מה הקטע של מוזילה ? מפיירפוקס 4 ל 7 תוך כמה חודשים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הקטע של מוזילה ? מפיירפוקס 4 ל 7 תוך כמה חודשים

Kirma

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כיום, מוזילה מפתחים במתכונת של Agile (מידע נוסף בעברית), כלומר מחזורי שחרור קצרים יותר בלי איטרציות מיותרות בין מנהלי הפרוייקטים, המפתחים, אנשי ה־QA וחוזר חלילה. בצורה כזו ניתן להוציא תכונות חדשות למשתמשי הקצה מהר יותר.

אך מה הקשר בין מתודולוגיית להקפצת מספרי גרסה כאילו כל פיפס הוא מהפכה? אתה רוצה לומר שכמות התוכן שנוספה בחצי שנה (בין גרסה 7 לגרסה 3) היא כפולה מכמות התוכן שנוספה בכל השנים בין גרסה 3 לגרסה 1? קשה לי להאמין.

לגבי מספור הגרסאות, פה נוצרה בעיה אחרת. משתמשים רבים נוטים לדלג על גרסאות מתוך מחשבה כי אין בהן תוכן רלוונטי עבורם. אפשר היה אמנם למספר את הגרסאות בתור 4.1.0, 4.2.0, 4.3.0… 4.18.0 וכו', אלא שאז לא רק שמשתמשים לא היו טורחים לשדרג, אלא שהיה קשה יותר להתייחס לתכונות החדשות שנוספו ללא major release.

אז הנה סיפור הפוך - אני למשל, מאז שהתחילו עם אינפלציית המספרים, חטפתי בחילה וסחרחורת והפסקתי לשדרג בכלל. למה? אני מסוג האנשים ה"מקובעים" שלא משדרגים שום דבר מהותי בשנייה שהוא יוצא, אלא מחכה קצת כדי לשמוע תגובות, כדי שהדבר יתייצב. לעומת זאת פאטצ'ים קטנים שהם לרוב תיקוני באגים ועדכוני - אין לי בעיה לעדכן כל הזמן (הFF שלי הוא 3.6.23).

כי כשכל חודש יוצא major release חדש אני מקבל שתי תחושות - א) של אווירת בטא מתמדת, ב) של זילות המוצר. שתי התחושות לא מעודדות אותי.

אגב, ארגוני IT גדולים לרוב מרגישים דומה. זה לא סוד שלקוחות הenterprise היו לרוב אלה שלא היו מרוצים מ"מהפכת הגרסאות", ולא אימצו את הקפיצות. מהסיבה הזו אפילו מוזילה התקפלה קצת וFF3.6 עדיין מקבל עדכונים.

אולי במחשב(ים) שמותקנים אצלך עם , כדאי להשאר עם 3.6. אבל על W7 גירסה 5 עובדת הרבה יותר

טוב....שווה לך לבדוק את זה.

גרסה 5?? פחח, אתה תקוע בעבר כמעט כמוני. לא שמעת שיצא כבר 7? ::) למה לעזאזל שאתקין גרסה "חדשה" שהיא כבר מתה? לפחות FF3.6 כבר מותקן אצלי. :)

יש לי כונן נוסף שמותקן בו עם 3.6 והוא ממש זוחל לעומת הגרסאות המתקדמות על W7, והמחשב שלי

עוד ישן (פנטיום 4 2.4GH).... לדעתי כדאי לך לנסות גרסה מתקדמת יותר.

לא מפתיע שמחשב ישן שמותקנת עליו ישנה זוחל. למה אתה חושב שזה דווקא בגלל הדפדפן?

בגרסה 8 חשתי שיפור מהירות ביחס ל7, מומלץ להתקדם למי שתקוע בגרסאות אבודות סטייל 3 ו4

א) בערך חצי מהאנשים חשים שיפור מהירות כשהם משדרגים, בערך חצי חשים שזה נהיה איטי יותר. אני כבר לא מאמין לסיפורים האלה. אני גם לא מאמין לבלופים של "דפדפן מהיר". איך זה בא לידי ביטוי? או javascript טוחנים פחות את המעבד? קשה לי להאמין - זה דברים שהם ברובם חיצוניים. הדפדפן עולה תוך 2 שניות במקום 4 שניות? טאב נפתח ב0.5 שניות במקום 0.7 שניות? למי אכפת? רוב ההמתנה בגלישה היא המתנה לטעינה של אתרים, והיא מוגבלת לרוב ע"י רוחב הפס שלנו ולא ע"י האפליקציה.

דיבורים על דפדפנים יותר מהירים ופחות מהירים התקיימו בערך מאז שנוצר הדפדפן השני שהתחרה בראשון. לפני כמה שנים זה עניין אותי, אז ניסיתי להשוות לעומת IE לעומת (לא בבנצ'ים, אלא בשימוש אמיתי). לא הרגשתי שום הבדל משמעותי. פעם זה היה קצת יותר מהיר, פעם זה, וכבר אי-אפשר לדעת האם זה הדפדפן, או שפשוט באותה שנייה האתר היה איטי / הקו היה עמוס. הפסקתי להתעניין בזה, ופשוט נשארתי עם מה שהיה לי הכי נוח. ממילא המחשבים שבהם אני משתמש רוב הזמן מספיק מהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם נקודה למחשבה, ברגע שאני פותח את הדפדפן בלי להעלות אתר

השימוש בכרטיס מסך עולה לכ - 20 אחוז (יורד ועולה) , לפעמים גם ל 60 אחוז שימוש !

והטמפ עולה מ 36 ל 46 בערך

לעומת ה IE שכמעט ולא משתמש בכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסה 5?? פחח, אתה תקוע בעבר כמעט כמוני. לא שמעת שיצא כבר 7? ::) למה לעזאזל שאתקין גרסה "חדשה" שהיא כבר מתה? לפחות FF3.6 כבר מותקן אצלי. :)

גירסה 4 ו 5 (ואני מניח שגם 6 ו7) שונות מאד מגירסה 3.6 הרבה יותר מאשר השוני

בין אחת לשניה. מדובר על שונה.

אני לא מעדכן את גירסה 5 שיש לי בגלל שתי סיבות:

א. אי-תאימות לאחד התוספים שלי.

ב. בפורום תוכנה אנשים התלוננו שגירסה 6 בעייתית...כך שעד שלא תצא גירסה נוספת

שתקבל שבחים, אני נשאר עם 5. בסה"כ ההבדלים בין 4, 5 וכנראה גם 6 ו 7, הם לא

גדולים, וניתן להשוות אותן לשינויי הגירסאות ה"קטנים" ב 3.6.

לא מפתיע שמחשב ישן שמותקנת עליו ישנה זוחל. למה אתה חושב שזה דווקא בגלל הדפדפן?

דווקא רוב התוכנות שלי רצות יותר מהר על XP....בכלל, לפנטיום 4 2.4GH עם 1.5GB כמו שלי

מתאים יותר מאשר W7, כך שזה כנראה כן הדפדפן!

לסיכום, למה שלא תתקין גרסה 4 או 5 ותראה איך אתה מרגיש עם זה? תמיד אתה יכול לחזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אין לי שום בעיה שדורשת פתרון. :)

אני יודע שFF4 שונה מFF3. אני גם יודע שFF5 זה די אותו הדבר כמו FF4, וFF6 וFF7 ככל הנראה גם. בדיוק בגלל זה אני חושב ששיטת המספור החדשה דפוקה. היא יוצרת רושם שגוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ תבטל את האצת החומרה בהגדרות הדפדפן, אם זה מפריע לך...

ת'אמת מפריע לי מאוד..

גם ככה אני לא חושב שזה תורם בצורה מורגשת.

איך מבטלים את זה ?

עריכה:

מצאתי

כלים -> אפשרויות -> מתקדם -> "השתמש בהאצת חומרה שניתן"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת כשחשבתי על זה פעם נוספת, ההסבר לאינפלציית הגרסאות הוא די ברור. כשכל רגע יש לך "גרסה חדשה", אתרי החדשות והביקורות סוקרים אותה, מדברים עליה, עושים השוואות. כל אחד רוצה לדעת "איך FF6 לעומת FF5". תקרא להם 4.1 ו4.2, ואת מי זה יעניין בדיוק? בקיצור התוכנה בכותרות כל הזמן. וזה בדיוק מה שמוזילה רוצים. גם אם הפרסום לא תמיד מחמיא, הרי any publicity is good publicity.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא אוהב את שיטת המספור החדשה.

לגירסה 5 היו צריכים לקרוא 4.1 ו-6 הייתה להיות 4.2 וכו'. מקסימום קפיצות של חצי.

ההבדל בין גירסה 4 ל-5 הוא פחות משמעותי מההבדל בין גירסה 3.0 ל-3.5 ואפילו פחות משמעותי ממהבדל בין 3.5 ל-.3.6...

עכשיו שוקלים למספר את הגירסאות לפי שנים וחודש כמו אובנטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שבאמת אין הבדל במהירות הדפדפן של פיירפוקס בין הגירסאות.

אצלי כרום (ללא תוספות) אכן מהיר יותר ואני משתמש בו לעיתים רחוקות.

גירסה 7 זוללת משמעותית פחות - כרגע עם 6 טאבים -230K , בגירסה 6 הייתי על 400K בשלב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר לא יודע אם התוספים יעבדו אחרי העדכון או לא.

הרי הרבה תוספים לא מעודכנים להצהיר על תמיכה בגירסה חדשה כל שבוע, וקשה לדעת אם הם יעבדו בכל זאת כמו שקרה בגרסאות קודמות.

בין 3 ל 4 ידעת שיש בעיה של תאימות, עכשיו אתה לא יודע עד שהפצצה תנחת.

הפעם יש הבדל משמעותי שובר תוספים ?

והפעם ?

והפעם ?

והפעם ?

לעדכן או לא לעדכן, זאת השאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...