איזה מסך עדיף לעבודה משרדית, הU2410 או הU2412M החדש, ומה ההבדלים לצרכים כאלה ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מסך עדיף לעבודה משרדית, הU2410 או הU2412M החדש, ומה ההבדלים לצרכים כאלה ?

MEGATRON

Recommended Posts

אצלי יש כרגע את SyncMaster של .

1) האם בעבודה משרדית, כלומר כתיבה וקריאה של טקסט בעיקר + קריאת טבלאות יהיה הבדל מבחינת הנוחות לזה של ?

2) האם יש הבדל בין שני מסכי הדל מבחינת נוחות ועייפות העיניים בקריאת טקסט ונתונים אחרים ? לשון אחר, יש להבדלים בין הפאנלים והתאורה, השפעה על התעייפות העיניים מהמסך ?

3) יש מסך אחר שהייתם ממליצים יותר לעבודות משרדיות בתקציב דומה לזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי ב 2410 באמת מעולה, פאנל איכותי יותר ,התאורה אומנם CCFL אבל

יש אנשים שלא מתרגלים ל LED, ה2412 לא מחליף אותו, הוא פשוט דגם מיינסטרים זול יותר,

אם פחוט חיבורים ותאורת LED, ופאנל פחות איכותי, בכל מקרה זה המסכים כיום,

זה לפחות לפי ההודעות פה. תמתין לעוד תגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה האם לצרכים כמו שתיארתי כדאי להשקיע בU2410 כאשר הוא הרבה יותר יקר.

יש מצב שלמישהו יש את שני המסכים או אולי אתם יודעים איפה אפשר לראות את שניהם בתצוגה ? (בדל קלאב אין את שניהם בתצוגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אוהב את ה 16:9

יש לך אחד מהמסכים הללו ? אם כן, ה"אח הקטן" הוא בעצם בעל אותו פאנל ואותה תאורה כ U2412M ? אני שואל כי אני רוצה לראות את המסך בפועל ויש מצב שאמצא את ה U2312M באיזה תצוגה ...

אגב, השיפור בקריאת טקסט הוא אכן משמעותי ביחס לפאנל TN ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון העיקרי של U2410 הוא במגוון החיבורים, למי שלא צריך את זה U2412M יהיה מצויין. אין סיבה לשלם יותר. (יהיה מי שיטען שהפאנל של U2410 יותר איכותי, אבל ספק אם זה משהו שהמשתמש הפשוט ירגיש בכלל)

תלוי למי. הרוב (גם פה בפורום) טוענים לשיפור משמעותי, אבל יש כאלה שלא ירגישו הבדל כמעט או בכלל.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות שיש כאלה שאולי יחלקו עליי, הדעה שלי (ותכף אפרט אותה קצת יותר) היא שסוג הפאנל לא משפר קריאת טקסט במובן שאליו אנשים בדרך כלל מתכוונים. קרי, טקסט חד וברור יותר.

חדות התמונה, ובכללה טקסט, מושפעת מהרזולוציה. כל עוד תעבוד ברזולוציה הטבעית (המרבית) של המסך אז הטקסט ייראה חד בדיוק באותה מידה בין כל המסכים בעלי רזולוציה וגודל נקודה זהים ולא משנה מה הפאנל שעליו הם מבוססים.

בנוסף, "עייפות" של העיניים נובעת בדרך כלל מהגדרות לא נכונות של המסך (בהיר או חשוך מדי, עבודה ברזולוציה לא טבעית), מסביבת עבודה לא ארגונומית (יושבים רחוק/קרוב מדי מהמסך, לא יושבים בתנוחה נכונה ונוחה שגורמת לעייפות שרירים באופן כללי בגוף, מעבר תכוף בין הכתוב על המסך ומקור תצוגה אחר מה שגורם לשרירי העין לבצע מספר גדול יותר של פעולות מיקוד וכן הלאה). לכל אלה אין קשר ישיר לסוג הפאנל וגם מסך TN ניתן לכוונן ולהתאים מבחינת הגדרות תצוגה וסביבת עבודה כדי למזער את התופעות האלה למינימום האפשרי.

היתרונות היחסיים של פאנל הם בעיקר זוויות צפייה רחבות יותר ומכלול (או מרחב) צבע מלא יותר (וגם זה נתון לדיון מסוים ובטוח שלא כולם רגישים לנושא באותה מידה). במובן הזה, היתרון היחסי היחיד שאולי ניתן לשייך לפאנל בכל הנוגע לקריאת טקסט הן זוויות הצפייה הרחבות. כאשר עובדים במסכים בגודל וברזולוציה כאלה, וכאן אני מניח שלצורך עבודה עם טקסט אכן נעשה שימוש בכל שטחו של המסך, או לפחות ברובו המכריע, לא כל הטקסט/גרפיקה נמצאים במרכז המסך כך שניתן להכילם תמיד במבט אחד. לעיתים צריך להסב את המבט (אנכית ואופקית) לאזורים המרוחקים יותר של המסך כדי לקרוא/לבחון את פריטי הטקסט/גרפיקה ששם. בפאנל TN כמעט כל הסטת מבט ממרכז המסך גורמת לאיבוד ניגודיות (שמחמירה ככל שהזווית גדלה). מלבד העובדה שלפעמים זה פשוט פחות נוח כי צריך להתחיל להזיז את כל הגוף בניסיון למזער את התופעה (אם כי חשוב לציין שהרגישות לעניין משתנה בין אנשים שונים), זה בעיקר גורם לפעולות מיקוד נוספות ומיותרות של העין מה שתורם לאורך זמן ל"עייפות" שעליה אנשים מתלוננים. אז כך שהתכונה היחידה של פאנל (או VA לצורך העניין) שאולי עדיפה על פאנל TN בכל הנוגע לקריאת טקסט היא זאת.

יחד עם זאת, לאור מחירי מסכי ה- בשנים האחרונות שלא עולים בהרבה על מסכי TN מקבילים, אני באופן אישי ממליץ תמיד לקנות מסך מבוסס על פאנל IPS ולא TN (כל עוד אין מגבלת תקציב מחמירה כמובן) ולא רק בגלל הפאנל שהוא בבחינת אם לא יועיל אז בטוח לא יזיק, אלא גם (ואולי אפילו בעיקר) כי המסכים האלה מגיעים בדרך כלל עם מערכת תכונות ארגונומיות מלאה, כשהחשובה ביותר מתוכן לדעתי היא היכולת להתאים את גובה המסך.

אני מצטרף לשאלה... רוצה לקנות מסך חדש (רק 16:10). מוכן להשקיע בדגם U2410, אם הוא בנוי טוב יותר או מציע משהו מעבר...

אני מסכים עם מה שנאמר. הסיבה הדי יחידה לדעתי להעדפת ה-U2410 כמסך לשימושים רב-תכליתיים שכיחים היא רק אם אתה זקוק למגוון כניסות הווידאו המאוד גדול שהוא מציע. מכיוון שרוב האנשים לא זקוקים לזה, ה-U2412M הוא פשוט משתלם הרבה יותר -- אתה מקבל מבחינתך אותו דבר במחיר זול משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את U2412M. קשה להגיד שאני מרוצה...

הצבעים בהחלט נראים יותר טוב, הכל יותר "חי". הבעיה בפינות, יש סוג של בוהק (GLOW) שמאוד מפריע ומשבש את כל החוויה (כמובן שהצבעים שם על הפנים, זה נראה כאילו שמו את הניגודיות והבהירות למקסימום) - מעניין אם התופעה קיימת בפאנל U2410...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נמצא כ-60 ס"מ מהצג. בגדול זה לא מפריע בגלישה או אם מסתכלים אנחית על הפינה (ב-90 מעלות).

לצורך המחשה, אני משתמש ב-Speedfan ונאלצתי לשנות את צבע הטמפרטורה המוצגת בפינה כי התקשתי לקרוא אותה יותר (ניגודיות בעייתית בגלל הבוהק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מצער מאוד, במיוחד לאור המחיר הגבוה שלו.

לא ידעתי על התופעה הזו, ואכן, חיפוש בגוגל של "GLOW U2412M" מביא כמה תמונות עגומות למדי. למשל כאן :

http://www.overclock.net/t/1193330/dell-u2412m-problem

וכאן :

http://hardforum.com/showthread.php?t=1653631

לפי התמונות נראה שהתופעה בין היתר לא אחידה בין הפינות, ויש פינות שמוארות יותר מאחרות.

השאלה שלי, האם בכל המסכים של U2412M הבעיה חוזרת על עצמה ? האם יש בעלי מסך זה שלא חוים את הבעיה ? איך בודקים את התופעה במעמד הקניה ? יש תוכנה מיוחדת שאפשר לבדוק איתה ?

ו2 שאלות ל Dimka , אתה רואה את הלובן הזה גם בישיבה פרונטלית לגמרי, כשאתה ממש מול המסך או רק בזוית מסוימת ?

איפה רכשת את המסך שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה מה שיש בתמונות...

כמו שציינתי, לא רואים את הבעיה כשמסתכלים אנכית (=פרונטלית), הבעיה שבגלל הגודל של המסך, אתה תרצה לשבת כאשר אתה פונה למרכז, ואז רואים שיש משהו מוזר בפינה.

המסך רכשתי ב-KSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...