שידרוג מערכת סטריאו בחדר - תקציב 3.5K - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מערכת סטריאו בחדר - תקציב 3.5K

Crash5

Recommended Posts

שלום לכולם,

בימים אלה אני מתכנן לשדרג את מערכת הסטריאו בחדר שתפקידה העיקרי הוא שמיעת מהמחשב, אם כי בעתיד אני גם מתכנן לחבר אותה לטלוויזיה.

המערכת בנוייה מהחלקים הבאים:

כרטיס קול של חברת Hercules דגםFortissimo III 7.1

fortissimo4_3.jpg

רסיבר של חברת Pioneer דגם VSX-405

55e5_1.JPG

וזוג רמקוליים מדפיים של חברת דגם -2

index.php?action=dlattach;topic=260596.0;attach=85423

תחילה שקלתי לקנות מערכת 2.1 אך מכיוון שהתקציב מאפשר לי לכוון גבוה יותר, אני שוקל כעת ללכת על מדפיים.

האם שידרוג של הרמקולים בלבד יכול לעשות את העבודה או שעלי גם להחליף את שאר המרכיבים של המערכת?

אשמח לקבל עצות והכוונות בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אוקי, אז אחרי מחשבות והתלבטויות החלטתי כי התקציב יעמוד על סכום של 3500 ש"ח.

ממה שהבנתי משני המגיבים מעלי, עדיף להתחיל בקנייה של ורק לאחר מכן ברסיבר ובכרטיס קול, האם זו מחשבה נכונה?

איפה אפשר למצוא באיזור ראשל"צ חנות סטריאו על רמה שמוכרת מוצרים איכותיים שניתן ולהאזין להם לפני הקניה (לא כל המחסני חשמל למניהם)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה יש בראשון, אבל באיזור שלך (מרכז) יש דברים נחמדים.

יש את אודיו-פידלטי, יש את פיוז, יש את סינמה פרדיסו, ויש עוד כמה דברים ששכחתי בטח. מעבר לזה, בתקציב שלך ספציפית (תלוי כמובן במקום שיש לך) אני יכול להמליץ על עוד משהו. יש את אומגה אודיו בחולון. אני אישית מרוצה מאוד מהרמקולים שלהם (יש לי יותר מזוג אחד :)). המחירים שלהם בארץ מאוד טובים שזה ייתרון משמעותי. רמקולים שעולים בחול 1500$ ויותר תחת שם אחר (ren audio אם זה משנה) נמכרים אצלם בחצי מזה גג. אם יש לך חדר גדול מספיק בשביל לשים בו שעושה באס באמת גדול, יש את ה-OLP 703 שהוא רצפתי שיודע לעשות לא מעט באס, אבל במחיר של בערך 3500 שקלים לזוג, זה אחלה של (ואני מתכוון לזה. הבאס זה לא הדבר הטוב היחיד בהם). אם אתה מעדיף מדפיים, יש להם גם כמה. יש את ה-L7 שעולים סביבות ה-2000 וקצת לזוג למיטב זיכרוני ונשמעים טוב מאוד. ראיתי גם שהם הוסיפו באתר שלהם את ה-OLP208. לא שמעתי אותו עדיין, אבל מרמקולים שלהם מהעבר שיצא לי לשמוע, זה אמור להיות טוב מאוד. וופר של 8" (דיי גדול למדפי, אם כי היה לי כזה שלהם :)) והוופר הוא של פירלס (לא החרא מנצרת, פירלס הדנית :)), ככה שנראה סך הכל דיי מעניין. אני לא יודע כמה הדגם הזה עולה, ואיך הוא נשמע בדיוק, אבל אתה יכול לקפוץ לשם לשמוע את זה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת נתונים לגבי החדר שלי:

רוחב: 2.60 מ'

אורך: 3.60 מ'

אני מצרף תמונה של מיקום הרמקולים הנוכחי:

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94010.jpg

הרמקולים נמצאים בגובה של 1.75 מ' מהרצפה

המרחק בין הרמקולים הוא 85 ס"מ

אשמח לקבל עצות נוספות בהתאם למבנה החדר.

תודה,

מוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החדר שלך דיי קטן, קצת יותר מ-9 מטר רבוע. במצב שלך, רק מדפיים. תנסה לקפוץ לאומגה, אני בטוח שיש להם לפחות דגם או שניים שיתאימו לך, ואפילו ישאירו לך קצת עודף.

בנוגע למיקום, מאוד לא טוב. גם צמוד לקיר האחורי, גם גבוה מאוד, גם קרוב מאוד אחד לשני, גם על משהו שיציבותו מותלת בספק. תנסה למקם במקום אחר. גם יהיה בצדדים שלך ולא על אותו הקיר סביר להניח שתהייה תוצאה טובה יותר. אם יש לך מקום לסטנדים, תדבר על זה עם אומגה אודיו. יש להם את ה-ST6 שהוא יציב מאוד ובגובה המתאים למדפי ועולה דיי קצת. לחבר שלי יש כאלה סטנדים בבית כבר מעל לשנה והוא מרוצה מאוד.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...