Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים

 1. napoleon45

  napoleon45

  משתמש רשום


  • נקודות

   26

  • מספר הודעות

   3,633


 2. About:blank

  About:blank

  צוות האתר לשעבר


  • נקודות

   18

  • מספר הודעות

   8,260


 3. nec_000

  nec_000

  משתמש רשום


  • נקודות

   16

  • מספר הודעות

   4,123


 4. omertgm

  omertgm

  משתמש רשום


  • נקודות

   11

  • מספר הודעות

   1,217Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/07/19 בכל האיזורים

 1. 5 points
  חלקים בדיון הזה ממחישים בדיוק את הבעיה בשוק (וסליחה אם אני בוטה, אבל הבעיה היא בורות) שבזכותה אינטל יכולה להמשיך קדימה בחצי פיהוק ובנוסף היא כר פורה למניפולציות שיווקיות. רוב השוק פשוט לא מוכן לשמוע על שום דבר מלבד אינטל, נאחזים בגרפים בלי באמת להבין את המשמעות של התוצאות (כלומר למתודולוגיה, על פגמיה או מטרותיה, אין בכלל חשיבות ומעניינת רק השורה התחתונה גם אם יוצא שלא תמיד משווים מין במינו) וגם כשיש מוצר טוב יותר ביד – יותר מתעניינים מהו הדבר הבא של אינטל, כולל תליית תקוות לא לגמרי הגיוניות לגבי לוחות זמנים ושיפורים. כשיצא הדור הבא ויזכה למאה ימי חסד כדי להבשיל, גם התחשיבים יתעדכנו בהתאם. בחודשים האחרונים חוזרים ומדגישים כמה חשובה תחרות. בלי רייזן דור 1 השוק היה ממשיך לדשדש. מקבלים אותו דבר אבל משלמים יותר. בלי אינטל שתתן תחרות ל-AMD כנראה שארכיטקטורתZEN לא תגיע למלוא הפוטנציאל שלה ולא תעשה עבודת מחקר כמו שצריך על הארכיטקטורה שתירש אותה כדי להמשיך לדחוף את השוק קדימה. אבל תחרות יכולה להתקיים רק בתנאי שוק רציונלי. כלומר שוק שבו הלקוחות בוחרים לאורך זמן בחירות מושכלות והגיוניות ולא פועלים בנאמנות עיוורת. כבר היינו בסיפור הזה עם ארכיטקטורת K8 (על נגזרותיה). אותו ג'ים קלר, אותה AMD שמביאה ביצועים עדיפים, צריכת אנרגיה עדיפה וערכת פקודות חדשה (x86-64) כסטנדרט לשוק הדסקטופ – והשוק הגיב במשיכת כתפיים ובריצה לקנות Pentium D. אחר כך באו שנות הנפל של AMD. שילוב של השקעת הרווחים מפלטפורמת K8 שבכל זאת נגסה קצת בפלחי שוק מסוימים ברכישה של ATi במקום במו"פ, הימור לא נכון על עיתוי הרלוונטיות של ארכיטקטורה שבנויה לריבוי תהליכונים יותר מאשר ל-IPC ועוד שורה של מחדלים ורשלנויות בדרגי ההנהלה. מרווח הטעות של AMD כמעט לא קיים לעומת אינטל והם עשו את כל הטעויות האפשריות במשך תקופה. עכשיו הם חזרו ונתנו בעיטה לשוק שהפך מנומנם ועצל בהעדרם, אבל צד הביקוש די מתעלם וזה מאוד חבל כי בלי תחרות הצרכנים הם אלה שמפסידים בסוף. המסקנה היחידה שיש כיום – בנקודת הזמן הנוכחית ועוד לפני שלרייזן דור 3 הייתה הזדמנות להבשיל – עבור מי שרוצה מערכת לרוב השימושים (בטח לאלה הנפוצים כאן בפורום) היא שאינטל לא רלוונטית כשבאים לקנות פלטפורמה חדשה. כל מסקנה אחרת (למעט תרחישי שימוש מיוחדים) היא לא התנהגות שוק רציונלית.
 2. 3 points
  אני לא מבין על מה את מדברת. יש לנו פה עסק עם מישהו שאף פעם לא טועה.
 3. 3 points
  רק לחשוב אם AMD לא משיקים את הדור החדש והאחרון...היו נתקעים עדיין עם 4 ליבות עם מחירי פרימיום. כנראה תושבת חדשה 1159. https://wccftech.com/intel-10th-gen-comet-lake-desktop-cpu-lineup-leak-lga-1159-socket-rumor/ https://www.computerbase.de/2019-07/cpu-zehn-kerne-intel-comet-lake-sockel-lga1159/
 4. 2 points
  היי, אני מתנצלת אם עברתי על חוקי הפורום, חשוב לי להדגיש שלא אני זו שהתחילה את הדיון הזה פשוט לא יכלתי להתעלם מזה שהוא מזלזל במקצוע שלי ועוד רושם פה דברים שמחקריים לא נכונים ומטעה אנשים לכן, היה חשוב לי להציג בפניו את טעותו כי יש פה אנשים תמימים שעלולים לקבל מידע שגוי וחבל. למען הסר ספק לא אמשיך בדיון הזה איתו.
 5. 2 points
  הדיון הזה יפסיק להיות off-topic והמשך הודעות ימשיך בהודעות פרטיות בלבד. כמו כן, המשך שלו יעניק למשתתפים בדיון השעיה מהמערכת ללא אזהרה מוקדמת. מתחיל להמאס שכל דיון נגרר לעשרות עמודים של offtopic שגם מרחיק משתתפים פוטנציאליים, ואני שוקל מה לעשות כדי למנוע זאת בעתיד.
 6. 2 points
  היי, חזרתי על אותה תשובה פעמיים כי חשבתי שפספסת את ההודעה הראשונה (זאת היית הפעם ראשונה שהגבתי פה) בכל מקרה אני מבינה שקשה לך לקבל את זה שטעית. הכי נוח לעבור מהגנה להתקפה כשטועים הריי אתה זה שרשם ואני מצטטת "בדקו את האושר שהנסיינים דווחו וגם מדדו אצלם בדם כימיה, בנוסף אבחון פסיכולוגי ופסיכיאטרי - תקפו מכל הכיוונים." אז אתה זה שמסתמך פה בתשובה שלו על מחקרים פסיכולוגים שבהם אתה מזלזל. כמו כן אני טוענת שעובדתית טעית בחלק הראשון בתגובה שלך שרשמת "צריכה חומרית מסבה גורנישט" והסברתי לך בצורה חד משמעית למה זה לא נכון ויותר מכך גם אני מצהירה כמוך שבדקו את הנושא מכל הכיוונים ואתה מוזמן לחפש מאמרים אקדמאיים ולהיווכח שאני צודקת וקניות גורמות להפרשת אנדורפין שגורם לתחושה של אושר (מדובר פה על חומר כימי שנוצר בתהליך ביולוגי שניתן לבדוק אותו אמפירית). בנוסף במקום לזלזל במקצוע שלי ולנסות להכניס לפה נושא שלא קשור בשום צורה לתגובה שלי תבדוק את עצמך ואם אתה חושב שאני טועה אתה יותר ממוזמן להראות לי מחקר או מאמר אקדמי שסותר את מה שרשמתי.
 7. 2 points
  בארכיטקטורת ZEN זיכרון מטמון מרמת L3 פועל במנגנון Victim Cache. הוא אוגר שורות שנפלטו משתי רמות זיכרון המטמון הגבוהות יותר. כל המיתוג מחדש שלו כ-Gamecache הוא בחלקו התייחסות לבעיה הכי גדולה של ארכיטקטורת ZEN. החלוקה לשני CCX פירושה שאם ה-Scheduler מקפיץ תהליכון מ-CCX אחד לאחר, או אם יש צורך לשתף מידע בין תהליכונים שרצים על CCX שונים, יש לזה מחיר בדמות עכבה גבוהה. Windows מאוד אוהבת להקפיץ תהליכונים גם בלי סיבה וזה חלק מהבעיות שהיו לרייזן במשחקים בתחילת הדרך. עדכון ה-Scheduler כדי לרסן את ההתנהגות הזאת ואופטימיזציה במשחקים כדי לנעול תהליכונים ל-CCX מסוים שיפרו את המצב. במצב הזה מנגנון ה-Victim Cache עובד יותר טוב כי מאפשר להשתמש במידע שנפלט מרמת מטמון גבוהה יותר בלי צורך לגשת לזיכרון. זה בתיאוריה אמור לעזור במשחקים, בעיקר כאלה שהם מאוד דינאמיים, אבל בפועל המצב הרבה יותר מורכב כך שמדובר בלא יותר ממבו ג'מבו שיווקי (והמונח מופיע בעיקר במסרים לשוק הגיימינג. במפרטים עצמם, שפונים גם לקהל שעבורו "גיימינג" נתפס כמשהו מצועצע ולא איכותי, הוא עדיין נקרא L3). לגודל זיכרון המטמון אין קשר חד-חד ערכי לשיפור ביצועים (כלומר גדול יותר אינו בהכרח טוב יותר). הוא נבחר בהתאם לדרישות הארכיטקטורה.
 8. 2 points
  מגבלות התדר של ZEN2 הן חומרתיות. אפשר גם לשים קרח יבש בכד, אבל חציית קו 4300 לכל הליבות תמיד תהיה תלויה בכמויות אדירות של מתח לליבות ולבקר IO ממה שאפשר לראות היום אפילו עם 3700X מול 3900X, לכמות קאש כפולה אין השפעה גורלית על ביצועי מערכת, אפילו בפאנים של תוכנות רינדור, ולכן אפשר להשתמש בהשוואה הזאת כרפרנס. הפרש הביצועים דומה להפרש הליבות בניהם
 9. 2 points
  אני מזמין כל מי שרוצה לפרסם הודעות שפונות באופן אישי אלי לעשות זאת באופן פרטי בלבד. אשמח לשוחח שלא כחלק משרשור ציבורי. בואו נלך לחדר משלנו ולא נפריע לאחרים. ממליץ על אותה פרקטיקה לכולם. כל דבר אחר מדרדר ופוגע בשיח בפורום. לא כיף ומיותר. מי שיבחר לרשום הודעות על גבי הגב שלי למרות שאני לא רואה אותן (אני חוסם את מי שלראייתי פוגע בשיח אך לפעמים רואה בגלל שאחרים מצטטים) - שיבושם לו - תגובה ממני לא תגיע באופן ציבורי (למעט הודעה זו). שבת שלום לכולם.
 10. 2 points
  אני באמת לא מבין מה הקטע של ירידה לפסים אישיים? אתה כל כך butt hurt כל פעם שמישהו (ובמיוחד הוא) אומר משהו שלא מסתדר לך עם השקפת העולם שלך (speaking of fanboys... הייתי מגדיר אותך ככזה של AMD ומחכה עכשיו לפוסט ארוך וטרחני שיסביר לי איפה אני טועה במה שכתבתי ובבחירות החיים שלי באופן כללי.)
 11. 2 points
  רייזן 3XXX יצאו וראינו הרבה בנצ'ים. רובם הגדול אם לא כולם הם תוכנה שלא עברה אופטימיזציה למעבד הספציפי הזה שיצא. ובכל זאת אפשר להשוות אופטימיזציות ספציפיות למעבדים החדשים ע"י בנייה מחדש של בנצ'מרקים. בעולם הקוד הפתוח ברוב הבנצ'ים, התוכנה נבנית ("מקומפלת") כחלק מהבנצ'מרק. אתר הבדיקות פורוניקס phoronix.com מבצע בדיקות שכאלה ובדק את רייזן 2 עם קומפיילר שכן תומך באופטימיזציות למעבד החדש. כל בנצ'מרק נבנה בשלוש גירסאות: גירסה גנרית של x86_64 גירסה עם אופטימיזציות לרייזן דור 1 גירסה עם אופטימיזציות לרייזן דור 2. התוצאות לא מפתיעות, יש יתרון לאופטימיזציות ספציפיות, משהו עד 5% תוספת ביצועים בממוצע (זה די תלוי בנצ') ראו כאן: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-znver2-gcc9&num=1
 12. 2 points
  שימו לב לכמויות המעבדים החדשים שנימכרו כבר אפילו שבקושי יש מלאי זמין והביקוש גדול על ההיצע-כ-3900 מעבדים ב4 ימים!: בנוסף שימו לב איף ה3900X ניחטף- כבר מעל 860 חתיכות בעוד שמעבד 12 ליבות שכבר קיים זמן רב וזול יותר מכר רק כ110! https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-Threadripper-2920X-12x-3-50GHz-So-TR4-WOF_1279063.html אשכרה נימכרים כלחמניות חמות וכניראה ה3950X אפילו ימכור עוד יותר למרות שרוב הרוכשים ביכלל לא צריכים את כמות הליבות, כל הכבוד לAMD MARKETING, לא זוכר כזה שיגעון בPC בעשור האחרון.
 13. 2 points
  אם המערכת מתאימה לצרכים והכל עובד, אז אין סיבה לשדרג. אם המערכת לצרכי עבודה ויותר כח עיבוד מאפשר חיסכון בזמן או פותח יכולות שלא היו למחשב הקודם, אז בודקים עלות מול תועלת וקונים את מה שמתאים. באמת שאין סיבה למהר היום. גם המחשב הכי בסיסי יכול להתמודד יפה עם גלישה באינטרנט או נטפליקס וזה השימוש של הרבה אנשים.
 14. 2 points
  הללויה, הנה התגובה מגיע ושימו לב לפרטים: Intel’s 10th Gen ‘Comet Lake’ Desktop CPU Lineup Allegedly Leaks Out – Core i9-10900KF Flagship With 10 Cores, 20 Threads, 5.2 GHz Boost at $499 US, 8 Cores Start at $339 US, 6 Cores at $179 US הנה מענה ישיר ל- 3700x - מעבד מתומן ליבות מקביל ל- 9900k, ומחירו צונח ל- 339$. מה זה אם לא יישור קו אחד לאחד מול מחירו של 3700x בואו נרד הלאה - מעבד ה- 6 ליבות יורד ל- 179$. ומה זה אם לא מענה ל 3600x ? רואים מה תחרות עושה - היא מורידה את המלך מהאולימפוס שלו לקרקע המציאות. זו החדשה הגדולה ש- AMD הביאה, שהיא מורידה את התחרות ומנגישה אותה לכיס של כולם. אז שנה הבאה תהיה בהחלט תחרות בין AMD לאינטל, ותתכן מלחמת חורמה על המחירים של מעבד מול מקבילו. זוהי רק עוד סיבה לא למהר ברכש עכשיו. סבלנות ידידיי היא המפתח.
 15. 2 points
  הנבואה כידוע ניתנה לשוטים, אבל בכל זאת אחטוא כאן בתחזית קלה. אני בספק אם אינטל תתאושש תוך שנה. יותר מדי בעיות מצטברות ואין כרגע כלום בקנה שמביא איתו בשורה חדשה. הדור הבא, על פי השמועות, אפילו לא מטפל בפרצות האבטחה ברמת הארכיטקטורה. הם שכרו את שירותיו של ג'ים קלר, הארכיטקט הראשי מאחורי ארכיטקטורות K8 ו-ZEN של AMD (הפעמים היחידות שהתחרו באמת ואפ הובילו על אינטל), ועל פי שמועות הוא קיבל חופש מלא וצ'ק פתוח כדי ל0תח את ארכיטקטורת הדור הבא שתירש את ארכיטקטורת Core. אבל זה תהליך פיתוח לא קצר ועוד לא עברה שנה מאז שהוא החל. אל תשכח שבזמן הזה תמשיך AMD ללטש את הראיכטקטורה שלה. על זה יש את בעיות הייצור וחסמים ארגוניים שצפויים ללוות את אינטל עצוק לתוך שנת 2020. השאלה היא מתי AMD תמצה את הפוטנציאל של ארכיטקטורת ZEN ובאיזה מצב אינטל תהיה אז. אינטל תתאושש, אבל יכול להיות שזה לא יקרה לפני 2022. מעבר לכך, השוק נוטה לאינטל כברירת מחדל וזה לא צפוי להשתנות. אז כן, AMD תנגוס עכשיו קצת במכירות שלהם,ף בעיקר בשוק הביתי וקצת בשוק ה-OEM (וזאת לא תהיה הפתעה אם אינטל תשיק את הדור הבא קודם כל עבור מחשבים ניידים), אבל השוק עדיין ישאר בידי אינטל כי רוב השוק העסקי קונה אך ורק אינטל. נקודה. צריך זעזוע טקטוני בשוק כדי שזה ישתנה, ועם כל ההצלחה של ארכיטקטורת ZEN, רוב העולם בכלל לא מודע לקיומה ולא מתעניין גם. בזמנו, בעידן Athlon 64 (ארכיטקטורת K8) המצב היה דומה. AMD הביאה לשוק חדשנות אמיתית בעוד אינטל הדביקו מעבדים בצורה גסה כדי ליצור בתגובה את ה-Pentium D, והשוק העבקי הגיב בפיהוק לאתלונים והמשיך לבחור אינטל. יש עוד שלל דוגמאות דומות לכך שהשוק, בטח הטכנולוגי, בוחר במותג מבוסס ומוכר שנתפס כאמין גם אם התמורה הגבוהה יותר נמצאת בנקודת זמן נתונה במקום אחר. AMD לא הוכיחו אמינות ומהימנות לאורך זמן שאותה מחפשים אנשי הרכש ההנדסי במגזר העסקי. אז ככה שאינטל לא באמת בצרות המסכנות את מעמדה בשוק. לפחות לא בטווח הקרוב. מה צריך לייחל לו הוא שתימשך התחרות ראש בראש לאורך זמן ושלא יווצר כל פעם מצב שידה של פלטפורמה אחת תהיה על העליונה באופן מובהק.
 16. 2 points
  בנתיים אנו רואים שהמעבד הכי מוצלח בסדרה לשמוש הבייתי, מסתמן להיות הריזן 3600 (הרגיל בלי ה- X) במחיר 199$ MSRP. משום שהוא נותן את השילוב האידאלי של שלושת התכונות: מחיר זול, ביצועים מיטביים בגיימינג, וסוס עבודה לא רע בכלל - גם כשרוצים לחטוא קצת מגדר הרגיל ולעשות עבודה בתכונות פרודוקטיביות בייתיות. מה שנקרא ה- all rounder האידאלי. בסקירתו (שלנקקתי לפי כשעה כאן בשרשור) מעלה סטיב את הטיעון, שחבל לשדך מעבד כזה זול ללוח x570 , משום שהלוח הזה אינו מביא ואינו תורם כלום למעבד, ומוטב לשדכו דווקא ללוח אם שהוא value oriented אבל אחד טוב. הוא מאד ממליץ ספציפית כ- king value בתחום, על לוח של חברת MSI. הוא מדבר על MSI B450 Tomahawk: https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK מחיר הלוח כרגע במבצע באמזון רק 99$ (תמונה מטה): https://www.amazon.com/MSI-Crossfire-Motherboard-B450-Tomahawk/dp/B07F7W5KJS/ref=sr_1_1?crid=2J6RYKID50P2Z&keywords=b450+tomahawk+motherboard&qid=1562682255&s=gateway&sprefix=b450+tomahaw%2Caps%2C257&sr=8-1 למערכת כזו מומלץ לשדך סט זכרונות שגם הוא מסגמט ה- value for money oriented, בתצורת Dual channel של 2x8GB לכדי סך כולל של 16GB. דוגמא טובה יהיה הסט הזה של corsair בעלות 79$ במהירות 3200: https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-3200MHz-Desktop-Memory/dp/B0143UM4TC/ref=sr_1_3?keywords=ddr4+3200+16gb&qid=1562682499&s=gateway&sr=8-3 שילוב השלושה כערכת קנייה של מחשב חדש (שמעבירים אליו את כל היתר מהמחשב הישן - מארז, ספק כח, כוננים, GPU) יוצאת: 199 מעבד + 99 לוח + 79 זכרון = 380$ יש להניח שאחרי עלות משלוח של כ- 35$ (משוער) בתוספת מע"מ, המחיר יגיע ל- 485$ - או בסביבות 1750 ש"ח מחיר הכל כולל הכל עם משלוח עד הבית בישראל. זהו אחד השדרוגים הכי אפקטיביים למשתמש PC הבייתי לסקרנים ששואלים: אבל איפה נכנס כאן מחיר של מערכת קירור ?! להם נזכירה, כי המעבד מגיע עם קירור מקורי של AMD כבר בקופסא. התשובה לשאלה המתבקשת היא "לא": לא מרוויחים מאומה באמצעות קירור משודרג ומפוצץ כפי שהיינו רגילים אליו בעבר (noctua או קירור מים) משום שהמעבד הזה כמו יתר מעבדי סדרה 3000, לא ממש מאפשר בתורו יכולת המהרה נוספת, ולכן חבל מראש על האנרגיה והטרחה במציאת קירור משודרג עבורו. מומלץ איפה להסתפק עם המאוורר המותאם למעבד - זה שמגיע בקופסתו, וממילא מדובר במעבד של 65 watt אשר אינו מצריך פתרון קירור רובסטי במיוחד או חריג. זהו חלק מיתרונות הליטוגרפיה של 7nm. **רק בעיה אחת נקודתית ויש לשים אליה לב: יש הכל במלאים למעט המעבדים שאותם לא ניתן להשיג כרגע (בחו"ל) בשום צורה שהיא. כל המלאים ש- AMD עמלה עליהם במרוצת החודשים האחרונים - כהכנה לקראת יום ההשקה 7.7 נחטפו ביממה הראשונה. למעשה המצב חמור עד כדי כך, שהמלאים אזלו כבר בשעתיים הראשונות של המכירה. שזה מאד מוזר, כי להבדיל מנגיד דור חדש של מאיצים גראפיים שנותנים רמה חדשה של ביצועים, כזו שלא היתה קודם, סדרה 3000 של המעבדים אינה מביאים שום דבר חדש למעט שנותנים value for money יעיל. קרי זה לא שהם פורצים תקרת זכוכית חדשה של משהו שלא היה קודם. ולכן זה מוזר שהיתה הסתערות על המוצר כאילו מדובר בשלל. אבל אי אפשר להתווכח עם עובדות שכן השוק מדבר חזק יותר מההגיון שלנו. כך או אחרת בשל "המוזרות" הזו של הביקוש, קשה לדעת מתי יתייצבו המלאים במשוואת היצע אל מול ביקוש כך שנוכל להצטייד במעבדים החדשים בקלות סבירה (יחסית) בהזמנה מאמזון או מחו"ל ככלל. עריכה: אפשר לקחת זכרונות זולים יותר במהירות 3000, ולחסוך קצת כסף (15$) ולקבל ב- "רק" 64$ את הסט הזה: https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-3000MHz-Desktop-Memory/dp/B0134EW7G8/ref=sr_1_3?keywords=ddr4+3000+16gb&qid=1562683989&s=gateway&sr=8-3 אל לצפות להבדל מהותי או משמעותי במהירות זכרון 3200 לעומת 3000 כן. זה ימדד רק בפינצטה בכלי ניטור יעודיים. בפרקטיקה הרי שלא ניתן להבחין או לחוש בחושינו האנושיים, בפערי ביצוע בין המערכות הללו, שיהיו מסדר גודל של כנראה 1% (לא מעבר).
 17. 1 point
  זה מה שאני מנסה להגיד לה. בתור עצמאי ואדם שבכל זאת מבוגר ממנה בעשור. לאט לאט היא משתכנעת.
 18. 1 point
  תיקונצי'ק. גם אצלנו המשלוח חינם למחשב מעל 3500 שח כולל ליהודה ושומרון, אילת וכו'.
 19. 1 point
  תודה רבה! אנשים טובים!
 20. 1 point
  מהבדיקה הקצרה שעשיתי עולה שאפטר אפקטס כמעט לא מושפעת מביצועי כרטיס המסך ככה שה-1660 יספיק בהחלט. אם רוצים בכל זאת לשפר אז אפשר לעלות ל-1660TI או 2060, אולי עד שתקנה אז גם 2060 super ירד במחיר.
 21. 1 point
  תבדוק לגבי תוספת זיכרון אם מדובר בפרוייקטים גדולים (עוד 16GB RAM) ובמיוחד מעבר לכונן SSD חדש אם התוכנות רצות על HDD מכאני. שני הדברים האלו, אם אין לך כרגע, ישפרו הרבה יותר את השימוש השוטף ממה שאני מכיר. כרטיס מסך תוכל להוסיף בהמשך אם השדרוג הבסיסי הזה לא יספיק. לגבי זיכרון מאוד קל לבדוק שימוש בצג המשאבים של windows. תעלה את התוכנות כמו שאתה עובד איתן ביומיום ותצלם מסך.
 22. 1 point
  יש שתי אפשרויות. מודם > Pfsense > שני סווצ'ים מנוהלים כמו אלה מסדרת UniFi של Ubiquiti. את ה-VLANs אתה מגדיר בנתב-פיירוול Pfsense ואז מגדיר בסוויץ' איזה פורט יהיה שייך לאיזו רשת וירטואלית או לשייך את הסוויץ' כולו לרשת וירטואלית אחת. אפשר לראות פה איך זה נעשה. מודם > Edgerouter X SFP (נתב-פיירוול של Ubiquiti) ששתי יציאות שלו מוגדרות כ-VLANs נפרדות ומשם לסוויץ' בכל משרד. רק שצריך לדעת גם באיזה סדר גודל של תעבורה מדובר כי הנתב הזה יחסית חלש (מיועד למשרדים קטנים) ואם מדובר בנפחי תעבורה גדולים בין המשרדים לאינטרנט או בין משרד למשרד, יהיה צורך במכשיר שמתאים יותר.
 23. 1 point
  https://www.youtube.com/watch?v=NFJeNJiMvB0 https://www.youtube.com/watch?v=fGOXvhXRfBk
 24. 1 point
  קירור מעבד מספיק טוב אם אין לך דרישות מטורפות לשקט או רצון לעשות OC למעבד תצוגה וצפיה בשתיה המפרטים ב 4K תהיה זהה ומעולה, לשחק ב 4K לא תוכל בכל מקרה (באיכות טובה)
 25. 1 point
  תמיכה ב-XFR ו-PBO. משפיע מעט על הביצועים.
 26. 1 point
  זה לא אומר שכולן מומלצות בנוסף זה מייקר את המחיר בנוסף יש לך Xbox שגם יכול לשמש כמזרים מדיה ויש לך דרכו את גם את החנות של מיקרוסופט בנוסף. בטלויזיות החכמות של סמסונג מערכת ההפעלה היא Tizen ואצל LG היא WebOS בנוסף יש להם חנויות משלהם ליישומונים. 20 באפריל 2019 - מהיום גם פרטנר TV ו-Next TV בטלוויזיות של LG יש לך את הטלויזיה הבאה LED של LG מבלי לחרוג מהתקציב(5918ש"ח) ועם 3 שנות אחריות של היבואן הרשמי מחנות שהיא קנייה חכמה דרך זאפ(אצל סמסונג תקבל שנה אחריות במחיר דומה או יקר יותר מסך קטן יותר ותאלץ להוסיף עוד כסף על הרחבת האחריות במידה ותרצה). טלוויזיה LG 75UK7050Y 4K ‏75 ‏אינטש המפרט המלא של 75UK7050Y באתר היבואן הרשמי אפשרות נוספת של LG ב4587ש"ח גם עם 3 שנות אחריות של היבואן הרשמי ורכישה דרך חנות שהיא נחשבת קנייה חכמה ע"פ זאפ. טלוויזיה LG 65SK8000P 4K ‏65 ‏אינטש המפרט המלא של 65SK8000P באתר היבואן הרשמי מצד שני יש באותו התקציב(5990ש"ח) טלויזיה של סמסונג בטכנולוגיית QLED עם שנה אחריות של היבואן הרשמי מחנות שאין עליה ביקורות כלל והחנויות האחרות חורגות מהתקציב. טלוויזיה Samsung UE65Q6FN 4K ‏65 ‏אינטש סמסונג עוד אפשרות של מסך סמסונג LED קעור גם בדיוק בתקציב עם אחריות לשנה של היבואן הרשמי מחנות שהיא קנייה חכמה בזאפ(חנות בשם "המאיר" שמוכרת את המסך ב5990ש"ח + אפשרות שדרוג ל4 שנות אחריות בעוד 199ש"ח מה שיגרום לחריגה מהתקציב). טלוויזיה Samsung UE65NU8500 4K ‏65 ‏אינטש סמסונג המפרט המלא של UE65NU8500 באתר היבואן הרשמי
 27. 1 point
  מה אתה אומר על זה ? https://ksp.co.il/?store=eilatLaguna&changeSnif&uin=55976&select=.268..271..1358..6253.
 28. 1 point
 29. 1 point
  ב6 פין יש 2 חוטים של 12V, לפעמים 3 כי זה הרבה פעמים זה אותו כבל 6/8, לא בהכרח שהוא יהיה בשימוש עבור 6, ה2 פינים הנוספים זה רגש שמודיע לכרטיס שאפשר להשתמש ב8 פין והארקה. רגש אחד. 2 הארקה. ב8 פין יש 3 12V. 2 רגש. 3 הארקה. במידה והשימוש לא חורג מ75W אין בעיה עקרונית ממעבר מ6 ל8 פין כי גם עובי הכבל עצמו מתאים בספק נורמלי. אני לא אוהב מעברים כאלה בעיקר בגלל החיבור עצמו, חיבור של pcie עדיף על חיבור של מולקס.
 30. 1 point
  בהמשך לאמור בפוסט מהיום בנושא מהירות הזכרון בסדרת ריזן 3, הנה סרטון הסבר נוסף ומדידת ביצועים, לרבות המלצה איזו מהירות זכרון כדאי לשדך לריזן 3000: המקור מידע של הסרטון הוא מהכתבה של techpowerup כאן: https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/ לאור הממצאים שאני רואה ב- TPU, היות המחירים הם 65-69$ לזכרונות 3000 או 3200 בהתאמה לקיטים של 16GB (בדקתי הרגע באמזון), כשמעל למהירויות זכרון אלו המחירים מתחילים להאמיר בצורה אקספוננציאלית, הייתי משתדל שלא לקנות מעבר למהירות 3200. כמו כן השפור שמתקבל במקפצה למדרגה הבאה של מהירות זכרון, עשוי להיות מאד יקר במונחים כספיים, כדי עשרות אחוזים לפעמים, אך לספק אולי 1% שפור ביצועים בפועל. מה שאומר שזה אינו כדאי. מהירות 3200 כרגע במחירים של היום, זו הטופ שכדאי/מומלץ ללכת עליו במשוואת העלות תועלת. אפשר גם 3000, לא יהיה הבדל כמעט בביצועים. ניתן להתרשם מכך בגרפים שבעמוד הזה: https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/3.html
 31. 1 point
  תודה לעונים! ותודה לפלונטר שנותנים שירות מעולה כבר שנים אני חושב לשדרג רק את כרטיס המסך כי גם ככה אני יכול להריץ יותר מ 1080 (בגלל המסך). ואני לא יודע אם כל כך בא לי לשדרג את *כל* המערכת.. האם יש טעם לקנות את אחד הכרטיסים החדשים של RTX או שלנסות 1080ti יד שנייה? תודה מראש
 32. 1 point
  תלוי את מי שואלים ל-techpowerup יש חבילה של 20 משחקים, ע"פ מה שאני מכיר זו הסקירה המקיפה ביותר לכותרים שיש ולכן הממוצע שלהם מייצג הכי טוב. כמובן שיש כותרים בהם 5700XT לוקח בגדול אבל אותו דבר עם 2060S בכותרים אחרים. ברגע שמבצעים OC מקסימלי לשני הכרטיסים 2060S לוקח בפער ברור של 5-10%.
 33. 1 point
  ^אכן אחד מתעלולי השווק הכי מוצלחים שיצאו להם אי פעם. כל ההכנה הזו בהדרגה עוד מאז ינואר השנה, איך בישלו את הצרכנים על אש נמוכה תוך פיתוח ציפיות ותאבון שהולך ועולה בהדרגה... עד לאורגזמה הגדולה של 7.7 . והנה לנו עכשיו מכרו את כל המלאי העולמי בן רגע, אין יותר מעבדים. וזה לא שלא היתה סחורה כן, היתה כמות גדולה - מסת יצור של רבעון שלם. אני לא זוכר אף השקת מעבדים (קרי CPU) שהיתה כזו, מאז ומעולם ואני בתעשיה לא מאתמול. משהו חריג מגדר הרגיל נעשה פה, במיוחד כאשר הסדרה 3000 בתכלס, לא ממציאה שום דבר חדש, או מנפצת שיאים דרמטיים של ביצועים. כולה למגזר הביתי, ספקה שווה ערך ל- 9900K, רק במחיר 330$ במקום 600$ (עלות המעבד אינטל + מערכת קירור). זה עדיין עם כל הכבוד אינה סיבה להסתער על החנות כאילו מדובר בזהב. פשוט התנהגות צרכנית לא ראציונאלית. ועכשיו בחזרה לעניין הטכני, יש משהו מאד חשוב בנוגע לסנכרון בין התדר עבודה של ה- BUS לבין תדר העבודה של הזכרון, שבו ולמדו את זה בצורה דקדקנית. זה שונה ממה שהיה בסדרות קודמות. צריך להתמקד באיך להגדיר את מהירות הזכרון וה- BUS בצורה נכונה: כאן הקטע הרלוונטי בסרטון שמתייחס לכך, תקשיבו בשקדנות: https://youtu.be/Ssuqhyqah2k?t=816 סיכום: אין מה להצטייד בריזן 3000 בזכרונות מסוג שהם מעבר ל- DDR4-3600. אין מה להגדיר תדר עבודה מעבר לכך, יש להקפיד לשמר יחס BUS to Memory Speed על 1:1 אם חורגים היחס נופל ל- 2:1 , אז מאבדים ביצועים וחווים בעיות וגמגומים = micro stuttering במשחקים לדוגמא.
 34. 1 point
  אכן, הרבה קונספציות מקדימות התנפצו כשהתחלנו לקבל סקירות ולמדנו את ריזן 3000 לעומק.
 35. 1 point
  לא. סיסמאות נשארות במערכת ההפעלה - כמו סיסמאות לאתרים, או כניסה למחשב וכאלה. אתה יכול להשתמש בסיסמאות נגיד לאי מייל וכאלה גם בחו"ל. אין לזה קשר לחומר / קבצים שתעתיק ותמחק בנייח.
 36. 1 point
  כן, את הוצאת החומר הבנתי. אתה רוצה להעתיק אותו לכונן אחר ולאחר מכן למחוק אותו בנייח. רק לא הבנתי את זה -
 37. 1 point
 38. 1 point
  עניין של ייעול הקוד. משחקים חדשים כבר יוצאים עם חשיבה על רייזן בתכנון. אם חשובה לך העלות-תועלת. בחר AMD. וקח כרטיס מסך חזק.
 39. 1 point
  לקח את הכרטיס המדובר והדביק לקירור קאסטום כלשהו כדי לראות (תיאורתית) כמה הכרטיס מסוגל לרוץ בתנאי עבודה שונים. למעט היעדר קירור אקטיבי באופן מבוקר על הזיכרונות, מה שהקפיץ את הטמפרטורות שלהם לשמיים, התוצאות דיי מעניינות.
 40. 1 point
  אחרי כמה ימים של חיפושים יש תשובות בדיקות של שלל תוכנות מקצועיות. התשובה ברורה. https://techgage.com/article/amd-ryzen-7-3700x-ryzen-9-3900x-workstation-performance/ ויש שם גם כתבה על ביצועים בלינוקס. גם שם התשובה ברורה.
 41. 1 point
  מפרט עם 3400G, המארז יאפשר להכניס כרטיס מסך באורך של עד 35ס"מ יחד עם ספק כוח איכותי שלא יגביל ויאפשר לך להפוך את המחשב למחשב משחקים בעתיד... הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים מעבדים - AMD Socket - AM4 YD3400C5FHBOX-PC - AMD - AMD Ryzen5 3400G Quad Core/8 Threads - With New PC Only - with Radeon™ Vega 11 Graphics - With Wraith Cooler - 65W TDP - Box... שלוש שנים אחריות - יבואן רשמי כמות: - 1 - 678/664 ₪ לוחות אם - AMD Socket AM4 B450M-S2H - Gigabyte - AM4 - B450 - 2x DDR4 - VGA - DVI - HDMI - PCIe x16 - 2x PCIe x1 - M.2 - 4x SATA - RAID - 6x USB 3.1 Gen 1 - 6x USB 2.0 - SysFan - mATX... שלוש שנים אחריות כמות: - 1 - 291/285 ₪ זכרונות - DDR4 - לנייח CT8G4DFS8266x2 - Crucial - 16GB (2x8GB) DDR4 2666 PC4-19200 - CL19... Lifetime Warranty כמות: - 1 - 275/270 ₪ דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2 NVMe M280CS3030-250-RB - PNY - 250GB, SSD CS3030 Series, M.2 80mm NVMe PCIe 3.0 - TLC 3D NAND SSD - 3,500 MB/s/1,050 MB/s Read/Write... חמש שנים אחריות כמות: - 1 - 190/186 ₪ דיסקים קשיחים ו SSD - SATA ST1000DM010-2Y-PC - Seagate - 1TB - With new PC Only - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series- 2 years warranty... שנתיים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד כמות: - 1 - 190/186 ₪ מארזי מחשב - מארז עם ספק NX100-NE550M - Antec - Window - With 550w Antec NE550M 80 Plus Bronze Modular PSU - ATX, micro-ATX, Mini-ITX - Max GPU: 350mm - 430x190x462mm... שלוש שנים אחריות למארז וחמש שנים לספק כמות: - 1 - 385/377 ₪ שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים SERVICEFORUM - Plonter - עלות הרכבת המחשב היא על חשבון הבית עבור מחשב שלם. אם לא מדובר במחשב שלם, יכול להיות שתהיה תוספת תשלום עבור עבודת הטכנאי, בהתאם להחלטת הגורמים המוסמכים. משלוח עם שליח לכל מקום בארץ. המשלוח חינם בהזמנת ... כמות: - 1 - 1/1 ₪ 2010.00 / 1970 ₪ עד 12 תשלומים ללא ריבית. המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה קישור להצעת המחיר https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=165146 *במידה ותרצה לעלות ללוח אם כמו Gigabyte B450 Aorus M תאלץ לרדת ל8GB https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=165147
 42. 1 point
  לא אמרתי שלא תגלוש מהדפדפן אלא שבדיקת המהירות דרכו לא נראת אמינה מהניסיון שלי בשלל אתרים כמו שכתבתי לך בהודעה הקודמת והינה עוד דוגמא לחוסר אמינות של הבדיקת מהירות דרך הדפדפן במזרים המדיה, אתה על חבילה של 1000/100 Mbps וקיבלת העלאה של זה לא הגיוני שתקבל העלאה(Upload) של 300Mbps בחבילה שהעלאה שלה היא 100Mbps(החבילות של פרטנר הן לא סימטריות כמו של Unlimited). בדיוק כמו שקרה לי על חבילה של 200/5Mbps זה שתגלוש מהדפדפן לא אומר שאתר אינטרנט צורך כ"כ הרבה בשביל להיטען, למשל אני על 200Mbps הורדה וכשממש הרגע טענתי את HWzone מנהל המשימות במחשב בFirefox הראה לי שימוש של כמעט 15Mbps לאותו רגע ולאחר מכן רוב הזמן על 0Mbps או 0.1Mbps מידי פעם. ככה שגם עם חבילה של 1000/100 אין שום סיכוי שבגלישה באתרי אינטרנט יתבצע שימוש כ"כ כבד באינטרנט בהשוואה להזרמה של סדרה/סרט לכן הבדיקת מהירות מהדפדפן לא רלוונטית כי התוצאות לא תאמו למהירות הגלישה שאתה חווה מאחר וקיבלת העלאה של 300Mbps על חבילה עם העלאה של 100Mbps. מה התוצאה של הWiFi? מהדפדפן במזרים מדיה זה לא אמין מהסיבה הפשוטה שאני קיבלתי תוצאות שונות ומשונות משלל אתרים. בכל מקרה אם אתה רוצה תנסה לבדוק מכמה אתרים שונים(בתקווה שאף אחד לא מבצע שימוש עם מכשירים נוספים ברגע בזמן הבדיקות) אתה מתכוון למזרים מדיה? אם כן נסה ללחוץ בשלט על כפתור ההפעלה שלו לחיצה ארוכה ואז יפתח לך חלון להפעלה מחדש ואז תנסה שוב להפעיל את הWiFi. עם המהירות הזאת אתה יכול גם לנגן ב8K, אז למה צריך יותר? https://www.howtogeek.com/397365/8k-tv-has-arrived.-heres-what-you-need-to-know/
 43. 1 point
  כן, למרות שאפשר למצוא בחנות עוד דפדפנים כמו TVWeb Browser אם אתה רוצה לנסות. אל תבדוק מהירות דרך הדפדפן במזרים מדיה(זה לא הכי אמין) אצלי למשל כבר ראיתי תוצאות של 60-70Mbps העלאה משלל אתרי בדיקת מהירות כשיש לי 5Mbps והורדה של 7Mbps אבל מיד אחרי יכלתי לנגן סדרה באיכות 4K בנטפליקס שדורשת מינימום של 25Mbps כמו שאפשר לראות בתמונה בעמוד הקודם של הדיון באחת ההודעות שלי. תוריד את היישומון analiti מהGoogle Play למזרים מדיה ותבצע בדיקת מהירות, יש לך אפשרות לבדיקה מהירה(ברגע שאתה נכנס ליישומון מיד מתבצעת בדיקה מהירה) או בדיקה מפורטת שתיתן לך הרבה יותר מידע אם אתה רוצה. *תמונה לדוגמא
 44. 1 point
  ה-B450 Tomahwak תומך בעדכון ביוס ללא מעבד דרך הלחצן BIOS Flashback והחסן USB. כפי שלמדתי לאחרונה כאן בפורום, בניגוד ליצרנים אחרים היכולת הזאת קיימת הלכה למעשה כסטנדרט בלוחות של MSI (שאיתם אין לי ניסיון אישי רב).בעוד שאצל יצרנים אחרים היא קיימת רק בלוחות פרמיום (אם בכלל). לפחות בלוחות AMD.
 45. 1 point
 46. 1 point
  חכם, מדויק, ולעניין וזו הסיבה הארית לכך שאנו תמיד ממליצים בפורום, לא לרכוש בעת ההשקה של טכנולוגיה חדשה שום דבר. תנו רבעון להתייצבות ראשונית. תנו לקונים הראשונים - אלו שאין להם סבלנות, להיות שפני הניסיון של התעשיה. השפנים שבאמצעותם היצרנים מיישרים קו - מתקנים באגים ומגהצים מהמורות. המחמירים אגב ימליצו להמתין אפילו שני רבעונים, שכן לא הכל מתוקן ברבעון אחד. אחרי שניים הרוב כבר מאחורינו. ניקח דוגמא מהתעשיה המקצועית, בה לא קונים מוצר חדש שנולד אף פעם. חברות עושות פיילוט של שנה שלמה על שרתי ריזן במעבדותיהם, עם מבדקי qualification אינטנסיביים, תוך כדי תקוני באגים שמצאו ביחד עם היצרן בסבבים עוקבים אחד אחרי השני. ככה זה עובד, בדיקה, מציאת בעיה, העברת דווח ליצרן, המתנה לגרסא מתוקנת, ושוב חוזר חלילה עד שהגרסאות של המוצר בשלות ובוגרות. התעשיה המקצועית לוקחת לעצמה שנה כן, לא רבעון ולא שניים. שכן בתעשיה המקצועית בשלות המוצר חייבת להיות הרמטית. ועד שאין יציבות לפי סטנדרט מקובל, יש gates שצריכים לעבור... לא חותמים על אישור הצטיידות מסיבי בטכנולוגיה החדשה. אז אמנם אנחנו בבית לא חוות שרתים שצריכה להיות סופר מושלמת, שכן בבית במחשב שלנו אפשר לספוג תקלה פה ושם, או בעיה מינורית שאינה משביתה את תהליך העבודה, ולכן לא חייבים להמתין שנה להתייצבות. מנגד להמתין רבעון או שניים בהחלט ראוי, ואף מומלץ כמוסבר מעלה. אם אני עכשיו לקוח של ריזן 3000, לצורך הדוגמא, אז אני מסמן ביומן (שלי) רכש הכי מוקדם רק באוקטובר 2019. עד אז אנחנו בוודאות נשמע על בעיות שהתגלו במערכת החדשה, ותוקנו בלוחות אם מאצוות יצור Rev 1.1 . אני די משוכנע שתהיה גרסא עדכנית יותר steeping/revision של המעבדים עצמם. יוציאו ביוסים מתוקנים ללוחות אם, תלמד התאמה טובה יותר לזכרונות ממגוון רחב יותר של דגמים ויצרנים. יאתרו כשלים בהרכבים מסוימים של חומרה בשלוב לוח אם כרטיס מסך ועוד... שגם להם יתנו מענה.
 47. 1 point
  תודה על התגובה המנומקת. למדתי הרבה וגם הבנתי הכל.
 48. 1 point
  יש מצב בעיה עם הכבל רשת, אם יש לך מחשב\מחשב נייד תחבר אותו ותבצע בדיקת מהירות. לאחר מכן אתה תדע איפה הבעיה. או ביחידת קצה או ברשת-ראוטר.
 49. 1 point
  אגב ערכת השבבים X570, לא רק שאין טעם לקפוץ על PCIe 4.0 למעט מקרי קיצון, אלא שהשבב מקורר אקטיבית בכל הלוחות הנוכחיים (עד כמה שידוע לי). אני קצת לא מאמין שחזרנו למצב שיש מאוורר על לוח האם (כדי להתמודד עם ערכת שבבים שערך ה-TDP שלה הוא 15W). המאווררים הקטנים האלה שלרוב הם גם בתצורה לא סטנדרטית וקשה עד בלתי-אפשרי להחליפם, סופם בדרך כלל להתקלקל עוד במהלך חייו של הלוח. לפי דיווחים ראשונים, כונני ה-SSD החדשים גם מאוד מתחממים וצריך לאלתר גם עבורם איזה קירור לפחות חצי-אקטיבי אחרת כל המהירויות האלו לא ממש יגיעו לכדי מיצוי לאורך זמן גם למי שמרוויח מהן. יש סיבה למה בעולם העסקי לא ממהרים לקפוץ על כל דבר חדש גם אם הוא תיאורטית יכול לעזור להם. צריך לתת לדברים להבשיל ולמי שיכול לחיות בלי הדברים הכי חדשים, הייתי ממליץ לדלג על X570 אם אין סיבה משכנעת לבחור דווקא בלוח כזה.
 50. 1 point
  ההבדלים שאני רואה הם שללוחות של גיגהבייט אין יציאות USB Gen 2 בכלל אבל יש להם מערכת אספקת חשמל יותר טובה, לא יודע כמה זה קריטי למעבד חסכוני כמו ה-3600 וקצת מוקדם לקבוע כמה זה משפיע על OC בדור הזה של המעבדים.
×
 • צור חדש...