מה זה מקינטוש בכלל? האם זה סוג שונה של חומרה או רק תוכנה אחרת? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה מקינטוש בכלל? האם זה סוג שונה של חומרה או רק תוכנה אחרת?

talmAn

Recommended Posts

היי אני רציתי לדעת קצת יותר על מקינטוש, אני חדש בפורום הזה :)

זה מחשב ששונה מבחינת החומרה שלו או שעל כל מחשב אני יכול לטעון את מערכת ההפעלה של מקינטוש? (מחשב חזק אני מתכוון)

יש לי מחשב 2400+

זיכרון 512 DDR

כרטיס מסך 9800 פרו

האם אני יכול להתקין את מערכת ההפעלה של מקינטוש במקביל למערת ההפעלה XP?

ומה ההבדל המהותי בין למקינטוש

אני יודע שמקינטוש אינו תומך במשחקים ואם כן אז בבודדים, האם תוכנות ואפליקציות אחרות של עריכה גראפית לדוגמא תעבוד טוב יותר על מערכת מבוססת מקינטוש?

תודה רבה, טל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי-מקינטוש זה סוג של מחשב הוא בנוי שאותה צורה של מחשב רגיל(מעבד זיכרון וכו'...)

על מחשב רגיל אי אפשר להריץ את מערכת ההפעלה (הנפלאה) של אפל שנקראת OS X

ההבדל המהותי הוא שמחשבים של לא נופלים(לעתים נדירות) הם יקרים יותר לאט לאט מתחילים לצאת משחקים למק....(בימינו כל משחק רציני(אנריל וכו) יוצא גם למק בסוף...

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מק בנויים אותו דבר אך עם רכיבים אחרים לגמרי (לא של חברה אחרת, אלא עובדים באופן אחר).

לדוגמא, 9800 פרו ישתמש בAGP שיש גם למק וגם לPC, אבל צריך גרסא מיוחדת של ה9800 כדי שיפעל על המק...

אותו כנ"ל לזכרונות ומעבדים שמובססים על סט פקודות אחר לגמרי וMACOSX מותאמים לה ולכן לא תוכל להפעיל אותה על שיכולים להרית וינדוז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי-מקינטוש זה סוג של מחשב הוא בנוי שאותה צורה של מחשב רגיל(מעבד זיכרון וכו'...)

על מחשב רגיל אי אפשר להריץ את מערכת ההפעלה (הנפלאה) של אפל שנקראת OS X

ההבדל המהותי הוא שמחשבים של לא נופלים(לעתים נדירות) הם יקרים יותר לאט לאט מתחילים לצאת משחקים למק....(בימינו כל משחק רציני(אנריל וכו) יוצא גם למק בסוף...

איתן

LOL "מחשבי של לא נופלים(לעיתים נדירות)"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מקינטוש זהו מחשב רגיל מבחינת המרכיבים מעבד והכל...

אך הוא עובד על ממשק אחר לגמרי ומערכות פנימיות מובנות בפנים

הוא גם נחשב חזק יותר כי ירוץ מהר מאוד ויפעיל הכל ומהר עם מעבד 1200 הרץ

לעומת זאת פיסי יעבוד דיי לאט עם מהירות כזאת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בקשר למחשבים הרגילים אבל הPOWERBOOK שלי עובד עם זיכרון so-dimm 333mhz רגיל ביותר של ...

מה שכן המעבדים שונים בין למאקינטוש.. עובדים על קימפול X86 (נדמה לי..) וMAC על קימפול אחר. למרות שגם זה הולך להשתנות ומאקינטוש עוברים ל

X86, אבל זה עדיין לא אומר שאפשר להתקין ווינדוס על מאק וOSX על ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ההבדל הגדול והבולט הוא שימוש במעבדי RISC (נכון להיום) מול מעבדיי SISC ב - .

מה שאומר שיש צורך לכתוב ולקמפל יישומים בצורה שונה מה-.

נכון.

מבחינה עקרונית.

מעבדי RISC הם מעבדים שיש להם אוסף פקודות מצומצם (וכן גם האבסלי שלהם), והם מה שיש במקינטוש, מה שיש במחשבי אלו מעבדי CISC, כלומר, אוסף פקודות מורכב, הם נחשבים איטיים יותר, אבל יותר קל לפתח להם דברים באסבלי. (האסמבלר קצת יותר מורכב)

אתה לא יכול להתקין את מערכת ההפעלה OSX של מקינטוש על , משום ההבדלים האלה.

(אלא באמצעות אמולטורים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הבדלים עיקריים ארכיטקטורת מעבד כמו שנאמר מעבדי הPC בנויים על ארכיטקטורת ומחשבי המק בנויים על אחרת

מערכת הפעלה מבוססת יוניקס (זאת אחת הסיבות שהוא לא קורס הרבה)

הוא יפה!!! לא תמצאו מק שלא עוצב

אין הרבה הוצאות אחזקה נמוכות

אמינות ברמה שלא הכרתם המחשבים האלה פשוט לא מתקלקלים

צריך לנסות בשביל להבין את הטאץ'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון קיימים למאק הרבה יותר כרטיסים ממה שבא איתם אבל לא במבחר שיש ל PC

אישית אני מכיר רק כרטיס אחד שמתאים גם למאק וגם ל וזה הגרסה החדשה של ה 9600 לא בדיוק הכרטיס ההכי מלהיב...

מה שכן זה מוכיח שעם קצת רצון מצד החברה המייצרת כל כרטיס מסך יכול להתאים לשני סוגי המחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...