מחשב נייד עבור סטודנטית לאדריכלות עד 6500 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד עבור סטודנטית לאדריכלות עד 6500 ש"ח

jupiterian

Recommended Posts

שמת לב שמדובר במחשב לאדריכלית ולא מכונת משחקים?

ההפרש בכרטיסים הגרפיים יהיה גדול כשיפעילו על המחשב גרפיקה כבדה (כמו משחק).

ברגע שהשימוש הוא עבודה בתוכנות CAD או שרטוט, כאלו שאדריכלים ומהנדסי מכונות משתמשים בהם ההפרש בכרטיסי המסך פחות גדול.

ההפרש בין הכרטיסים הוא כ-50 אחוז במקרה הכי קיצוני (שלא ממש קורה כמו שהסברתי) ולא "פי 2-3" כמו שזרקת בלי שום ביסוס או הוכחה.

לרוב בביצועים ב-CAD ההפרש יהיה סביב ה-20 אחוז לפי ביקורות שמרמזות על זה (אין ביקורת ישירה שאומרת ממש איך הם יתנהגו ב-CAD)

גם אם היה מדובר במחשב לשימוש מוגבל שלא יתכן כי תתבצע ממנו חריגה, לא יתכן שיצאו עדכוני גירסא לCAD, לא יתכן כי תידרש לבצע מטלות בסביבה שונה ו/או

חדשה.

עדיין עדיף לקחת מוצר שגם במקרה קצה יעמוד בדרישות ולא יכשל.

בנוסף, הלנובו שהצעת עולה כ-6200, ויעלה עוד לפחות כ-400 שח להרחבת אחריות, כלומר 6600 שח. מחיר לא זול.

הוא מתחמם ומרעיש מאוד ומוריד את מהירות המעבד תחת עומס (ולכן הוא לא יהיה חזק בהרבה ממעבדים חסכוניים)

תוכל לקרוא על זה בביקורת הזו - http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Y50-70-GTX-960M-4K-Notebook-Review.145340.0.html

ואתה הצעת מחשב שלא עומד בדרישות של מבקשת המפרט, מי מאיתנו יותר קקי עכשיו?!

חברתנו פונה עם תקציב מוגבל במטרה להפיק את המקסימום ממנו, אם תשים לב (תניח ברגע את היהירות שלך בצד) המחשבים המומלצים ע"י הצוות במוסד האקדמי מגיעים לתקציב כפול,

מהתקציב שיש לפותחת הדיון לטובת הנושא.

מכאן שהמטרה היא לתת לה את התמורה המרבית שניתן להפיק מתקציב נתון ומוגבל! - דבר שאתה נכשלת בו כישלון חרוץ.

תרשה לי להגיד מה אני חושב על זה - בולשיט! (סליחה על הנון פוליטיקלי קורקט)

משטח קירור זה הדבר הכי מגוכך שיש, עדיף להשקיע במחשב שלא ישמע כמו טרקטור ויעשה בעיות מאשר לסמוך על משטח קירור.

זה בסדר, מרשה לך להיות חסר טאקט, לצערך אתה בחור חכם ויודע דבר או שניים אבל יהיר יתר על המידה.

ובכן, מתי נעשה השימוש שמעמיס על המחשב? בבית/במעונות או בעבודה. ולכן אין שום מניעה מלהחזיק מוצר משלים אשר יאפשר לנייד לנצל 100% מהיכולות שלו.

לא צריך לסחוב את משטח הקירור להרצאות או להיסחב איתו בנסיעות ארוכות במשך שעות או ימים רבים כי אנחנו חיים במדינה קטנה!

הדבר המגוחך היחיד פה הוא לוותר על ביצועים ולזרוק את הכסף על מחשב שייכשל בעת שימוש מוגבר בו, מה גם שהמוצר נקנה בהסתכל ל4-5 שנים קדימה לפחות,

ולכן יש לקחת בחשבון שבעוד 4 שנים מה שנחשב היום "מוגזם" יהיה לכל היותר סטנדרט או במקרה הגרוע זבל תעשייתי.

מה הסיבה שאתה חושב שעדיף לקחת מפרט עם מעבד חזק ולא להשקיע במאפיינים נוספים?

הסיבה היחידה לכך: אתה החלטתה עבורי מה אני חושב ומציג זאת כעובדה מוגמרת.

וההפך הוא הנכון, אתה זה שרושם שטויות - אתה ממליץ להתפשר מעט על המעבד, להתפשר מעט על כרטיס המסך, להתפשר מעט על כמות הזיכרון, להתפשר גם על הדיסק הקשיח.

ומה אתה רוצה להשיג בזה? לפגוש את פותחת הדיון בדיון נוסף בעוד שנתיים וחצי ושוב לדון בקניית מחשב נייד?

המלצה אישית: תבקש ממנה מספר טלפון בפרטי כבר עכשיו, אל תתבייש ולא צריך לדפוק אותה עם פשרות מיותרות.

ונסגור גם את הפינה הזאת:

ברור...

הגיוני לטוס רק כדי לקנות מחשב

אם כבר אפשר להזמין אותו לארץ ביבוא אישי.

העלות הנוספת לנייד תהיה סביב ה-25 אחוז - כלומר עוד כ-1000 שח.

כן, הרבה יותר הגיוני לטוס לחו"ל, להנות באיזה מועדון לילה בלי לעשות חשבון לאף אחד ולקנות נייד בחצי מחיר, מאשר לזרוק עוד 1000 ש"ח מס לכיסם של פוליטיקאים מושחתים.

לא יודע איזה אינטרס יש לך לחשוב שאתה יודע הכל ויותר טוב מכל אחד אחר סביבך. לא ראיתי את Cheif מתנהל בצורה דומה למרות שהוא עושה רושם של מבין הרבה יותר מכל אחד אחר בסביבה פה.

אם תרצה, בסופ"ש הבא אתה מוזמן להצטרף אלי לשיתוף מסך דרך ולהיווכח בעצמך תוך כדי שיתוף המסך מה הם נתוני הקו של ה9980 שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראבו, תצטט הודעות שלי שלא קשורות לדיון ותצא טיפש שחושב שהוא מעניין מישהו. :s07:

היחיד שחושב שהוא מותקף זה אתה. השאלות שלי היו ונשארו לגיטימיות ואובייקטיביות.

ראית משהו לא מצא חן בעיניך בדיון אחר אז החלטת לעוף על עצמך? תרגע ומהר חבוב.

אתה החלטת לרדת לפסים אישיים שאין להם מקום ואני מבקש ממך לא להמשיך בצורה הזו אחרת תורחק.

בחזרה לדיון , ורק בשביל לישר את השטויות שאתה כותב -

המחשב שאתה קישרת אליו עולה 6200 עם שנה אחריות, כמו כ-5000 שח עם 3 שנות אחריות שאפשר לקבל במפרט המקביל.

יש לי ניסיון עבודה עד היום עם כ-10 סוגי (עבודה יום יומית, מהם 5 בבעלותי) ועוד התנסות על כ-10 סוגים אחרים.

אני יכול להגיד לך שלכתוב דברים על סמך מפרט שקראת ב-zap רחוק מאוד משימוש אמיתי בהרבה מקרים.

אתה אולי חושב ש"התפשרות פה ושם" תגרור מצב שמחשבים לא עובדים בעוד כמה שנים (ואני יכול לחלוק על זה)

אבל התעלמות ממאפיינים כמו שירות, חום, רעש, ואיכות בניה תביא למצב שהמחשב יתקלקל הרבה לפני שהוא יהיה חלש.

הפקת מקסימום היא בפירוש לא הסתכלות רק על הנתונים היבשים של המפרט.

אם כל הדברים שנאמרו עד כאן שכל אחד יבחר את הנייד המתאים לו. ואם פותחת הדיון או כל סטודנט אחר במצבה חושב שדרך אחת נכונה על השניה, הוא יותר ממוזמן ללכת בה.

אני לא אגיד לאף אחד מה לעשות, רק אמליץ על הדרך בה אני הייתי בוחר מניסיוני.

נ.ב.

תמשיך לשקר לעצמך עם הנתב.

חושב שאתה צודק? יופי לך, זה לא מעניין אותי ולא מזיז לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה! דרך אגב מה עם המחשב הזה?

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=15400

האם מדובר במעבד משמעותית פחות טוב?

כי מבחינת המסך - נראה שיש מגע ורזולוצייה יותר גבוהה, 3 שנות אחריות כלולות במחיר והחיסרון הבולט היחיד שאני רואה לעומת הלנובו זה בנפח של הSSD

או שיש עוד משהו?

לבחור בכרטיסי עבור התכנות של Autodesk זה כמו לצאת למלחמה עם רובה צ'כי.

nvidia עובדים צמוד עם אוטודסק וגם אדובי, ויש תוצאות...

אני מבין שכרטיס קוואדרו מיקר את העסק, אבל לפחות תחפשי נייד עם כרטיס GF של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוואדרו מקפיץ את המחיר מחוץ לתקציב לאופציות שיש בארץ.

יש את המוצר הזה - http://www.megabuy.co.il/product/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-lenovo-thinkpad-w540-20bg0011us

אבל הוא דורש שדרוג זיכרון של 4-8 ג'יגה שיעלה את המחיר לכ-7200-7300 שח.

לגבי הדברים שנאמרו על כוח העיבוד הנדרש יש לי עוד משהו להוסיף,

בסדרות הניידים החדשות שנועדו לגרפיקה של , ולנובו יש ניידים שמגיעים עם חסכוניים (לדוגמה Z14, w550s וכו')

זה מעיד שגם החברות הגדולות רואות במעבדים האלו אלטרנטיבה טובה למחשבים שנועדו להיות נוחים מצד אחד וחזקים מצד שני.

בסירטון שמופיע בהודעה השלישית אין שום התייחסות לדרישה למעבדים מרובעי ליבות, אלא רק ל-i7.

בנוסף המנחה שם עשה בשכל לדעתי, והדגיש את נושא האחריות והשירות במחשבים לפחות כמו שהוא הדגיש את המפרט הטכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

אני גם מתחיל ללמוד ארכיטקטורה באוקטובר ואני הלכתי על מחשב קצת שונה. (אבל הדרישות שלי קצת שונות- תקציב של 5.5K וגם משחקים, 16gb ram, ssd 256)

https://www.pc365.co.il/product-2700-Asus_N551JK_CN023H_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

אתחיל מהחסרונות שלו:

כבד - 2.7kg

עבה

אחריות של אסוס (משמועות, עוד לא יצא לי להיתקל בהם)

הpowerbrick בגודל של לבנה

זמן סוללה של 3.5-4 גג ביום טוב. אבל זה הסטנדרט התקציב הזה לגודל הזה.

יתרונות:

מסך מט ips fhd.

סוללה נשלפת

3 שנות אחריות

גישה קלה לשדרוג הram והssd

לי זה נכנס בתקציב כולל שדרוג הראם והssd.(בעצמי) בנוסף יש אפשרות להפוך את הכונן האופטי לכונן קשיח בקלות יחסית בהמשך.

בגדול גם אני חשבתי בהתחלה על הy50-70. פסלתי אותו בגלל בעיות חימום ו- wifi, גישה לא נוחה לפתחים ולשדרוגים, סוללה לא נשלפת ואחריות של שנה בתור בסיס.

לגבי קוודרו: אני לא חושב שבשביל תחילת הלימודים זה הכרחי. אני חושב שכרטיס מודרני של geforce יספיק בהחלט ובשביל המודלים המסובכים באמת תמיד אפשר לעבוד במעבדה. (כנל לגבי הרינדורים, עד כמה שזה פחות נוח, או פשוט לחכות יותר זמן ולרנדר בלילה).

אגב לגבי תוכנות שכנראה יהיו בשימוש: autocad ו-revit מפעילים רק ליבה אחת. (לא זוכר את הטרמינולוגיה המדויקת). לגבי rhino אני לא בטוח ומskecthup אין מה לדאוג באופן כללי.

היה עוד דגם של hp ששקלתי, אבל בגלל שלא היו עליו ביקרות באינטרנט ויתרתי עליו. לא מצאתי אותו עכשיו אבל כנראה יצא מלו מחליף שאולי שווה להסתכל עליו:

https://www.pc365.co.il/product-6170-HP_Pavilion_15_ab210nj_P5P36EA

בכל מקרה, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...