[בעיה] נעילת תדר PCI-E מבטלת OC - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[בעיה] נעילת תדר PCI-E מבטלת OC

BlueSpear

Recommended Posts

שלום!

אני אוברקלוקר חובב בלבד ובגלל זה לא מבין כל כך הרבה, אבל יש לי בעיה מוזרה, אני כרגע עובד עם דתר באס של 300 במעבד E2140, אבל הבבעיה כפי שניתן לראות מהכותרת היא לא במעבד, לגב המעבד הכל תקין אבל הבעיה שלי היא שאם אני בא ואומר למחשב לנעול תדר של PCI-E, הוא מחזיר לי את המעבד לתדר באס רגיל של 200 איך שאני מעלה את המחשב.

הבעיה הזאת מציקה כי הצורב שלי נמצא בPCI-E ובגלל זה אם אני צריך לצרוב אני צריך לכבות את המחשב, לבטל את הOC, לצרוב, לכבות, להפעיל את הOC ולהמשיך.

מישהו יודע למה זה קורה ואיך אני מבטל את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!

אני אוברקלוקר חובב בלבד ובגלל זה לא מבין כל כך הרבה, אבל יש לי בעיה מוזרה, אני כרגע עובד עם דתר באס של 300 במעבד E2140, אבל הבבעיה כפי שניתן לראות מהכותרת היא לא במעבד, לגב המעבד הכל תקין אבל הבעיה שלי היא שאם אני בא ואומר למחשב לנעול תדר של PCI-E, הוא מחזיר לי את המעבד לתדר באס רגיל של 200 איך שאני מעלה את המחשב.

הבעיה הזאת מציקה כי הצורב שלי נמצא בPCI-E ובגלל זה אם אני צריך לצרוב אני צריך לכבות את המחשב, לבטל את הOC, לצרוב, לכבות, להפעיל את הOC ולהמשיך.

מישהו יודע למה זה קורה ואיך אני מבטל את זה?

1. למה אתה מתכוונן במשפט : " שאם אני בא ואומר למחשב לנעול תדר של PCI-E " [איך אתה מנסה לנעול תדר, מהיכן ולאיזה ערך?]

2. מה זאת אומרת הצורב שלך נמצא ב PCI-E ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון בביוס יש אפשרות לנעול את התדר על 100 ושלא יעלה עם התדר של הCPU.

ולא יודע איך זה עובד בדיוק אבל נראה לי, פשוט כפי שאמרתי אם אני מעלה את התדר של המעבד גם התדר של הצורב עולה והוא לא ממש אוהב את זה...או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורב מחובר דרך הגשר הדרומי ב IDE או SATA.

איזה רכיבים יש לך שיושבים על ה IDE ו SATA בדיוק?

אני לא מבין כל כך איך הבעיה יכולה להיות קשורה ל OC - אלה אם כן יש איזהשהיא בעיה עם הלוח.

בכל מיקרה נסה לנעול את ה PCIE על ערכים אחרים בין 100 ל 110 ואולי אף לעלות מעט את ה PCIE OVERVOLTAGE ל +0.1.

במידה ואין לך שום פריט המחובר ל IDE נסה לבטל את ה ON CHIP PRIMARY PCI IDE - אולי זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה לצורב אין "תדר" ודבר שני.

אתה בטוח שאתה מתכוון לזה שהצורב לא עובד לאחר OC? כי זה נשמע לי קצת מופרך..

יכולות להיות לעניין הרבה סיבות אבל OC בד"כ הוא לא אחת מהן.

אלא אם כן ביטלת משהו שקשור לגשר הדרומי כמו שNimrodim ציין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורב מחובר דרך הגשר הדרומי ב IDE או SATA.

איזה רכיבים יש לך שיושבים על ה IDE ו SATA בדיוק?

אני לא מבין כל כך איך הבעיה יכולה להיות קשורה ל OC - אלה אם כן יש איזהשהיא בעיה עם הלוח.

בכל מיקרה נסה לנעול את ה PCIE על ערכים אחרים בין 100 ל 110 ואולי אף לעלות מעט את ה PCIE OVERVOLTAGE ל +0.1.

במידה ואין לך שום פריט המחובר ל IDE נסה לבטל את ה ON CHIP PRIMARY PCI IDE - אולי זה יעזור.

אני חושב שבSATA, יש לי גם את הארד דיסק שיושב על SATA.

אבל בין כה וכה, אני יכול לנעול את התדר רק על 100 ואם אני עושה את זה זה מחזיר לי את תדר הבאס לתדר הרגיל של המעבד שלי..אבל אני ינסה להעלות מתחים.

levimadman: כן אני בטוח, ניסיתי כמה פעמים עם סימולציות בנרו, אם הOC מופעל זה כותב COMMUNICATION FAILURE, אם הוא מכובה זה צורב בהצלחה, אתה יכול להגיד לי עוד סיבה שזה יהיה ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החוברת שלך לגבי ה PCIE יש 3 אפשרויות:

PCI Express Frequency (Mhz)

Auto Set PCI Express frequency automatically. (Default value)

SYC Set PCI Express frequency to SYC.

ASYC Set PCI Express frequency to ASYC.

מקווה שבחרת ASYC.

בנוסף יש ביוס וורסיה F5 - האם הביוס שלך מעודכן?

בביוס המעודכן יש את האפשרות הבאה O.C FSB1333 2 CPU - האם ניסית לשחק עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס שלי לא מעודכן, וכן בחרתי ASYC, זה מה שאמרתי שאם אני בחר ASYC (ונועל את התדר על 100) זה הופך לי את ה OC ל DISABLED.

לגבי הגשר הדרומי, אממ...לא חושב שזה קשור אבל הדבר היחיד ששיניתי זה לשים את הזכרונות ב-1:1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...