אבקש המלצה למצלמה קומפקטית עד לסכום של 500-600 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבקש המלצה למצלמה קומפקטית עד לסכום של 500-600 ש"ח

xtract1

Recommended Posts

# מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? סוללות לא צריך, גם לא כ.זיכרון אם לא מגיע קופלט. התקציב הוא 500-600 ש"ח אך גמיש אם יש משהו שכדאי להשקיע

# אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? שום דבר יוצא דופן, ביתית לצילום ארועים/טיולים/חו"ל

# האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ). שוב, אין כוונות מיוחדות מעבר להנ"ל

# האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. אין צורך בחצובה

# האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. אין צורך בפלאש חיצוני

# האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? לא

# האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? יש של פוג'י מלפני שנים רבות שהיא 3.2MP אני חושב, איטית מאוד, אוכלת סוללות ותמונות לא מי יודע מה. לא חושב שצריך לפרט יותר מדי על ענתיקה

# האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לא מתכוון להדפיס. אך ורק על גבי מחשב. מעטות אולי לפתח בגודל רגיל לחלוטין

# מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת . הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. האמת שרצינו זום אופטי X5 אבל אין שימוש מיוחד שדורש זום או טווח כזה או אחר. פשוט רוצים זום מכובד יחסית כדי שיהיה אפשר להתקרב לעצם מסוים בלי הזום הדיגיטלי. אבל שוב, אנחנו לא מקצוענים ולא דרוש משהו יוצא דופן

# כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? יש עדיפות גדולה למצלמות קטנות יחסית מאחר והיעוד הוא טיולים בחו"ל וכו' אבל אין פה משהו חד משמעי. המשקל לא חשוב ולא הגודל כאמור אבל אשמח לא לקבל הצעות למצלמות ענקיות וכבדות מצד אחד וגם אין צורך במשהו דקיק בטרוף מצד שני

# האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? ממש לא. כל יצרו שתמליצו אקח. לא מבין בזה ולא הולך לפי השם

אוסיף שהשימושים באמת מינוריים ואנחנו לא מצלמים הרבה, לא דורשים שום דבר מיוחד. מצלמה פשוטה ונחמדה. אשמח מאוד אם היא תהיה מהירה יחסית מאחר והענתיקה שלנו בבית לוקחת לה את הזמן בין תמונה לתמנה, נדמה לי 5-7 שניות אפילו. אני שוב מבקש, תנסו לחשוב כמו בנאדם פשוט שאין לו שום צורך ספציפי ושום צורך בחומרה מטורפת. כמובן שעדיף שהמצלמה תהיה זולה יותר מהסכום אבל אין בעיה להגיע לסכום ואם יש משהו שבאמת שווה (אשמח גם להסברים ספציפיים מאחר ואין לי הבנה בתחום) אפשר גם לחרוג לכיוון ה-700

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאין פה יותר מדי מה להמליץ,

יש את הקנון A490, ומעליה עם תוספת סכום את הIXUS95 או הSD1300, לגבי הפוג'י שנכנסו לתחום- אני לא ממש מכיר את המצלמות אבל יצא לי להציץ ב-FX100 שהיא טובה ומשתווה לIXUS100.

כל שאר החברות לא נכנסו בכלל לדרוגים. וחוץ מזה זה שאלה של איך היא מרגישה לך ביד ואם אתה מוכן ללכת על בטריות ליתיום- בסוף כל הדגמים האלה- אתה לא תוכל להבדיל בינהם כי הם מספקים את אותה איכות תמונה- ובמיוחד על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא גדולה ועוד עם 4 סוללות דיי כבדה לדעתי, כך שכמו שרשמת לא נופלת בקטגוריית הקומפקטיות.

ביקורת עליה תוכל לקרוא כאן: http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_s1600_review/

אתה קופץ מסוג לסוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי ואם עוזבים רגע את עניין הגודל והסלולות. מבחינת איכות צילום,זום,מהירות בין צילום לצילום ושאר דברים שאני לא מבין מספיק בישביל לציין אותם - היא אמורה להיות עדיפה ממצלמות קומפקטיות במחירה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...