בעיה בהתקנת דיסק קשיח חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בהתקנת דיסק קשיח חדש

Kidney_stonE

Recommended Posts

קודם כל שלום, זוהי הפעם הראשונה שלי כאן, ואני חייב לציין שאני ממש שמח על זה שמצאתי פורום תמיכה טכנית בנושאי חומרה בעברית, את הלינק לאתר קיבלתי ממנהל אתר פלאשו (קמפוס הפלאש הישראלי) - מר גיל כהן הנכבד - תודה לך.

ולשאלתי :

קניתי דיסק קשיח חדש, 80 ג'יגה, עם 8 מגה בייט CASH, במהירות 7200 RPM, של חברת WESTERN DIGITAL

(אם מישהו מעוניין לדעת, הוא עלה 740 ש"ח)

התקנתי אותו כ SLAVE על PRIMARY IDE, כאשר ה MASTER הוא דיסק 2 ג'יגה ישן יותר, גם של ווסטרן.

ה מזהה את כל הרכיבים שמותקנים - 2 דיסקים קשיחים, כונן סידירום, וצורב - וכותב את השורה הבאה לפני הוא עובר לתהליך ה BOOT :

"primary IDE channel no 80 conductor cable installed"

חלונות 98 (HEBREW ENABLED) לא זיהתה בהתחלה את ההרדיסק החדש ולכן עשיתי Fdisk, שעשה לי מחיצה ראשית

של 2 ג'יגה, ואחרי שפירמטתי את המחיצה, היה לי כונן של 2 ג'יגה ריק...

(בהתחלה של ה FDISK אני תמיד אומר לו שלא ישמתש באופציה של הגדלת שטח דיסק)

הורדתי עדכון ל FDISK ממיקרוסופט שמזהה דיסקים שגדולים יותר מ 64 ג'יגה, והרצתי שוב את FDISK, אני רוצה מחיצה אחת בלבד, שתכיל את כל הנפח שיש לי בדיסק, ולכן ניסיתי למחוק את המחיצה הראשית שנוצרה בהרדיסק החדש שלי,

וקיבלתי את ההודעה הבאה :

Could not change partitions, because the disk could not be locked.

אשמח לדעת איך לפתור את הבעיה הזו, מכיוון ש 740 ש"ח הם יותר מידי עבור דיסק של 2 ג'יגה ;D

(למרות שאני יכול ליצור בעזרת FDISK עוד 40 מחיצות של 2 ג'יגה.... אבל זה משהו ממש לא רצוי)

ודבר אחרון - אחרי שיהיה לי כונן חדש מותקן, עם מחיצה אחת ויחידה, של 80 ג'יגה הייתי רוצה להעביר את מערכת ההפעלה אליו, ומכיוון שאין לי דיסק התקנה של חלונות, אני מניח שאני צריך להעתיק את תוכן הדיסק הישן והקטן אל הגדול, בעזרת GHOST, אשמח לדעת איך לעשות זאת.

(אגב, רציתי לדעת האם זה משנה, על איזה דיסק תהיה מערכת ההפעלה מבחינת מהירות ובכלל ?, דיסק אחד הוא ישן יותר, 2 ג'יגה סה"כ, של ווסטרן, והחדש, 80 עם 8 CASH גם של ווסטרן)

מידע שימושי נוסף למי שיכול לעזור לי :

P3, 550

128 RAM

WIN98 ENABELD

PRIMARY IDE - MASTER = 2 gig hard drive

slave = 80 gig hard drive

SECONDARY IDE MASTER = cd rom drive

slave = burn device 40x12x40

אודה מאוד לכל אחד שיוכל לעזור לי ואפילו במעט,

אריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להשתמש ב GHOST אין טעם בכלל שתתעסק עם חלוקות, זה מעתיק את כל הכונן כולל המחיצה/ות שבו.

אם אתה רוצה להיפטר מכל המחיצות על הכונן השיטה הכי טובה היא בעזרת data life guard שניתן להוריד מהאתר של W.D

בתפריט הדיאגנוזה יש סעיף של write zeros to drive

תן לזה לרוץ דקה ותצא מזה, בשלב זה הכונן ריק מתוכן (תדאג שאתה מריץ אץ זה על הכונן הנכון).

primary IDE channel no 80 conductor cable installed

תקנה כבל IDE עם 80 פינים כי כרגע הכונן מוגבל ל ATA33.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אומר מבחינתי שהכונן מוגבל ל ATA33 ? במה זה משפיע עליו ?

ואיך זה יכול להיות שזו הפעם הראשונה שאני רואה את ההודעה הזו ?

אני אוריד את ה DATA LIFE GUARD, אבל ממש מעניין אותי לדעת למה אני לא יכול למחוק מחיצה ראשית שיצרתי ב FDSIK, בעזרת FDISK, ומה משמעות ההודעה

Could not change partitions, because the disk could not be locked

מה זה אומר, ואיך אני יכול לפתור את זה ? the disk could not be locked

האם זה בגלל שהפעלתי את FDISK מתוך ולא מדיסקט BOOT ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגבלה ל ATA33 תמנע מהדיסק לנצל את היכולת שלו שמגיעה קרוב ל 60MB/S במצב אידיאלי.

לא ראית את זה לפני כן כי הדיסק הישן שלך הוא ATA33 או אפילו פחות כי הוא ממש ישן.

יכול להיות שיש לך חלון פתוח של האקספלורר בכונן שיצרת או משהו.

בכל מקרה הכי טוב זה מדיסקט איתחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לFDISK, הוא מאפשר לך רק 2 ג'יגה כנראה בגלל דבר פשוט: שאתה מריץ את התוכנה הוא שואל אותך אם אתה רוצה להפעיל תמיכה בדיסקים גדולים (לא זוכר את הנוסח המדוייק) אם אתה עונה כן, הוא מאפשר לך לתת לו יותר מ2 ג'יגה.

(מערכת הקבצים הישנה, FAT16 , תמכה עד 2 ג'יגה, וכדי שמערכות הפעלה ישנות יזהו את הHD היה חייבים לעשות 2 ג'יגה כל פרטישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה כולם, פתרתי את הבעיה, בדיוק כמו שאמרתם, אכן יש צורך להשתמש ב FAT32, ובאמת שכנראה האקספלורר היה פתוח בדיסק החדש, הפעלתי מחדש את ה FDISK וזה הסתדר, ואחר כך, השתמשתי ב DATA LIFE GUARD כדי להעתיק את הדיסק הקטן הישן וכל המערכת לדיסק הגדול החדש, וזה עובד נהדר, נשאר לי רק לקנות כבל 80 פין, ושאלתי היא - האם הכבל יתאים לכניסה שיש לי בלוח אם ? - כלומר, האם אני צריך לקנות איזשהו מתאם, כי אני כרגע משתמש בכבל IDE רגיל שקיבלתי עם המחשב..

ואחרי שאני קונה את הכבל, האם צריך להגדיר בביוס \ בעזרת DTL את המהירות החדשה, או שהוא יזהה את האופציה הזו אוטומטית ?

אגב, ל WIN98 אין שום בעיה להתמודד עם כונן בנפח 80 ג'יגה, במחיצה אחת בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...