עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 24/08/18 ב הודעות

 1. 9 points
  שילוב של כמה גורמים בו זמנית, מביא את מחירי המאיצים הגראפיים ביד שניה, לנירוונה אחת הטובות שלא היתה כדוגמתה בהסטוריה: מדובר על מחד השקת דור 20 של נוידיאה, הגורמת לבעלי כרטיסים לא מעטים מסדרות 900/1000 - במיוחד אלו שחייבים תמיד להיות עם הצעצוע הכי חדש בשכונה אצלם ביד, לדחוף את כרטיסם ללוחות היד השניה, ומאידך בשילוב התרסקות מוחלטת וגמורה של שוק כריית המטבעות הוירטואליים, שמביאה חוות שלמות במאמץ לנסות ולהחזיר ולו חלק מן השקעת ההון שלהם עבור כרטיסי מסך (שאותם רכשו במחיר מנופח במיוחד), זאת באמצעות שחרור כל הסחורה גם היא ללוחות. זהו שילוב קטלני אשר יצר מצב של הצפה בכרטיסי מסך, שלא נראה כמותו מעולם והיה למעשה צפוי על ידי הקהילה בתחום. כך שאין כאן הפתעה, הרי חיכינו לרגע הזה תחילה לינק ישירות למלל הרלוונטי באחד הסרטונים של בריאן מ- yes tech city, העוקב אחר תחום המשומשים הקרוב לליבו: עתה נעבור להמחשה ויזואלית - הצפה של כרטיסי 1070 כרגע מלוחות יד 2 בארץ, המעידה על משהו שקורה מתחת לפני השטח והוא אינו מקרי. שימו לב, למעלה מ- 3 העמודים משמשים רק עבור דגם GTX1070. זה מטורף ! מעולם לא היו מדגם ספציפי אחד, יותר מ- 4-8 מודעות בו זמנית בשיא. ואנחנו מדברים פה על מעל 60 מודעות, חלקן הם בכלל לכמות של כרטיסים מדגם זה, לא הצעה של כרטיס בודד (עיינו ערך חוות כריה בפירוק שרק להם יש כמויות). להערכתי כרגע בארץ מוצעים למכירה בלוח יד 2 לבדו, סדר גודל גס של מעל 100 כרטיסי 1070משומשים. זו כמות בלתי נתפסת ברמה הסטורית ! גם בימיו העליזים ביותר של הצפת דגם 7970/280x בלוחות (מכריה לשעבר) דגם שהיה פופולרי בכריית ביטקוין לפני כ- 5 שנים, הצפה שארעה לאחר התרסקות ערכו של ביטקוין (בשנה 2013/14), היה מדובר על לא יותר מעשיריית כרטיסים בו זמנית בלוחות בשיא הזמנים. כך שהפעם אנו מדברים על אירוע בעוצמה גדולה פי כמה וכמה: ואם מישהו חשב שרק דגם 1070 שימש בהמוניו לכריה, אז דעו שגם דגם 1080ti שימש בהמוניו למשימה זו, ולכן לא בכדי מעל שני עמודים מוקדשים בלוחות רק עבור דגם זה. יודגש כי חלק מן המודעות מתיחסות לכמות של כרטיסים ולא כרטיס בודד (שוב, מחוות כריה מן הסתם). מטורף.... כבר אמרנו ? אם מישהו מתעניין לגבי רמות מחיר, אז 1070 עובר בימים אלו יד במחיר של 900-1000 שח ליחידה (ויש לי כמה הצעות שכאלו בכתב בהודעה בסמרטפון), כאשר 1080Ti כנראה (פחות בטוח כאן בנתונים כי לא נכנסתי למו"מ על רכש) עובר יד (בזהירות הנדרשת) סביבות 1800-2000 ש"ח ליחידה (מחיר סגירה בפועל). משתף עם החברים כאומדן לנוחיותכם, במידה ותרצו לנצל המומנטום לטובת רכש אקטואלי. אגב הערכתי היא, שהמחירים רק ימשיכו וירדו וכי לא צפוי שינוי מגמה בחזרה לעליות מחיר, אם מישהו לרגע נלחץ לרכוש מהר. השוק מוצף לא רק במשומשים, הוא מוצף גם במיליון ליבות (סדר גודל גס) של דור 10, שנוידיאה מנסה בכח לשחרר לשוק. משמע שההצפה היא מכל הכוונים - כולל שוק החדשים, וזהו רק אלמנט נוסף שמעיק על המצב וממשיך לדחוף את המחירים כלפי מטה. אז כן, הגענו לתקופת תור הזהב שחכינו לה כל כך הרבה זמן ועוד מאמצע 2017, ולמען האמת מגיע לנו... ושילכו כל הכורים והיצרנים לעזאזל - שיחנקו עם מה שהם בישלו בעצמם.
 2. 6 points
  בדיוק. כל הפוסט הזה תמוה בעיני... אתה עושה פה קומבינה ואז בא בתלונות? אתה קנית מחשב מ-TMS בתור לקוח פרטי. נניח שהתגלתה תקלה במחשב, הצעד הבא הוא לפנות לחנות ולממש אחריות. ככה גם עשית, ולמיטב הבנתי הם טיפלו בך כמו שצריך ובמסגרת הזמן שהחוק מחייב. כל ה"תקלות" בדרך נבעו מזה שאתה בכלל לא באמת לקוח, אלא שאתה מכרת את המחשב למישהו אחר, ו-TMS הוא למעשה ספק שלך: 1. הלקוח שלך זרק את הקרטון, ואז אתה בא בתלונות על זה ל-TMS למרות שהם מציינים במפורש את הנושא הזה. זאת אחריותך להעביר את אותה הוראה ללקוח שלך, או לחלופין לשאת את האחריות בעצמך. 2. ב-TMS נתנו לך זמן טיפול (לגיטימי) של שבועיים. אם אתה הבטחת ללקוח שלך זמן טיפול מהיר יותר - זאת בעיה שלך. תנהל מלאי, תביא ללקוח שלך מוצר חדש מהמלאי הזמין שלך, וכשתקבל את החלק החלופי מהספק שלך (TMS) אז תחדש אצלך את המלאי. לא רוצה לעשות את זה? אז אל תציע ללקוחות שלך זמני טיפול שאתה לא מסוגל לעמוד בהם. הנושא של הכונן הקשיח הוא היחיד לדעתי שבו אתה צודק - כונן שהגיע עם חבלה פיזית בעקבות המשלוח הוא באחריות החנות (שמצידה תבוא בתלונות לחברת השליחויות), ואני לא הייתי מוכן לקבל אותו.
 3. 6 points
  אני לא מבין משהו, אתה "טכנאי" מחשבים, שילמו לך כסף כדי לקנות מחשב, אתה קונה מחנות וכנראה שגוזר קופון של כמה אחוזים, לא יכולת לבדוק את המערכת אצלך כמו שצריך ולעבוד מול החנות במידה ויש בעיה? למה מראש אם אתה בעצמך אומר שאתה לא מבין בתחום עשית את העסקה הזאת ולא התייעצת לדוגמה עם הפורום הזה שמצאת לנכון להתלונן בו? בקשר להתנהלות החנות- מה שתיארת נשמע סביר ביותר, לא השירות הכי מוצלח בעולם ממה שאתה מתאר, אבל קשה לי להאמין שזה גם מדויק במאה אחוז. בגדול אני חייב לומר שמניסיון אישי מאד קשה לי לסמוך על "אנשי מקצוע" ועם איך שאתה התנהלת כבעל עסק ""מומחה"" אני חייב לומר שאני סומך עליכם עדיין יותר מדי.
 4. 4 points
  הוא מניח שאנחנו לא יודעים את זה. אז אני יתן לך קצת מהתרופה של עצמך ( כמו שאתה מגיב לאחרים, שים לב איך זה נראה ) : ברור שיש מצב שהכול ישתנה. וברור שכולנו מסתכלים קדימה. כי אנחנו יודעים את זה, מה אתה בעצם אומר בתגובה הזו ? אה רגע.. ואני יוסיף את הסמיילים של התינוקות - נראה טוב איך שאתה מגיב לאנשים ? זה בערך הצורה.
 5. 4 points
  איך תעלה את מונה ההודעות אם לא תגיב במילה אחת, מיד אחרי שהגבת לפוסט אחר?
 6. 3 points
  מאוד רלוונטי, כי על זה הוא מבסס את התלונות שלו. הוא טוען שזמן טיפול של שבועיים זה "לא מקובל על הלקוח שלו" או משהו כזה.. למי אכפת מהלקוח שלו? הוא צד בעסקה מול TMS? אם הוא הבטיח ללקוח שלו זמן טיפול מהיר יותר מזמן הטיפול שהספק שלו (TMS) הבטיחו לו - זאת בעיה שלו. לא של TMS. כנ"ל גם לעניין האריזה. אם הוא לא חייב את הלקוח שלו לשמור את האריזה כפי שהספק שלו (TMS) מחייב אותו - זאת בעיה שלו. לא של TMS. אגב, מה אתה משווה אריזה של מחשב לאריזה של טלוויזיה 55"? יש אצלי איפשהו במחסן אריזות של מחשבים גם מלפני 10 שנים... בשני המקרים, אם כבעל עסק הוא רוצה לתת ללקוחות שלו תנאי שירות טובים יותר מהתנאים שהוא מקבל מהספק שלו (זמן טיפול מהיר יותר, ביטול החובה לשמור על האריזה המקורית לצורך משלוח חוזר), זאת כמובן זכותו המלאה - אבל במידה ומתברר שהוא צריך לממש את התנאים שהוא הבטיח - זאת בעיה שלו. הוא לא יכול לבוא בתלונות לספק שלו על דברים שהוא הבטיח על דעת עצמו.
 7. 3 points
  לא נותנים להם את זה לא כי משחקים זה לא העיקר, אלא כי אין טכנולוגיה כזו במחיר כזה. אף אחד לא מונע משהו מאיזשהו סגמנט של שוק בכוונה. 0 רווח זה פחות מרווח שגדול מ-0. וזו המטרה של כל החברות שמייצרות את רכיבי החומרה שלנו. אם היו יכולים למכור לך משהו כזה ב-400 (ולצורך העניין בדוגמא שלך ב-4000) ולהרוויח, היו עושים את זה.
 8. 3 points
  לדעתי צריך לבדוק את מידת ההיפנוט. היפנוט יתר מצביע על כניסת הגוף למצב של סטרס. לרוב בא בלי אכילה ושתיה וללא עשיית צרכים. ממליץ לגרום לו להתרגל להפסקות כל פרק זמן ממושך.
 9. 3 points
 10. 3 points
  **רק תיקון קל באנגלית (על הדרך כמו שאומרים): צריך לכתוב זאת - early adopters, על שום "מאמצים מקדימים": ולא adapters - שזה "מתאמים" , או "התאמת עצמך למשהו אחר":
 11. 3 points
  הללויה והלוואי שתעמוד במילתך... coch ואנכי כבר ביטלנו תורים לפסיכולוג שלנו 3 שבועות קדימה (נחסוך לא מעט כסף).
 12. 2 points
  ההגדרה הנכונה היא: מחירו של מוצר בשוק משוכלל, היא "המקסימום רווח שגובה המוכר על סך מכירות כלל סחורתו". מקסימום רווח, מחושבת לפי: הרווח ליחידה, כפול כמות היחידות שנמכרו סה"כ. "המקסימום שמוכן לשלם כל צרכן", הרי שונה מצרכן אחד לצרכן אחר, ואילו נלך על הצרכן הבודד שמוכן לשלם הכי הרבה, אז נמכור רק מוצר אחד. ואז כנראה שהרווח שלנו יהיה זעום במקרה שכזה. לכן מה שעושים, זה בונים את עקומת הביקוש: בעקומה זו, ככל שהמחיר יורד, הרי יותר ויותר צרכנים מצטרפים לערימה הכוללת של צרכנים שמוכנים לרכוש את המוצר. קרי סך הביקוש המצרפי עולה. באיזה שהוא שלב, ככל שהמחיר ממשיך לרדת ולכן כמות הצרכנים שמוכנים לרכוש אותו עולה, גם הרווח ליחידה יורד, אלא שבקצב מהיר יותר מכמות המצטרפים החדשה. לכן כדי למצוא את נקודת האידיליה, מה שנקרא רווח מקסימלי מצרפי כולל למוכר, מייצרים את עקומת הביקוש, ואת עקומת הרווח במקביל לה. מרכיבים משוואה שמשלבת את האחד בשני, גוזרים, ובנקודה שבה הנגזרת מתאפסת, מתקבלת נקודת האופטימום - שמייצגת את המחיר האופטימלי עבור המוכר. לתורה הזו קוראים תמחור. כל מחלקת שווק וכלכלה בבתי עסק מייצרת את התמחור בכלים אלו. לכן כשנראה מחיר של כרטיס מסך מסוים מבית נוידיה, הם עושים את החישוב המוזכר לעיל. אם הוא יוצא מאד גבוה - לרוב הדבר מייצג את מה שמחלקת התמחיר שלהם חישבה בדקדקנות ומצאה, כנקודה שבה הם מרוויחים את המקסימום האפשרי על כלל המלאי שלהם. *התמחור פועל לטובת המוכר, לא לטובת הקונה. זו אקסיומה שחשוב לנו לזכור אותה. אכן, אך לך תסביר זאת לצרכנים הדיוטים, שלא השכילו להתבגר ולהבין, שצרכנות היא גם לעבוד עם הראש ולא רק עם הרגש והאימפולס הילדותי הרגעי. אנו רואים עולם שלם מלא "ילדים" (שהם מבוגרים בגילם) אינם נחים לרגע עם הכרטיס האשראי, קוברים את עצמם עם הר של חובות בתשלומים בויזה לכמה שנים קדימה. ובעבור מה ? צריכה ותו לא. לרגע אינם חושבים מה לגבי המחר, מה לגבי רכישת דירה, מה לגבי חתונה, מה לגבי ילדים, מה לגבי לצאת לפנסיה יום אחד. ההבדל הגדול ביותר שמייצר את הפער בן האדם ליתר החיות, לרבות הקוף ממנו יצא, היא היכולת לתכנן קדימה לטווח ארוך. וזה גם ההבדל בין אדם בוגר מנטאלית, לאדם שתקוע בשלב ילדותי - שאוכל כאן ועכשיו מבלי לחשוב לרגע אודות המחר. כבר אמרנו - תכנון לטווח קצר לעומת תכנון לטווח ארוך. והוא ההבדל שחוזר כחוט השני, בין האנשים המצליחנים ליתר.
 13. 2 points
  lompy - אני ואתה מבינים את זה, שאר הצרכנים כנראה לא, פשוט תסתכל כמה מהר נעלמו היחידות שהוקצו ל PRE-ORDER.
 14. 2 points
  מיומנו של כורה מטבעות וירטואליים המתבלט בינו לבין עצמו, ומספר על לבטיו תוך הסבר לדבר החלטתו למכור את כרטיסי המסך שלו. וולוג שמסביר מאחורי הקלעים את הצפת השוק בכרטיסים משומשים בשוק היד השניה, קצת משעשע, קצת מעורר רחמים, קצת מלמד, מתאר כורה שאינו מודע לכך שהוא מכור לנושא ברמה של מחלה... אך בעיקר מתאר לנו תופעה גלובאלית של אדיוטיות - כמותה לא זכורה לי בהסטוריה האנושית הרבה מאד זמן. מקווה שתהנו כפי שאני נהנתי (ונהנתי מכל רגע): rypto Mining Hype Has Passed, Claims Nvidia Bitcoin Miners In A Jam After HashFlare Stops Providing Mining Services
 15. 2 points
  בהחלט מעניין, מעבד רב תחומי, אשף ב- productivity המסוגל לבצע גם מטלות (גיימינג למשל) לא רע בכלל - השוואה רוחבית:
 16. 2 points
  נכון ולא נכון. ואפרט את נקודת המבט שלי בנושא. נכון - RT ייראה נהדר במשחקים שאפשר "להנות" מהנוף. נכון - במשחקים מהירים, אנחנו מתרכזים בהתרחשויות הרבה מעבר לדברים אחרים. זו המהות של מולטי. נכון - RT לא יעניין הרבה קהל. אני גם לא יודע אם אפשר\כדאי להכניס את זה בכל ז'אנר של משחקים. לא נכון - במשחקים מהירים, תנסה לרגע להסתכל קדימה. הרבה פנימה למשחק עצמו. ההשתקפויות המציאותיות האלה שאם מסתכלים עליהם כתמונה סטטית - נראה מדהים. ברמה תחרותית* אפשרי שזה יהפוך ביום מן הימים לסטנדרט, כי מאוד יכול להיות בהשתקפויות\צלליות האלה שימוש ברמה תחרותית של המשחק עצמו. כאשר שחקן מתחבא לך באיזשהי פינה חשוכה, מול איזשהו בניין וכו'. אנחנו יכולים בהחלט לראות בתור גיימרים מנוסים את השימוש במציאותיות הזו במשחקים תחרותיים.. אני אפילו חושב שזה יהיה להיט אמיתי להגיע למצב שהסביבה המציאותית היא חלק אינטגרלי מהתחרות מול שחקנים אחרים.
 17. 2 points
  מצטרף לדבריו החשובים של ידידי thehardwaregeek
 18. 2 points
  יש כמה דיונים ש- @nec_000 פתח בנוגע לאיך לרכוש נכון כרטיסי מסך יד שנייה.
 19. 2 points
  רק לציין שגודל המסך זה לא דווקא גודל המחשב, הגודל של XPS 13 הוא בדיוק כמו ה-X280 פשוט ללנובו יש שוליים רחבים מפלסטיק מסביב למסך ולדל אין כמעט שוליים בכלל. מבחינת זכרון כמו שנאמר זו בעיקר שאלה של מחיר, קח בחשבון שבניידים קטנים ודקים מסוג זה הוא בדרך כלל לא ניתן להרחבה אז תקנה מראש כמה שאתה צריך.
 20. 2 points
  אין תשובה חד-משמעית כי זה תלוי בלא מעט משתנים, ובהם איזה משחקים, באיזו רזולוציה והגדרות ומה מוגדר מולטיטאסקינג. במשחקים הכרטיס הגרפי יותר חשוב מהמעבד, אבל עד כמה המעבד עלול להגביל את השבב הגרפי זאת שאלה של המשחק, הרזולוציה והציפיות שלך המשתמש מרמת הגרפיקה. אם אתה לא מרגיש צורך להחליף – הרי שזאת התשובה. כשכבר לא תסתפק בביצועים שהחומרה המוכחית מאפשרת במשחקים, תדע שהגיע הזמן לעבור לםלטפורמה עדכנית יותר. בהנחה שמולטיטאסקינג הוא דפדפן, יוטיוב, אולי איזה Word או משהו כזה ברקע ולא תוכנות לעריכת וידאו, גרפיקה, מודלים מתמטיים – אז המעבד שלך מספיק בהחלט. לשימושים כאלה יותר חשוב שיהיה מספיק זיכרון RAM וגם SSD (שייתכן שכבר יש לך) תורם לחוויית השימוש הרבה יותר מהמעבד. על הנייר יש הבדלים משמעותיים, בעיקר מספר ליבות, בין מעבדי Ryzen והדור השמיני של Intel למעבד דור שני כמו שלך. בפועל, בעבודה משרדית רגילה אין לזה משמעות ובמשחקים כאמור זה מאוד תלוי במשחק, ברזולוציה ובהגדרות (כשבגדול רוב המשחקים עדיין מרוויחים יותר מ-IPC, כלומר ביצועי ליבה בודדת, מאשר מריבוי ליבות). מכיוון שאתה לא מרגיש מגבלה כלשהי במשחקים שבהם אתה משחק כיום, אין לדעתי סיבה טכנית להחליף פלטפורמה. עקרונית אתה גם יכול לשדרג בזול יחסית למעבד מרובע ליבות כמו i5-2500 או אפילו i7-2600 (מיד שנייה כמובן) וככה לאפשר למחשב להריץ קצת יותר טוב משחקים שמרוויחים משהו מארבע ליבות, אבל לאור הנתונים שסיפקת לא יודע אם יש לך באמת צורך הכרחי בכך.
 21. 2 points
  איך תיקון ״על הדרך״ הפך ל-20 שורות? למה לא להסתפק ב-״adopters (מאמצים) ולא adapters (מתאמים)״ כל המוסיף, גורע.
 22. 2 points
  אתה לא חי בשכונה של NVIDIA.. אתה בור. אתה זורק משפטים בלי להבין אותם. 1080P זה המיינסטרים. לך תעשה מחקר קצר, לך לבדוק סטטיסטית את הדבר הזה במקום לזיין את המוח ולהטעות אנשים שלא מבינים יותר מידי. 1080P זה המסה הכי גדולה, גם היום וגם מחר - ובטח למשחקים תחרותיים ברמת המיליוני שחקנים. תבדוק לפני שאתה מבלבל את הביצים בפורום. לעסוק בספקולציות, השערות, דברים לא מבוססים - זה בסדר גמור, כל עוד כולם יודעים שעדיין לא יצאו בנצ'ים. זה חלק מהחבילה של להגיב בפורום חומרה, ואין אם זה שום בעיה. מי שאתה שתגיד למישהו פה, לא ? ועוד במודגש.. יא טרול פורומים.
 23. 2 points
  לדעתי המסקנות שהוסקו כאן הן בגדר עלות תועלת, ואפשר כבר להסיק אותן עכשיו. GTX 1070 הוא מעל ומעבד ל-1080P. זה הכל.
 24. 2 points
  זה פסיכי לגמרי הדבר הזה , אבולוציה על ספידים. כרגע זה סתם סימולציות של משחקים אבל לא נראה שאנחנו בכלל מבינים את ההשלכות כשזה יצא מהסימולציות ויתנו ל AI לקבל החלטות אמיתיות.
 25. 2 points
  זה בדיוק מה שאני אומר לאנשים, בתחום ה-CGI שמשקיעים במעבדים עם 32 ליבות לרינדור. חכו... הולך להיות מהפך, RT מראה כבר מהפך במנוע הרנדר אופליין VRAY.