Soltek 865Pro-775 - מעבד פנטיום 4 בתושבת LGA775 על ערכת השבבים i865 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Soltek 865Pro-775 - מעבד פנטיום 4 בתושבת LGA775 על ערכת השבבים i865

americium

Recommended Posts

בהמשך לחדשה שפרסמתי זה עתה. מה דעתכם על הלוח הזה מבחינת הביצועים שבביקורת? האם יש מקום ללוח אם כזה בארצנו הקטנטונת? האם תמליצו למישהו שהולך רק על על הלוח אם הזה על מנת לחסוך לו בשדרוג?

גם חברות אחרות מציעות פתרון דומה. ל-ASUS יש את ה-P5P800, ל- יש את ה-AS8 ול- יש את ה-GA-8IP775 (שלושה דגמים) מה שאומר שיש כבר ארבע חברות שחשבו על לקוחות של שרוצים מעבד מהיר יותר (ולא אכפת להם שהם חמים מאוד :)) אך לא מוכנים לשלם הון תועפות על זה.

הערות והארות - זה המקום כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, גם לגיגהבייט יש פתרון דומה עכשיו שאני בודק שוב.

יש לציין כמובן שזו הביקורת הראשונה על לוח כזה ולכן לדעתי היא חשובה כל כך. אפשר סופסוף לראות את הביצועים של חיה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על ביצועים בכללי אז בטח שיש... זה לוחות שונים לאחד יש PCI-E לשני אין

לוחות עם i865 ו-PCI-E? על מה אתה מדבר? ה-865 בכלל לא תומך בPCI-E

ואם אתה מדבר על ביצועי מעבד..... בטח שיש לסוקט השפעה

איך בדיוק? אותו מעבד, אותו צ'יפסט, אותו הזיכרון (DDR). איך בדיוק הביצועים יהיו שונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לוקחים שני לוחות עם 865PE כאשר אחד ב LGA775 והשני ב S478 וכל השאר זהה לא יהיו הבדלים בביצועים.

יש הבדלי ביצועים קטנים בין 865PE ל 915 אבל לא משמעותיים במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ערכות השבבים i865 ו-i875 לא אמורות לעבוד חלק עם בתושבת 775. הסיבה לכך היא כמובן שאינטל לא ייעדה את ערכות השבבים הללו לתושבת הזו, לא עניין אותם לבדוק דברים כאלה כנראה.

לכן, כשבאו לכתוב סקירה על הלוח אם הזה ההנחה הראשונה הייתה שיצירת בן כלאיים מוזר שכזה של ערכת שבבים ישנה עם תושבת חדשה יביא איתו חסרונות רבים. מה שחשוב בפועל זה שהלוח מתפקד מצויין וככל שמעבדים לתושבת 478 מבוססים על ליבת Northwood הולכים ונעלמים אין יותר סיבה להמליץ לאנשים לקנות לוחות אם עם תושבת 478. עדיף שילכו על כמו זה של סולטק (או אחת מ-3 החברות האחרות) כאשר הוא יגיע לארץ ובעצם יכינו את עצמם לשדרוג למעבדים מהירים יותר ואולי חמים פחות.

נכון שאינטל לא שחקה אותה עם ליבת ה-Prescott אבל אי אפשר לדעת מה הם יצליחו לעשות עד סוף 2004. יש שתי ברירות מן הסתם, לא יצליחו לעשות כלום או ישחקו אותה עם גרסה חדשה של הליבה אשר מתחממת בערך כמו ה-Northwood.

אני יודע שברגע שלוחות כאלו יגיעו לארץ מי שירצה מעבד של אינטל אני אמליץ לו ללכת עליהם ולחסוך את קניית הזכרונות וכרטיס המסך היקרים. הרי אם סולטק הצליחו להוציא מוצר טוב מאוד אני בטוח ש-, גיגהבייט ו-אביט יכולים אפילו יותר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא מאוחר, אבל מי שעושה את זה גוזר על עצמו גזר דין מוות מבחינת שדרוג, אתה לא חושב? עוד שנה כשהוא יחפש מעבדים כאלה והם לא יהיו זמינים מה הוא יעשה?

חוצמזה בלאו הכי הרוב קונים פרסקוטים היום אז לפחות שיילכו על תושבת 775 עם אופציות לשדרוג למעבדים מהירים יותר בעתיד (וגם יש שמועה עסיסית שבקרוב תייצר לתושבת 775 על בסיס ליבת נורת'ווד. כמובן שזה רס"ר שמועתי במיטבו אבל רק ימים יגידו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...