מחשב נייד עבור סטודנטית לאדריכלות עד 6500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד עבור סטודנטית לאדריכלות עד 6500 ש"ח

jupiterian

Recommended Posts

שלום,

אחותי תתחיל ללמוד השנה אדריכלות והיינו רוצים למצוא לה מחשב נייד בתקציב של עד כ6500 ש"ח (ניתן לחסוך או לחרוג קצת אם זה משפר משמעותית את הביצועים).

אשמח אם תוכלו להמליץ על מחשב מתאים...

מעבד - לפחות 4 ליבות

מסך 15" ברזולוציית HD לכל הפחות (או ברזולוציות יותר גבוהות)

כרטיס מסך עצמאי (לי אישית יש ניסיון טוב עם בכל הנוגע לגרפיקה אדריכלית)

זיכרון של לפחות 16GB

אמינות.

אחריות לפחות ל 3 שנים

המון תודות !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אבל היא די לחוצה לקנות מחשב לפני תחילת הלימודים. ויצו שלחו אליהם מכתב והבטיחו איזושהי חבילת תוכנות למי שיקנה מחשב שעומד בסטנדרטים הנ"ל (הם אפילו טרחו והכינו להם "סרטון הסברה"

)

נשמח לקבל המלצה וקישור לדגם ספציפי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שליח של סטודנטית שקיבלה את אותו מייל עם המלצות כמו בסרטון למעלה.

הם יעבדו עם כל מני תוכנות עיצוב ויצירה מהסוויטה של אדובי ועוד.

כמה נקודות לגבי המפרט וההמלצות.

1. בהמלצות הוא מדבר על גובה מסך של 1440 ורוחב נגזר לפי היחס. זוהי רזולוציה מאוד גבוה שכנראה דרושה לתוכנות שעובדים איתם. לי אין נסיון בזה אבל משום מה ה-XPS מגיע רק ב-FHD.

2. ה-XPS15 הכי זול הוא מעל 7000 ופותח הדיון כתב 6500, אז השאלה אם יש משהו שיכול לעמוד בדרישות הטכניות ובמחיר.

3. הוזכר כרטיס מסך נפרד, אבל אני חושב שכל עוד לא מייצרים או אנימציה 3D אפשר לוותר על זה ולהסתפק במעבד, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, אנו עדיין מחפשות המלצה למפרט הקונקרטי שרשמתי בהודעה הראשונה.

לדעתי בסרטון הם הגזימו ולצרכי אדריכלות מספיקה רזולוציית HD ואין צורך בכרטיסי מסך quadro היקרים בהגזמה, אלא מספיק כרטיס של עם הרבה .

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה 1 -

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=15767

כרטיס המסך לא של nvidia אבל הוא יחזיק לך את כל הדרישות שיש לך כנראה.

היתרון של הדגם הזה זה במשקל (מה שמופיע באתר שם זה טעות, הוא שוקל כ-2 ק"ג שזה מעט למחשב 15.6)

החסרון - מסך שהוא לא . לאדריכלים זה פחות מפריע, לגרפיקאים זה יכול יותר להשפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שלא נתפרע יותר מידיי, תסתכלי על הסינון הבא. איזה דגם ברשימה קורץ לך יותר?

בהתייחס לסרטון, מדובר במישהו "מאוד" מבין במצב בשוק. לבוא ולסמן בטור חברה מובילה אבל לא לסמן את MSI, , - הוא פשוט עושה צחוק מעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבעיה היא תקציבית אז ניתן לחרוג קצת כלפי מעלה.

עם הרחבת אחריות תקבלי חריגה של כ200 ש"ח

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=907152

רק תשימי לב שיש לכרטיס המסך הזה שתי גירסאות,

Nvidia GeForce GTX 860M 4GB

או 2GB - עדיף כמובן את הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה! דרך אגב מה עם המחשב הזה?

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=15400

האם מדובר במעבד משמעותית פחות טוב?

כי מבחינת המסך - נראה שיש מגע ורזולוצייה יותר גבוהה, 3 שנות אחריות כלולות במחיר והחיסרון הבולט היחיד שאני רואה לעומת הלנובו זה בנפח של הSSD

או שיש עוד משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מדובר במעבד משמעותית פחות טוב?

לא יודע אם זה נכון לחלק ל"טוב" ו"רע", בשתיים וחצי מילים המעבד של הDELL יותר חסכוני בחשמל אבל יותר חלש מבחינת ביצועים.

המעבד בלנובו הרבה יותר חזק, אבל בהתאם גם זולל סוללה.

יש פה הסבר יותר מפורט

כי מבחינת המסך - נראה שיש מגע ורזולוצייה יותר גבוהה, 3 שנות אחריות כלולות במחיר והחיסרון הבולט היחיד שאני רואה לעומת הלנובו זה בנפח של הSSD

או שיש עוד משהו?

מסך מגע זה גימיק מיותר (לדעתי).

ההבדל הגדול באמת הוא בין כרטיסי המסך של שני המחשבים, בלנובו יש כרטיס מסך בערך פי 2-3 יותר חזק מאשר בדל,

וזה בלי לקחת בחשבון שהמסך של הדל יעמיס יותר על כרטיס המסך החלש בהשוואה לעומס של המסך בלנובו על הכרטיס החזק יותר.

בשורה תחתונה: הדל יציג ביצועים הרבה יותר נמוכים בכל פעולה לה יידרש.

לדל יש מחשבים מעולים, מבחינת איכות. הבעיה בדגמים שאפשר למצוא בארץ שהם נורא יקרים ביחס לתמורה והרבה יותר יקרים מאשר בחו"ל.

בטווח המחירים הזה של 6000+, זה נכון עד כדי כך שבאותו מחיר תוכלי לטוס לחו"ל לכמה ימים,

לקנות בחו"ל את אותו המחשב של עם אחריות מלאה בארץ ועוד יישאר לך לבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה! דרך אגב מה עם המחשב הזה?

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=15400

הוא סביר, יש לו מסך מבריק שלדעתי פחות נוח לעבודה.

לגבי נושא החוזק של המעבד - צריך לבחור אם רוצים מפרט חזק בלי פשרות בנושא הזה, ואז זה משאיר רק דגמים של לנובו או אסוס.

או שמעדיפים ללכת על מעבד כמו 5500/5600u ומקבלים עוד אפשרויות.

המעבדים האלו לא חלשים כמו שחלק מהמשתמשים פה מנסים להציג. נכון, הם פחות חזקים ממעבד כמו 4720HQ,

אבל הם סוסי עבודה שיתנו ביצועים טובים. מניסיוני לסטודנט מעבדים כמו ה-5500u יספיק לכל השימושים שהוא ידרש בלימודים.

החסרון של מחשבים מסדרת ה-ideapad של לנובו או של אסוס הוא שהאחריות שלהם גרועה ויכולה להביא להרבה כאבי לב.

מחשבים ניידים יכולים בהרבה מקרים לעשות בעיות וזו הסיבה שאחריות טובה היא דבר חשוב, במיוחד במקרים של מחשבים חזקים

עם מעבדים שנוטים להתחמם מאוד ויכולים לגרום לתקלה בעומס עקב החום הרב שנוצר במערכת.

אני אישית לא הייתי ממליץ לחבר טוב לקחת מחשב חזק יותר על חשבון אחריות שלא הייתי רוצה להצטרך ביום כלשהו.

אם כל מה שנאמר עד כאן, אני אתן עוד דוגמה למחשב שלטעמי הוא ההתפשרות מצויינת בין ביצועים טובים יחסית

ותנאים כללים מצויינים (אחריות, משקל, מסך מעולה) במחיר סביר - http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=15329

הוא עדיף על הנייד של דל שהוצג לעיל לטעמי, כי במחיר הזה אפשר להכניס פנימה כונן חזק וטוב ועדיין נשארים עם מחיר לא יקר.

אני רק אציין שהאחריות של בארץ היא אחד הדברים הכי טובים שנתקלתי בהם באופן אישי.

שירות מהיר, אדיב, יעיל ומאוד זמין ונוח. מניסיון אישי של 3 מקרים שהייתי צריך אותם יש לי רק מילים טובות בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא סביר, יש לו מסך מבריק שלדעתי פחות נוח לעבודה.

ברגע שעובדים מול המחשב במשך 12 שעות ביום, ובתקופות מבחנים אפילו יותר - זה מאוד קריטי מול איזה מסך יושבים.

עם שנוטים להתחמם מאוד ויכולים לגרום לתקלה בעומס עקב החום הרב שנוצר במערכת.

ברגע שעובדים/משחקים במחשב יש פתרון מאוד נגיש ולא יקר כמו משטח , משקיעים פעם אחת במשטח איכותי,

וגם בשיא החום ביולי-אוגוסט לא תרגיש בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הגדול באמת הוא בין כרטיסי המסך של שני המחשבים, בלנובו יש כרטיס מסך בערך פי 2-3 יותר חזק מאשר בדל,

וזה בלי לקחת בחשבון שהמסך של הדל יעמיס יותר על כרטיס המסך החלש בהשוואה לעומס של המסך בלנובו על הכרטיס החזק יותר

שמת לב שמדובר במחשב לאדריכלית ולא מכונת משחקים?

ההפרש בכרטיסים הגרפיים יהיה גדול כשיפעילו על המחשב גרפיקה כבדה (כמו משחק).

ברגע שהשימוש הוא עבודה בתוכנות CAD או שרטוט, כאלו שאדריכלים ומהנדסי מכונות משתמשים בהם ההפרש בכרטיסי המסך פחות גדול.

ההפרש בין הכרטיסים הוא כ-50 אחוז במקרה הכי קיצוני (שלא ממש קורה כמו שהסברתי) ולא "פי 2-3" כמו שזרקת בלי שום ביסוס או הוכחה.

לרוב בביצועים ב-CAD ההפרש יהיה סביב ה-20 אחוז לפי ביקורות שמרמזות על זה (אין ביקורת ישירה שאומרת ממש איך הם יתנהגו ב-CAD)

בנוסף, הלנובו שהצעת עולה כ-6200, ויעלה עוד לפחות כ-400 שח להרחבת אחריות, כלומר 6600 שח. מחיר לא זול.

הוא מתחמם ומרעיש מאוד ומוריד את מהירות המעבד תחת עומס (ולכן הוא לא יהיה חזק בהרבה ממעבדים חסכוניים)

תוכל לקרוא על זה בביקורת הזו - http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Y50-70-GTX-960M-4K-Notebook-Review.145340.0.html

ברגע שעובדים/משחקים במחשב יש פתרון מאוד נגיש ולא יקר כמו משטח , משקיעים פעם אחת במשטח איכותי,

וגם בשיא החום ביולי-אוגוסט לא תרגיש בעיה.

תרשה לי להגיד מה אני חושב על זה - בולשיט! (סליחה על הנון פוליטיקלי קורקט)

משטח זה הדבר הכי מגוכך שיש, עדיף להשקיע במחשב שלא ישמע כמו טרקטור ויעשה בעיות מאשר לסמוך על משטח .

זיאברה , מה הניסיון שלך עם ניידים?

מה הסיבה שאתה חושב שעדיף לקחת מפרט עם מעבד חזק ולא להשקיע במאפיינים נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...