ניקוי של ספק כח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקוי של ספק כח

Spirox

Recommended Posts

האם למישהו יש נסיון עם נקיון של ספק כח ויכול להגיד לי מה מותר ומה אסור?

- האם מותר לנקות עם מברשת?

האחריות עליו כבר נגמרה, אז אין לי בעיה לפתוח אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה שתנקה אם מברשת, אני מעדיף אם מכחול שאפשר להגיע איתו גם לפינות עמוקות

אין בעיה גם שתעשה דברים פסיכיים כמו לשטוף אותו בחומרי ניקוי ביתיים שונים + מים, רק תייבש אותו נכון אחרי זה בשביל שהמים לא יפגעו ברכיבים ולא יהיו נזקי קורוזיה. לא צריך לעשות את זה בשביל סתם קצת אבק, אבל ניקיתי ככה בהצלחה ספקים ומעגלים אחרים שהיה בהם לכלוך בעייתי יותר (סביבה תעשייתית שיש בה שמן באוויר)

את המאוורר רצוי שתפרק, תנקה לגמרי גם מבפנים (מאבק שנשאב פנימה + מכל השמן הישן) ותרכיב אם שמן חדש, כך תבטיח אורך חיים ופעולה שקטה מקסימליים

יש בספק אזורים שיכול להיות עליהם מתח גבוה, גם אחריי שלחצת על ה 1/0 או קיצרת חוטים חיצוניים וכו'. ברוב הספקים המתח הזה יורד אחריי זמן מה, אבל אל תהיה בטוח שבכולם, יכול להיות שבשלך הוא לא

בכללי, אם תדמיין קו שעובר במעגל מתחת לשנאים וחוצה את המעגל - כך שיש צלע אחת בחלק המתח הנמוך - ליד החוטים שיוצאים למחשב, וצלע או שתיים (שתיים נפוץ יותר בספקי Active PFC) בחלק המתח הגבוה - איפה שיש 1 או 2 קבלים גדולים, זהו הקו שמחלק את הספק לאזור שבו אתה יכול לקבל פיקאצ'ו ואזור שבו אתה לא. אם תראה את המעגל "מלמטה" (מצד ההלחמות), תוכל לראות ממש איפה החלוקה הזאת עוברת

אם אתה נוגע במעגל רק "מלמעלה" ולא מצד ההלחמות, הרכיבים עצמם דיי מבודדים, ברוב הספקים לא ניתן להצליח להגיע בקלות ל 2 מוליכים שיש ביניהם מתח. אם משהוא כמו מברשת שיש לה ידית מבודדת הייתי אומר לא אפשרי

בכללי - אם זאת שהמתח גבוה וגם הקבלים יכולים לפרוק זרם גבוה שלפחות תיאורטים יכולים להיות מסוכנים, הסיכון בדברים האלה לא כזה גבוה בעיקר מכיוון שלא ניתן לגעת במתח ב 2 ידיים בקלות. יצא לי להתחשמל מזה כמה פעמים ביד אחת - הדבר היחיד שאני יכול לאמר זה איייי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בלידרים" הם בסך הכול נגד במקביל לקבל. הם דיי אמינים (קורה שהם מתנתקים אבל כמה נפוץ זה כבר יכול להיות), לדעתי מי שפחות אמין הוא היצרן של ספק זול שיכול פשוט לנסות לחסוך על 2 נגדים

חוץ מהבלידר, הספק עצמו ממשיך לעבוד ופורק את הקבל. במיוחד ספק קטן כמו 5Vs יכול בהחלט להוריד את הקבל ל 60V..80V וגם נמוך יותר, רק מזה שהוא ממשיך לעבוד מהמתח של הקבל

יש זמן לפריקה עצמית של הקבל, אבל דיי ארוך (יכול לקחת סדר גודל של חודשים אפילו), אל תבנה עליו

אתה יכול למדוד את הקבל ולוודא שהמתח עליו נמוך, ובסוף לקצר אותו..... (אל תקצר קבל טעון במתח משמעותי, אתה יכול להרוס משהוא במעגל)

אבל היי, אני פשוט מנסה לא לגעת איפה שלא צריך וזהו. כן היו לי כמה פעמים שהתחשמלתי מהם, הם נותנים חישמול לא קטן, אבל היי אני עדיין כאן.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...