צריך המלצה - Fuji S7000 vs S9500 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה - Fuji S7000 vs S9500

Dom

Recommended Posts

אהלן,

אני צריך את עצתכם בהחלטה בין S7000 לS9500.

בינתיים הנה ההבדלים שמצאתי בביקורות:

S9500                                              S7000

1. חיישן "דור רביעי"  '1.7\1                        "דור חמישי"  '1.6\1         (שניהם כמובן CCD)

2. 9MP                                                 6.3MP

3. זום אופטי 6X - 35-210                       זום אופטי 10X - 28-300

4. זום אוטומטי (כפתורים)+טבעת אלקטרונית  |     זום ידני בלבד

5. אין מייצב תמונה                                 כנראה שיש מייצב                           

6. עדשת  EBC Fujinon                        עדשת  Fujinon 

7. הרבה צלמים וחנויות אומרים של S7000 יש עדשה איכותית יותר מה9500!

האם יש באמת הבדל משמעותי בין העדשות?

האם יש למישהו ניסיון עם שתיהן או אחת מהן ותוכלו לתת לי עצה, איזו מהם כדאי לקחת.

מה שחשוב זה איכות תמונה ופוקום טוב! המחיר לא משתמעותי במקרה הספציפי הזה..

האם ההבדל ביניהן בתמונות יורגש מאוד?

קצת מחשיד אותי העניין של עדשה ב9500. אנילא יודע למה, אבל יש "שמועות" ש9500 אמורה להיות פחות איכותית מ-7000..

צריך את עצתכם! תודה לכולם!!! Dom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשתיהן אין מייצב. אבל ל-S9000 יש ISO גבוה די מוצלח שמפצה על זה.

לגבי איכות תמונה, ה-S9000 לוקחת בלי מאמץ. תשווה את הרזולוציה של שתי המצלמות ותראה שהפער גדול למדי:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms7000/page15.asp

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/page13.asp

למרות הטווח הקיצוני של העדשה, יש לה הרבה פחות עיוותים מלעדשה של ה-S7000.

אבל איכות תמונה זה לא כל הסיפור, ל-S9000 יש כמה תכונות שהופכות אותה למצלמה הרבה יותר שימושית:

1. עדשה רחבה אמיתית - 28 מ"מ (וגם בצד הארוך 300 מ"מ במקום 210 מ"מ זה שיפור משמעותי).

2. מסך מסתובב

3. טבעת זום מכאנית

4. מהירות צילום גבוהה יותר (השהייה, מהירות פוקוס, זמן הדלקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, מספיק לקשקש.

א. מה שרואים ב-100% קרופ על מסך 19 אינצ' ברזולוציה הנפוצה ביותר (1024x768) מקביל למה שתראה אם תדפיס את התמונה על פוסטר בגודל של 123x92 ס"מ (כן, הדפסה בגודל של יותר ממטר מרובע). הדפסת פעם גודל כזה? אתה מכיר מישהו שמדפיס גודל כזה ממצלמות שאינן DSLR?

ב. גם אם מדפיסים פוסטר בגודל כזה, מרחק הצפיה ממנו יהיה הרבה יותר גדול ממסך מחשב. משהו כמו שניים או שלושה מטר (לפחות) מול פחות מחצי מטר מרחק צפיה ממוצע ממסך מחשב. כידוע, ככל שמתרחקים מהתמונה קשה יותר פרטים קטנים מה שהופך את כל ההתקטננות הזו למיותרת לגמרי.

ג. אם ב"לפצות" אתה מתכוון לחידוד מלאכותי ומיותר ולהוספת רעש (כדי שהתוצאה תהיה דומה לפנסוניק), אז זאת לא בעיה, אבל פשוט לא צריך. התמונה של ה-S9000 גם ככה מפוצצת בפרטים (לא במקרה dpreview ממגדירים את הרזולוציה שלה כ-"class-leading") ואם תשווה אותה לביצועים של ה-S7000 תראה שה-S9000 יותר איכותית באופן ברור - הרבה מעבר למה שדרוש לצלם שלא מדפיס כל יום פוסטרים. צריך לזכור שהבעיה במצלמות האלה היא לא החדות וכמות הפרטים ב-ISO נמוך, אלא הביצועים ב-ISO גבוה וכאן ה-S9000 הרבה יותר טובה מכל מצלמת prosumer אחרת.

בקיצור, לקנות את ה-S7000 יהיה הדבר הכי לא הגיוני שאפשר לעשות, ואני לא מצליח להבין איך בכלל אפשר להעלות אותה כאופציה אם התקציב מספיק ל-S9000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא קו\שור אם הצלם ידפיס או לא

קשור מאוד. לא קונים בשביל בדיקות 100% קרופ אלא בשביל לצלם. אם אי אפשר לראות את ההבדלים האלה אפילו בהדפסה, אז אפשר להכריז עליהם כעל חסרי כל משמעות.

-זה מראה על איכות בפרטים הקטנים

לא זה לא. ההשוואות האלה מראות שני דברים:

1. שפנסוניק אוהבים JPEG עם חידוד גדול יותר (ואין כידוע שום קשר בין רזולוציה לבין חידוד). ושהחיישן שלהם הרבה יותר רועש מה-SuperCCD של פוג'י.

2. שה-S7000 היא מיושנת עם איכות תמונה של מצלמת 6MP ולא 9MP (לא שזה באמת משנה למשהו מלבד בדיקות 100% קרופ).

ב. אותו דבר

בדיוק :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מוצא הרבה טעם בדיונים ארוכים ומפורטים בפרטי. אם יש לך משהו להוסיף ואתה לא רוצה להטות את הדיון הזה, אתה מוזמן לפתוח אחד חדש.

לגבי המצלמה, לא רק שאני מסכים, אני חושב שה-S9000 עדיפה על כל מצלמת prosumer אחרת, להוציא אולי את ה-R1 החדשה של (וגם זה רק אם מתעלמים מהמחיר, המשקל וטווח העדשה המצומצם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...