ניסיון ראשון לצילום מאקרו של חרקים - תמונות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסיון ראשון לצילום מאקרו של חרקים - תמונות

ShowstoppeR

Recommended Posts

אחרי שעה וחצי של רדיפות אחרי שפריריות זה מה שיצא. התמונות צולמו ללא חצובה בשעות שקיעה מוקדמות (6-7). אלה הכי טובות.

450D עם עדשת קנון 100מ"מ מאקרו

כרגיל אני ישמח לקבל ביקורות, הפעם גם על הצד הטכני וגם האומנותי

img0547bb4.jpg

img0569hd3.jpg

img0570hj2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה של תמונות!

אבל תנסה לתפוס את כל העצם בפוקוס, ולא רק חלק, כלומר שהשפירית לדוגמא תהיה בפוקוס, וכל השאר לא.

או, אפשרות שניה, להתקרב יותר ולתפוס רק את הראש, אבל הפירוט שאתה מקבל עליו מפצה על שאר הגוף שלא בפוקוס...

קיצר, בד"כ זה יותר יפה שהעצם המרכזי נמצא כולו בפוקוס, בין אם זה חלק משפירית, או כולה (תלוי מה אתה רוצה לתפוס)

אבל ממש יפות! אני רק מקווה שאני אגיע לכאלו תוצאות בהתחלה עם הK200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה הראשונה יפה, אם רק המיקוד היה על איזור העיניים ולא על החזה זה היה ממש מוצלח. אם היה לך קצת יותר אור ואולי צמצם מעט יותר סגור היית מרוויח עוד מ"מ או שניים של עומק שדה. והיית יכול לכלול גם את הראשחזה וגם את קדמת הכנפיים בתחום המיקוד.

בתמונה השניה הכנף הימנית המטושטשת פשוט נתקעת לך בעין ומפריע לכל התמונה.

בשתי התמונות האחרונות, בגלל כיוון האור אתה מפספס את אפקט השתברות האור היפיפיה שיש מהעין המרוכבת של החרק (האפקט המשושה שיש בתמונה הראשונה, אבל מחוץ לפוקוס למרבה הצער).

מבחינת חרקים, תנסה לתפוס גמ"שים וחגביים גדולים, השפיריות שיש לנו בארץ לא ממש פוטוגניות...

דרך מרושעת לצילום חרקים (אבל אני יודע שהרבה מקצוענים משתמשים בה) היא צילום חרקים מתים בכל מיני פוזות "מלאות חיים", זה מאפשר לך להתאים את התאורה, זמן החשיפה, מפתח הצמצם וכו' כאוות נפשך וגם לצלם מחצובה עם מסילה.

אישית אני חושב שלהרוג בע"ח רק בשביל לצלם אותו זה לא נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות. כן אני מודע לכך שהצמצם היה פתוח מידי אבל לא היתה לי ברירה. צילמתי בלי חצובה בתנאי תאורה נחותים יחסית, אם הייתי סוגר צמצם התמונות היו יוצאות מטושטשות הרבה יותר. אבל בקטנה, להבא אני יביא איתי חצובה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...