זכרונות תואמים לוח אם ASUS P5Q3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרונות תואמים לוח אם ASUS P5Q3

sagigi21

Recommended Posts

היי,

יש ברשותי P5Q3 עם 4GB של A-DATA.

ברצוני להרחיב את הזיכרון ללפחות 8GB שיחזיקו לי עוד שנתיים עד שאחליף את המחשב.

המעבד הוא Q9550(ולכן תומך עד 1333MHz).

בביקורי האחרון בKSP לא מצאתי שמתאים לP45.

אודה למי שימצא עבורי תואם.

בתודה,

שגיא :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@דובי770

בעמוד הלוח P5Q3 של Asus, שאתה קישרת אליו, כתוב שבלוח הזה יש 4 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג DDR3:

4xDIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory

לא רק החריצים הכתומים מתאימים ל DDR3 - זה לא לוח שתומך גם ב DDR2 וגם ב DDR3, אלא ב DDR3 בלבד. אולי הסתכלת על לוח אחר בטעות.

מה שכן - אכן צריך לבדוק אם יש חריצי הרחבה לזיכרון פנויים. דבר נוסף שיש לבדוק הוא מתח העבודה של הזיכרון הקיים - אם הוא עובד במתח של 1.65V אז זו קצת בעיה. אם הוא עובד ב 1.5V - כמעט כל זיכרון שניתן למצוא היום יתאים (בנפח של עד 4GB). אני מציע שתשתמש ב CPU-Z בכדי לבדוק בדיוק כמה מודולי זיכרון יש לך ובאיזה מתח הם עובדים.

אגב, ב KSP יש מודולי זיכרון מסוג DDR3 בנפח של 4GB בכ-200 ש"ח. בהנחה שאין בעיה עם המתחים, הזיכרון המשתלם ביותר שם הוא כנראה ה G.Skill Aegis 4GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28 (קישור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, סורי שהגבתי עכשיו פשוט לא קיבלתי התראה במייל לגבי התגובות כפי שפעם היה.

בכל אופן בנוגע למה שכתוב באתר של ..רשום שם אוליי שהלוח תומך ב-1600 אבל המעבד שלי(Q9550) תומך עד 1333.

בנוגע למה שאמרת לגבי המתח..המתח של הזכרונות הנוכחים הוא 1.5V .

וניסינו בKSP להתאים ולא מצאתי אחד שעובד.

דבר אחרון...חשוב לי שה CL יהיה9-9-9-24 .

תודה מראש :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שהמעבד יעבוד גם עם באס 1600 (אוברקלוק של 20%).

ובכל מקרה, הזכרון יכול להיות יותר מהיר מהבאס.

יש מלא זכרונות 9-9-9 בKSP. אתה רוצה להגיד שניסית את כולם על המחשב שלך ואף אחד לא עבוד?

מה הזכרון הנוכחי שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. במעבדים לסוקט 775 בקר הזיכרון נמצא על הלוח ולא על המעבד, ולכן המעבד לא קובע איזה נתמך (לא סוג ולא תדר).

ב. התדר 1333MHz שמיוחס למעבד הוא תדר ה FSB, והוא לא קשור ישירות לתדר הזיכרון.

ג. הלוח תומך בתדרי FSB של 1600/1333/1066/800MHz ותדרי של 1600/1333/1066MHz (תדר של 1800MHz נתמך ע"י המהרה). זה אומר שכנראה יש ללוח מחלקים מתאימים בכדי להפעיל כל שילוב של מעבד וזיכרון בתדרים הנ"ל.

ד. הסבר קצת יותר מורחב - זה נושא דיי ישן, אבל הלוח כזה, כמו כל הלוחות לסוקט 775, עובד עם תדר בסיס כלשהו שנקרא תדר ה BUS, שעבור המעבד הוא מוכפל פי 4 ונקרא תדר ה FSB, ואילו עבור הזיכרון תדר הבסיס מוכפל לפי יחס מסויים (שנקרא מחלק או מכפיל תדר) ואז מוכפל פי 2 והתוצאה היא תדר הזיכרון האפקטיבי/המעשי. תדר FSB של 1333MHz מעיד על כך שתדר ה BUS הוא 333MHz. אם הזיכרון עובד בתדר של 1600MHz, הדבר אומר שצריך תדר של 800MHz, כלומר צריך יחס של 800:333 או 12:5 בין תדר הזיכרון לתדר ה BUS, כלומר צריך להיות לך בלוח מחלק/מכפיל תדר של פי 2.4. גם אם אין מחלק כזה בלוח, סביר להניח שיש מחלק קרוב (אולי של 2.33), כך שהזיכרון יעבוד בתדר שקרוב ל 1600MHz.

למיטב ידיעתי, בד"כ ב KSP לא נותנים לנסות מוצרים לפני שקונים אותם, כך שמוזר לי שאתה אומר שניסית זיכרונות ב KSP. הדבר הראשון שיש לנסות הוא עדכון ביוס - תוודא שהביוס מעודכן לגירסה האחרונה, שכן יש עדכונים שמשפרים את התמיכה בזיכרון. בנוסף, הסר את מודולי הזיכרון הקיימים ונסה רק את המודולים החדשים - למקרה שמדובר בבעיית תאימות בין המודולים. אם שום דבר לא עוזר, ובהנחה שהלוח תקין (כל מודול קיים עובד בכל חריץ הרחבה לזיכרון), אתה תהיה חייב לקנות מודול זהה לזה שמותקן אצלך כרגע, שכן ידוע בוודאות שזיכרון כזה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

בKSP הם אכן לא נותנים לפתוח זכרונות לפני הקניה אבל בצעד חריג עשינו בדיקת תאימות זכרונות באתרים של היצרניות..

כשראינו סוג אחד של קינגסון בסיסי ניסינו אותו(התחייבתי לקניה אם הוא מתאים-הוא היה בתדר 1333) ומשום מה המערכת לא עלתה...

סוג הזכרונות שיש לי כעת הם ישנים מאוד(נרכשו לפני 5 שנים לערך - הזכרונות הם של A-DATA (2X2ׁׁ.

איני חושב שניתן להשיג כמו שיש לי ואני די אובד עצות. :-(

נ.ב

הביוס מעודכן לגרסה האחרונה(שעודכנה ד"א ב-2010/11 בפעם האחרונה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שבדקנו באתר של כל היצרניות שלא הראו שום תמיכה בP45 ניסינו זוג סטיקים של קינגסטון בכל הוריאציות האפשריות...(אחד' לבד\זוג\במשולב וכו'..)

רק כשהחזרתי את הזיכרון הנוכחי המערכת עלתה.

הזיכרון הזה הוא של A-DATA 1333MHz בתזמון של9-9-9-24

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזוג של קינגסטון היה באותו התדר עם אותם התזמונים בדיוק.

אין לי מושג למה זה לא עובד והבעיה המרכזית היא שאני לא יכול "לנסות"..

יש פה מישהו שיכול להושיע אותי עם תשובה ודאית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הבעיה - שאין תשובה וודאית כשזה נוגע לזכרונות. לפעמים יש בעיות תאימות בין סטיקים ספציפיים ללוחות ספציפיים ואין ממש דרך לדעת מלבד לנסות.

מציע לך לחפש ביד שנייה. כשאתה קונה משומש, לא תהיה לך בעיה לנסות לפני שאתה מחליט אם לקנות או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...