איזה כונן SSD מומלץ? מה קורה עם ESATA? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה כונן SSD מומלץ? מה קורה עם ESATA?

yonatanp

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני דיי חדש בפורום , אני מקווה שהכותרת שלי בסדר ( לפי מה שהבנתי אז כן ) ,

אשמח לדעת ממישהו שיש לו נסיון בכונני SSD , מה קורה איתם היום?

איזו חברות מומלצות (מנסיון?) , מה ההבדלים בין הטכנולוגיות שלהם?

אני כרגע מתעניין בכונן

X-25 בנפח 80GB למחשב הנייד שלי.

מה אתם חושבים עליו? האם הוא שווה את זה?

במקום ה 320GB הקיים שלי

ואת ה 320 אני רוצה להכניס למארז חיצוני מסוג ESATA ( משהו שגם לא מצאתי בשום חנות!! וביקרתי ב 4 חנויות כבר ).

מישהו יודע מאיפה אפשר להביא קופסא של ESATA ריקה לכונן של מחשב נייד? אני ממש לא יודע איפה לחפש כבר.

הסיבה פשוטה, במחשב הנייד שלי אין מספיק יציאות בשביל להחזיק כונן אבל יש יציאה של ESATA , ומה שאני רוצה זה לשים בסיסטם את ה 80GB למערכת הפעלה ולתוכנות שלי, ולזרוק את ה 320 בייחד עם כל הארכיון \ מוסיקה שלי.

אגב למי שתוהה , אני מעוניין לקחת את הכונן הזה בשביל להנות מביצועים טובים יותר.

* לצורך העניין תקציב זו לא בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה, מארזים חיצוניים לכונני SATA.

לפני שתמשיך בכיוון ה-SSD, אולי כדאי לך לבדוק את SEAGATE MOMENTUS XT SSD 500GB שהוא כונן היברידי (משלב בין כונן מכאני וזיכרון Flash). תריץ חיפוש עליו בפורום הנוכחי ותמצא מספר דיונים בנושא שנערכו לאחרונה ומכילים יותר פרטים. מכיוון שמדובר במחשב נייד זה יכול להיות פתרון שימושי ויעיל לשיפור הביצועים ובמקביל שמירה על נפח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה, מארזים חיצוניים לכונני SATA.

לפני שתמשיך בכיוון ה-SSD, אולי כדאי לך לבדוק את SEAGATE MOMENTUS XT SSD 500GB שהוא כונן היברידי (משלב בין כונן מכאני וזיכרון Flash). תריץ חיפוש עליו בפורום הנוכחי ותמצא מספר דיונים בנושא שנערכו לאחרונה ומכילים יותר פרטים. מכיוון שמדובר במחשב נייד זה יכול להיות פתרון שימושי ויעיל לשיפור הביצועים ובמקביל שמירה על נפח אחסון.

היי

תודה על התגובה המהירה

נראה לי שזה http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=6267 מצויין

איפה עוד אני יכול לקנות את זה ? אני לא קונה ב א מחשבים.

לגבי הכונן ,אני דיי נעול על הכוננים של אינטל , אבל הייתי רוצה לשמוע ממישהו שיש לו נסיון עם כוננים כאלה

האם יש לך את הכונן הייבריד הזה? מה בעצם התועלת שלו חוץ מהנפח , כי הביצועים של טהור מול כונן מכאני בטוח שונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצטט בבקשה הודעות מלאות שמעלייך, זה מסרבל ותורם לאי סדר בדיון. תודה.

לא יודע בדיוק איפה עוד יש את המארז החיצוני הזה. תחפש ברשת (Google או זאפ יהיו מקומות טובים להתחיל מהם) או באתר של החנות המועדפת עלייך.

מה בדיוק אתה מחפש לשמוע ממישהו שיש לו כונן או איזה מידע אתה מחפש?

שאלה כמו האם הוא שווה או לא היא לא שאלה עניינית כי רק אתה יכול לקבוע עם תוספת הביצועים (ופה המקום לפרט קצת על השימושים שלך במחשב) שווה עבורך את המחיר ביחס לנפח.

לגבי ה-Momentus, כמו שכתבתי, הוא כונן היברידי, הוא מכאני בבסיסו אבל זמן הגישה שלו הרבה יותר מהיר משל כוננים מכאניים שגרתיים בגלל ה-Flash שעליו. הוא יכול להיות פתרון לא רע בכלל למחשב לנייד במחיר סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לא אצטט...

תאמת שמחיפושים שלי נמצא שיש במספר אתרים של חנויות\מעבדות , אבל שאני מתקשר אין להם במלאי, אני מחפש באיזור הדרום תאמת אולי במרכז יש אני אמשיך לחפש מארז לכונן.

לגבי ה SSD , אני רוצה לשמוע אם הכונן מתחמם ( כמה מתחמם? )

מה לגבי fragmentation \ bad sectors ?

האם לצפות לירידת ביצועים ברגע שאני ממלא אותו בנתונים נניח אני משאיר 5 גיגה פנוי בכונן C ( ירידה ברמה מורגשת ) ?

אני מתכוון לפרמט אותו כ NTFS ואני עובד עם WINDOWS 7 אולטימיט באנגלית, האם אני צריך לצפות לבעיות כלשהן מבחינת מערכת ההפעלה?

האם מישהו כבר נתקל בכונן כזה שיצא תקול ? מה סיבת התקלה? ( אם הייתה .. )

העניין העיקרי פה שראיתי המון חנויות שמשווקות כונני SSD , והייתי רוצה פחות או יותר לקבל תמונה מאיזה כוננים(דגמים \ חברות ) סטטיסטית עלי להתרחק,

בינתיים כל מקום ששאלתי אמרו לי INTEL, אבל איך אוכל לדעת אם הם לא סתם מנסים למכור לי מה שיש להם במדף ...

תודה רבה על ההמלצה לגבי ה Momentus , אבל בשלב זה אני מחפש כונן לא מכאני.

השימושים שלי במחשב הם עבודה , אינטרנט , צפייה בסרטים ( דרך ה ) , הרצת מכונה ווירטואלית (VPS) , עבודה מול מסדי MYSQL ( ייצוא יבוא המרה ) , ומידי פעם משחקי רשת עם האחים הקטנים כשהם צריכים שחקן חיזוק ( משחקים עם גראפיקה ברמה גבוהה יחסית ).

00 אמיר 00

אשמח אם תוכל לענות לשאלות שלמעלה ^ לגבי החימום והכל ...

ואיזה דגם בדיוק של יש לך ? של איזו חברה והכל..

כבר חשבתי על PCMCIA , אבל אני מעדיף ESATA שיש לי מובנה במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע מה שכולם ממליצים עליו בארץ זה על המכוננים של אינטל- וזה בגלל שלרב החנויות זה מה יש - לא מייבאים את שאר הכוננים (לא יודע למה)

כאשר אני חיפשתי כונן SSD , חיפשתי את ההכי טוב והכי מהיר, לאחר שקראתי מלא מבחנים וכתבות החלטתי בכונן של OCZ , דגם : Vertex2 .

שהוא היה הכי מהיר ומתקדם מבחינה טכנולוגית - עם בקר Sandforce אשר עוזר בסידור הקבצים בצורה אופטימלית ו TRIM מובנה (שאני מקווה שאתה יודע מה זה).

מהירות כתיבה של : 275MB/s

מהירות קריאה של : 285MB/s

הנתונים האלה בנוסף לבקר קנו אותי.

קניתי 2 כוננים של 50גיגה וחיברתי אותם ברייד 0 למערכת הפעלה של 100גיגה - שזה מספיק לי - והמהירות אסטרונומית... וזמני גישה מיידיים.

הכונן ממש לא מתחמם כי אין בו חלקים נעים.

אני הבאתי את הכונן במיוחד מארה"ב - אם יש לך חבר שבמקרה בחו"ל זה הזמן לדבר איתו.

כיום יש כונן אחד שהוא יותר מהיר מהכונן שלי שהוא : Crucial RealSSD-C300 - שמגיע למהירויות 360MB/s בקריאה אבל רק ל226MB/s בכתיבה -גם אותו אין בארץ.

ב SSD צריך לבטל את הדיפרג.

יש שטוענים שכונן SSD מלא עובד יותר טוב\מהר - לי יש 45גיגה פנויים.. גם עובד.

יש פה סקירה וקצת מידע - זאת התחלה.

http://hwzone.co.il/reviews/storage/hdd_vs_ssd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שטוענים שכונן מלא עובד יותר טוב\מהר - לי יש 45גיגה פנויים.. גם עובד.

ככל שכונן מגיע יותר למלוא תכולתו, תורגש ירידה בביצועים. הדבר נכון לכל הבקרים שקיימים כרגע, חלקם מושפעים פחות וחלקם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שכונן מגיע יותר למלוא תכולתו, תורגש ירידה בביצועים. הדבר נכון לכל הבקרים שקיימים כרגע, חלקם מושפעים פחות וחלקם יותר.

זה מה שכתוב במבחנים (עמוד 10) - לינק למעלה-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שתמשיך בכיוון ה-SSD, אולי כדאי לך לבדוק את SEAGATE MOMENTUS XT SSD 500GB שהוא כונן היברידי (משלב בין כונן מכאני וזיכרון Flash

+1

כדאי מאוד לשקול את אותו - בפועל תקבל ביצועים קרובים מאוד ל- (לא בטוח שהם אפילו מורגשים בשימוש יומיומי סטנדרטי) במחיר שפוי בהרבה ועם נפח אחסון מעל ומעבר. הוא כולל מנגנון ש"לומד" את השימושים שלך והולך ומשתפר עם הזמן (שם ב-FLASH את המידע אליו אתה ניגש באופן התדיר ביותר).

SSD של 80G יקר משמעותית, לא ישפר בהרבה (אם בכלל) והנפח הקטן עלול להוביל מהר מאוד להתדרדרות משמעותית בביצועים ובעיקר לקיצור אורך חיי ה- כי יש מגבלה על מספר הכתיבות המותר לכל תא ואם הוא מלא אין למנגנון הפנימי לאן "להזיז" את המידע כדי לחלק את הכתיבות באופן שווה בין ה"תאים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1

כדאי מאוד לשקול את אותו - בפועל תקבל ביצועים קרובים מאוד ל- (לא בטוח שהם אפילו מורגשים בשימוש יומיומי סטנדרטי) במחיר שפוי בהרבה ועם נפח מעל ומעבר. הוא כולל מנגנון ש"לומד" את השימושים שלך והולך ומשתפר עם הזמן (שם ב-FLASH את המידע אליו אתה ניגש באופן התדיר ביותר).

SSD של 80G יקר משמעותית, לא ישפר בהרבה (אם בכלל) והנפח הקטן עלול להוביל מהר מאוד להתדרדרות משמעותית בביצועים.

לא נכון יש ירידה של כמה אחוזים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ssd עסק יקר. (במיוחד מעל 30-40 ג'יגה).

אגב Momentus לא מתקרב לקרסוליים של SSD, הוא כן מצליח להתקרב למערך RAID של 2 קשיחים במקרים מסוימים, אבל כאן נגמר הסיפור.

הנה כמה בדיקות שעשו:

http://www.anandtech.com/show/3734/seagates-momentus-xt-review-finally-a-good-hybrid-hdd/4

ובנצ' עם אפשרות להשוואה ישירה בית קריאה/כתיבה (למטה בכתבה)

http://www.legitreviews.com/article/1310/5/

אגב שקלת RAID 0 של קשיחים רגילים 7200 RPM? יוצא הרבה יותר זול...

לא שמתי לב שמדובר בנייד בהתחלה... אם כך, Momentus הוא עסקה מצוינת (אם כי, אני מתעקש שאין מה להשוות ל-SSD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב שקלת RAID 0 של קשיחים רגילים 7200 RPM? יוצא הרבה יותר זול...

בנייד?

חוכמה קטנה מאוד לתת מבחני ביצועים סינטטיים שכל קשר בינם לבין הבדלי ביצועים מורגשים בפועל בשימוש יומיומי כמעט מקרי לחלוטין.

הנה מאותה סקירה בדיוק, השוואה בביצועי real world שרלוונטיים בהרבה ל-99% מהמשתמשים:

http://www.anandtech.com/show/3734/seagates-momentus-xt-review-finally-a-good-hybrid-hdd/2

כמו שאתה רואה, השיפור באחוזים בהשוואה לדיסק מכני דומה מאוד ואף נוטה לטובת ה-XT במקרים מסויימים כשמדובר ב-SSD בתמחור שפוי.

מניסיוני האישי לפחות, במחשבים נייחים, אפילו ה-IRAM שמהיר על הנייר מכל SSD כיום, לא נותן תוספת ביצועים דרסטית בשימוש מעשי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=377910.msg3254273#msg3254273

זה מאוד מאוד תלוי בסוג השימושים ובצוואר הבקבוק הממשי במערכת בשימושים העיקריים שלך.

כמובן שבהשוואה דיסק 5400RPM ההבדלים משמעותיים בהרבה, אבל בין ה-XT ל- ההבדלים זעומים בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...