מחפש מפרט למחשב HTPC עד 2K ללא ציוד היקפי, ללא הארד דיסק, וללא oc - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מפרט למחשב HTPC עד 2K ללא ציוד היקפי, ללא הארד דיסק, וללא oc

ko-b83

Recommended Posts

שלום,

אני רוצה מפרט למחשב לצורך חיבור ל - LCD לצפייה בסרטים וסדרות.

בעיקרון הטלוויזיה שלי היא HD READY ולא FULL HD, אבל אני רוצה מחשב שיוכל לנגן גם סרטים FULL HD למקרה שאני אחליף את הטלוויזיה.

אין צורך בכרטיס , אבל אני צריך שהמחשב יהיה כמה שיותר שקט (המחשב נמצא בחדר שינה) וכמה שיותר מאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט איכותי ושקט לניגון תכני HDready:

מעבד:

AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE 5050e AM2 (2.6GHz) - 45W - BOX ¤321

לוח אם:

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H - REV2.1 ¤458

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤121

זיכרון:

KINGSTON 1024MB DDR2 800MHz ¤83

כמות:2

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ¤511

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤1652

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מארז+ספק שקטים ומעולים (יש לי אותם), מנגן 720p מעולה שבמעולים, ומריץ ויסטה חלק.

אם אין כוונה להחליף מסך בשנה הקרובה, הייתי הולך על זה ומוסיף כרטיס מסך יעודי בעת החלפת המסך.

אם אתה רוצה מפרט שכבר היום מריץ FHD חלק, אז אפשר ללכת על (אני מרשה לעצמי להוסיף לך מקלדת אלחוטית נהדרת לHTPC שהיא נוחה במיוחד, אבל לכן יש חריגה):

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤410

לוח אם:

GIGABYTE GA-GA-E7AUM-DS2H ¤753

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤121

זיכרון:

ADATA GAMING SERIES 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ¤268

מארז:

מקלדת:

XGENE WIRELESS MINI KEYBOARD w/ OPTICAL TRACKBALL 2.4GHz ¤377

שירותי מעבדה:

הזמנה מעל 2000 שח - הרכבה חינם ¤0

מחיר סופי: ¤2440

אפשר להוסיף קירור למעבד, אבל אני חושב שהוא שקט גם עם קירור הסטוק.

בשני המפרטים יש לך שקטים וקרירים שעובדים על הספק נמוך - 45W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת על המעבד וראיתי באמת שלרוב הסטוק די מספיק, אבל החדר שלי מאוד מאוד חם בקיץ,

ואני חושב שאולי כדאי לי כן להוסיף למעבד.

השאלה היא האם פסיבי יהיה לי טוב (שוב זה חדר שינה), ואם כן על איזה אתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך קירור פסיבי, יש קירורי אוויר שקטים מאוד. בכל מקרה, איזשהו שילוב בין שני המפרטים הנ"ל יהיה מעולה (וגם הוספת דיסק קשיח, שנשכח שם):

מעבד:

לוח אם:

GIGABYTE GA-GA-E7AUM-DS2H ¤753

דיסק קשיח:

SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ ¤288

צורב DVD:

LG DVDRW GH-22NS40 X22 - BLACK - SATA ¤121

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5S-2GBNT ¤117

מארז:

COMPUCASE V30 + HEC 250SRT ¤308

קרור למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER 7 LOW PROFILE FOR INTEL S775 ¤90

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤2162

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני בסוף אבחר במפרט הראשון של ה - , אבל ראיתי במפרטים המומלצים שממליצים על לוח M3A78-EM ורציתי לדעת אם הוא עדיף על פני הלוח שהציעו לי (GIGABYTE GA-MA78GM-S2H) או שזה לא משנה.

מבחינת כסף אין בניהם הבדל משמעותי בכלל, אז האם כדאי לקחת את ה - או להישאר עם ה - שהציעו לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרטים פה טובים אבל לא אופטימליים לטעמי... קרא כאן למה.

זריזי - מפרט ה-AMD לא כדאי בגלל הנחיתות הברורה של המעבד מול ה-E5200 שחשוב מאוד לניגון FHD כפי שהוא ביקש. ככתוב בלינק לעיל - התמיכה בהאצת חומרה של תכני HD מאוד מוגבלת וגם אז עדיף לקחת כרטיס מסך נפרד לקבלת איכות תמונה מקסימלית. הוא גם לא זול יותר ודורש קירור שקט בנוסף.

מפרט האינטל כולל לוח אם יקר מאוד ללא הצדקה ו-2X2G מיותרים לגמרי. לוח G31 עם כרטיס HD4350 יהיה זול יותר ועם ביצועים עדיפים בהרבה ב-HD (אבל יפלוט יותר חום ויצרוך יותר הספק - עדיין מדובר בכרטיס חסכוני וקריר מאוד).

ShadowNet - המפרט שלך כולל את אותו לוח אם מבוזבז, דיסק שהוא לא ביקש, מארז/ספק על הפנים ורועש וקירור טוב אבל לא שקט.

ציטוט מהלינק שנתתי למעלה:

כל כרטיס מסך שתיקח כמעט ולא "יריץ תכני FHD" בגלל מגבלת התמיכה שציינתי קודם לכן.

צריכת ההספק ופליטת החום של כרטיס מסך נפרד גבוהים בהרבה מכרטיס מובנה וממילא ה-E5200 יקח (בקלות) את המעמסה:

ראה למשל בלינקים הבאים, ביצועי FHD עם מעבדים חלשים בהרבה וללא האצת חומרה:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3072&p=17

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3047&p=5

מפרט ראשוני מאוד לדוגמה - חסכוני מאוד, קריר ושקט (אבל לא כמו P182 + pro82 כמובן):

מעבד:

לוח אם:

GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤369

זיכרון:

KINGSTON 2048MB DDR2 800MHz CL5 ¤145

מארז:

קרור למעבד:

SCYTHE SHURIKEN (LOW PROFILE) - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤145

קרור למארז:

SCYTHE SLIP STREAM 120mm 800rpm ¤56

כמות:3

מחיר סופי: ¤1748

* נשאר הרבה תקציב לשדרג למפרט חרישי לחלוטין ו/או למעבד חזק יותר אם יש לך חששות עדיין משום מה.

* ה-E5200 יתמודד בלי בעיה עם תכני FHD ו-OC קליל ללא העלאת מתחים בכלל "מקפיץ" אותו לביצועי על אם באמת יהיה צורך (ולא יהיה).

* הלוח לא חדיש במיוחד ולא תומך בדואל-צ'אנל (עד 2X2G) אבל זה זניח לחלוטין לשימושים שלך והוא עמוס פיצ'רים ובמחיר מעולה.

כולל DVI + HDMI + VGA וכן שלל חיבורים כמו FW, ESATA ו-SPDIF.

* שמתי את ה-NSK2480 המצויין עם שני מאווררים חרישיים + קירור חרישי עם מאוורר שקט במיוחד.

תמורה מעולה במחיר ומארז אידאלי ל-HTPC. לשקט מוחלט קח P150 או P182 אבל זה אוברקיל למפרט קריר וחסכוני כזה.

* לא ביקשת HDD אבל זהו מקור הרעש הלא-סטטי העיקרי בזמן העבודה ולכן חשוב מאוד לקחת דיסק שקט, חסכוני וקריר במיוחד

כמו ה-EACS של WD. נפחו העצום (1T) ימנע הוספה של דיסק נוסף שמשמעו פי 2 רעש חום והספק, במיוחד עם תכני HD שציינת.

רק תוסיף צורב...

עריכה: יכולות עיבוד הוידאו של הכרטיס המובנה כאן ממש לא מהמשובחות כשמדובר בהאצת חומרה של תכני FHD, גם בהשוואה למתחרים הישירים שלו (G35 או ה-690G למשל). עדיין, חשוב לציין כמה נסיבות מקילות שהופכות את העניין לזניח לחלוטין:

1. מדובר בתכני BLUERAY שאני בספק רב אם אתה תנגן אי פעם על המערכת שלך.

2. מדובר רק על ביצועי הכרטיס בהאצת חומרה שממילא לא תעשה בה שימוש לדעתי והמעבד יקח את המשימה.

לא מדובר על הצגת וידאו אלא על מנגנונים לשיפור ועיבוד תמונה שממילא לא נתמכים בתכני "רשת" ולהם ממילא עדיף כרטיס מסך נפרד.

3. מדובר בבדיקות טכניות וסופר-קפדניות שממש לא משקפות הבדלים 'אמיתיים' בחוויית הצפיה.

4. לוחות חליפיים ועדיפים כמו ה-G41/43/45/9300 יקרים בהרבה ועדיין נחותים משמעותית מכרטיס מסך נפרד..

5. אם באמת יהיה צורך, תמיד תוכל בהמשך להוסיף כרטיס מסך נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

אני קניתי לא מזמן מפרט דומה ומאוד מרוצה ממנו. אני אמנם השקעתי קצת יותר וכן לקחתי לוח עם ציפסט G45 (במחיר של קצת יותר מ600), אבל אם אתה לא מתכוון כרגע לנגן תכני full HD (ואם אין לך כונן BR אתה כנראה לא תעשה את זה), אז זה מיותר.

אם בעתיד כן תרצה, אז תמיד אפשר להוסיף כרטיס מסך נפרד. כרטיס שתקנה עוד שנה יהיה יותר זול, יותר טוב ויותר קריר ממה שתקנה היום, אז עדיף לחכות ולקנות רק כשבאמת תצטרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זריזי - אני גונן, לא דור (XTRACT)... ;)

מה הסיפור עם האודיו של ה-G31? לא מכיר את הסוגיה ולא ראיתי דרישה מיוחדת פה...

בכל מקרה אני הצעתי לוח של ולא G31 שיכולות האודיו שלו טובות למיטב ידיעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...