מה הקטע של מוזילה ? מפיירפוקס 4 ל 7 תוך כמה חודשים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הקטע של מוזילה ? מפיירפוקס 4 ל 7 תוך כמה חודשים

Kirma

Recommended Posts

למישהו יש מושג מה הקטע של mozilla שהם עולים ככה בגירסאות בצורה לא מבוקרת ??

רק לפני כמה חודשים אני זוכר שהתקנתי פיירפוקס 4 שהוא בדיוק יצא, ועכשיו אני רואה עדכון רישמי לגירסא 7.0.1

הגירסא הקודמת הייתה

6.0

6.0.1

6.0.2

ואז הגיע ה 7 ..

הם ניראה לי השתגעו או משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כנראה שמישהו שם חושב שאיפה שהוא שם בחוץ אנשים חושבים שבהשוואה למספרים הגבוהים של הדפדפנים האחרים, פיירפוקס נדמה כמיושן בגלל המספר הנמוך.

ומעכשיו כל פעם שאחד הדפדפנים יעלה מספר, כל האחרים גם יעלו.

ומדי פעם אולי ימהרו להיות הראשונים שמעלים, לפני שהמתחרים יעשו זאת, כדי שיאכלו עפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מעתיקים מגוגל. התחילו עם השטות הזאת שכל שינוי מזערי מקפיץ את הגירסה במספר שלם.

גוגל הגיעו לאיזה גירסה 15 בערך תוך פחות משנה!

אני קצת מגזים, אבל זה לא רחוק מהאמת. במציאות הם הגיעו מגירסה 1 לגירסה 16 תוך בערך 3 שנים. מוזילה בזמן הזה של 3 שנים עד עכשיו הוציאה בלחץ 2 גירסאות גדולות חדשות.. לדוגמה, בין גירסה 1 לגירסה 4 עברו אצל מוזילה מעל 6 שנים! אם הם היו , בזמן הזה הם היו אמורים להגיע לגירסה 32, לא 4.....

אבל מה לעשות שמבחינה שיווקית זה פשוט לא עובד? אז יאללה, מקפיצים מספרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם גם שינו את כמות השינויים שצריכה להיכנס לכל גרסא כך שבעצם הם מחלקים את השיפורים המתוכננים על כמה גרסאות וככה אפשר להוציא גרסאות חדשות יותר מהר (במקום ההמתנה שהייתה בין גרסא 2 ל3 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחח מסתבר שב 8 בנובמבר הם ישחררו את גירסא 8

ובוא זמנית גירסא 9 תעבור ל BETA

והוא זמנית גירסא 10 תעבור ל AURORA

כן כן, כל זה עוד פחות מחודש וחצי

זאת אומרת בחישוב מהיר, שעד סוף השנה ניראה את פיירפוקס 13 :) (או אפילו 20, לא רציתי להגזים :-X )

עריכה:

אני מבין את כל אלה שמחכים הרבה זמן ואין להם סבלנות אז הינה לכם

גירסא בטא של פיירפוקס 8

וגירסאת לילה של פיירפוקס 9

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/all-beta.html

http://nightly.mozilla.org/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשונה מבעבר הם גם עובדים על הרבה יותר גרסאות בו זמנית, היה להם לא מעט שינוי בצורת הפיתוח ובין השאר גייסו עוד 150 מפתחים במשרה מלאה.

כמו שאמרו פה אם לפני כך בשביל MjR הם ריכזו לא מעט שינויים, עכשיו כל MjR יהיה מרוכז בשינוי אחד של רכיב ותיקונים מינוריים, ככה הם מסוגלים לעבוד על הרבה רכיבי בו זמנית, מאפשרים למפתחים להתכונן לשינויים מראש, ומגבירים את התאימות של הדפדפן לאתרים ובעיקר לAddons כאלה ואחרים.

השינוי במספור מצביע על השינוי שהם עשו במתדלוגיית הפיתוח שלהם, וגם בסופו של דבר מפשט בצורה את מעקב אחר הגרסאות לאנשים שלא עוסקים ישירות בפיתוח הדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייטלי כרגע בגרסא 10 אורורה 9 ובטא 8

אני לא מבין מה הבעיה בזה? מפרידים בין הגרסאות השונות בעזרת מספרים כדי שההבדלים יהיו יותר ברורים

אני מניח שיש כמה דרכים להסתכל על זה.

מצד אחד הפיתוח הוא אותו , מה זה משנה איך ממספרים לאורך הדרך.

אבל את אותו דבר אפשר להגיד על זמן.

דקה ועוד דקה, למה החלוקה הזאת לשעות, ימים, שבועות, שנים ?

הרי אחרי כל שניה באה עוד שניה, והזמן הוא רצף אחד ארוך.

התשובה כמובן היא כדי שנוכל לחוש לראות ולארגן את עצמנו ואת מה שקורה על גבי הזמן.

להבדיל בין חלקי זמן, ולתת להם משמעות.

גם בגרסאות תוכנה אפשר לראות את אותם תכונות לפעמים.

למשל כשיצא FF4 לקח לו הרבה זמן להבשיל, ועד אז אנשים נשארו עם FF3.

אם כל רגע יוציאו גרסה יהיה הרבה יותר קשה לראות את ההתפתחות בקפיצות בעלי משמעות, ואלו יאבדו את משקלם במרוץ המיספור.

מי יזכור באיזה גרסה קרה מה, והאם זה היה משמעותי או לא.

בין גרסה 36 ל 59 גם רואי חשבון ילכו לאיבוד.

איך אומרים לרץ למרחקים ארוכים באנגלית, PACE YOURSELF

עוד תופעה שלילית שיכולה להיות לדחיפות לקדם מספרים היא תקופת בטא קצרה.

וכולנו יודעים לאן זה מוביל (חוסר יציבות ובאגים, האאמ האאמ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר המעולה היחיד שהיה לFirefox זאת כמות אדירה של תוספות, שמכפילה פי 10 את הכמות (וגם את האיכות) מהתוספות של .

עכשיו, עם כל גרסה חדשה, חלק גדול של התוספות פשוט יפסיקו לעבוד. ממש גאוני!

ובChrome גם אם יש תוספות, אם מתקינים כמה, יש אתרים שפשוט לא עולים וקורסים.

אז בואו נסכם:

כשהדפדפנים נקיים: עולה ומתפקד מהר יותר מFirefox

כשאני מתקין כמות שווה של תוספות בChrome וFirefox, הChrome זוחל, ולעתים גם לוקח 5 דקות (!!!) לטעון אתר. כשבFirefox זה נעשה תוך מספר שניות. (שוב, בשביל השוואה, בדקתי את אותן התוספות ואותם האתרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו במוזילה באמת איבד את העשתונות.

אם ברצינות יש מישהו שחושב שהקפצת מספרי גרסה היא מה שיגרום לתוכנה להיראות יותר אטרקטיבית, ואותו מישהו עוד בעמדת מפתח בחברה, כדי לקבוע מדיניות, המצב באמת עצוב.

אני צופה הישארות ארוכה עם פיירפוקס 3.6. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר בין גרסה 3.6 ל־4 היה ארוך ומייגע, וכלל גרסאות בטא רבות. צורת העבודה בזמנו הפריעה מאד לאנשי מוזילה, וכתוצאה מכך הם חשבו כיצד ניתן לייעל את הפיתוח.

כיום, מוזילה מפתחים במתכונת של Agile (מידע נוסף בעברית), כלומר מחזורי שחרור קצרים יותר בלי איטרציות מיותרות בין מנהלי הפרוייקטים, המפתחים, אנשי ה־QA וחוזר חלילה. בצורה כזו ניתן להוציא תכונות חדשות למשתמשי הקצה מהר יותר.

לגבי מספור הגרסאות, פה נוצרה בעיה אחרת. משתמשים רבים נוטים לדלג על גרסאות מתוך מחשבה כי אין בהן תוכן רלוונטי עבורם. אפשר היה אמנם למספר את הגרסאות בתור 4.1.0, 4.2.0, 4.3.0… 4.18.0 וכו', אלא שאז לא רק שמשתמשים לא היו טורחים לשדרג, אלא שהיה קשה יותר להתייחס לתכונות החדשות שנוספו ללא major release.

רוצים לעזור לפיתוח של פיירפוקס? אתם מוזמנים להצטרף אלינו במוזילה. ידע בתכנות אינו חובה.

ניתן להוריד גרסאות חדשות יותר של פיירפוקס כאן: http://www.mozilla.org/he/firefox/channel אין טעם לרוץ לגרסאות nightly שכן פוטנציאל ההרס בגרסאות אלו גבוה בהרבה עקב כמות מינימלית של בדיקות שהן עוברות בטרם הן משתחררות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צופה הישארות ארוכה עם פיירפוקס 3.6. :)

כמה חבל....

אולי במחשב(ים) שמותקנים אצלך עם , כדאי להשאר עם 3.6. אבל על W7 גירסה 5 עובדת הרבה יותר

טוב....שווה לך לבדוק את זה. יש לך גם איזה שני מחשבים עם , ואם היא מספיק דומה ל W7, (אף פעם

לא השתמשתי בויסטה אז אני לא יודע), אז גם בהם כדאי להתקין גרסה 4 או 5.

יש לי כונן נוסף שמותקן בו עם 3.6 והוא ממש זוחל לעומת הגרסאות המתקדמות על W7, והמחשב שלי

עוד ישן (פנטיום 4 2.4GH).... לדעתי כדאי לך לנסות גרסה מתקדמת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...