מ FAT32 ל NTFS - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מ FAT32 ל NTFS

yuraxp

Recommended Posts

אפשר...

אבל תעשה זאת בזהירות ותדאג שבכל מקרה יהיה לך גיבוי לדברים החשובים למקרה שמשהו ידפק, זה עדיין תהליך רגיש מאוד.

אחרי שאתה נכנסת דרך RUN ל cmd

convert /?

ייתן לך את המסך הבא:

Converts FAT volumes to NTFS.

CONVERT volume /FS:NTFS [/V] [/CvtArea:filename] [/NoSecurity] [/X]

volume Specifies the drive letter (followed by a colon),
mount point, or volume name.
/FS:NTFS Specifies that the volume is to be converted to NTFS.
/V Specifies that Convert should be run in verbose mode.
/CvtArea:filename
Specifies a contiguous file in the root directory to be
the place holder for NTFS system files.
/NoSecurity Specifies the converted files and directories security
settings to be accessible by everyone.
/X Forces the volume to dismount first if necessary.
All opened handles to the volume would then be invalid.

כדי להפוך את כונן C: למשל מFat32 לNTFS תכתוב:

Convert c: /FS:NTFS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב אני תמיד חשבתי שצריך לפרמט בכדי לשנות את זה, אבל מבחינת המהירות יש לך HDD של 5400RPM 40GB זה משנה אם תהיה לי מערכת קבצים של NTFS או של FAT32 יהיה הבדל במהירות אם כן איזה מערכת קבצים עדיפה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מחיצה אחת, תעבוד עם NTFS, אם יש לך שתי מחיצות נגיד של 20GB, אתה יכול לעבוד גם עם FAT...

אני לא הבנתי מה הכוונה ש"NTFS תופס הרבה יותר" תופס מה?

אם מקום? אז לא, כל מערכות הקבצים נמצאים באותו מקום בהרדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NTFS יותר מהיר, יותר טוב, יותר בטוח, פחות נוטה לשגיאות בדיסק, יכול לחסוך הרבה מקום בחלק מהמקרים. אין סיבה להישאר ב FAT32 אלא אם כן אתה צריך תאימות לאחור עם משהו אחר. (מערכת הפעלה אחרת או משהו בסגנון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm

ודרך אגב, NTFS לא תמיד יותר מהר מ FAT32.. יש לו OVERHEAD הרבה יותר גדול, ובחיצות קטנות יותר, דווקא הביצועים של FAT32 יותר טובים...

לגבי הרגשת הבדל בביצועים, זה לא נראה לי משהו מדיד בשימוש יום יומי (זה כמו שתקנה מחשב חדש , אתה לא בהכרח תשים לב שה EXPLORER רץ יותר מהר)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, למחיצות גדולות עדיף NTFS (כמה גדולות לא יודע), פעם FAT32 עוד היה צריך כשהיו מחשבים עם 98 שלא ידעו לקרוא NTFS, היום כל המחשבים שלי יש להם NTFS חוץ ממחיצה אחרונה / קטנה שהיא FAT32...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NTFS (Nt File System

זוהי מערכת קבצים עם כל היכולות הבסיסיות של FAT ובנוסף תכונות אחסון מתקדמות כגון ,דחיסה ושדרוג קל יותר לנפחים גדולים

אבטחה מקומית ברמת הקובץ והתיקייה

דחיסת דיסקים

הצפנה NTFS מאפשרת הצפנת נתוני קובץ על הדיסק הפיסי עצמו

FAT 16

תומכת עד 2 GB לכל מחיצה לא אמינה רמת ירודה

ב WIN2000 ניתמך עד 4 GB

FAT32

היתרון העיקרי הוא ביכולת לתמוך במחיצות גדולות יותר מאלו שמערכת קבצים FAT16 יכולים לטפל

FAT 32 תומכתהמחיצות עד 2047GB אולם ישומיי FAT 32 של 2000 מוגבלים ליצירת מחיצות בגודל של עד 32 GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שכבר קינוורט את שתי המחיצות בענתיקה שיש לי הקרויה "דיסק קשיח" :smile1: (אני חושב) אני יכול להעיד שאני כבר עובד איזה חצי שנה על NTFS, בלי ששמתי לב לאיזה משהו שנדפק, על D הלך לי חלק כמו אייסמט שנמרח עליו סבון, נשאלתי לגבי הלייבל של הדיסק (רשום ה"המחשב שלי", זה התווית שאתה נותן לכונן ומופיעה ליד הסוגריים המכילים את אות הכונן), נאמר לי שיש כמה תהליכים שעובדים דרך D ונשאלתי האם לסגור אותם, רשמתי כן, ותוך מספר דקות היה לי דיסק מפורמט ב NTFS, כל זה עם פתוח! לצערי התהליך לא הלך אותו דבר עם C כי הווינדוס רץ משם לכן נשאלתי האם לעשות SCHDULE לפירמוט ב NTFS בריסטרט הבא, ומשם לקח רבע שעה וכל הכונן היה NTFS והווינדוס התחיל לעלות, אני חייב לציין שעד עכשיו לא הבחנתי בשגיאות שנראות קשורות לפירמוט ל NTFS והכל עובד בסדר (עד כמה שניתן :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר מ FAT32 ל NTFS הוא לא בעייתי.

הרבה יותר בעייתי הוא המעבר ההפוך, MS לא תומכים בזה,אבל יש תוכנות צד שלישי שעושות את זה.

זה הרבה יותר הרסני למידע, לקבצים בעברית למשל, יש נטייה להפוך לבלתי שמישים (או מחיקים) אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...