיסי מסך חדשים תומכים. אם אתה לא צריך את כל אלה אז אין לך שום בעיה להישאר עם X470 ולקבל את כל תוספות הביצועים כולל הPBO החדש ואפילו תדרי עבודה גבוהים יותר בזיכרון כי לרוב זה תלי במעבד (לפחות עד כ3600+-). ואם גם זה יקר לך אז גם לוחות נורמאלים של B350/450/X370 יפעילו בהצלחה את הדור החדש ואפילו עם OC כניראה. בקיצור יש לך מיבחר בהתאם לתקציב והדרישות שלך, זה לא כמו אינטל שמאלצת אותך להחליץ לוח Z270 שהרגע קניתה בZ370/390 עם חירטוטים. בחיי שלא מבין את התלונות האלה, ועוד בפלטפורמה חדשה וסופר מתקדמת שגם מציע לך אפשרויות שידרוג עד 16 ליבות וככל הניראה גם תמיכה בZEN3 ב2020, לדעתי זה שווה מאוד את ההשקעה הנוספת של עוד 150 שקל. אחרת מה נגיד על לוחות Z390? הרי זה כבר סוס מת וסתם זורקים כסף לפח כי הוא יוחלף בקרוב ואין לו שום אפשרויות שידרוג באופק(9900KS לא ניחשב).
 13. 3 points
  לא מבין מה התלונוות לגבי התמיכה לאחור? יש כבר מעבדי 3000 על לוחות A320, מה עוד יותר אתם רוצים? https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13652757 ולגבי אספקת חשמל, לא יודע מה איתם אבל אני בספק אם רוב רוכשי המחשב ביכלל מיתעסקים בOC עם קירורי מים, אפילו אני שממש חיבבתי OC ושטויות בגיל הצעיר הפעלתי את ה2700X/X470 על מצב סטוק כי אין לי כוח להיתעסק עם בדיקות יציבות וכל השטויות. בשביל מצב סטוק יש תמיכה לאחור והמעטפת נישארה על 105W לטופ ליין, מי שרוצה בשביל OC הוא גם מוכן להשקיע בקירור מים וזיכרונות יקרים וכו' אז בשבילו ליקנות לוח נורמאלי הוא לא שאלה ביכלל.
 14. 3 points
  בלי להתייחס לתוכן שלך, וגם אם נצא מנקודת הנחה שכל מה שאתה כותב זה בגדר זהב טהור ונכון. זה לא שווה כלום אתה יוצר פה שיח מאוד לא נעים, ויש אנשים שנמנעים להגיב או להתדיין עקב זה.
 15. 3 points
  כרגע הותר לי לעשות לוח אם אחד של אסוס בהמשך יהיו של יצרניות אחרות, ואני מקווה שבשביעי ביקורות מלאות על הכל. רדאון החדשים יהיה בודאות, מעבדים? כרגע רק מקווה שלפחות אחד עד אז אחרי שבוע של מעט מאוד שינה ובעיקר בחינות, כרגע מתחיל עוד אחד. ב-AMD לא מרחמים על מדיה הפעם עם השקה של מליון מוצרים בתאריך ספציפי אחד
 16. 3 points
  אני לא כועס עליהם. אין לי לא מניות שלהם ולא זיקה אחרת אליהם. אני דיברתי בעיקר על השוק העסקי, לא הצרכני (שעם כל הכבוד, לא באמת מעניין מישהו עד כדי כך שהוא שיקול מפתח בקביעת אסטרטגיה). העלות שם ממש לא זניחה והיחסים הם לא רק של ספק-לקוח כי הספק צריך להכיר היטב את צורכי הלקוח. מסורתית זה תמיד דו-שיח, שותפות כמעט.בכל מה שנוגע לכיוון הפיתוח. אני לא מדבר על איזה עורך וידאו או צלם שקונה מערכת אחת או שתיים למשרד, אלא על שוק ה-Enterprise. זה גם לא נכון להגיד שכל חברה אחרת הייתה נוהגת כך במצבה של אינטל (אפילו אינטל בנקודת זמן אחרת לא נהגה ככה). יש מי שכן, אבל גם מספיק כאלה שלא. תחרות עושה את כולם חדים יותר, על זה אין ויכוח, אבל העדרה לא אומר שחייבים לקפוא על השמרים ושהאסטרטגיה העסקית היחידה היא חילוץ ערך מירבי מהשוק. לא צריך לכעוס על אינטל או להעניש אותם, אבל גם לא לרחם עליהם. צריך לקנות מה שהכי הגיוני ומשתלם לשימוש נתון.
 17. 3 points
  שלום לכולם פותח השרשור- פתרון בעיות מהסוג שיש לך- הוא קשה,אין תשובה חד משמעית ,וכולם כאן בהחלט מנסים לעזור לך- אבל אם אתה לא תדע דברים בסיסיים לגבי המחשב שלך ,חומרה,ואיך להיכנס לביוס- אז זה פשוט בזבוז זמן ותסכול רב -לך ולאלו שמנסים לעזור לך. אז הצעתי - אם יש לך טכנאי או חנות מחשבים שאתה סומך עליהם -לך אליהם. אם לא..תתחיל ללמוד...כדי שתוכל לבצע מה שמנסים לעזור לך. בהצלחה...וללא שום כוונות פגיעה או זלזול..להפיך קח את המקרה ותעשיר את הידע שלך ,גם אם לא תצליח לפחות תדע על מה מדובר ..
 18. 3 points
  הסיבה שהדיון הזה נשאר כל כך ארוך הוא שהאורך משרת אותי. משרת אותי לדעת שיש 5-7 משתמשים שמרכזים את כל הדיונים שלהם במה שהפך להיות צ'אט אישי. אם כל הבלאגן מתרכז לחיטול אחד, קל להחליף. החיטול הזה כבר דולף. זמן לנעול את הדיון. אני מבקש בזאת למען נקיון הפורום: * לא לפתוח דיון על כל סרטון וידאו שעולה ביוטיוב לכל נושא * לרכז מידע בדיונים חדשים בצורה טובה * לא לצאת אחד על השני - כולנו אנשים מאחורי מקלדות, בלי רגשות מיותרים. הרי אם כולנו נשב בחדר אחד כמו חבורה של אנשים מבוגרים אנחנו לא נתנהג באותה צורה אחד כלפי השני, נכון? * מי שלא טוב לו לבריאות, יכול לבקר פחות. המלצה חמה שלי, בשביעי ליולי כל ה-NDA הגלובלי יוסר בארבע אחה"צ. גם בHWzone. * יש אפשרות התעלמות ממשתמשים שמעלימה מהם הודעות - עצה שלי, לדלג עליהם יעשה רק טוב לשני הצדדים
 19. 3 points
  מה דעתך על משהו כזה ? ואפשר גם להגדיל את ה SSD וגם יש מקום להוסיף דיסק קשיח של טרה או שניים אם יש צורך בכך ואם תקנה אותו מהשבוע הראשון של יולי אפשר יהיה להכניס לתוכו בעוד סכום קטן לא ידוע מעבד 3400G שיהיה מהיר יותר. [table][tr] [td][/td] [td]תחנות עבודה - תחנת עבודה מקצועית DeskMini-A300-2400-16-512 - ASRock - DeskMini 300 System - AMD Ryzen 5 2400G, 16GB (2x8GB) 2666hz, 512GB NVMe SSD - A300M-STX - AMD AM4 Socket CPU Raven Ridge, Bristol Ridge (With GPU Only), up to 65W - 2x SODIMM DDR4 2400/2933Mhz Up to 32GB - HDMI, DisplayPort, D-Sub (supports up to 2 displays simultaneously) - 1x M.2 (key E 2230) Slot for WiFiBT Module, 1 x M.2 SSD Slot (Supports type 2280 M.2 PCIe Gen3 x4) - 2x 2.5 Inch HDD/SSD - Realtek ALC233 Audio - Realtek RTL8111H LAN - 1x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x USB 3.0 (Type-C), 1x Headphone with MIC , 1x MIC-In - 155x155x80mm - Optional VESA Adapter and Wifi,Bluetooth adapter not included. שלוש שנים אחריות, שנה אחריות לספק הכוח[/td] [td]₪1974/1935[/td] [/tr][/table]
 20. 3 points
  תהייה בטוח שאתה לא היחיד אפרופו "טוב מספיק" - זה עניין סובייקטיבי או תלוי הגדרה. לאחד זה יגיד שהתחרות האמיתית מול NV חזרה ושיש עליהם איום ממשי בדמות מלך ביצועים חדש- וזה כולם מסכימים שלא יקרה בהשקה הנ"ל. לאחר מספיק שיש יישור קו ופוטנציאל מבחינת ביצועים\יעלות ארכיטקטורה לשנים הבאות - אז סביר שזה התממש או לפחות בכיוון הנכון (ואם מתעלמים מההפרש האדיר בתהליך הייצור). יש מי שרוצה לראות ירידת מחירים מעל להכל גם במחיר ביצועים (ואת זה AMD ממש לא מספקת כי היא מיישרת קו עם השחיטה של NV). מי שבעד מגוון ואופציות לצרכן בלי קשר למחיר או פיצ'רים ישמח מאוד. ויש את אלו שרוצים לראות את התרסקות הסמי-מונופול של NV "החולבת" ומטפחים ציפיות בשמיים, מספרים לעצמם סיפורים כמה הפעם הכל שונה ולחלוטין וככל הנראה עומדים להתאכזב. (וכמובן שילובים שונים בנין הנ"ל) משמעות- כולם צודקים, כולם טועים והכל תלוי מה העמדה. מה שנשאר בסוף זו תרבות הדיון והרלוונטיות של מה שרושמים. אז תשתו מים קר, חכו עוד חודש עד שיצאו ביקורות ובנוסף עד שתהייה תמונת מחירים וזמינות ריאלית וזכרו ש-AMD נוטה לאכזב בהשקות שלה לאחרונה.
 21. 3 points
  מתנצל, לא קראתי את כל התגובה שלך כי רק להסתכל עליה היה מתיש, אבל אם הייתי צריך לנחש מי מבין שניכם צודק, הייתי מהמר בעיניים עצומות עליו. הבחור אינציקלופדיה בתחום והרב המכריע של התחזיות והניתוחים שלו נכונים ומדוייקים. מה שכן כנראה שלא הקשבת עד הסוף כי הוא מכניס למשוואה לא רק את הנצילות אלא את המחיר (שוב מאיץ ביניים שמתומחר במחיר של מאיץ HIGH END, חוסר רצון להתחרות במחיר מול נווידיה, מה שהם חייבים לעשות כרגע ועוד) ואת העובדה שהוא יוצא כ"כ מאוחר (7-8 חודש אחרי RTX) כשבקרוב יהיה דור חדש לנווידיה (ב 7/10 NM) ששוב ירמוס את NAVI. כל אלו נלקחו בחשבון בשביל להגיע למסקנה ש NAVI לא מספיק להתחרות בנווידיה - והוא בהחלט צודק.
 22. 2 points
  היי, אני מתנצלת אם עברתי על חוקי הפורום, חשוב לי להדגיש שלא אני זו שהתחילה את הדיון הזה פשוט לא יכלתי להתעלם מזה שהוא מזלזל במקצוע שלי ועוד רושם פה דברים שמחקריים לא נכונים ומטעה אנשים לכן, היה חשוב לי להציג בפניו את טעותו כי יש פה אנשים תמימים שעלולים לקבל מידע שגוי וחבל. למען הסר ספק לא אמשיך בדיון הזה איתו.
 23. 2 points
  הדיון הזה יפסיק להיות off-topic והמשך הודעות ימשיך בהודעות פרטיות בלבד. כמו כן, המשך שלו יעניק למשתתפים בדיון השעיה מהמערכת ללא אזהרה מוקדמת. מתחיל להמאס שכל דיון נגרר לעשרות עמודים של offtopic שגם מרחיק משתתפים פוטנציאליים, ואני שוקל מה לעשות כדי למנוע זאת בעתיד.
 24. 2 points
  היי, חזרתי על אותה תשובה פעמיים כי חשבתי שפספסת את ההודעה הראשונה (זאת היית הפעם ראשונה שהגבתי פה) בכל מקרה אני מבינה שקשה לך לקבל את זה שטעית. הכי נוח לעבור מהגנה להתקפה כשטועים הריי אתה זה שרשם ואני מצטטת "בדקו את האושר שהנסיינים דווחו וגם מדדו אצלם בדם כימיה, בנוסף אבחון פסיכולוגי ופסיכיאטרי - תקפו מכל הכיוונים." אז אתה זה שמסתמך פה בתשובה שלו על מחקרים פסיכולוגים שבהם אתה מזלזל. כמו כן אני טוענת שעובדתית טעית בחלק הראשון בתגובה שלך שרשמת "צריכה חומרית מסבה גורנישט" והסברתי לך בצורה חד משמעית למה זה לא נכון ויותר מכך גם אני מצהירה כמוך שבדקו את הנושא מכל הכיוונים ואתה מוזמן לחפש מאמרים אקדמאיים ולהיווכח שאני צודקת וקניות גורמות להפרשת אנדורפין שגורם לתחושה של אושר (מדובר פה על חומר כימי שנוצר בתהליך ביולוגי שניתן לבדוק אותו אמפירית). בנוסף במקום לזלזל במקצוע שלי ולנסות להכניס לפה נושא שלא קשור בשום צורה לתגובה שלי תבדוק את עצמך ואם אתה חושב שאני טועה אתה יותר ממוזמן להראות לי מחקר או מאמר אקדמי שסותר את מה שרשמתי.
 25. 2 points
  בארכיטקטורת ZEN זיכרון מטמון מרמת L3 פועל במנגנון Victim Cache. הוא אוגר שורות שנפלטו משתי רמות זיכרון המטמון הגבוהות יותר. כל המיתוג מחדש שלו כ-Gamecache הוא בחלקו התייחסות לבעיה הכי גדולה של ארכיטקטורת ZEN. החלוקה לשני CCX פירושה שאם ה-Scheduler מקפיץ תהליכון מ-CCX אחד לאחר, או אם יש צורך לשתף מידע בין תהליכונים שרצים על CCX שונים, יש לזה מחיר בדמות עכבה גבוהה. Windows מאוד אוהבת להקפיץ תהליכונים גם בלי סיבה וזה חלק מהבעיות שהיו לרייזן במשחקים בתחילת הדרך. עדכון ה-Scheduler כדי לרסן את ההתנהגות הזאת ואופטימיזציה במשחקים כדי לנעול תהליכונים ל-CCX מסוים שיפרו את המצב. במצב הזה מנגנון ה-Victim Cache עובד יותר טוב כי מאפשר להשתמש במידע שנפלט מרמת מטמון גבוהה יותר בלי צורך לגשת לזיכרון. זה בתיאוריה אמור לעזור במשחקים, בעיקר כאלה שהם מאוד דינאמיים, אבל בפועל המצב הרבה יותר מורכב כך שמדובר בלא יותר ממבו ג'מבו שיווקי (והמונח מופיע בעיקר במסרים לשוק הגיימינג. במפרטים עצמם, שפונים גם לקהל שעבורו "גיימינג" נתפס כמשהו מצועצע ולא איכותי, הוא עדיין נקרא L3). לגודל זיכרון המטמון אין קשר חד-חד ערכי לשיפור ביצועים (כלומר גדול יותר אינו בהכרח טוב יותר). הוא נבחר בהתאם לדרישות הארכיטקטורה.
 26. 2 points
  מגבלות התדר של ZEN2 הן חומרתיות. אפשר גם לשים קרח יבש בכד, אבל חציית קו 4300 לכל הליבות תמיד תהיה תלויה בכמויות אדירות של מתח לליבות ולבקר IO ממה שאפשר לראות היום אפילו עם 3700X מול 3900X, לכמות קאש כפולה אין השפעה גורלית על ביצועי מערכת, אפילו בפאנים של תוכנות רינדור, ולכן אפשר להשתמש בהשוואה הזאת כרפרנס. הפרש הביצועים דומה להפרש הליבות בניהם
 27. 2 points
  אני מזמין כל מי שרוצה לפרסם הודעות שפונות באופן אישי אלי לעשות זאת באופן פרטי בלבד. אשמח לשוחח שלא כחלק משרשור ציבורי. בואו נלך לחדר משלנו ולא נפריע לאחרים. ממליץ על אותה פרקטיקה לכולם. כל דבר אחר מדרדר ופוגע בשיח בפורום. לא כיף ומיותר. מי שיבחר לרשום הודעות על גבי הגב שלי למרות שאני לא רואה אותן (אני חוסם את מי שלראייתי פוגע בשיח אך לפעמים רואה בגלל שאחרים מצטטים) - שיבושם לו - תגובה ממני לא תגיע באופן ציבורי (למעט הודעה זו). שבת שלום לכולם.
 28. 2 points
  שימו לב לכמויות המעבדים החדשים שנימכרו כבר אפילו שבקושי יש מלאי זמין והביקוש גדול על ההיצע-כ-3900 מעבדים ב4 ימים!: בנוסף שימו לב איף ה3900X ניחטף- כבר מעל 860 חתיכות בעוד שמעבד 12 ליבות שכבר קיים זמן רב וזול יותר מכר רק כ110! https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-Threadripper-2920X-12x-3-50GHz-So-TR4-WOF_1279063.html אשכרה נימכרים כלחמניות חמות וכניראה ה3950X אפילו ימכור עוד יותר למרות שרוב הרוכשים ביכלל לא צריכים את כמות הליבות, כל הכבוד לAMD MARKETING, לא זוכר כזה שיגעון בPC בעשור האחרון.
 29. 2 points
  הללויה, הנה התגובה מגיע ושימו לב לפרטים: Intel’s 10th Gen ‘Comet Lake’ Desktop CPU Lineup Allegedly Leaks Out – Core i9-10900KF Flagship With 10 Cores, 20 Threads, 5.2 GHz Boost at $499 US, 8 Cores Start at $339 US, 6 Cores at $179 US הנה מענה ישיר ל- 3700x - מעבד מתומן ליבות מקביל ל- 9900k, ומחירו צונח ל- 339$. מה זה אם לא יישור קו אחד לאחד מול מחירו של 3700x בואו נרד הלאה - מעבד ה- 6 ליבות יורד ל- 179$. ומה זה אם לא מענה ל 3600x ? רואים מה תחרות עושה - היא מורידה את המלך מהאולימפוס שלו לקרקע המציאות. זו החדשה הגדולה ש- AMD הביאה, שהיא מורידה את התחרות ומנגישה אותה לכיס של כולם. אז שנה הבאה תהיה בהחלט תחרות בין AMD לאינטל, ותתכן מלחמת חורמה על המחירים של מעבד מול מקבילו. זוהי רק עוד סיבה לא למהר ברכש עכשיו. סבלנות ידידיי היא המפתח.
 30. 2 points
  יגיע תוכן בנושא, מבטיח. כרגע המטרה היתה לספק ביקורת בהשקה עקב התעכבות מאוד, מאוד ארוכה של החבילה במכס. הכל מאוד ברגע האחרון. במשך השבוע יהיה זמן להכין עוד תוכן
 31. 2 points
  עכשיו זה כבר רשמי, עדכון פורמאלי של AMD עצמה: coch, זוכר לפני איזה שבועיים בערך, דיברנו בפורום על כך שנוידיאה הולכת להציג את סדרת ה super, כנראה במטרה לתת מענה להשקת navi החדש של AMD, ואיך אמרת שאתה מקווה שזה לא יחבל במהלך של AMD כדי לתת ל- AMD הזדמנות וצ'אנס סוף סוף לחזור ? זוכר מה אמרתי לך, שנהפוכו, שאנחנו הצרכנים דווקא כן מקווים שהמהלך של נוידיאה יחבל ל- AMD בהשקה משום שהדבר יוביל לתחרות מחירים בין שתי היצרניות, ומכאן להוזלות עבורנו הצרכנים. אז הנה מה שקיווינו אכן קרה, והפלה ופלא השקת סדרת סופר אכן חיבלה בתמחורו המקורי של navi, עתה AMD נאלצו לחתוך עוד 50$ במחיר המוצר (שזה יותר מ- 10%). ואם נשים לב הדבר אירע כל כך מהר, עד כדי שהמוצר אפילו עדיין לא על המדפים וכבר המחיר יורד. אנו רואים אל מול עיננו ממש, מה תחרות בריאה עושה לטובתנו הצרכנים.
 32. 2 points
  אני חושב שלא הבנתם אותו...ואולי בחר מילים מרגיזות......מה שהוא התכוון שהיצרנים דורשים מחירים מופקעים כי יש מי שמוכן לשלם.....תכלס באמת הגזימו...המחירים לא ראלים לעלויות יצור ופיתוח....תכלס לשלם יותר מאלפייה לכרטיס ביניים מוגזם והמחירים לכרטיסים החזקים יצאו מפרופורציה לגמרי.
 33. 2 points
  אני לא פעיל פה מספיק זמן כדי לדעת על אילו חברים מדובר, אבל אני מסכים עם השניים למעלה שזה מיותר, פוגעני ובעיקר מוציא אותך באור אנטגוניסטי ושלילי. תקוף את הטיעון, לא את הטוען. אם אתה מתיימר לבקר חומרה, תבקר, אל תשתמש בגולשים פה בתור קונטרה לדוגמאות שלך. זה לא לעניין.
 34. 2 points
 35. 2 points
  מדהים איך במשפט אחד אתה מצליח לחרבן תגובה שלמה שרובה סבבה. מה אכפת לך מה אנשים עושים עם הכסף שלהם? איך זה בדיוק מכאיב לך שמישהו מוציא את הכסף שלו על משהו כזה? הקנאה וצרות העין האלה פשוט דוחות.
 36. 2 points
  לא צריך לרחם עליהם כי הם הביאו את זה על עצמם ותחרות טובה לכולם. אם להיות הוגנים, בהעדר תחרות קשה לדחוף את עצמך קדימה באמת. מירוץ לבדך נגד השעון לעולם לא ידחוף אותך לשיא כמו תחרות מול רצים ברמתך. אבל זה תא תירוץ להתנהלותה של אינטל. שום דבר לא הפריע להם לנסות לדחוף את השוק קדימה גם בהעדר תחרות ישירה. אז אולי זה היה תהליך יותר איטי מאשר במצב של תחרות, אבל הייתה התקדמות. שום דבר לא מנע מהם לשחרר מעבדים עם יותר ליבות בכל קטגוריה. שום דבר לא מנע מהם ניסיון להפיק את המירב מהארכיטקטורה ולהשקיע בפיתוח הארכיטקטורה הבאה (ותא עוד איטרציות של אותו דבר). שום דבר מלבד בצע כסף בצורתו הצינית ביותר. במקום להשקיע בפיתוח, הם השקיעו בשמירה על הסטטוס קוו. אותם 4 ליבות לכל היותר לשוק הביתי. גביית פרמיה על אוברקלוקינג ומיחזור אותה ארכיטקטורה תוך התמקדות בתוצאות מבחני ביצועים סינתטיים כדי להוכיח שיפור של 10%. כל זאת תוך זלזול מוחלט בלקוחות וסחיטת הערך המרבי מהשוק לבעלי המניות, כולל גביית פרמיה ממי שבאמת זקוק ליותר (עולם השרתים לדוגמה). במקום להבין שיש להם הזדמנות לפעול בניחותא כדי לספק ללקוחות מה שהם צריכים וכך ליצור נאמנות שתקשה עוד יותר על המתחרים, אם וכאשר יצוצו, הם בחרו לראות בלקוחות פרות חולבות. בגלל הזלזול הבוטה הזה הם הצליחו להמאיס את עצמם על לא מעט בשוק העסקי, בדיוק אותם גופים שעכשיו הם מחזרים לפתחם, מבקשים משוב, מציעים שיתופי פעולה וכמעט מתחננים שיתנו להם עוד שנה או שנתיים עדי להביא פתרון לשוק במקום להעביר את סבב הרכש הבא למתחרים מה שידחה חזרה אפשרית לאינטל רק לסבב הרכש שלאחריו ויצור לאינטל בור בהכנסות לתקופה לא קצרה.. אז ממש לא צריך לרחם עליהם, אבל בסיכומו של דבר התחרות טובה לכולם. עם רייזן AMD התאוששה בעצמה מעשור של חלמאות ורשלנות פושעת, וגם תורה של אינטל יגיע. אנחנו צריכים לקוות שתישמר היציבות. ששני הצדדים יתחרו בכלליות ראש בראש ושלא תהיה תחלופה מדי כמה שנים שבה צד אחד שולט בשוק והשני כמעט לא רלוונטי, וחוזר חלילה.
 37. 2 points
  זוהי מניפולציה מכוונת ושיטה לייצר תאום מחירים, שהוא אסור בחוק ההגבלים העסקיים, אך לבצעו בצורה עקיפה ומתוחכמת. איך זה עובד בתעשיה: מעט מאד תהליכי יצור בתעשיה באמת מושפעים במידה כה דרמטית מהפסקת חשמל של 13 דקות. אך לפי מה שהחדשה כותבת, נדפק להם ייצור של חודש וחצי פלוס ! כן באמת. תעשו לי טובה. בתהליכי היצור שבאמת רגישים בתעשיה, ויצור שבבים אינו כה רגיש, ישנן מערכות UPS מגובות גנרטור, ומובטח למפעל ולתהליך הייצור - שאם יש בעיות באספקת החשמל של הרשת הכללית, המפעל עובר לעבודה על גנרטורים למשך אותו זמן. ממילא כל המכונות יצור היקרות מחוברות ישירות ל- UPS מנדטורית, כדי להבטיח את שלומן במקרי נפילת מתח ועליית מתח פתאומיים (spikes). ה UPS-ים הללו מחזיקים כושר עבודה של דקות לפחות, עד חצי שעה טיפוסי. הגנרטורים מותנעים ומזרימים חשמל תוך 5-10 שניות שזה מה שה- UPS באמת צריך להחזיק. למישהו בר דעת נראה, שמפעל יצור שבבים סופר מתקדם ומתוחכם שעלה מולטי מיליארדים, אינו מחזיק באמתחתו יכולת גנרציה חשמלית הולמת ? למישהו נראה סביר, שמישהו הקים מפעל ב- 10 מיליארד דולר, אבל לא טרח להתקין בו מערכת גנרציה ו- UPS ? על מפעלים שעולים אלפית מסך כזה שמים גנרציה. זהו אינו אלא נסיון לא חוקי, מכוער, לייצר מלאכותית הורדת תפוקות (עם תירוץ עלוב) אשר משמש סימן למתחרים בתחום שבבי flash, לעשות אותו הדבר, כדי ששוב יתקיים מחזור של הפחתת תפוקה גלובאלית ועימה האמרת מחירים. מחזור בתחום שבבי הזכרון שמתרחש מדי 3-5 שנים. והחקירות העלו שזה ביד מכוונת קורה. אני מאד מקווה שהרוגלטורים יביאו את המומחים שלהם בתחום ויוכיחו אותם כשקרנים - זה די קל לעשות, ואז לנקוט נגדם במלוא חומרת הדין. יש לחוק ההגבלים שיניים מאד חזקות - אילו רק טורחים להפעיל אותן. תחשבו מה היה קורא בכל מני מפעלים, אילו הפסקת חשמל של 13 דקות היתה מוחקת להם את התפוקה של חצי רבעון. אירוע שמתרחש במדינות סבירות אחת לחודש ממילא, כי ככה זו האמינות של רשת החשמל (גם בישראל). בגלל זה מפעלים שלא רוצים עצירה בפס הייצור, משום שחבל להם על אבדן הזמן (יש עלות לכל שעה), דואגים לחבר את המפעל ליכולת יצור חשמל עצמאית. חלקם אגב שמים מיכלי סולר מספיק גדולים לעבודה של שבוע בלי חשמל היות והעלות זניחה (זה רק מיכל סולר גדול יותר).
 38. 2 points
  טוב שגוגל יודע לאיית יותר טוב ממך... חשוב להדגיש שבכל מקרה יש ללכת רק על מוצר שיש לו חיבור חוטי. "מרחיב טווח" שמתחבר לרשת הבסיס באופן אלחוטי לא עוזר בכלום ורק מפריע רוב הזמן.
 39. 2 points
 40. 2 points
  ביקורת ריאשונה (בספרדית) עם בנצ'ים ל 3600X עם לוח X470 דלפה לרשת https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x470-review/ רק שם את זה פה , עוד לא הספקתי אפילו לעבור על זה
 41. 2 points
  Intel Prepares 15% CPU Price Cut in Response to AMD’s Ryzen 3000 Series - wccftech - jun 21
 42. 2 points
  אשרי המאמין.. מכונת קפה ! מטורף אתה. הזמנה עדיין פתוחה, לא שומר טינה וכו'. סך הכול פורום. huber - תהנה מהיוטיוברים שלך. אני אישית, חושב שבשלב הזה ניסיתי הכול כדי לבוא ולהגיד לכולם... שבתור בעל ניסיון עם 7700K במחשב אחד ולידו i5 2500K אפשר לשחק היום עם i5 2500K על משחקים מודרניים בכיף ( שלי מומהר ל 4.2 ) - אבל Huber מטיל בי ספק בגלל היוטיבורים שלו. חבר'ה הפורום מדרדר בגלל הדיון הזה...
 43. 2 points
  מעבד i5 עם 4 ליבות הוא ממש אחלה גם כיום, זו תעודת עניות לכל התעשייה הזו. לאינטל שניצלה את המצב שבו היא השחקן היחיד הרלוונטי במשך שנים ארוכות ובאסטרטגית סטגנציה מתמשכת. ל-AMD שפשוט לא היית קיימת למרות שייצבה עצמה במובילה בתחום. וספציפית- זה שיש מעבדים יותר מהירים ויותר זולים זה ברור אבל לא קשור לכך שאותו מעבד ישן מאוד עדין נותן עבודה ולמי שלא צריך את הכי הכי ממש מספיק או בעצם לכל מי שיש לו מגבלת תקציב. הוא לגמרי עושה את העבודה ברמה שאפשר לשדרג אך ורק כרטיס מסך במשך 8.5 שנים מאז הוא יצא (2500K). מצב זה ישאר נכון גם בשנים הקרובות ונכון שהמגמה היא שצריך יותר ליבות אבל ממש לא בקצב של הגידול בהם. גם קצב האימוץ והניצול המלא של ליבות מרובות (מעל 4) הוא הדרגתי ואיטי כמו כל הטמעה של "טכנולוגיה חדשה" גם כשיוצא DX חדש או RT בזמן אמת- זה תהליך של שנים עד שהוא מבשיל וזה עדין לא השלב. לקחת את כל הנושא ולהסתכל עליו רק מהזווית הצרה של למי כרגע יש מעבד יותר מוצלח עלול לגרום להמליץ לא נכון ולהטעות אנשים. נכון בהחלט שאם כל שאר הפרמטרים זהים נכון ללכת על יותר ליבות. אפשר להתרגש שיש חלופה ראויה סופסוף (וגם זה עוד דרוש הוכחה סופית) אבל לאט לכם, לא לאבד את הראש.. כמו שאמרתי מקודם, ברוב המוחלט של המקרים עדיף לחלוטין שדרוג כרטיס מסך בלבד על פני החלפת כל המערכת. זה הרבה יותר זול, פשוט ונגיש.
 44. 2 points
  שבוע חדש לכולם. אני רואה שהדיון עדיין רץ, אז למען הסר ספק גם i5 2500k היום נותן בראש במידה והוא מומהר, אני יודע כי יש לי אחד כזה. לגבי ה I7 7700K .. אני גם לא יודע מדוע יש הטעיות מבחינת גיינימג, אבל הוא רלוונטי מתמיד.. שום כותר מודרני לא "סובל" אל מול רייזנים בעלי ליבות מרובות יותר. המעבד שלי על 4.8 24/7 במחשב הראשי והוא מפליץ ניטרו בכל משחק אפשרי, מודרני כנ"ל משחקים שעובדים קשה יותר על ה CPU כמו GTA במולטי, GW2 או באטפליד 5. הרבה מאוד השערות נזרקות פה.. התהליך עד לזה שהמרובי ליבות יהיו סטדרנט מינימלי לא יקרה בכלל השנה. אני בספק אם יקרה גם ב 2020. זה יהיה בהדרגה וגם ההדרגה לוקחת זמן. לגבי הסרטון - דווקא ההיפך, ה 7700K יותר עקבי בפריימים הגבוהים מהרייזן. זה בדיוק ( מה שהדגשת ) חלק מהסקפטיות שלי לגבי AMD. כולם מצפים למשהו מ RDNA, אני כבר רואה מראש 2070S עולה עליו בביצועים ובמחיר. בתקווה שאני טועה.
 45. 2 points
  This Specification Created @ www.tms.co.il - Professional and Reliable Computers Chain Stores CPU: AMD Ryzen 5 2600 Processor Box (Gen 2) - מבצע בקניית מחשב חדש ! Qty: 1 - Price: ₪ 589 Motherboards: Gigabyte B450M DS3H Qty: 1 - Price: ₪ 329 RAM Memory: Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3000 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2D3000C16 Qty: 1 - Price: ₪ 372 Cases: Antec Case P7 Silent Qty: 1 - Price: ₪ 222 Power Supplies: ANTEC PSU 550W GB Neo Eco Modular 80+ OEM New PC Qty: 1 - Price: ₪ 225 Solid State Drives (SSD): Corsair SSD 480GB MP510 NVMe PCIEx4 M.2 Qty: 1 - Price: ₪ 357 Video Cards: Palit GTX1660 DUAL OC 6G GDDR6 192bit Qty: 1 - Price: ₪ 1046 Total: ₪ 3139 Will Compete with every offer or specifications in the Forums. The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments. https://www.tms.co.il/62369
 46. 2 points
  בניגוד לכל הגיון רק במחשבים אישיים אין שום בדיקה לתוכן הזכרון.שנקרא. ביטים שנפלו או נוספו אינם מתגלים ולכן בעיות בזכרון יגרמו לתקלות שונות, משונות ולא עקביות. (בשרתים עם זכרון ECC יש בדיקה.)
 47. 2 points
  בהתאם לרישיון, יכולה להיות בעיה אחרי החלפת לוח אם. זה נכון שה-HAL בגרסאות החדשות יותר של ה-NT Kernel (ווינדוס 8 ומעלה) הרבה פחות רגישה טכנית להחלפת מעבד (ערכות פקודות) ולוח אם (ערכת שבבים) אבל הרישיון הוא סוגיה נפרדת כפי שציין נפוליאון. רישיון Retail (כזה שנקנה בקופסה) לא יעשה בעיות. מקסימום האקטיבציה מתבטלת ומפעילים מחדש בלחיצת כפתור (במקרים נדירים, צריך ליצור קשר עם מיקרוסופט). אבל רישיון OEM (כזה שהגיע עם המחשב ורוב המפתחות הדיגיטליים) עלול ואפילו סביר שלא יאפשר לבצע אקטיבציה מחדש כך סתם. הסיבה לכך היא שמפתח הרישיון שמקבלים/קונים הוא לא זה שמשמש באמת את מערכת ההפעלה לזיהוי החוקיות, אלא קוד אחר שהוא סכום פונקציית Hash של רכיבי החומרה. אבל יש לזה פתרון. צריך לקשר את מפתח הרישיון לחשבון מיקרוסופט שלך לפני החלפת החומרה ואז שוב לאחר החלפתה ולא אמורה להיות בעיה. הוראות מפורטות, כאן.
 48. 2 points
  אתה יכול לשאול את ספקית האינטרנט שלך מה שרת ה DNS שלה ולהשתמש בו או להישתמש באחד השרתים הציבורים החינמים כמו של גוגל או Cloudflare Google: 8.8.8.8 & 8.8.4.4. Quad9: 9.9.9.9 & 149.112.112.112. OpenDNS: 208.67.222.222 & 208.67.220.220. Cloudflare: 1.1.1.1 & 1.0.0.1. CleanBrowsing: 185.228.168.9 & 185.228.169.9. Verisign: 64.6.64.6 & 64.6.65.6. תחפש בגוגל יש מלא כאלה.
 49. 2 points
  הזוי , לא הזוי. מה זה משנה. פשוט תעשה מה שאני אומר ותראה אם זה פותר את הבעיה. תיכנס להגדרות של הרואטר ותגדיר שם את שרת ה DNS.
 50. 2 points
  אני לא חושב שאתה צריך להסתכל מעבר לכונני SATA סטנדרטים לחלוטין. הם זולים, מאוד מהירים לכל שימוש ואמינים. כוננים כמו MX500 למשל
×
 • צור חדש...