גוגל מכריזה על מערכת הפעלה: Chrome OS - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גוגל מכריזה על מערכת הפעלה: Chrome OS

amir85

Recommended Posts

גוגל קוראת תיגר על מיקרוסופט: ענקית החיפוש עומדת להוציא מערכת הפעלה שתתבסס על הדפדפן מתוצרתה בשם Google Chrome OS. מחשבים ראשונים עם מערכת ההפעלה החדשה יהיו בשוק ב-2010

Chrome OS ככל הנראה אינה עדיין מערכת הפעלה שלמה, אלא גירסה קלה ומוגבלת המיועדת בעיקר למשימות קלות כמו גלישה ובדיקת דואר אלקטרוני, ותתבסס

בעיקר על הדפדפן Chrome. מערכת ההפעלה החדשה תציע את מלוא מגוון שירותי הרשת של גוגל, כמו מסמכים ומפות, ביישומים נפרדים - אשר יפעלו גם על מערכות הפעלה אחרות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3743158,00.html

---

ביי ביי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chrome OS ככל הנראה אינה עדיין מערכת הפעלה שלמה, אלא גירסה קלה ומוגבלת המיועדת בעיקר למשימות קלות כמו גלישה ובדיקת דואר אלקטרוני,

ותתבסס בעיקר על הדפדפן .

לא נראה לי שלינוקס תתחלף בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שלינוקס תתחלף בזמן הקרוב.

מובן שהיא לא תעלם, אבל אם תשים לב בזמן האחרון הייתה התעוררות בכל הנוגע ללינוקס בעיקר בגלל שהייתה כבדה ללפטופים

ואנשים חיפשו אלטרנטיבה יותר קלילה היא גם קרצה להרבה אנשים שרק רוצים מערכת קלילה לגלישה חינמית וזהו...

בכלל בכללי השנתיים האחרונות היו טובות ללינוקס הרבה משתמשים הרבה רוח במפרשים.

עכשיו עם בתמונה עם מה שסביר להניח שתיהיה מערכת הפעלה קלילה ונוחה לגלישה הם יהפכו לברירת המחדל

וינגסו בפלח שוק של , בשביל ההתחלה בהפצות הקטנות יותר (בערך כמו שהם עושים בכל תחום אחר שהם נכנסים עליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מובן שהיא לא תעלם, אבל אם תשים לב בזמן האחרון הייתה התעוררות בכל הנוגע ללינוקס בעיקר בגלל שהייתה כבדה ללפטופים

ואנשים חיפשו אלטרנטיבה יותר קלילה היא גם קרצה להרבה אנשים שרק רוצים מערכת קלילה לגלישה חינמית וזהו...

בכלל בכללי השנתיים האחרונות היו טובות ללינוקס הרבה משתמשים הרבה רוח במפרשים.

עכשיו עם גוגל בתמונה עם מה שסביר להניח שתיהיה מערכת הפעלה קלילה ונוחה לגלישה הם יהפכו לברירת המחדל

וינגסו בפלח שוק של לינוקס, בשביל ההתחלה בהפצות הקטנות יותר (בערך כמו שהם עושים בכל תחום אחר שהם נכנסים עליו).

אני לא יודע אם ניסית לקרוא את התגובה שלי, אבל הכרום או אס מבוסס על קרנל של לינוקס, משמע הוא עוד הפצה של לינוקס

ולינוקס לעולם לא תפול כל זמן שהיא תשאר חינמית ומיקרוסופט לא.

כאשר חברה רוצה להקים רשת מחשבים שכוללת 500 מחשבים, לקנות רישיון לממערכת + וכל היוצא בזאת+ אנטי וירוס וכו'..

זה עלות כספית רחבת היקפים כשלינוקס בחינם, ודורש צפעול מינימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שGOOGLE מבוססת על קוד לא הופכת אותה ל"לינוקס", בדיוק כמו שיש הבדל בין גרסאות מסחריות של לגרסאות חברתיות.

המערכת החדה תיהיה בעצם "שידרוג" של אנדרויד רק לNOTEBOOKS אבל בדיוק כמו שאנדרויד למרות שרשמית הייתה קוד פתוח זאת לא תיהיה הפצה נורמלית כי המטרה שלהם זה קודם כל קרוץ למשווקים זה למה הם יכולים להרשות לעצמם לא לתמוך בטנדרטים שונים.

בכל מקרה השוק שלהם כרגע הוא רק גלישה למחשבים נידים ואולטרה נידים ותקן אותי אם אני טועה זה שוק של MS אין כמעט דריסת רגל בו גם ככה, כך שבכל מקרה הלחימה על נתח שוק תיהיה מול שאר הפצות הקטנות ומה לעשות שגוגל הם כרישים...

והפצות שאין להם משתמשים פשוט לא קימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת הסיבה שפרסמת את זה היה כי מעצבן אותי כל הקונספט הזה

בזמן שיש מגוון הפצות לינוקס מצוינות שמיועדות רק לזה (אני אישית התקנתי לסבים שלי) וחברות אחרות כמו INTEL שגם לאחרונה התחילה לפתח הפצה יעודית בדיוק לאותו שוק ולמרות זאת אנחנו אף פעם לא ושומעים עליהם אין שום פידבק או ניסיון לתמוך בהם

אבל בשניה שגוגל מפליצה הפצה שכל מטרתה היא לבסס את המונופול שלה ולהרגיל את המשתמשים לעבודה עם הכלים שלה (שבוודאי יהיו משולבים עמוק בתוך מערכת ההפעלה, מה של MS למשל אסור) פתאום כל העול ואחותו מדווח על החידוש המופלא הזה.

כך שבזמנו כשVISTA הייתה בתחילת דרכה כל כתבה עליה הייתה פירסומת חינם ללינוקס והביא לדחיפה חיובית להרבה משתמשים להתנסות בלינוקס עכשיו נגמרה החגיגה, כי עכשיו בדיוק כמו עם כל מוצר של כשכל כתב בYNET מקבל זיקפה לרשום את המילה IPHONE כל שני וחמישי בזמן שיש מספר מוצרים אחרים שממש לא פחות טובים ואף זולים יותר, יוצא שIPHONE דורסת את כולם בשוק שלה (בשנה האחרונה יש מגמה של ירידה בנתח שוק של כולם מלבד IPHONE גם אנדרואיד)

אז כך יהיה גם במקרה הזה, גוגל בשוק הזה הולכת להלחם ישירות בנתח השוק של שאר הפצות לינוקס והרי מובן שקהילת לינוקס לא תקבל כתבה כל שני וחמישי אלא יקבלו ז וזה גם למה הפרדתי את משאר הלינוקסים כי בעיקרון היא "מסחרית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...